Wydarzenia

Brak wydarzeń

Multico

Multico

Aktywne filtry

Rośliny górskie

65,00 zł Cena

Książka "Rośliny górskie" z serii Flora Polski to pozycja pokazująca różnorodność roślinną polskich terenów górzystych. Znajdziemy tu blisko 200 gatunków z wielu górskich środowisk. Opisy roślin są pełne informacji o tym jak rośliny są przystosowane do życia w trudnych, górskich warunkach na dużej wysokości oraz innych ciekawostek, jak to czy są pod ochroną. Do opisów dołączone są także fotografię roślin.

Rośliny wodne i bagienne

89,00 zł Cena

"Rośliny wodne i bagienne" to książka z serii Flora Polski, w której znajdziemy gatunki roślin występujące w Polsce, przystosowane do życia w środowisku wodnym.

Znajdziemy w niej nie tylko informacje o gatunkach roślin i ich zdjęcia, ale także systematykę zbiorowisk roślin wodnych, właściwości środowisk wodnych i ich typy.

Rośliny Polski

85,00 zł Cena

Książka "Rośliny Polski" prezentuje gatunki charakterystyczne dla krajowego siedliska naturalnego, półnaturalnego oraz antropogenicznego.

Znajdziemy tu zarówno rośliny rodzime jak i obcego pochodzenia. Gatunki zostały wybrane ze względu na swoją ciekawą biologię i ekologię lub szczególne znaczenie użytkowe, znajdziemy także opisy roślin odgrywających dużą rolę w historii naszej flory. Aspekt który również był brany pod uwagę to atrakcyjny wygląd roślin, który możemy podziwiać na dodanych zdjęciach.

Rośliny łąkowe

69,00 zł Cena

"Rośliny łąkowe" z serii Flora Polski to kolejny przewodnik dotyczący roślin. Znajdziemy w nim opisy  ponad 250 gatunków roślin które tworzą zbiorowiska łąkowe, przeczytamy o ich pochodzeniu oraz zobaczymy ich zdjęcia. W książce opisane są także systemy podziału łąk oraz pastwisk, wzięte z nauk przyrodniczych.

Rośliny chronione

69,00 zł Cena

"Rośliny chronione" to książka z serii Flora Polski, przedstawiająca kompleksowo 425 gatunków roślin chronionych w Polsce. Rośliny posiadają swoje opisy, w których zawarte są informacje o kategorii zagrożenia gatunku. W książce znajdziemy informację o siedliskach, stanowiskach w Polsce, informacje o zagrożeniu i ochronie, a także zdjęcia roślin i ilustrowane mapy występowania.

Atlas pędów zimowych

109,00 zł Cena

Książka "Atlas pędów zimowych" posłuży nam do rozpoznania gatunku drzew oraz krzewów ale zimą kiedy to są w stanie bezlistnym. Znajdziemy tu opisy oraz fotografię pędów ponad 200 gatunków roślin. Atlas kierowany jest głównie do ogrodników, leśników, osób odpowiedzialnych za ochronę przyrody, uczniów oraz nauczycieli, a także wszystkich pasjonatów.

Rośliny wydm, klifów,...

89,00 zł Cena

Każdy opis zawiera szczegółową charakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polsce i siedlisku, w którym rośnie.
Wszystkie najważniejsze cechy botaniczne przedstawiono na licznych fotografiach. Łącznie w książce zamieszczono 232 szczegółowe portrety roślin. Wśród przedstawianych roślin jest spora grupa gatunków chronionych, rzadkich lub ginących, zamieszczonych w Polskiej czerwonej księdze roślin oraz na lokalnych czerwonych listach.

Rośliny kserotermiczne

89,00 zł Cena

Książka "Rośliny kserotermiczne" z serii Flora Polski przedstawia 250 gatunków roślin, wykształcających się na terenach o bardzo silnym nasłonecznieniu. Każda z roślin została szczegółowo opisana ze względu na występowanie, swoją charakterystykę a także informację w zakładce "warto wiedzieć". Dodatkowo najważniejsze cechy botaniczne przedstawione są na licznych fotografiach.

Vademecum cięcia roślin

69,00 zł Cena

"Vademecum cięcia roślin" wyjaśnia w obrazkach i opisach podstawowe zasady cięcia i wzrostu roślin. Vademecum nie tylko pomoże w prawidłowym przycięciu roślin, dzięki czemu będziemy cieszyć się z pięknych kwiatów lub obfitych owoców, ale także z jego pomocą, możemy formować nasze rośliny w ozdobne kształty.

Sielska Polska

69,00 zł Cena

W albumie "Sielska Polska" znajdziemy ujmujące zdjęcia oraz krótkie opisy 46 najbardziej urokliwych pensjonatów i sielskich obszarów w Polsce, w które warto wybrać się na wypoczynek. To idealna pozycja dla wielbicieli spokojnych miejsc z naturalną Polską urodą oraz gościnnością.

Dla osób spragnionych sielskości a więc naturalnej ciszy, swojskiego jedzenia, gościnnych gospodarzy, pięknych krajobrazów, dużej dawki spokoju a nawet zapachu skoszonej trawy, Autor przygotował wskazówki jak znaleźć takie miejsca. Każde z nich zostało odwiedzone, udokumentowane i zawarte w polecającym je, szczególnie zakochanym w polskiej przyrodzie osobom, albumie.

Polska. Najpiękniejsze,...

69,00 zł Cena

W albumie "Polska. Najpiękniejsze, najciekawsze, najcenniejsze" znajdziesz niezwykłe i nieprzeciętne skarby Polski. Zobacz i przeczytaj o najpiękniejszych miastach, monumentalnych zamkach i klasztorach oraz poznaj uzdrowiska. Poznaj najwspanialsze okazy dzikich zwierząt oraz zobacz Polskie krajobrazy, pełne lasów i puszczy. Zaobserwuj z bliska swojską architekturę drewnianą i nadal funkcjonujące lokalne tradycje.