Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 493,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Krajobraz

Krajobraz

Aktywne filtry

Domowa dżungla. Jak...

49,90 zł Cena

Jak dobrać rośliny do warunków które możemy im zaoferować ? W książce Domowa dżungla. Jak wypełnić każdy dom szczęśliwymi roślinami znajdziesz porady jak tego dokonać, aby twój dom wypełnił się pięknymi i zdrowymi roślinami nie tylko na jeden sezon. 

Ogród Bellingham. Jak...

99,00 zł Cena

Książka Katarzyny Bellingham pt  Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą wpisuje się w ważny trend ogrodnictwa ekologicznego. Ogród naturalny to miejsce w którym dzięki umiejętnemu doborowi roślin ingerencja człowieka jest sprowadzona do minimum.   

Małe rewitalizacje podwórek

44,90 zł Cena

Książka powstała w wyniku badań nad procesem partycypacyjnego planowania modernizacji przestrzeni w obszarach trudnych społecznie. Książka prezentuje założenia teoretyczne takiego działania, metodologię zbierania danych oraz pokazuje przebieg badań. W końcowej części książki znajdują się podsumowania rezultatów procesu.

Dziki ogród

84,99 zł Cena

Książka "Dziki ogród" to poradnik pisany z perspektywy naukowca i entuzjasty ochrony bioróżnorodności. Autor przedstawia czym właściwie jest dziki ogród, jego pozytywne cechy oraz jaką wiedze powinniśmy o nim posiadać zanim go założymy.

Rośliny górskie

65,00 zł Cena

Książka "Rośliny górskie" z serii Flora Polski to pozycja pokazująca różnorodność roślinną polskich terenów górzystych. Znajdziemy tu blisko 200 gatunków z wielu górskich środowisk. Opisy roślin są pełne informacji o tym jak rośliny są przystosowane do życia w trudnych, górskich warunkach na dużej wysokości oraz innych ciekawostek, jak to czy są pod ochroną. Do opisów dołączone są także fotografię roślin.

Rośliny wodne i bagienne

89,00 zł Cena

"Rośliny wodne i bagienne" to książka z serii Flora Polski, w której znajdziemy gatunki roślin występujące w Polsce, przystosowane do życia w środowisku wodnym.

Znajdziemy w niej nie tylko informacje o gatunkach roślin i ich zdjęcia, ale także systematykę zbiorowisk roślin wodnych, właściwości środowisk wodnych i ich typy.

Rośliny Polski

85,00 zł Cena

Książka "Rośliny Polski" prezentuje gatunki charakterystyczne dla krajowego siedliska naturalnego, półnaturalnego oraz antropogenicznego.

Znajdziemy tu zarówno rośliny rodzime jak i obcego pochodzenia. Gatunki zostały wybrane ze względu na swoją ciekawą biologię i ekologię lub szczególne znaczenie użytkowe, znajdziemy także opisy roślin odgrywających dużą rolę w historii naszej flory. Aspekt który również był brany pod uwagę to atrakcyjny wygląd roślin, który możemy podziwiać na dodanych zdjęciach.

Rośliny łąkowe

69,00 zł Cena

"Rośliny łąkowe" z serii Flora Polski to kolejny przewodnik dotyczący roślin. Znajdziemy w nim opisy  ponad 250 gatunków roślin które tworzą zbiorowiska łąkowe, przeczytamy o ich pochodzeniu oraz zobaczymy ich zdjęcia. W książce opisane są także systemy podziału łąk oraz pastwisk, wzięte z nauk przyrodniczych.

Rośliny chronione

69,00 zł Cena

"Rośliny chronione" to książka z serii Flora Polski, przedstawiająca kompleksowo 425 gatunków roślin chronionych w Polsce. Rośliny posiadają swoje opisy, w których zawarte są informacje o kategorii zagrożenia gatunku. W książce znajdziemy informację o siedliskach, stanowiskach w Polsce, informacje o zagrożeniu i ochronie, a także zdjęcia roślin i ilustrowane mapy występowania.

