Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 8,00 zł - 184,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Inne

Inne

Aktywne filtry

ŚCIEŻKI, SCHODY, PODESTY: ksa24.pl
 • Niedostępny

ŚCIEŻKI, SCHODY, PODESTY

20,48 zł Cena
Książka dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie zbudować ścieżkę, schody lub podest w ogrodzie. Autorka podpowiada: jak i gdzie zaprojektować je w ogrodzie na jakich gruntach można budować jak dobierać odpowiednie materiały jak wyliczyć potrzebną ich ilość. Techniczne rysunki pokazują kolejność prac, jakie trzeba wykonać i pomogą krok po kroku zbudować ścieżkę, schody lub podest we własnym zakresie.
SZKOŁA BUDOWANIA: ksa24.pl
 • Niedostępny

SZKOŁA BUDOWANIA

36,65 zł Cena

Status: niedostępny. Nakład wyczerpany Powody, dla których podejmujemy decyzję o budowie domu mogą być różne: dla jednych impulsem będą uciążliwości mieszkania w bloku i chęć posiadania własnego ogrodu, dla innych - niemożność uzyskania mieszkania w inny sposób, niektórzy widzą w budowie domu szansę na rozdzielenie wzajemnie przeszkadzających sobie członków rodziny, inni - przeciwnie - marzą o miejscu dla wszystkich pokoleń. Jakikolwiek byłby powód, każdy musi zmierzyć się z wieloma zagadnieniami dotyczącymi samej budowy. Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiada nowa książka Muratora „Szkoła budowania”.

PODSTAWY RYSUNKU ARCHITEKTONICZNEGO I KRAJOBRAZOWEGO: ksa24.pl
 • Tylko online

PODSTAWY RYSUNKU...

79,00 zł Cena

Publikacja PODSTAWY RYSUNKU ARCHITEKTONICZNEGO I KRAJOBRAZOWEGO autorstwa W. Franzblau W.Gałek, M. Uruszczak stanowi doskonałe kompendium wiedzy dla kandydatów na wydziały Architektury i Urbanistyki, Architektury Krajobrazu, Architektury Wnętrz, Sztuki Ogrodowej i pochodnych, a także dla wszystkich zainteresowanych rysunkiem odręcznym.

Twórcy publikacji "Podstawy rysunku architektonicznego i krajobrazowego"  przygotowali unikalny system tłumaczenia zasad rysunku krok po kroku, dzięki czemu książka jest prosta w odbiorze nawet dla początkujących rysowników. 

WIELKIE CENTRUM HANDLOWE W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I PODMIEJSKIEJ. Manufaktura w Łodzi i Ptak w Rzgowie: ksa24.pl
 • Niedostępny

WIELKIE CENTRUM HANDLOWE W...

28,67 zł Cena
Spis treści: Centra handlowe - podstawowe pojęcia i zagadnienia badawcze Centrum handlowe Manufaktura w Łodzi Centrum handlowe Ptak w Rzgowie Zakończenie Literatura
Architektura monastyczna na terenie Egiptu: ksa24.pl
 • Niedostępny

Architektura monastyczna na...

37,80 zł Cena
Przedmiotem niniejszego opracowania są ośrodki monastyczne powstałe w Dolinie Nilu. Niezwykle istotne jest skrupulatne zestawienie egipskich ośrodków monastycznych w układzie topograficznym: Dolny Egipt, oaza Fajum, Środkowy Egipt, Wybrzeże Morza Czerwonego, Górny Egipt. Autorka uwzględniła zarówno stanowiska wzmiankowane nieraz jedynie przed laty jak też wyniki badań, uzyskane na kilkunastu czołowych stanowiskach (np. Kellia). Praca stanowi nawiązanie do ważnych prac uważanych wręcz za klasyczne. Z recenzji prof. Joachima Śliwy
ILUSTROWANY ELEMENTARZ DIZAJNU: ksa24.pl
 • Niedostępny

