Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 493,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Krajobraz

Krajobraz

Jest 322 produktów.

Pokazano 1-21 z 322 pozycji

Aktywne filtry

Ogród tętniący życiem

34,99 zł Cena

Utrzymanie zdrowego, wspaniałego ogrodu nie musi sprawiać użytkownikom wiele trudu. Odnoszący sukces autorzy Johanna Paungger i Thomas Poppe pokazują, że najważniejszym elementem w ogrodzie jest sztuka zastosowania właściwego czasu i harmonii między człowiekiem a przyrodą. Kto weźmie sobie do serca te kilka zasad, będzie wkrótce mógł cieszyć się bujnym, żywym ogrodem. Autorzy przekazują Czytelnikom swoje bogate doświadczenie – wiedzę o praktycznym wykorzystaniu właściwego czasu w ogrodzie i przyrodzie. Uprawiając ogród w zgodzie z rytmami Księżyca będziemy mogli zrezygnować z nawozów i pestycydów, otrzymując owoce ziemi o żywej, ekologicznej jakości.

Wielkie inwestycje w...

42,00 zł Cena

Wielkie inwestycje w kontekście zagrożeń i ochrony krajobrazu autorstwa Sas-Bojarska Aleksandra, temat publikacji jest związany z zagrożeniami dla krajobrazu wywoływanymi realizacją i funkcjonowaniem dużych inwestycji infrastrukturalnych i przemysłowych oraz sposobami jego ochrony i kształtowania.

Publikacja jest podsumowaniem badań teoretycznych oraz opracowań studialnych i eksperckich prowadzonych przez lata przez autorkę.

Krajobraz przestrzeni...

9,45 zł Cena

Krajobraz przestrzeni publicznej wsi autorstwa Górka Anna, publikacja przeznaczona jest dla studentów Wydziału Architektury oraz innych osób zainteresowanych przestrzennymi przeobrażeniami współczesnej wsi.

Jest to już druga publikacja z zainicjowanego w roku 2011 cyklu "Projektowanie Środowiskowe. Zagadnienia Planowania i Projektowania Ruralistycznego". Jego celem pozostaje edukacja na rzecz jakości krajobrazu obszarów wiejskich.

Krajobrazowy wymiar...

31,50 zł Cena

Krajobrazowy wymiar ruralistyki autorstwa Górka Anna; publikacja przedstawia istotną społecznie kwestię postępującej degradacji przestrzeni wielu polskich wsi. Książka stanowi uzupełnienie ubogiej polskiej literatury przedmiotu.

Książka może zainspirować planistów, architektów krajobrazu, architektów oraz osoby spoza eksperckiego i inżynierskiego grona do poszukiwania i stosowania bardziej zrównoważonych i bezpieczniejszych rozwiązań przestrzennych na obszarach wiejskich.

Krajobraz miejski: odnowa i...

52,00 zł Cena

Publikacja Krajobraz miejski: odnowa i kreacja w procesie odnowy autorstwa Weroniki Wiśniewskiej próbuje niekonwencjonalnego spojrzenia na przemiany krajobrazu miejskiego.

Czytelnie ukazane założenia metodyczne wzbogacają i porządkują wiedzę o krajobrazie miejskim w jego różnorodnych odmianach. Książka jest również zbiorem wielu poglądów i idei na temat krajobrazów miejskich, a więc może powiększyć zasób wiedzy czytelnika w zakresie twórczej i humanistycznej wizji rozwoju świata i przestrzeni, która nas otacza.

Zeszyt „Architektura” nr 18

40,00 zł Cena

Zeszyt „Architektura” nr 18, Planowanie przestrzenne jako narzędzie ochrony wartości przyrodniczych na przykładzie Kampinoskiego Parku Narodowego

Zakres zainteresowań zawodowych autorki waha się wokół zagadnień kształtowania przestrzeni i narzędzi temu służących w obowiązującym porządku prawnym. W pierwszym rozdziale wydania przedstawiono genezę ochrony przyrody na świecie i w Polsce oraz przeprowadzono analizę obowiązujących w tym zakresie przepisów krajowych, z odniesieniem do zmian dokonanych w nich w ostatnich latach.

Środowiskowe uwarunkowania...

11,00 zł Cena

Publikacja Środowiskowe uwarunkowania procesu inwestycyjnego autorstwa E.D. Ryńską jest uzupełnieniem i rozszerzeniem wiedzy z obszaru funkcjonowania budowlanego procesu inwestycyjnego i jego związków z ekologią oraz środowiskiem naturalnym.

Barwy ziemi w architekturze...

35,00 zł Cena

Publikacja Barwy ziemi w architekturze Afryki autorstwa T. Kelm posiada bogatą ilość fotografii wykonanych na terenie Afryki (w Maroku, Algierii, Tunezji, Egipcie, Sudanie, Kenii) pokazujące różne barwy tej architektury i jej niezwykły związek z krajobrazem.

Architektura prerii i...

19,50 zł Cena

Publikacja Architektura prerii i kanionów. Kształtowanie architektury proekologicznej w południowo-zachodnich regionach Ameryki Północnej autorstwa T. Kelm, dotyczy korzeni współczesnej architektury przyjaznej środowisku.