Atlas pędów zimowych

109,00 zł Cena

Książka "Atlas pędów zimowych" posłuży nam do rozpoznania gatunku drzew oraz krzewów ale zimą kiedy to są w stanie bezlistnym. Znajdziemy tu opisy oraz fotografię pędów ponad 200 gatunków roślin. Atlas kierowany jest głównie do ogrodników, leśników, osób odpowiedzialnych za ochronę przyrody, uczniów oraz nauczycieli, a także wszystkich pasjonatów.

Rośliny wydm, klifów,...

89,00 zł Cena

Każdy opis zawiera szczegółową charakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polsce i siedlisku, w którym rośnie.
Wszystkie najważniejsze cechy botaniczne przedstawiono na licznych fotografiach. Łącznie w książce zamieszczono 232 szczegółowe portrety roślin. Wśród przedstawianych roślin jest spora grupa gatunków chronionych, rzadkich lub ginących, zamieszczonych w Polskiej czerwonej księdze roślin oraz na lokalnych czerwonych listach.

Rośliny kserotermiczne

89,00 zł Cena

Książka "Rośliny kserotermiczne" z serii Flora Polski przedstawia 250 gatunków roślin, wykształcających się na terenach o bardzo silnym nasłonecznieniu. Każda z roślin została szczegółowo opisana ze względu na występowanie, swoją charakterystykę a także informację w zakładce "warto wiedzieć". Dodatkowo najważniejsze cechy botaniczne przedstawione są na licznych fotografiach.

Sielska Polska

69,00 zł Cena

W albumie "Sielska Polska" znajdziemy ujmujące zdjęcia oraz krótkie opisy 46 najbardziej urokliwych pensjonatów i sielskich obszarów w Polsce, w które warto wybrać się na wypoczynek. To idealna pozycja dla wielbicieli spokojnych miejsc z naturalną Polską urodą oraz gościnnością.

Dla osób spragnionych sielskości a więc naturalnej ciszy, swojskiego jedzenia, gościnnych gospodarzy, pięknych krajobrazów, dużej dawki spokoju a nawet zapachu skoszonej trawy, Autor przygotował wskazówki jak znaleźć takie miejsca. Każde z nich zostało odwiedzone, udokumentowane i zawarte w polecającym je, szczególnie zakochanym w polskiej przyrodzie osobom, albumie.

Polska. Najpiękniejsze,...

69,00 zł Cena

W albumie "Polska. Najpiękniejsze, najciekawsze, najcenniejsze" znajdziesz niezwykłe i nieprzeciętne skarby Polski. Zobacz i przeczytaj o najpiękniejszych miastach, monumentalnych zamkach i klasztorach oraz poznaj uzdrowiska. Poznaj najwspanialsze okazy dzikich zwierząt oraz zobacz Polskie krajobrazy, pełne lasów i puszczy. Zaobserwuj z bliska swojską architekturę drewnianą i nadal funkcjonujące lokalne tradycje.

Karta ateńska

55,00 zł Cena

Karta ateńska to zestaw wytycznych do projektowania nowoczesnych miast stworzony przez architektów i urbanistów związanych z organizacją CIAM (Międzynarodowe Kongresy Architektury Nowoczesnej). Zjazd CIAM IV odbył się na statku Patris II płynącym z Marsylii do Aten oraz w samych Atenach latem 1933 roku, z udziałem przedstawicieli polskiej awangardy – Heleny i Szymona Syrkusów oraz Anatolii i Romana Piotrowskich. Helena Syrkus twierdziła wręcz, że jako poliglotka odegrała kluczową rolę w opracowaniu tekstu „Postanowień” kongresu, tworzonego przez wielojęzyczne grono delegatów.

Tworzę ogród naturalny

79,00 zł Cena

W ostatnich latach wśród architektów krajobrazu widać wyraźnie wzrost zainteresowania ogrodami naturalnym.  Efekty tego zainteresowania można  zauważyć także w polskich miastach.  Książka pt. Tworzę ogród naturalny jest doskonałym przewodnikiem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów po świecie naturalnego ogrodnictwa.

