Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 26,00 zł - 128,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kluszczyński

Kluszczyński

Aktywne filtry

SKARBY WIEKÓW - wersja angielska: ksa24.pl
  • Niedostępny

SKARBY WIEKÓW - wersja...

51,24 zł Cena
It would be easy to censure this album failing to include everything that is beautiful, valuable, worth showing -everything near and dear to our hearts. Yet this is a requirement impossible to fulfil, as every choice breeds a sense of deficiency. Hopefully, this special kind of deficiency will prove an incentiwe to travel, to visit the treasures of Poland's past and create in the process an individuall treasury of one's imagination. Editors
DWORY DWORY:ksa24.pl
  • Niedostępny

DWORY DWORY

26,67 zł Cena

Dwór ziemiański przez wieki był jednym z najważniejszych składników polskiego pejzażu kulturowego. To tutaj pielęgnowano rodzinną i narodową tradycję, przechowywano pamiątki, strzępy historii bliższej i dalszej okolicy, gromadzono dzieła sztuki i dawną broń, kompletowano pokaźne księgozbiory - wszystko, co określało i budowało polską tożsamość. Wpisany na trwałe do literackiej tradycji, obecny na płótnach największych polskich artystów, dwór stał się swoistym "rajem utraconym", symbolizując świat, który bezpowrotnie minął.

SŁOWNIK KULTURY POLSKIEJ: ksa24.pl
  • Niedostępny

SŁOWNIK KULTURY POLSKIEJ

127,05 zł Cena
Książka ma ułatwić rozpatrzenie się w "jestestwie swoim". Prezentuje twórców i osiągnięcia polskiej sztuki, literatury, muzyki, teatru, filmu, humanistyki, zwraca uwagę na kulturotwórczą rolę języka, na wagę świadomości wspólnych dziejów, obyczajów, religii, na miejsca, symbole, stereotypy, na tzw. Cechy narodowe i rejony wyobraźni. Poznanie tej barwnej mozaiki pozwoli czerpać satysfakcję z bycia Polakiem.
ZAMKI
  • Niedostępny

ZAMKI

40,64 zł Cena

Uwagę turystów podróżujących po Polsce przyciągają nieodmienne licznie rozsiane po całym kraju zamki. Burzliwa historia ziem polskich przyczyniła się do tego, że oglądamy je dzisiaj w bardzo różnym stanie zachowania. Są wśród nich monumentalne budowle przez wieki odciskające ślad w naszej historii, takie jak Wawel, Zamek Królewski w Warszawie czy Malbork, są również niewielkie zamki rycerskie, rezydencje biskupie czy malownicze ruiny warowni wznoszonych w czasach Kazimierza Wielkiego, obrosłe zazwyczaj w legendy i podania, dodające osobliwego uroku tym szczególnym zabytkom.

ZABYTKI ARCHITEKTURY DREWNIANEJ
  • Niedostępny

ZABYTKI ARCHITEKTURY...

41,90 zł Cena
Trudno znaleźć bardziej charakterystyczny dla polskiego pejzażu kulturowego element niż budowle drewniane. Mimo olbrzymich strat (poniesionych wskutek historycznych zawieruch, katastfrof naturalnych, zaniedbań oraz działań celowych) nadal możemy oglądać tysiące zabytków drewnianych rozsianych po całej Polsce.
DWÓR POLSKI. Architektura. Tradycja. Historia
  • Niedostępny

DWÓR POLSKI. Architektura....

92,40 zł Cena
Książka prezentuje bogaty i różnorodny opis zjawiska, jakim na przestrzeni wieków był dwór polski. Czytelnik odnajdzie tu zarówno teorię ewolucji i pochodzenie architektonicznej formy dworu, jak również barwny opis elementów tworzących jego otoczenie, dzieje budowli zniszczonych na przestrzeni wieków, jak i ocalonych - niejednokrotnie odradzających się niemal jak przysłowiowy feniks z popiołów...
POLSKA ATLAS NAJPIĘKNIEJSZYCH ZABYTKÓW
  • Niedostępny

POLSKA ATLAS...

68,43 zł Cena
Malownicze dwory, piękne pałace, zabytkowe kościoły - te najsłynniejsze są nam znane. Wiele z nich odwiedziliśmy, inne poznaliśmy dzięki fotografiom, i opisom w książkach oraz przewodnikach. Jest jednak wiele cennych zabytków architektury, o których nigdy nie słyszeliśmy, ukrytych nierzadko w małych miejscowościach. Często stanowią one wspaniałe przykłady stylów i są prawdziwymi dokumentami epok, w których powstały. Nasza publikacja ułatwi z pewnością, dzięki mapom i przejrzystemu podziałowi na regiony, zlokalizowanie interesujących nas zabytków i zaplanowanie wycieczki. Będzie też niezwykle pomocna przy wszelkich pracach naukowych, wymagających szybkiego odnalezienia danego obiektu.