Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 2 902,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Szkoła architektury

Szkoła architektury

Aktywne filtry

15-minutowe miasto. Jak...

59,90 zł Cena

Prof. Carlos Moreno - autor koncepcji miasta 15 minutowego - wyjaśnia swój pomysł na miasto w którym realizujemy swoją potrzebę wspólnoty przez spotykanie się z innymi ludźmi oraz korzystanie z ich usług w naszej bezpośredniej okolicy – to tu powinniśmy robić zakupy, dokonywać rozmaitych napraw, spędzać czas w lokalnych restauracjach, klubach, siłowniach, parkach, bibliotekach itp. Chodzi też o to, aby dzieci mogły bezpiecznie, pieszo lub rowerem, w krótkim czasie dotrzeć co rano do swoich szkół. Ważne jest również ograniczenie w miastach ruchu samochodowego, które dokona się dzięki takim  zrachowaniom.

Robert Konieczny KWK Promes...

160,00 zł Cena

Polskie wydanie wydanej w pierwotnej formie w języku angielskim książki autorstwa Philipa Jodidio w której Robert Konieczny opowiada o budynkach pracowni KWK Promes.

W rozmowie z Philipem Jodidio Konieczny szczegółowo omawia proces tworzenia najważniejszych realizacji oraz idee, które inspirowały każdy etap ich powstawania – od konceptu po finalną formę.

Socmodernizm. Architektura...

139,00 zł Cena

Książka pt. Socmodernizm. Architektura Europy Środkowej czasu zimnej wojny to fascynująca i bogato ilustrowana podróż w głąb historii modernizmu socjalistycznego, który przez dekady pozostawał niedoceniany i marginalizowany w badaniach nad architekturą XX wieku. Publikacja stanowi nie tylko analizę zjawisk architektonicznych, ale także próbę rekonstrukcji pełniejszej opowieści o powojennych przemianach Europy Środkowej.

Lefebvre dla architektów

65,00 zł Cena

Książka Nathaniela Colemana pt. "Lefebvre dla architektów" jest próbą zaprezentowania dla architektów krytycznej, odwołującej się do marksizmu teorii tego filozofa. Zdaniem Lefebvra założenia współczesnego systemu gospodarczego obiecującego wolność dzięki wzrostowi gospodarczemu opierającemu się na redukcji państwa, prywatyzacji oraz mechanizmach wolnorynkowych nie dadzą się wprost zastosować do architektury, która posługuje się zasobami, które stanowią dobro wspólne i ich nadmierna prywatyzacja prowadzi do 

Miejsca i wspomnienia

60,00 zł Cena

Autobiograficzna książka Józefa Rykwerta, znanego krytyka architektury i akademika o międzynarodowej sławie, w której powraca on do żydowskich korzeni łączących go z Polską. Powraca do wspomnień z dzieciiństwa w Warszawie oraz do zmysłowych doświadczeń, które zdecydowały o jego zainteresowaniu architekturą.  

Derrida dla architektów

65,00 zł Cena

Książka pt. Derrida dla architektów autorstwa Richarda Coyne jest zwięzłym i przystępnym wprowadzeniem do filozofii Jacquesa Derridy pisanym pod kątem architektów. Jest częścią serii "Myśliciele dla architektów" wydawanej przez NIAiU. Refleksja uprawiana z perspektywy fenomenologicznej nastawiona jest na destrukcję tradycyjnych pojęć metafizycznych oraz epistemologicznych oraz pokazaniu tezy "wszystko jest interpretacją" w praktyce, tym razem architektonicznej.

Architektura utracona

55,00 zł Cena

Książka "Architektura utracona" wydawnictwa EMG jest dziewiątą częścią serii "Architektura jest najważniejsza". Jest to zbiór esejów na temat budynków, które w ostatnim czasie zniknęły z różnych powodów z krajobrazu polskich miast. Przedmiotem analizy są takie obiekty, jak: Krakowski Park Miejski, Katowicki Dworzec i Hala Targowa, warszawski Supersam, Solpol we Wrocławiu, stołówka AGH we Wrocławiu.

Kształt marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego
  • Niedostępny

Kształt marzeń....

60,00 zł Cena

Książka Kształt marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego śledzi twórczość Witolda Lipińskiego od początku jego kariery po przełom xxi XXI wieku. Sięga także dalej, do dzieciństwa i młodości, której najważniejsze lata przypadły na okres wojny i okupacji, szukając tam źródeł działań projektowych.

Jan Bogusławski. Według...

70,00 zł Cena

Katalog towarzyszący wystawie Jan Bogusławski (1910–1982). Według reguł sztuki i własnego upodobania to pierwsza propozycja monograficznego zestawienia wielowątkowej twórczości architekta. Tacy autorzy, jak: Bolesław Stelmach, Weronika Sołtysiak, Katarzyna Uchowicz, Karolina Grobelska, Anna Kostrzyńska-Miłosz próbują uchwycić Bogusławskiego, jako jedną z ostatnich wielkich indywidualności przedwojennego pokolenia architektów.

Szara godzina. Czas na nową...

59,00 zł Cena

W swojej nowej książce pt. Szara godzina. Czas na nową architekturę Filip Springer przygląda się praktykom architektów i urbanistów z pytaniem o to czy ich praktyka oraz przyzwyczajenia dają nadzieję na powstanie nowej architektury. Takiej, która naprawdę będzie służyła środowisku oraz jej użytkownikom. Czy idea dewzrostu, która przyświeca tym nowym nurtom myślenia o budownictwie jest realizowalna i akceptowalna dla inwestorów.   

