









Indeks: TEORIE I MANIFESTY ARCHITEKTURY
Wydana po raz pierwszy w 1997 roku antologia pt. "Theories and Manifestoes of Contemporary Architecture", jest spójnym i przemyślanym wyborem tekstów najważniejszych myślicieli oraz praktyków architektury współczesnej. Drugie, będące podstawą polskiego tłumaczenia wydanie książki prezentuje także najnowsze trendy w teorii architektury. Książka jest obowiązkową lekturą zarówno dla studentów, jak i profesjonalistów.
Dostępny II nakład Wydana po raz pierwszy w 1997 roku antologia pt. "Theories and Manifestoes of Contemporary Architecture", jest spójnym i przemyślanym wyborem tekstów najważniejszych myślicieli oraz praktyków architektury współczesnej. Drugie, będące podstawą polskiego tłumaczenia wydanie książki prezentuje także najnowsze trendy w teorii architektury. Książka jest obowiązkową lekturą zarówno dla studentów, jak i profesjonalistów. Zawiera teksty nie tylko klasyków współczesnej architektury, jak: Peter Eisenman, Frank Gehry czy Robert Venturi, ale także teoretyków i praktyków budujących nowy, oparty na teorii złożoności, paradygmat architektury, jak: Cecil Balmond, Foreign Office Architects, Daniel Libeskind, MVRDV, Lars Spuybroek, UN Studio i West 8.
„Rzadko się zdarza, aby biografia architekta była tak ludzka i pełna humoru. Udało się odtworzyć połączenie żartobliwości i powagi, jakie charakteryzowało Gaudiego” (Paul Preston).
Publikacja ta, znajdującą się w serii przepisów „Z Prawem co Dnia” pod nr 1, kierujemy do szerokiego grona osób zajmujących się przygotowaniem i realizacją obiektów budowlanych.
Jest to metoda od dawna stosowana w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Sufity podwieszane można instalowaćfxzarówno w budynkach nowych, jak i remontowanych. Efekt wizualny sufitu podwieszanego zależy od faktury i koloru płyt, a także od sposobu ich ułożenia, zaś jego trwałość – od konstrukcji rusztu oraz jakości profili, elementów mocujących i wieszaków.
Spór o odbudowę Warszawy to opowieść o odważnych planach naprawy miasta, o kontrowersjach wokół Biura Odbudowy Stolicy, ale także o „kuratorach z Karaibów” i o patologiach reprywatyzacji – jednym słowem o najnowszych dziełach
SPÓR O ODBUDOWĘ WARSZAWY. Od gruzów do reprywatyzacjach Warszawy. O historii, w której „nic się nie kończy i nic nie jest na zawsze”, piszą badacze, muzealnicy i varsavianiści, mówią aktywiści i działacze społeczni.
Książka, znajdująca się w serii wydawnictw „Z prawem co dnia” pod nr 2, zawiera pełne ujednolicone teksty dwóch rozporządzeń ministra odpowiedzialnego za budownictwo – ws. warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz ws. warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych – wg stanu prawnego na dzień 1 kwietnia 2015 r. Rozporządzenia zostały poprzedzone wprowadzeniem omawiającym zmiany w aktach prawnych. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej dnia 5 lipca 2013 r. wydał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 13 sierpnia 2013 r, poz. 926).
One of the most important books on the modern movement in architecture, The New Architecture and the Bauhaus poses some of the fundamental problems presented by the relations of art and industry and considers their possible, practical solution. Gropius traces the rise of the New Architecture and the work of the now famous Bauhaus and, with splendid clarity, calls for a new artist and architect educated to new materials and techniques and directly confronting the requirements of the age.