ILUSTROWANY ELEMENTARZ DIZAJNU

36,75 zł Cena

Dizajn jest wszędzie! Drogi rodzicu, drogi dzieciaku, czy myśleliście o tym, jak powstały rzeczy, które mamy wokół siebie? Kto zdecydował, jak mają działać, z czego mają być zrobione i jak mają wyglądać? Kto je zaprojektował? Bo właśnie na tym polega projektowanie, czyli dizajn. A zaprojektowane jest naprawdę wszystko: i rzeczy bardzo małe, jak spinacz do papieru, i te bardzo duże, jak samolot; i te zwyczajne, jak wiadro, i eleganckie jak perfumy; i rzeczy do ubrania, jak trampki, i do jedzenia, jak cukierki.

DWORY I PAŁACE NA KRESACH WSCHODNICH. Między Niemnem a Bugiem: ksa24.pl
 • Niedostępny

DWORY I PAŁACE NA KRESACH...

102,90 zł Cena

Album, który trzymacie Państwo w ręku jest pierwszą na rynku wydawniczym publikacją, w której tak szeroko omówione zostały dzieje dawnych rezydencji ziemiańskich, zachowanych do naszych czasów na obszarze między Niemnem a Bugiem. Obszar ten w okresie międzywojennym znajdował się na terenie województwa białostockiego, nowogródzkiego i poleskiego, a obecnie, kiedy jest on częścią terytorium Białorusi, wchodzi w skład obwodu brzeskiego i grodzieńskiego. W albumie znajdziecie Państwo opisy dworów, pałaców i zamków, należących niegdyś do tak znamienitych rodów, jak Radziwiłłowie, Sapiehowie, Chreptowiczowie, Sołtanowie, Pusłowscy, ale i mniej znanych, jak Szwykowscy czy Trębiccy.

Dwory i pałace wiejskie w Małopolsce i na Podkarpaciu: ksa24.pl
 • Niedostępny

Dwory i pałace wiejskie w...

103,95 zł Cena
Po Dworach i pałacach wiejskich w Wielkopolsce oraz Dworach i pałacach wiejskich na Mazowszu oddajemy do Państwa rąk trzeci tom cieszącej się popularnością serii poświęconej ziemiańskim siedzibom i ich właścicielom. Jest to ekscytująca podróż do 543 obiektów w 527 miejscowościach południowo-wschodniej Polski. „Książka Dwory i pałace wiejskie w Małopolsce i na Podkarpaciu to istotne osiągnięcie badawcze i popularyzatorskie oparte na solidnym warsztacie naukowca, historyka i historyka sztuki, zawierające szereg szczegółowych, kompetentnie zaprezentowanych danych na temat setek dworów i pałaców”. prof. Bogusław Krasnowolski
Stacja muranów: ksa24.pl
 • Niedostępny

Stacja muranów

72,45 zł Cena

Publikacja Stacja muranów autorstwa Beaty Chomątowskiej przedstawia warszawski Muranów, który jest unikatem w skali światowej. Jedyne osiedle mieszkaniowe wzniesione na gruzach i z gruzów dawnego getta.

 Architektoniczna utopia, której twórcy wynosili z modernistycznych wzorców i socrealistycznych ideałów. Krakowska Nowa Huta i berlińska Karl-Marx-Allee w jednym. A przede wszystkim jedyna w Europie część dawnej „dzielnicy żydowskiej”, w której zostało tak niewiele jej materialnych śladów. Miejsce-po-getcie, niedookreślone, niepewne własnej tożsamości. Chodząc muranowskimi ulicami, wciąż spotyka się warstwy poprzedniego życia, skorupy, okruchy,  kawałki cegieł – i opowieści współczesnych mieszkańców, w których dziwnym trafem przewijają się ich poprzednicy sprzed wojny.

