Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 0,00 zł - 493,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Rodzaje budynków

Rodzaje budynków

Aktywne filtry

Jakby luksusowo. Przewodnik...

55,00 zł Cena

Dwuznaczność tytułu książki pt. "Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90" jest zapożyczona z filmu „Galimatias, czyli kogel-mogel II” Romana Załuskiego. Idealnie podsumowuje ona architektoniczną rzeczywistość lat 90 w Polsce. Z jednej strony to dekada spektaklu i reprezentacyjności, z drugiej w jej DNA są wpisane przejściowość i niedostatek. Jak nie zgubić się wśród tych sprzeczności?

Książka pt. "Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90" to zbiór opowieści o tym, kim byliśmy jeszcze nie tak dawno temu i kim marzyliśmy, by się stać. Może to ostatni moment na ich wysłuchanie, zanim wiele budynków lat 90. bezpowrotnie zniknie z mapy miasta.

Architektura i planowanie...

29,00 zł Cena

Autorka przedstawia przemiany architektoniczne i przestrzenne kompleksów uniwersyteckich w Europie i Ameryce Północnej, począwszy od wieków średnich, kiedy kształtujące się wówczas uczelnie sięgały głównie po wzorce monastyczne, po połowę wieku XIX, gdy architektura uniwersytecka stała się ucieleśnieniem porządku politycznego wprowadzonego po wojnach napoleońskich i wyrazem ambicji nowych państw narodowych. Prezentuje najważniejsze obiekty i zespoły architektoniczne oraz opisuje złożone przemiany kulturowe stojące za zmieniającym się kształtem gmachów uniwersyteckich.

Architektura. Przewodnik po...

34,99 zł Cena

Zwięzły przewodnik, opisujący style architektoniczne budowli całego świata, dostarcza informacji na temat najważniejszych kierunków, które dominowały w architekturze od czasów starożytnych.

Książka zawiera wykazy charakterystycznych cech, które pozwolą ci zidentyfikować styl niemal każdego budynku, a to da ci zupełnie nowe spojrzenie na twoje otoczenie.

 • Chronologiczny przewodnik po stylach architektonicznych
 • Liczne fotografie
 • Wykaz podstawowych cech charakteryzujących poszczególne style architektoniczne
 • Ilustrowany słowniczek terminów architektonicznych
Zagroda. Zagadnienia planowania i projektowania ruralistycznego
 • Niedostępny

Zagroda. Zagadnienia...

8,40 zł Cena

Zagroda. Zagadnienia planowania i projektowania ruralistycznego autorstwa Górka Anna, twórczyni prezentuje publikację do studentów architektury i urbanistyki.

Ukazuje ono reguły budowania zagrody dawniej i obecnie. Omawia rolę zagrody w kształtowaniu wiejskiego krajobrazu oraz szanse jej współczesnego udziału w kreowaniu wizerunku wsi.

Kształtowanie środowiska...

89,00 zł Cena

Kształtowanie środowiska mieszkaniowego dla seniorów autorstwa Gronostajska B.E. monografia posiada bardzo dużą liczbę autorskich ilustracji ukazujących zabudowę dla osób starych oraz studenckie projekty zespołów mieszkaniowo-usługowych przeznaczonych dla tej grupy społeczeństwa.

Od wozowni do katedry. Hala...

150,00 zł Cena

Od wozowni do katedry. Hala peronowa w architekturze dworców. Historia - konstrukcja - współczesność – architektura. Tom 1 i 2 z płytą CD autorstwa Jacka Wesołowskiego publikacja przedstawia hale peronowe, w przekonaniu, że miały one wpływ na ukształtowanie się architektury dworcowej równie mocno, jeśli nie bardziej.

W globalnej perspektywie nie można bowiem wspominać o historii architektury dworców bez hal peronowych, chociaż bywają bardzo wybitne przykłady dworców, które ich nigdy nie miały. Autor ma ambicję nie tylko określić typowe formy hal, ale też wskazać na rozwiązania nieszablonowe.

Dwory w Albumach...

29,00 zł Cena

Publikacja Dwory w Albumach Inwentaryzacji Wsi Zakładu Architektury Polskiej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1921–1939). autorstwa M. Rozbicka jest opracowaniem zawartych w tych albumach materiałów pomiarowych i ikonograficznych dotyczących architektury dworów ziemiańskich z terenu II RP.

Publikacja, napisana w języku polskim i angielskim, zawiera opracowanie i katalog materiałów archiwalnych dotyczących 55 budynków dworów z terenu 10 przedwojennych województw, w tym: 43 obiekty z obszarów dzisiejsze Polski, 8 obiektów z terytorium obecnej Białorusi oraz po 2 z terytorium obecnej Litwy i Łotwy.

Budynki wysokie

48,00 zł Cena

Publikacja Budynki wysokie autorstwa A.Z. Pawłowskiego porusza kwestie kształtowania nowych form oraz systemów konstrukcyjnych budynków wysokich.

Ukazano w niej systemy konstrukcyjno-materiałowe jako funkcję wysokości budynków. Omówiono problemy techniczne (np. wychylenia wierzchołków) oraz specyfikację fundamentowania. Badania najwyższych wieżowców Ameryki, Azji, Europy i Australii pozwala na ukazanie problemów architektonicznych: funkcji, komunikacji pionowej, elewacji oraz kształtowania części najwyższych i parterów budynków. Omówiono rolę wieżowców w zabudowie miejskiej. Przedstawiono problemy budownictwa wysokiego w Polsce.

