Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 493,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Krajobraz

Krajobraz

Jest 327 produktów.

Pokazano 1-21 z 327 pozycji

Aktywne filtry

Kształt zieleni. O...

49,90 zł Cena

Amerykański architekt Lance Hosey (1964-2021), stawia w książce pt. Kształt zieleni. O estetyce, ekologii i projektowaniu czytelnikowi trudne pytania: czy wszechobecnie panująca brzydota jest nieunikniona, czy „zielone” projektowanie musi być nieatrakcyjne i czy piękno może uratować planetę. 

Hosey udowadnia, że projektowanie można nazwać zrównoważonym dopiero wtedy, gdy uwzględnia ono piękno. Książka przedstawia jasny zestaw zasad, które mają wypełnić lukę między standardami „dobrego projektu” i „zielonego projektu”.

Rowerowe miasto....

49,90 zł Cena

Jest taki kraj, w którym członkinie i członkowie rządu dojeżdżają na swoje narady rowerem.  W książce pt. "Rowerowe miasto. Holenderski sposób na ożywienie miejskiej przestrzeni" Melissa i Chris Bruntlettowie opowiadają o tym, jak doszło w Niderlandach do rewolucji, dzięki której rowery stały się nie tylko tematem politycznym, ale i narzędziem transformacji transportu, przestrzeni miejskiej, edukacji, handlu, usług oraz całego holenderskiego stylu życia. Co szczególnie cenne z polskiej perspektywy, Bruntlettowie zastanawiają się także, jak przeszczepiać holenderskie rozwiązania i doświadczenia na zagraniczny grunt.

Witaj w świecie bez...

49,00 zł Cena

Czego możemy się zatem nauczyć z dzieł lokalnych, anonimowych budowniczych? Jak architektura może reagować na współczesne wyzwania, takie jak migracje czy katastrofa klimatyczna? Co o nas samych mówią budynki, wśród których żyjemy? 

Jakub Szczęsny w książce pt. "Witaj w świecie bez architektów"  zabiera czytelników w ekscytującą podróż po ludzkich siedliskach na całym świecie: od mazowieckich wsi i miasteczek, przez Kazbę w Algierze i pływające wioski w Iraku, aż po podziemne domy w Chinach, brazylijskie fawele i obozy dla uchodźców.

Jak studiować życie w...

49,00 zł Cena

Jan Gehl i Birgitte Svarre stawiają w książce pt. Jak studiować życie w przestrzeni publicznej pytanie o to jak pogodzić rozbudowę miast, w których skupia się życie coraz większej liczby ludzi, z jednoczesnym zachowaniem przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla mieszkańców?

Publikacja zwraca również uwagę na odpowiedzialność, jaką wszyscy ponosimy za otaczającą nas przestrzeń publiczną, i udostępnia narzędzia, aby ją lepiej planować i odpowiednio nią zarządzać. Ten przewodnik będzie nieocenionym źródłem inspiracji, rozwiązań i przykładów dla każdej osoby, która chciałaby ulepszać miasto.

Dobrze nastrojone miasto

49,00 zł Cena

Jak stworzyć szczęśliwe miasto? Jonathan F.P. Rose - nietypowy deweloper, a zarazem producent muzyczny, podaje w książce pt. "Dobrze nastrojone miasto" na to swój pomysł.

Ogród tętniący życiem

34,99 zł Cena

Utrzymanie zdrowego, wspaniałego ogrodu nie musi sprawiać użytkownikom wiele trudu. Odnoszący sukces autorzy Johanna Paungger i Thomas Poppe pokazują, że najważniejszym elementem w ogrodzie jest sztuka zastosowania właściwego czasu i harmonii między człowiekiem a przyrodą. Kto weźmie sobie do serca te kilka zasad, będzie wkrótce mógł cieszyć się bujnym, żywym ogrodem. Autorzy przekazują Czytelnikom swoje bogate doświadczenie – wiedzę o praktycznym wykorzystaniu właściwego czasu w ogrodzie i przyrodzie. Uprawiając ogród w zgodzie z rytmami Księżyca będziemy mogli zrezygnować z nawozów i pestycydów, otrzymując owoce ziemi o żywej, ekologicznej jakości.

Wielkie inwestycje w...

42,00 zł Cena

Wielkie inwestycje w kontekście zagrożeń i ochrony krajobrazu autorstwa Sas-Bojarska Aleksandra, temat publikacji jest związany z zagrożeniami dla krajobrazu wywoływanymi realizacją i funkcjonowaniem dużych inwestycji infrastrukturalnych i przemysłowych oraz sposobami jego ochrony i kształtowania.

Publikacja jest podsumowaniem badań teoretycznych oraz opracowań studialnych i eksperckich prowadzonych przez lata przez autorkę.

Krajobraz przestrzeni...

9,45 zł Cena

Krajobraz przestrzeni publicznej wsi autorstwa Górka Anna, publikacja przeznaczona jest dla studentów Wydziału Architektury oraz innych osób zainteresowanych przestrzennymi przeobrażeniami współczesnej wsi.

Jest to już druga publikacja z zainicjowanego w roku 2011 cyklu "Projektowanie Środowiskowe. Zagadnienia Planowania i Projektowania Ruralistycznego". Jego celem pozostaje edukacja na rzecz jakości krajobrazu obszarów wiejskich.

