Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 31,00 zł - 90,00 zł

Autor

Autor

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Libra

Libra

Aktywne filtry

WOJEWÓDZTWO WILEŃSKIE I NOWOGRÓDZKIE /PRZEDWOJENNA POLSKA W KRAJOBRAZIE I ZABYTKACH: ksa24.pl
  • Niedostępny

WOJEWÓDZTWO WILEŃSKIE I...

31,40 zł Cena

Książka jest piątym tomem serii ,,Przedwojenna Polska w krajobrazie i zabytkach" i stanowi sentymentalną podróż przez obszar dawnych województw wileńskiego i nowogródzkiego. Przeglądając karty albumu odwiedzimy takie miejsca jak: Mickiewiczowski Nowogródek, Słonim, Mir i Nieśwież ze swymi słynnymi zamkami, Tuhanowicze, Waka z pałacem Tyszkiewiczów, Krewo czy Troki z zamkiem na wyspie. Ziemia ta to kraina wspaniałych jezior, jak Świteź, Dryświaty, Narocz, Snudy i Świr. ,,Uderza przy tym rozmaitość ich wymiarów i kształtów, przedziwna fantastyczność linii brzegowej. Skupiły się rzędami, jak jakieś perły nanizane na Matce Ziemi... I albo ukryły się w pierścieniach otaczających je lasów, zasłuchane w ich poszum, albo wielkimi taflami rozlały się wśród zielonych łąk.

KRAKÓW /PRZEDWOJENNA POLSKA W KRAJOBRAZIE I ZABYTKACH: ksa24.pl
  • Niedostępny

KRAKÓW /PRZEDWOJENNA POLSKA...

31,40 zł Cena

Kraków to szósty tom serii ,,Przedwojenna Polska w krajobrazie i zabytkach", stanowi on sentymentalną wycieczkę po międzywojennym Krakowie — mieście, które posiada ,,czar niezwykły i urok potężny, których nie odbierze żadna odmiana losów. Jest to nie tylko miasto najbogatsze w skarby sztuki i pamiątki historyczne, lecz zarazem najbardziej harmonijnie założone i monumentalnie zabudowane". Przedwojenne dzieło do dziś budzi zachwyt swoim rozmachem oraz odwagą stawianych opinii. Pokazuje nie tylko obraz Polski, której już nie ma, w jej przedwojennych granicach, ale także stan ówczesnej świadomości kulturowej Polaków.

POGRANICZE KULTUR. Drewniane budownictwo sakralne na Podkarpaciu /wersja angielska
  • Niedostępny

POGRANICZE KULTUR....

89,59 zł Cena
In the borderland of cultures Woden sacral architecture of the Podkarpacie Region We are presenting our reader with album, which is a results of the author's fascination with the culture of the borderlands.