Warszawa album foto: ksa24.pl
 • Niedostępny

Warszawa album foto

31,40 zł Cena
Seria czarno-białych reporterskich albumów fotograficznych Miasto w biegu, poświęconych polskim miastom na co dzień i od święta. Krzysztof Plebankiewicz pokazuje je w nowym ujęciu, wydobywając ich klimat i niezwykłość. Odkrywając ich sekrety, udowadnia, że miasta to nie tylko zabytki, nowoczesne biurowce, ulice i parki, ale przede wszystkim ludzie, którzy tam żyją, bawią się i pracują - oni kształtują wizerunek, nadają charakter. W ujęciu Plebankiewicza polskie miasta tętnią życiem i kipią energią, choć nie brak też fotografii refleksyjnych i nastrojowych
Europa w czasach sztuki i szaleństwa: ksa24.pl
 • Niedostępny

Europa w czasach sztuki i...

51,45 zł Cena

Europa w czasach sztuki i szaleństwa to podróż w labiryncie europejskiej sztuki pierwszych dziesięcioleci XX wieku, jednak już po kilku krokach wiemy, że w wyprawie tej nie wędrujemy z Ariadną, lecz towarzyszy nam co najmniej 9 wagnerowskich Walkirii, które przybierając maski apollińskich Muz, prowadzą nas przed oblicze nieszczęsnego Minotaura, czyli opętanego sztuką niemieckiego tyrana.

Ochrona budownictwa drewnianego: ksa24.pl
 • Niedostępny

Ochrona budownictwa...

42,00 zł Cena

Niniejsza praca porusza szereg zagadnień związanych z problematyką ochrony architektury i budownictwa drewnianego oraz udziału w procesie praktycznej realizacji zadań ochronnych konserwatorów zabytków i muzealników-etnografów. Ma ona w znacznej mierze charakter historyczny. W rozdziale pierwszym omawiane są zagadnienia związane z narodzinami zainteresowań polską architekturą drewnianą i budownictwem ludowym w XIX wieku oraz problemy dotyczące tworzenia się prawnych podstaw jej ochrony.

Trójmiasto album foto: ksa24.pl
 • Niedostępny

Trójmiasto album foto

31,40 zł Cena
Seria czarno-białych reporterskich albumów fotograficznych Miasto w biegu, poświęconych polskim miastom na co dzień i od święta. Krzysztof Plebankiewicz pokazuje je w nowym ujęciu, wydobywając ich klimat i niezwykłość. Odkrywając ich sekrety, udowadnia, że miasta to nie tylko zabytki, nowoczesne biurowce, ulice i parki, ale przede wszystkim ludzie, którzy tam żyją, bawią się i pracują - oni kształtują wizerunek, nadają charakter. W ujęciu Plebankiewicza polskie miasta tętnią życiem i kipią energią, choć nie brak też fotografii refleksyjnych i nastrojowych
ZADASZENIA: ksa24.pl
 • Niedostępny

ZADASZENIA

18,90 zł Cena
W odniesieniu do ogrodu dach nie oznacza tylko czegoś, co szczelnie pokrywa konstrukcję chroniąc użytkowników od zjawisk atmosferycznych. Autorka omawia różnego rodzaju zadaszenia, materiały do budowy ich konstrukcji nośnej. Podpowiada jakie wybrać pokrycie zadaszenia oraz zasady budowy konstrukcji. W drugiej części omawia przykładowe rozwiązania: narożny dach drewniany, ażurową altanę ze stałym grillem, cieniówkę nad tarasem, pod staropolską strzechą, ogrodowy pokój z kominkiem, taras w cieniu wikliny, zadaszony pomost nad wodą, letnią kuchnię nad stawem, ażurowy pawilon z metalu, a także ogród zimowy. Na zakończenie omawia konserwację i pielęgnację poszczególnych materiałów.
ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘWZIĘCIEM BUDOWLANYM: ksa24.pl
 • Niedostępny

ZARZĄDZANIE...

36,65 zł Cena

Podręcznik przekazuje wiedzę niezbędną do skutecznego i efektywnego zarządzania procesami i uczestnikami realizującymi przedsięwzięcie budowlane.