Krajobrazowy wymiar...

31,50 zł Cena

Krajobrazowy wymiar ruralistyki autorstwa Górka Anna; publikacja przedstawia istotną społecznie kwestię postępującej degradacji przestrzeni wielu polskich wsi. Książka stanowi uzupełnienie ubogiej polskiej literatury przedmiotu.

Książka może zainspirować planistów, architektów krajobrazu, architektów oraz osoby spoza eksperckiego i inżynierskiego grona do poszukiwania i stosowania bardziej zrównoważonych i bezpieczniejszych rozwiązań przestrzennych na obszarach wiejskich.

Krajobraz miejski: odnowa i...

52,00 zł Cena

Publikacja Krajobraz miejski: odnowa i kreacja w procesie odnowy autorstwa Weroniki Wiśniewskiej próbuje niekonwencjonalnego spojrzenia na przemiany krajobrazu miejskiego.

Czytelnie ukazane założenia metodyczne wzbogacają i porządkują wiedzę o krajobrazie miejskim w jego różnorodnych odmianach. Książka jest również zbiorem wielu poglądów i idei na temat krajobrazów miejskich, a więc może powiększyć zasób wiedzy czytelnika w zakresie twórczej i humanistycznej wizji rozwoju świata i przestrzeni, która nas otacza.

Zeszyt „Architektura” nr 18

40,00 zł Cena

Zeszyt „Architektura” nr 18, Planowanie przestrzenne jako narzędzie ochrony wartości przyrodniczych na przykładzie Kampinoskiego Parku Narodowego

Zakres zainteresowań zawodowych autorki waha się wokół zagadnień kształtowania przestrzeni i narzędzi temu służących w obowiązującym porządku prawnym. W pierwszym rozdziale wydania przedstawiono genezę ochrony przyrody na świecie i w Polsce oraz przeprowadzono analizę obowiązujących w tym zakresie przepisów krajowych, z odniesieniem do zmian dokonanych w nich w ostatnich latach.

Środowiskowe uwarunkowania...

11,00 zł Cena

Publikacja Środowiskowe uwarunkowania procesu inwestycyjnego autorstwa E.D. Ryńską jest uzupełnieniem i rozszerzeniem wiedzy z obszaru funkcjonowania budowlanego procesu inwestycyjnego i jego związków z ekologią oraz środowiskiem naturalnym.

Barwy ziemi w architekturze...

35,00 zł Cena

Publikacja Barwy ziemi w architekturze Afryki autorstwa T. Kelm posiada bogatą ilość fotografii wykonanych na terenie Afryki (w Maroku, Algierii, Tunezji, Egipcie, Sudanie, Kenii) pokazujące różne barwy tej architektury i jej niezwykły związek z krajobrazem.

Architektura prerii i...

19,50 zł Cena

Publikacja Architektura prerii i kanionów. Kształtowanie architektury proekologicznej w południowo-zachodnich regionach Ameryki Północnej autorstwa T. Kelm, dotyczy korzeni współczesnej architektury przyjaznej środowisku.

Kwestie tą omówiono na przykładzie doświadczeń architektów amerykańskich, poszukujących inspiracji w tradycji kultury i budownictwie Indian. Przedstawiono je w szerokim kontekście etnografii, antropologii kulturowej, wierzeń i mitów oraz sztuki Indian.

Aparycje architektury...

55,00 zł Cena

Publikacja Aparycje architektury oblicza otoczenia autorstwa W. Karczmarzyka budzi w adresacie specjalny rodzaj refleksji, zadumy nad pięknem i dzikością przyrody, nieprawdopodobną różnorodnością i wysmakowaniem architektury, jednocześnie trafiając do każdego.

Czy pełne wspaniałych kolorów, malarsko nienaganne akwarele, gwasze, czy olejne ukazanie gęstwin leśnych, czy wreszcie ołówkowe lub kreślone tuszem impresje miejskie, przedstawiające z zaskakującą często prostotą znane budynki, wszystkie one cechują się tą estetyką, którą możemy uznać za uniwersalną.

500 roślin ogrodowych

39,95 zł Cena

Publikacja 500 roślin ogrodowych autorstwa Agnieszki Gawłowskiej ukazuje 500 roślin, które wspaniale spisują się w uprawie w ogrodzie.

Poukładane alfabetycznie opisy pokazują cechy charakterystyczne roślin, ich wymagania oraz fachowe porady, które sprawią, że uprawa roślin będzie przynosiła zadowalające efekty.

Potęga przestrzeni wokół nas

39,80 zł Cena

Fascynująca książka dla wszystkich, którzy chcą mieć świadomy wpływ na swoje życie poprzez rozumienie, kształtowanie i kultywowanie środowiska, w którym mieszkamy i przebywamy – dla zdrowia, szczęścia i spełnienia.

ARCHISTORIE. Jak odkrywać...

44,91 zł Cena

Autorami książki ARCHISTORIE. Jak odkrywać przestrzeń miast? są Radosław Gajda, który jest architektem i wykładowcą oraz Natalia Szcześniak – architektka i urbanistka. Razem tworzą jedyny w Polsce wideoblog o architekturze i sztuce – ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA.

German Architects

129,90 zł Cena

German Architects to książka kierowana dla architektów, która prezentuje projekty trzydziestu dwóch wyróżniających się niemieckich biur architektonicznych.