Filtruj według

Cena

Cena

  • 31,00 zł - 90,00 zł

Autor

Autor

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Libra

Libra

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

WOJEWÓDZTWO WILEŃSKIE I...

31,40 zł Cena

Książka jest piątym tomem serii ,,Przedwojenna Polska w krajobrazie i zabytkach" i stanowi sentymentalną podróż przez obszar dawnych województw wileńskiego i nowogródzkiego. Przeglądając karty albumu odwiedzimy takie miejsca jak: Mickiewiczowski Nowogródek, Słonim, Mir i Nieśwież ze swymi słynnymi zamkami, Tuhanowicze, Waka z pałacem Tyszkiewiczów, Krewo czy Troki z zamkiem na wyspie. Ziemia ta to kraina wspaniałych jezior, jak Świteź, Dryświaty, Narocz, Snudy i Świr. ,,Uderza przy tym rozmaitość ich wymiarów i kształtów, przedziwna fantastyczność linii brzegowej. Skupiły się rzędami, jak jakieś perły nanizane na Matce Ziemi... I albo ukryły się w pierścieniach otaczających je lasów, zasłuchane w ich poszum, albo wielkimi taflami rozlały się wśród zielonych łąk.

KRAKÓW /PRZEDWOJENNA POLSKA...

31,40 zł Cena

Kraków to szósty tom serii ,,Przedwojenna Polska w krajobrazie i zabytkach", stanowi on sentymentalną wycieczkę po międzywojennym Krakowie — mieście, które posiada ,,czar niezwykły i urok potężny, których nie odbierze żadna odmiana losów. Jest to nie tylko miasto najbogatsze w skarby sztuki i pamiątki historyczne, lecz zarazem najbardziej harmonijnie założone i monumentalnie zabudowane". Przedwojenne dzieło do dziś budzi zachwyt swoim rozmachem oraz odwagą stawianych opinii. Pokazuje nie tylko obraz Polski, której już nie ma, w jej przedwojennych granicach, ale także stan ówczesnej świadomości kulturowej Polaków.

POGRANICZE KULTUR....

89,59 zł Cena
In the borderland of cultures Woden sacral architecture of the Podkarpacie Region We are presenting our reader with album, which is a results of the author's fascination with the culture of the borderlands.