Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 26,00 zł - 27,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Rosikon Press

Rosikon Press

Aktywne filtry

KOŚCIÓŁ WIZYTEK: ksa24.pl
  • Niedostępny

KOŚCIÓŁ WIZYTEK

26,15 zł Cena
Lekkość, dynamika, rytm kolumn i towarzyszący mu rytm wklęsłych i wypukłych przęseł – fasada kościoła Wizytek to dzieło jedyne w swoim rodzaju. Gra kolumn znajduje swój dalszy ciąg we wnętrzu kościoła, którego wystrój przenosi nas w czasy dojrzałego baroku i pozwala zapomnieć na chwilę o krzątaninie miasta na zewnątrz. Czy wiesz, kiedy narodziła się tradycja ślubów u Wizytek?
KOŚCIÓŁ PAULINÓW: ksa24.pl
  • Niedostępny

KOŚCIÓŁ PAULINÓW

26,15 zł Cena
Minęło 300 lat od czasu, gdy z kościoła Paulinów na warszawskim Nowym Mieście ruszyła w stronę Jasnej Góry pierwsza piesza pielgrzymka. Z kolei na rok 2012 przypada 350 rocznica przybycia paulinów do tej świątyni. Z obu tych okazji oddajemy Państwu do rąk przewodnik przybliżający historię i zabytki kościoła Ducha Świętego. Czy wiesz dlaczego kościół Paulinów nazwać można „przedsionkiem Jasnej Góry”?
KOŚCIÓŁ SEMINARYJNY
  • Niedostępny

KOŚCIÓŁ SEMINARYJNY

26,25 zł Cena
Imponująca fasada kościoła seminaryjnego, zwieńczona słynną „karmelicką banią”, góruje nad Krakowskim Przedmieściem. Wnętrze kościoła, ozdobione misterną sztukaterią i wypełnione barokowymi ołtarzami, stanowi nadzwyczaj harmonijną całość, świadczącą o potędze stylu barokowego i niezwykłej dynamice duchowości karmelitańskiej. Czy wiesz, kiedy kościół seminaryjny pełnił funkcje katedry warszawskiej