Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 493,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Rodzaje budynków

Rodzaje budynków

Jest 298 produktów.

Pokazano 1-21 z 298 pozycji

Aktywne filtry

Zagroda. Zagadnienia...

8,40 zł Cena

Zagroda. Zagadnienia planowania i projektowania ruralistycznego autorstwa Górka Anna, twórczyni prezentuje publikację do studentów architektury i urbanistyki.

Ukazuje ono reguły budowania zagrody dawniej i obecnie. Omawia rolę zagrody w kształtowaniu wiejskiego krajobrazu oraz szanse jej współczesnego udziału w kreowaniu wizerunku wsi.

Kształtowanie środowiska...

89,00 zł Cena

Kształtowanie środowiska mieszkaniowego dla seniorów autorstwa Gronostajska B.E. monografia posiada bardzo dużą liczbę autorskich ilustracji ukazujących zabudowę dla osób starych oraz studenckie projekty zespołów mieszkaniowo-usługowych przeznaczonych dla tej grupy społeczeństwa.

Od wozowni do katedry. Hala...

120,00 zł Cena

Od wozowni do katedry. Hala peronowa w architekturze dworców. Historia - konstrukcja - współczesność – architektura. Tom 1 i 2 z płytą CD autorstwa Jacka Wesołowskiego publikacja przedstawia hale peronowe, w przekonaniu, że miały one wpływ na ukształtowanie się architektury dworcowej równie mocno, jeśli nie bardziej.

W globalnej perspektywie nie można bowiem wspominać o historii architektury dworców bez hal peronowych, chociaż bywają bardzo wybitne przykłady dworców, które ich nigdy nie miały. Autor ma ambicję nie tylko określić typowe formy hal, ale też wskazać na rozwiązania nieszablonowe.

Dwory w Albumach...

29,00 zł Cena

Publikacja Dwory w Albumach Inwentaryzacji Wsi Zakładu Architektury Polskiej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1921–1939). autorstwa M. Rozbicka jest opracowaniem zawartych w tych albumach materiałów pomiarowych i ikonograficznych dotyczących architektury dworów ziemiańskich z terenu II RP.

Publikacja, napisana w języku polskim i angielskim, zawiera opracowanie i katalog materiałów archiwalnych dotyczących 55 budynków dworów z terenu 10 przedwojennych województw, w tym: 43 obiekty z obszarów dzisiejsze Polski, 8 obiektów z terytorium obecnej Białorusi oraz po 2 z terytorium obecnej Litwy i Łotwy.

Budynki wysokie

48,00 zł Cena

Publikacja Budynki wysokie autorstwa A.Z. Pawłowskiego porusza kwestie kształtowania nowych form oraz systemów konstrukcyjnych budynków wysokich.

Ukazano w niej systemy konstrukcyjno-materiałowe jako funkcję wysokości budynków. Omówiono problemy techniczne (np. wychylenia wierzchołków) oraz specyfikację fundamentowania. Badania najwyższych wieżowców Ameryki, Azji, Europy i Australii pozwala na ukazanie problemów architektonicznych: funkcji, komunikacji pionowej, elewacji oraz kształtowania części najwyższych i parterów budynków. Omówiono rolę wieżowców w zabudowie miejskiej. Przedstawiono problemy budownictwa wysokiego w Polsce.

Panelki Construct Your...

89,00 zł Cena

Publikacja Panelki Construct Your Socialist Prefab Panel Block, pozwala zbudować autentyczny, socjalistyczny blok i poznać historię budownictwa  mieszkaniowego za żelazną kurtyną.

Publikacja otwiera bogato ilustrowana historia wielkopłytowych systemów budowlanych. W drugiej części 164 małych wielkich płyt gotowych do wyciśnięcia z arkuszy i złożenia trójwymiarowego bloku, o wysokości 27 cm, oraz przystępne instrukcje.

Złożone systemy ocieplania...

34,65 zł Cena

Przedmiotem opracowania są warunki techniczne wykonania i odbioru robót dotyczących złożonych systemów ocieplania ścian zewnętrznych budynków, w tym ścian wcześniej już ocieplonych, z zastosowaniem styropianu (EPS) lub wełny mineralnej (WM) jako materiału termoizolacyjnego oraz cienkowarstwowych wypraw tynkarskich, zwanych systemami ETICS (z ang. External Thermal Insulation Composite Systems).

Zakres opracowania obejmuje: podstawowe wymagania materiałowe, wymagania dotyczące podłoży, sposoby ich przygotowania, zasady wykonywania ocieplenia oraz kontroli wykonania i odbioru robót ociepleniowych.

Kindergarten, Schools And...

