Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 50,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Agora

Agora

Aktywne filtry

Księga zachwytów
  • Niedostępny

Księga zachwytów

49,99 zł Cena

Księga zachwytów autorstwa Filipa Springera - twórca bestsellerowych książek „Miedzianka”, „Wanna z kolumnadą” czy „13 pięter” tym razem przedstawia przewodnik po tym, co w Polsce piękne, znaczące, koszmarne, monumentalne i widowiskowe.

Filip Springer przebył całą Polskę a teraz my, podążając jego śladem, możemy spojrzeć na nowo na gmachy, które zachwycają lub straszą.

WARSZAWA NIEODBUDOWANA. ŻYDOWSKI MURANÓW I OKOLICE: ksa24.pl
  • Niedostępny

WARSZAWA NIEODBUDOWANA....

36,74 zł Cena

Warszawa przed 1939 r. była światową stolicą języka jidysz. Dzielnica żydowska zajmowała blisko jedną piątą miasta, rozciągając się od okolic Prostej, Zielnej, Pańskiej po Powązki. Popularnie nazywano ją dzielnicą północną lub Nalewkami. Żydzi mieszkali też w innych rejonach stolicy, stanowiąc większość ludności na wielu ulicach starej i nowej Pragi, Pelcowizny, Powiśla. Dziś na dzieje Żydów warszawskich patrzymy z perspektywy Holocaustu. Niemcy wymordowali ponad 300 tys. żydowskich obywateli Warszawy. Tworzoną przez kilka pokoleń spuściznę materialną rozgrabili lub zniszczyli.

OKNA WE WNĘTRZU. MODNE DEKORACJE: ksa24.pl
  • Niedostępny

OKNA WE WNĘTRZU. MODNE...

17,85 zł Cena
Książka " Okna we wnętrzu” to pozycja zawierające prezentacje wnętrz z naciskiem na modnie udekorowane okna. Publikacja pokazuje wiele zdjęć o charakterze rynkowym: tkaniny zasłonowe i firany, rolety, żaluzje, ekrany, tzw. biżuteria okienna: karnisze, chwosty, zapinki, klamry. W wydaniu zamieszczone są poradnicze rysunki i informacje opisujące rodzaje przedstawianych dekoracji, wyjaśniające ich nazwy. Czytelnik może się dowiedzieć, co to są rolety rzymskie, lambrekiny itp.
HISTORIA SZTUKI Tom 19. Słownik terminów artystycznych i architektonicznych: ksa24.pl
  • Niedostępny

HISTORIA SZTUKI Tom 19....

36,65 zł Cena
„Słownik terminów artystycznych i architektonicznych” – jest swoistym dopełnieniem albumów wchodzących w skład serii. Wyjaśnia szczegółowo najważniejsze terminy z zakresu malarstwa, rzeźby, rzemiosła artystycznego oraz architektury. Zawiera definicje pojęć odnoszących się do szeroko pojmowanej historii sztuki, a także liczne fotografie, rysunki i schematy pomagające zrozumieć treść haseł. Dostarcza rzetelnej wiedzy o technikach tworzenia dzieł sztuki oraz kierunkach, stylach i nurtach artystycznych, ułatwia też klasyfikowanie przeróżnych wytworów człowieka. Słowem – jest znakomitym leksykonem historii sztuki, przydatnym zarówno studentom kierunków artystycznych, humanistom, krytykom sztuki, jak i wielbicielom oraz pasjonatom malarstwa, architektury czy rzeźby.
HISTORIA SZTUKI Tom 13. Sztuka XX wieku Do czasów współczesnych: ksa24.pl
  • Niedostępny

HISTORIA SZTUKI Tom 13....

36,65 zł Cena
"Historia sztuki"- kompendium wiedzy o sztuce - od prehistorii, przez starożytność, wieki średnie, renesans, romantyzm, modernizm, aż po całą gamę nurtów współczesnych. 20 tomów serii prezentuje tysiące dzieł sztuki z całego świata oraz epoki, w których powstały.
HISTORIA SZTUKI Tom 17. Polska architektura: ksa24.pl
  • Niedostępny

HISTORIA SZTUKI Tom 17....

36,75 zł Cena

„Polska. Architektura” – tom poświęcony jest dokonaniom architektów i budowniczych, którzy tworzyli na terenie naszego kraju. Publikacja zapoznaje nas z kolejnymi etapami ewolucji tej dziedziny sztuki, począwszy od epoki romanizmu, a skończywszy na współczesnych nurtach architektonicznych. Opisuje wspaniałe katedry, pałace i zamki, oprowadza nas też po rozlicznych opactwach i klasztorach. Zwraca uwagę m.in. na ich krużganki, fasady, portale. Ukazuje walory estetyczne przeróżnych detali architektonicznych, pozwala także przyjrzeć się łukom arkad i sklepień oraz zdobieniom fasad. Wiele uwagi poświęcono w niej również współczesnym założeniom architektonicznym, takim jak osiedla mieszkaniowe, obiekty rekreacyjno-sportowe, kompleksy użyteczności publicznej.

WARSZAWA. Architekci projektanci aktywiści o swoim mieście: ksa24.pl
  • Niedostępny

WARSZAWA. Architekci...

41,48 zł Cena
W bogato ilustrowanej książce "Warszawa. Architekci, projektanci i aktywiści o swoim mieście" najbardziej znani i najciekawsi architekci i projektanci mówią o Warszawie - mieście z ogromnym potencjałem, nowoczesnym i w budowie oraz opowiadają o swoich pomysłach na stolicę.
101 NAJCIEKAWSZYCH POLSKICH BUDYNKÓW DEKADY: Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

101 NAJCIEKAWSZYCH POLSKICH...

29,93 zł Cena
"Album „101 najciekawszych polskich budynków dekady” to subiektywny wybór dokonań polskiej architektury powstałej po 2000 roku. Znalazły się w nim zrealizowane projekty autorstwa ponad 70 polskich pracowni."
METAMORFOZY WNĘTRZ: Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

METAMORFOZY WNĘTRZ

19,95 zł Cena
Książka "Metamorfozy wnętrz" to pozycja, w której pokazujemy w jaki sposób pomieszczenia nieatrakcyjne z wyglądu i niefunkcjonalne, można zmienić tak, by stały się ładniejsze i bardziej wygodne. Książka prezentuje 30 metamorfoz, po 6 w poszczególnych rozdziałach: salon, kuchnia, sypialnia, łazienka, pokoje dla nastolatków. Każde wnętrze jest opisane i pokazane na zdjęciach zrobionych przed oraz po zmianach. Podajemy także zbiór porad przydatnych przy aranżowaniu prezentowanych pomieszczeń oraz porad o znaczeniu ogólnym.
ENCYKLOPEDIA BUDOWLANA DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH 1: Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

ENCYKLOPEDIA BUDOWLANA DLA...

19,95 zł Cena
Encyklopedia Budowlana ŁADNEGO DOMU różni się tym od innych encyklopedii, że nie jest tylko ilustrowanym słownikiem wyrazów i pojęć trudnych, lecz rozpisanym na hasła poradnikiem dla wszystkich, którzy będą budować albo budują swój dom, a także dla tych, którzy już w nim mieszkają, ale chcą go teraz remontować i modernizować. W pierwszej części znalazły się następujące działy: paragrafy, pieniądze, fundamenty, ściany zewnętrzne, stropy. dach i poddasze, ściany działowe, okna i drzwi oraz podłogi i sufity.