Elipsa

Elipsa

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Warszawa i okolice

25,20 zł Cena
Album w trzech językach (polski, angielski, niemiecki), zachęcający do zwiedzania Warszawy. Wyjątkowe fotografie pokazują najważniejsze obiekty i wydarzenia związane z historią, kulturą i sportem. Autorzy zachęcają do wypróbowania regionalnych specjałów i wycieczek po najpiękniejszych miejscach najbliższej okolicy miasta.

1001 BUDYNKÓW KTÓRE MUSISZ...

102,90 zł Cena
1001 budynków, które musisz zobaczyć, to wyczerpujący przewodnik po dziełach światowej architektury – fascynujące kompendium wiedzy prezentujące zarówno słynne pomnikowe budowle, jak i mało znane, lecz godne uwagi obiekty. Zwięzłe, rzeczowe artykuły zawierają najistotniejsze informacje, a znakomite ilustracje pozwalają ocenić kunszt dawnych i współczesnych mistrzów tak od strony technicznej, jak i estetycznej. Ten obszerny wybór obiektów z całego świata stanowi doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich: od pasjonatów traktujących temat hobbistycznie po studentów i profesorów architektury.

Ogrody skalne

23,63 zł Cena
Kamienie w ogrodzie sprawiają zwykle kłopoty, choćby wówczas, gdy natrafiamy na nie podczas jego uprawy. Pamiętajmy jednak, że mogą posłużyć do zrealizowania pięknego pomysłu - ogródka skalnego. Oczywiście nie nadają się do tego takie znaleziska jak gruz budowlany i kawałki rozbitych doniczek. W każdym, kto raz poddał się szczególnemu urokowi górskich roślin, szybko dojrzeje chęć uprawiania ich we własnym ogrodzie, niezależnie od jego wielkości. Nawet jeśli do dyspozycji mamy tylko balkon lub taras, zawsze znajdzie się jakieś miejsce dla kawałka górskiego szczytu. W naszym skalniaku możemy posadzić rośliny pochodzące z niemal wszystkich gór, jakie istnieją na kuli ziemskiej. Przy odrobinie pomysłowości i dobrej woli można bez większego trudu stworzyć dogodne warunki dla górskich roślin. Odpowiednio przygotowane podłoże pozwoli na pomyślne uprawianie w ogrodzie także nieco bardziej wymagających podopiecznych. Niskie rośliny można z powodzeniem sadzić w pojemnikach i skrzynkach balkonowych. Odporne na suszę gatunki i odmiany rojników rosną dobrze nawet w słupkach bramkowych i na murkach ogrodowych, zadowalajšc się dosłownie garścią ziemi. Chęć założenia, skalniaka we własnym ogrodzie rodzi się zazwyczaj w czasie spędzanego w górach urlopu lub podziwiania alpinarium podczas wizyty w ogrodzie botanicznym. Prawdziwy miłośnik roślin na zawsze już pozostanie pod urokiem barwnego kobierca kwiatów, jaki tam - szczególnie wiosną - roztoczy się przed jego zachwyconymi oczami. Książka pomoże założyć Ci wyjątkowy ogród skalny.

Sztuka projektowania ogrodów

52,40 zł Cena
Status: nakład wyczerpany 40 świetnych gotowych projektów, jak dobrać rośliny do ograniczonej przestrzeni, wszystko to, co jest niezbędne, aby stworzyć ogród naszych marzeń. Szczegółowe schematy obsadzania uwzględniają ceszeroką gamę łatwo dostępnych roślin. Ogromny wybór specjalnych obiektów, od oczek wodnych i nawierzchni z desek do wzniesionych rabat i altan. Autor jest zdobywcą czterech złotych medali za projekty ogrodów na Chelsea Flower Show.

Najwspanialsze budowle świata

67,73 zł Cena
Ponad sto wybranych budowli z całego świata - pałace, mosty, wieżowce, stadiony. Budowle historyczne i współczesne - historia powstania, opisy i zdjęcia. "Bierzesz kamień, drewno i beton, z tych materiałów wzosisz domy i pałace. Powstaje budowla. I nagle coś chwyta mnie za serce, coś mi się podoba. Czuję się szczęśliwy i mówię - to jest piękne. I to jest architektura." (Le Corbusier 1923)

Ogrody w mieście....

45,15 zł Cena
Oaza, jaką stanowi ogród w mieącie, jest coraz bardziej doceniana ze względu na terapeutyczne i wypoczynkowe role, jakie spełnia, gdy wracamy do domu po dniu ciężkiej pracy. Jest wiele rzeczy, które powinniśmy wiedzieć, aby wykorzystać maksymalnie każdy, nawet najmniejszy, skrawek terenu i aby pokonać problemy często spotykane we wszystkich ogrodach śródmiejskich. Trzeba także wiedzieć, co posadzić, aby uzyskać pożśdany efekt. Ann-Marie Powell oprowadza nas po kolekcji najlepszych zaprojektowanych przez niś ogrodów - od ogródka na dziedzińcu, do ogrodu rodzinnego, a nawet tajemniczej dżungli miejskiej. Prezentuje pomysły i porady umożliwiające łatwe pielęgnowanie ogrodów na rozmaitych stanowiskach i w różnych warunkach. Odnajduje przyczyny kłopotów i dzieli się z nami sposobami ich rozwišzania, w celu stworzenia doskonałego ogrodu w mieście. Każdy ogród opisany w książce zaprezentowano wraz ze szczegółami dotyczącymi projektu, dokładnym planem, opisem wszystkich specjalnych obiektów oraz dodatkowymi pomysłami, które można uwzględnić wedle życzenia. Specjalnie dobrane fotografie dają ostateczną wizję ogrodu, a wykaz roąlin potrzebnych do osišgnięcia pożądanego stylu i efektu jest uzupełniony zdjęciem każdej rośliny. Książka Ann-Marie Powell, znanej ze swojej energii i entuzjazmu, będzie źródłem inspiracji i profesjonalnej wiedzy.

ZAMKI ŚWIATA. Gravett Chris

72,45 zł Cena
Zamki to fascynujące budowle. Patrząc na zamek, czuje się powiew historii - jest to symbol władzy, potęgi i piękna oraz stylu życia ludzi przed wiekami. W książce tej opisano wiele zamków obronnych - tych najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych. Pokazano różnorodność stylów budowli obronnych, odmienności regionalne i rozmaitość urządzeń służących obronie. Poszczególne rozdziały zostały poświęcone różnym krajom - poza zamkami europejskimi, zaprezentowano zamki na innych kontynentach, m.in. azjatyckie i amerykańskie. Książka pokazuje jak zamek wyglądał w przeszłości i jak wygląda dziś, mówi o tym, kiedy powstał i w jakich okolicznościach uległ zniszczeniu. Znajdują się tu też rekonstrukcje, mapy pokazujące położenie zamków, plany i różne ciekawostki.

ARCHITEKTURA. Kierunki ....

36,75 zł Cena
Książka jest podręcznym przewodnikiem po stylach i kierunkach w architekturze, poczynając od czasów przedklasycznych po współczesność. Daje doskonałe wprowadzenie do wszystkich ważnych dla historii architektury kierunków.