129,90 zł Cena

W albumie Kindergarten, Schools And Playgrounds zaprezentowano ośrodki edukacyjne z całego świata, które za pomocą nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych tworzą odpowiednie środowisko do rozwoju dzieci i młodzieży i pozwalają rosnąć ich wyobraźni i kreatywności.

Brutal Britain

89,00 zł Cena

Brutal Britain to książka, która pozwoli Ci cofnąć się w czasie do brutalistycznej przeszłości Wielkiej Brytanii, i zbudować jedne z najbardziej kontrowersyjnych budynków wzniesionych na Wyspach po drugiej wojnie światowej; od kultowych bloków Park Hill w Sheffield, przez eksperymentalne wieżowce Cotton Gardens w Londynie, po wyburzony relikt przeszłości - gmach Birmingham Central Library.

Home Extended

89,00 zł Cena

W publikacji Home Extended można odnaleźć najciekawsze adaptacje i rozbudowy starych budynków mieszkalnych.

Dzięki dobrze zaplanowanej rozbudowie może zwiększyć powierzchnię pomieszczeń i poprawić funkcjonalność całego budynku.

Jak czytać nowoczesne budynki

31,20 zł Cena

Jak czytać nowoczesne budynki autorstwa Jones Will jest niezastąpionym kieszonkowym informatorem pomagającym zrozumieć architekturę epoki nowoczesnej.

Przedstawia, jak historia nowoczesności zapisana jest w cegłach, betonie, stali i szkle i w jaki sposób nowoczesne budynki symbolizują ponad sto pięćdziesiąt lat nieustających innowacji i inspiracji.

German Architects

129,90 zł Cena

German Architects to książka kierowana dla architektów, która prezentuje projekty trzydziestu dwóch wyróżniających się niemieckich biur architektonicznych.

Architecture Today....

129,90 zł Cena

Bogato ilustrowany zlbum Architecture Today. Commercial Space to książka dla architektów, architektów wnętrz i menadżerów siedzi detalicznych.

Archistoria. Opowieść o...

49,00 zł Cena

Archistoria. Opowieść o architekturze autorstwa Magdaleny Jeleńskiej jest to publikacja o architekturze dla dzieci, dla dorosłych i dla starszych

Zobacz jak dawna elektrownia w Londynie została przeistoczona w nowoczesną galerię. Czy potrafisz porównać kopuły Tadż Mahal i bazylikę św. Piotra? A może zastanawiasz się po co powstał łuk triumfalny w Paryżu, a czemu służy łuk w St. Louis? Czy wiesz co łączy Koloseum z operą w Sydney? Przeczytaj ciekawą historie o architekturze Archistorię napisaną przez Magdalenę Jeleńską i znajdź odpowiedzi na te pytania.

Exclusive Architecture &...

89,90 zł Cena

EXCLUSIVE ARCITECTURE & INNOVATION DESIGN to wybór najpiękniejszych współczesnych domów.

Na 500 stronach zaprezentowano najbardziej oryginalne i innowacyjne projekty z całego świata.

Building Community

200,00 zł Cena

This book explores contemporary apartments not as raw canvases for interior decoration but as a building type of growing significance. An introduction presents the history of multiple-occupancy housing through its most innovative 20th-century exemplars, from the urbane blocks of Auguste Perret and Henri Sauvage in Paris, to the landscaped housing estates of Weimar Germany and the visionary schemes of Le Corbusier. The heart of the book features 38 recent and ongoing projects, designed by leading international studios and rising talents. Buildings range from social housing and micro apartments to ‘vertical villages’, megastructures and luxury high-rises. 

Elementy nowoczesnej...

89,00 zł Cena

Publikacja Elementy nowoczesnej architektury. Zrozumieć współczesne budynki autorstwa Markoc Selen, Srivastava Amit przedstawia wiadomości o detalach, kontekście kulturowym i przestrzennym, funkcjach, oświetleniu, zdobieniach.

Publikacja poświęcona jest dla architektów, studentów architektury i wszystkich, którzy interesują się nowoczesną architekturą i cenią wspaniałe budowle.

Mini houses

39,00 zł Cena

W ostatnich kilku dekadach zainteresowanie małymi domami gwałtownie wzrosło. To reakcja na zmianę kilku czynników – zmniejszenia rodziny, większej gęstości zaludnienia, wzrostu cen nieruchomości i zmiany wymagań mieszkańców. Małe domy to doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych profesjonalistów, małżeństw bez dzieci i singli. Koncepcje XIX i XX wieku, w których znaczenie i prestiż właściciela były określane przez wielkość jego domu odchodzą do lamusa. Małe domy postawiły nowe wymagania architektom. Wiele firm i marek tworzy rozwiązania i produkty dedykowane zwartym przestrzeniom