555 POMYSŁÓW NA DEKORACJE: ksa24.pl
 • Niedostępny

555 POMYSŁÓW NA DEKORACJE

31,50 zł Cena
Najlepsze pomysły na dekoracje i projektowanie aranżacji nie tylko z kwiatów, lecz także całych roślin oraz ich części. Prezentujemy zachwycające i niezwykłe inspiracje, zachęcające do naśladowania, podane w nieszablonowanej szacie graficznej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od umiejętności, gustu, pory roku i okazji; wachlarz propozycji obejmuje dekoracje wnętrz, tarasów i ogrodów. Oprócz aranżacji książka ta zawiera opisy technik florystycznych, rady i wiele innych, godnych uwagi informacji.
ZASŁONY ROLETY FIRANY LAMBREKINY: ksa24.pl
 • Niedostępny

ZASŁONY ROLETY FIRANY...

36,65 zł Cena
Okna małe, duże, o nietypowych kształtach. Każde będzie pięknie wyglądało, jeśli ozdobimy je zasłoną. W poradniku wskazówki, jak się do tego zabrać - krok po kroku - od doboru materiału do sposobów upięcia.
architectourism 01 HISZPANIA: ksa24.pl
 • Niedostępny

architectourism 01 HISZPANIA

61,95 zł Cena

Pierwsza część serii „architectourism” to zaproszenie do odwiedzenia fascynującej Hiszpanii. W nieco szerszym, „okołoarchitektonicznym” kontekście ukazane są wybrane projekty, od domów jednorodzinnych po muzea, kościoły, hotele, a nawet lotniska; od minimalistycznych prac Alberto Campo Baezy po rzeźbiarskie formy Franka Gehry`ego. Realizacje zostały zaprezentowane w ujęciu geograficznym, z podaniem lokalizacji na mapach, oraz konkretnych adresów oraz danych GPS w przypadku obiektów publicznych. Hiszpanię podzielono na osiem rejonów: Andaluzję, Kastylię La-Manchę i Kastylię i León z Estremadurą, Madryt i okolice, Kantabrię z Asturią i Galicją, Kraj Basków z Nawarrą i La Rioją, Katalonię z Aragonią, Walencję i Murcję oraz Wyspy Kanaryjskie i Baleary.

Aporie architektury: ksa24.pl
 • Niedostępny

Aporie architektury

50,40 zł Cena
Książką Aporie architektury Zachęta Narodowa Galeria Sztuki rozpoczyna serię wydawniczą Archiwum Zachęty pod redakcją naukową Gabrieli Świtek. W ramach serii publikowane będą opracowania naukowe archiwaliów poświęconych historii i działalności wystawienniczej galerii oraz książki o współczesnych sztukach wizualnych. Aporie architektury to zbiór dziesięciu esejów poświęconych filozofii architektury. Rozległość czasowego horyzontu – od labiryntu Dedala do współczesnej wspinaczki po budynkach – wynika z różnorodnych praktyk architektonicznych, które czerpiąc z tradycji, otwierają się na współczesne interpretacje. Motywem przewodnim książki Gabrieli Świtek jest myślenie o architekturze – nie w kategoriach inżynierii, lecz w ramach dyscyplin badających meandry kultury.
MDM KMA. Architektonicza spuścizna socrealizmu Warszawa Berlin: ksa24.pl
 • Niedostępny

MDM KMA. Architektonicza...

60,90 zł Cena

Książka poświęcona jest Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej i Karl-Marx Allee (Aleja Karola Marksa) – sztandarowym przykładom zespołów zabudowy powojennej, które całościowo – od kompozycji urbanistycznej poprzez formę architektoniczną, aż do zdobnictwa i detali – zostały podporządkowane zasadom socrealizmu. Mimo iż zespoły te powstawały w różnych państwach to podobieństwa w kompozycji, formie architektonicznej, stylistyce i dekoracjach są uderzające, a niektóre elementy powtarzają się w niemal niezmienionej formie.