Walka o dom. Wspomnienia...

58,00 zł Cena

Książka „Walka o dom” autorstwa AL-SABOUNI MARWA została nazwana przez „The Guardian” jedną z najlepszych książek o architekturze 2016 roku. Młoda architektka Marwa Al-Sabouni wraz z mężem i dziećmi decyduje się pozostać w ogarniętym szczególnie brutalnymi walkami rodzinnym mieście Hims. Tam, w czasie wojny, ukrywając się w ruinach miasta, szkicuje refleksje na temat miasta, architektury i domu. 

W stronę modernizmu....

79,00 zł Cena

Książka Michała Dudkowskiego pt. W stronę modernizmu. Architekt Romuald Miller jest pierwszą monografią Romualda Millera i wyczerpującą prezentacją jego dorobku. Blisko 400 ilustracji, w tym archiwalnych zdjęć niezachowanych budynków i reprodukcji oryginalnych projektów, pozwala w pełni ocenić dokonania architekta. Romuald Miller (1982–1945) działał od drugiej dekady XX wieku, a jego twórczość przechodziła znamienną dla tych czasów ewolucję – od poszukiwania w architekturze swojskości i polskiego stylu narodowego, przez ekspresjonizm i klasycyzujący monumentalizm, po próby tworzenia nowego, racjonalnego języka architektury opartego na funkcji i technologii. 

Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji
  • Niedostępny

Długie lata 90....

79,00 zł Cena

Książka Anny Cymer pt. „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji” przedstawia szeroką panoramę architektoniczną dekady lat 90 w Polsce i porządkuje typologię powstających wówczas obiektów. Autorka pokazuje, że epoka lat 90. nie zamknęła się w tytułowym dziesięcioleciu, lecz trwała znacznie dłużej – od czasu, kiedy do Polski zaczęły docierać idee postmodernizmu, a architekci mogli wreszcie zakładać własne pracownie, do początku XXI wieku, kiedy wciąż realizowano budynki według wcześniejszych projektów.

Heidegger dla architektów

65,00 zł Cena

Książka pt. Heidegger dla architektów jest napisanym przez architekta dla architektów przewodnikiem po twórczości znanego filozofa, który może być traktowany jako narzędzie do kreowania inspiracji projektowej dla projektantów. Adam Sharr jest jednocześnie projektantem i teoretykiem architerktury.

  

Brat generała. Jerzy...

65,00 zł Cena

Książka pt. Brat generała autorstwa Dariusza Błaszczyka to pierwsza, kompletna i bogata ilustrowana biografia Jerzego Sosnkowskiego, utalentowanego architekta, grafika i pisarza, który był bardzo aktywną postacią na między wojennej scenie architektonicznej. Był bratem szerzej znanego generała Kazmierza Sosnkowskiego.

Architektura wybór czy...

79,00 zł Cena

W książce pt. Architektura wybór czy przeznaczenie Leon Krier - jeden z najwybitniejszych teoretyków urbanistyki i architektury podsumowuje niemal 30 lat swoich studiów nad architekturą. Opisuje w niej źródła swojego buntu przeciwko modernizmowi zrywającego z ewolucyjną tradycją poprawiania na rzecz rewolucyjnego zburzenia wszystkiego.

Architektura mieszkaniowa a kondycja wspołczesnego człowieka
  • Niedostępny

Architektura mieszkaniowa a...

35,00 zł Cena

Książka Joanny Juszczak pt. Architektura mieszkaniowa a kondycja współczesnego człowieka jest pogłębionym esejem dotyczącym idei domowości poprzez pryzmat kondycji człowieka epoki ponowoczesności. 

Krajobraz architektoniczny...

155,00 zł Cena

Książka pt. Krajobraz architektoniczny Warszawy to  niemalże 200 – stronnicowy przewodnik po krajobrazie stolicy. Zapis zmian, które dokonały się w ciągu ostatnich dwudziestu lat w tym stale przeobrażającym się mieście.

Konieczny. Na styk

76,90 zł Cena

Książka pt "Konieczny. Na styk" autorstwa Piotra Kozaneckiego i Bartosza Patureja to zestaw o ludziach, relacjach z nimi, miejscach i budynkach.  

Azyle, nisze i enklawy

69,00 zł Cena

Nowa książka Jakuba Szczęsneg pt. "Azyle, nisze i enklawy" – autora „Witaj w świecie bez architektów” – to subiektywny katalog „małych utopii, projektów i przykładów tego, jak w różnych miejscach i epokach, w różnej skali i na wiele sposobów, ludzie budowali wokół ważnych dla nich tematów wciąż nowe wizje przyszłości”.

Starchitekci i starchitektura

79,00 zł Cena

Książka opowiada o fenomenie stararchitektów analizowanym z perspektywy teorii systemów - światów Immanuela Wallersteina czy socjologii sztuki Pierra Bouridieu, którzy traktują architekturę jako wypadkową wielu sił społecznych, ekonomicznych, technicznych czy cywilizacyjnych, które decydują o jej kształcie. W tym kontekście zjawisko stararchitektury jest pochodną pewnych konkretnych warunków globalizacji, rosnącego wpływu klas średnich czy rosnącej roli mediów popularnych.