Piet Oudolf i Henk Gerrittsen są jednymi z prekursorów i propagatorów idei ogrodu naturalnego.  

Alina Scholtz. Projektantka warszawskiej zieleni
  • Niedostępny

Alina Scholtz. Projektantka...

36,00 zł Cena

Książka jest pracą zbiorową, która podsumowuje wystawę projektów Aliny Scholtz zorganizowaną w 2021 roku w warszawskim Muzeum Woli. 

Alina Scholtz była pionierką polskiej architektury krajobrazu i jedną z najważniejszych projektantek zieleni Warszawy. Jej dorobek obejmuje między innymi odtworzony po wojnie Ogród Saski, monumentalne założenia krajobrazowe toru wyścigów konnych na Służewcu i Trasy W-Z czy kameralne, pełne zieleni i rozwiązań służących rekreacji przestrzenie osiedla Sady Żoliborskie i Szwoleżerów.

Krajobraz w czasach...

36,00 zł Cena

Książka pt. "Krajobraz w czasach populizmu i postprawdy" to znakomity zbiór tekstów jednego z najwybitniejszych w Polsce znawców w dziedzinie architektury krajobrazu. Autor opisuje m.in.: pokusy w kształtowaniu krajobrazu, fragmentację przestrzeni, krystalizację postaci miasta, manowce partycypacji społecznej, opłacalność ładu przestrzennego, polską tradycję sprawlu, ochronę i tworzenie piękna w otoczeniu człowieka, udział elit w zagospodarowaniu ziem górskich, dobrą i niedobrą tożsamość krajobrazu, skutki populizmu i postprawdy, pozycję urbanisty jako reprezentanta niechcianego zaufania publicznego oraz postać profesora Gerarda Ciołka.

Kształt zieleni. O...

49,90 zł Cena

Amerykański architekt Lance Hosey (1964-2021), stawia w książce pt. Kształt zieleni. O estetyce, ekologii i projektowaniu czytelnikowi trudne pytania: czy wszechobecnie panująca brzydota jest nieunikniona, czy „zielone” projektowanie musi być nieatrakcyjne i czy piękno może uratować planetę. 

Hosey udowadnia, że projektowanie można nazwać zrównoważonym dopiero wtedy, gdy uwzględnia ono piękno. Książka przedstawia jasny zestaw zasad, które mają wypełnić lukę między standardami „dobrego projektu” i „zielonego projektu”.

Rowerowe miasto....

49,90 zł Cena

Jest taki kraj, w którym członkinie i członkowie rządu dojeżdżają na swoje narady rowerem.  W książce pt. "Rowerowe miasto. Holenderski sposób na ożywienie miejskiej przestrzeni" Melissa i Chris Bruntlettowie opowiadają o tym, jak doszło w Niderlandach do rewolucji, dzięki której rowery stały się nie tylko tematem politycznym, ale i narzędziem transformacji transportu, przestrzeni miejskiej, edukacji, handlu, usług oraz całego holenderskiego stylu życia. Co szczególnie cenne z polskiej perspektywy, Bruntlettowie zastanawiają się także, jak przeszczepiać holenderskie rozwiązania i doświadczenia na zagraniczny grunt.

Witaj w świecie bez architektów
  • Niedostępny

Witaj w świecie bez...

18,00 zł Cena

Czego możemy się zatem nauczyć z dzieł lokalnych, anonimowych budowniczych? Jak architektura może reagować na współczesne wyzwania, takie jak migracje czy katastrofa klimatyczna? Co o nas samych mówią budynki, wśród których żyjemy? 

Jakub Szczęsny w książce pt. "Witaj w świecie bez architektów"  zabiera czytelników w ekscytującą podróż po ludzkich siedliskach na całym świecie: od mazowieckich wsi i miasteczek, przez Kazbę w Algierze i pływające wioski w Iraku, aż po podziemne domy w Chinach, brazylijskie fawele i obozy dla uchodźców.