Kwestie tą omówiono na przykładzie doświadczeń architektów amerykańskich, poszukujących inspiracji w tradycji kultury i budownictwie Indian. Przedstawiono je w szerokim kontekście etnografii, antropologii kulturowej, wierzeń i mitów oraz sztuki Indian.

Aparycje architektury...

55,00 zł Cena

Publikacja Aparycje architektury oblicza otoczenia autorstwa W. Karczmarzyka budzi w adresacie specjalny rodzaj refleksji, zadumy nad pięknem i dzikością przyrody, nieprawdopodobną różnorodnością i wysmakowaniem architektury, jednocześnie trafiając do każdego.

Czy pełne wspaniałych kolorów, malarsko nienaganne akwarele, gwasze, czy olejne ukazanie gęstwin leśnych, czy wreszcie ołówkowe lub kreślone tuszem impresje miejskie, przedstawiające z zaskakującą często prostotą znane budynki, wszystkie one cechują się tą estetyką, którą możemy uznać za uniwersalną.

500 roślin ogrodowych

39,95 zł Cena

Publikacja 500 roślin ogrodowych autorstwa Agnieszki Gawłowskiej ukazuje 500 roślin, które wspaniale spisują się w uprawie w ogrodzie.

Poukładane alfabetycznie opisy pokazują cechy charakterystyczne roślin, ich wymagania oraz fachowe porady, które sprawią, że uprawa roślin będzie przynosiła zadowalające efekty.

Potęga przestrzeni wokół nas

39,80 zł Cena

Fascynująca książka dla wszystkich, którzy chcą mieć świadomy wpływ na swoje życie poprzez rozumienie, kształtowanie i kultywowanie środowiska, w którym mieszkamy i przebywamy – dla zdrowia, szczęścia i spełnienia.

ARCHISTORIE. Jak odkrywać...

44,91 zł Cena

Autorami książki ARCHISTORIE. Jak odkrywać przestrzeń miast? są Radosław Gajda, który jest architektem i wykładowcą oraz Natalia Szcześniak – architektka i urbanistka. Razem tworzą jedyny w Polsce wideoblog o architekturze i sztuce – ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA.

German Architects

129,90 zł Cena

German Architects to książka kierowana dla architektów, która prezentuje projekty trzydziestu dwóch wyróżniających się niemieckich biur architektonicznych.

Miasto w działaniu

58,00 zł Cena

Publikacja Miasto w działaniu autorstwa Magdaleny Matysek-Imielińskiej posiada trzy nakładające się warstwy.

Pierwsza z nich to opis początku ewolucji projektu WSM, a jednocześnie przypomnienie ogromnego dorobku myśli lewicowej z okresu międzywojennego. Druga dotyczy koncepcji miasta, granic kreowania wspólnoty miejskiej. Trzecia obejmuje zasadnicze kwestie nowoczesności, dotyka sporu o nowoczesność i o prawomocność sięgania po rozwiązania społeczne z tamtej epoki. Te trzy wątki łączą się w spójną narrację, która pozwala uświadomić sobie zawiłe kwestie związane z tematyką miejską.

Miasto szczęśliwe. Jak...

42,00 zł Cena

W Publikacji „Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta” autorstwa Charlesa Montgomery przedstawiono wycieczkę przez liczne ośrodki – od Atlanty, przez Bogotę po Vancouver – Charles Montgomery pokazuje, że radykalne, progresywne miejskie decyzje polityków, architektów, mieszkańców faktycznie przekształcają jakość ich życia.

Omawiając fascynującą rzeczywistość eksperymentowania miejskiego, przekonuje, że dostosowując nasze miasta do wniosków płynących ze współczesnej neuropsychologii, możemy sprostać licznym wyzwaniom związanym z jakością miejsca, urbanizacją i ekologią.

Drogi i tarasy w ogrodzie....

35,00 zł Cena

Drogi i tarasy są ważnym elementem architektury ogrodu. Spełniają nie tylko funkcję użytkową, ale także w istotny sposób wpływają na jego wygląd, kształtują charakter otoczenia, w którym spędzamy przecież dużo czasu Książka ta ma zachęcić Czytelnika do poświęcenia należytej uwagi temu zagadnieniu, ułatwić wybór najlepszego rozwiązania oraz pomóc w jego realizacji. Szczegółowo, a zarazem przystępnie omawia najważniejsze etapy powstawania drogi czy tarasu – od pomysłu do realizacji: • Etap projektowania – na co zwrócić uwagę planując przebieg dróg w ogrodzie czy taras przydomowy, a także jak wykonać projekt oraz łatwo i prawidłowo przenieść go w teren. 

LANDSCAPE AND GARDEN DESIGN...

189,00 zł Cena
This intimate glimpse into the private sketchbooks of the world's leading landscape and garden designers reveals a dazzling array of insights and ideas that will inspire the amateur and practitioner alike. Thirty-seven international designers carefully selected by the design critic behind the Chelsea Fringe have opened their sketchbooks specially for this publication. Featuring hundreds of drawings and illustrations as diverse as their creators, Landscape and Garden Design Sketchbooks is a continual source of inspiration for planting, design elements, colour schemes and materials, encouraging weekend gardeners, design professionals and students to draw their ideas by hand.