Panelki Construct Your...

89,00 zł Cena

Publikacja Panelki Construct Your Socialist Prefab Panel Block, pozwala zbudować autentyczny, socjalistyczny blok i poznać historię budownictwa  mieszkaniowego za żelazną kurtyną.

Publikacja otwiera bogato ilustrowana historia wielkopłytowych systemów budowlanych. W drugiej części 164 małych wielkich płyt gotowych do wyciśnięcia z arkuszy i złożenia trójwymiarowego bloku, o wysokości 27 cm, oraz przystępne instrukcje.

Złożone systemy ocieplania ścian zewnętrznych budynków (ETICS)
 • Niedostępny

Złożone systemy ocieplania...

34,65 zł Cena

Przedmiotem opracowania są warunki techniczne wykonania i odbioru robót dotyczących złożonych systemów ocieplania ścian zewnętrznych budynków, w tym ścian wcześniej już ocieplonych, z zastosowaniem styropianu (EPS) lub wełny mineralnej (WM) jako materiału termoizolacyjnego oraz cienkowarstwowych wypraw tynkarskich, zwanych systemami ETICS (z ang. External Thermal Insulation Composite Systems).

Zakres opracowania obejmuje: podstawowe wymagania materiałowe, wymagania dotyczące podłoży, sposoby ich przygotowania, zasady wykonywania ocieplenia oraz kontroli wykonania i odbioru robót ociepleniowych.

Kindergarten, Schools And Playgrounds. Loft Publications
 • Niedostępny

Kindergarten, Schools And...

129,90 zł Cena

W albumie Kindergarten, Schools And Playgrounds zaprezentowano ośrodki edukacyjne z całego świata, które za pomocą nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych tworzą odpowiednie środowisko do rozwoju dzieci i młodzieży i pozwalają rosnąć ich wyobraźni i kreatywności.

Brutal Britain. Zupagrafika
 • Niedostępny

Brutal Britain

89,00 zł Cena

Brutal Britain to książka, która pozwoli Ci cofnąć się w czasie do brutalistycznej przeszłości Wielkiej Brytanii, i zbudować jedne z najbardziej kontrowersyjnych budynków wzniesionych na Wyspach po drugiej wojnie światowej; od kultowych bloków Park Hill w Sheffield, przez eksperymentalne wieżowce Cotton Gardens w Londynie, po wyburzony relikt przeszłości - gmach Birmingham Central Library.

Home Extended

89,00 zł Cena

W publikacji Home Extended można odnaleźć najciekawsze adaptacje i rozbudowy starych budynków mieszkalnych.

Dzięki dobrze zaplanowanej rozbudowie może zwiększyć powierzchnię pomieszczeń i poprawić funkcjonalność całego budynku.

Jak czytać nowoczesne budynki. Jones Will
 • Niedostępny

Jak czytać nowoczesne budynki

31,20 zł Cena

Jak czytać nowoczesne budynki autorstwa Jones Will jest niezastąpionym kieszonkowym informatorem pomagającym zrozumieć architekturę epoki nowoczesnej.

Przedstawia, jak historia nowoczesności zapisana jest w cegłach, betonie, stali i szkle i w jaki sposób nowoczesne budynki symbolizują ponad sto pięćdziesiąt lat nieustających innowacji i inspiracji.

German Architects. Książka dla architektów
 • Niedostępny

German Architects

129,90 zł Cena

German Architects to książka kierowana dla architektów, która prezentuje projekty trzydziestu dwóch wyróżniających się niemieckich biur architektonicznych.

Architecture Today. Commercial Spaces. Książka dla architektów
 • Niedostępny

Architecture Today....

129,90 zł Cena

Bogato ilustrowany zlbum Architecture Today. Commercial Space to książka dla architektów, architektów wnętrz i menadżerów siedzi detalicznych.

Archistoria. Opowieść o architekturze, Magdalena Jeleńska
 • Niedostępny

Archistoria. Opowieść o...

49,00 zł Cena

Archistoria. Opowieść o architekturze autorstwa Magdaleny Jeleńskiej jest to publikacja o architekturze dla dzieci, dla dorosłych i dla starszych

Zobacz jak dawna elektrownia w Londynie została przeistoczona w nowoczesną galerię. Czy potrafisz porównać kopuły Tadż Mahal i bazylikę św. Piotra? A może zastanawiasz się po co powstał łuk triumfalny w Paryżu, a czemu służy łuk w St. Louis? Czy wiesz co łączy Koloseum z operą w Sydney? Przeczytaj ciekawą historie o architekturze Archistorię napisaną przez Magdalenę Jeleńską i znajdź odpowiedzi na te pytania.

Exclusive Architecture & Innovative Design
 • Niedostępny

Exclusive Architecture &...

89,90 zł Cena

EXCLUSIVE ARCITECTURE & INNOVATION DESIGN to wybór najpiękniejszych współczesnych domów.

Na 500 stronach zaprezentowano najbardziej oryginalne i innowacyjne projekty z całego świata.