Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 23,00 zł - 103,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Elipsa

Elipsa

Aktywne filtry

Warszawa i okolice: ksa24.pl
 • Niedostępny

Warszawa i okolice

25,20 zł Cena
Album w trzech językach (polski, angielski, niemiecki), zachęcający do zwiedzania Warszawy. Wyjątkowe fotografie pokazują najważniejsze obiekty i wydarzenia związane z historią, kulturą i sportem. Autorzy zachęcają do wypróbowania regionalnych specjałów i wycieczek po najpiękniejszych miejscach najbliższej okolicy miasta.
1001 BUDYNKÓW KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

1001 BUDYNKÓW KTÓRE MUSISZ...

102,90 zł Cena
1001 budynków, które musisz zobaczyć, to wyczerpujący przewodnik po dziełach światowej architektury – fascynujące kompendium wiedzy prezentujące zarówno słynne pomnikowe budowle, jak i mało znane, lecz godne uwagi obiekty. Zwięzłe, rzeczowe artykuły zawierają najistotniejsze informacje, a znakomite ilustracje pozwalają ocenić kunszt dawnych i współczesnych mistrzów tak od strony technicznej, jak i estetycznej. Ten obszerny wybór obiektów z całego świata stanowi doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich: od pasjonatów traktujących temat hobbistycznie po studentów i profesorów architektury.
Ogrody skalne
 • Niedostępny

Ogrody skalne

23,63 zł Cena

Kamienie w ogrodzie sprawiają zwykle kłopoty, choćby wówczas, gdy natrafiamy na nie podczas jego uprawy. Pamiętajmy jednak, że mogą posłużyć do zrealizowania pięknego pomysłu - ogródka skalnego. Oczywiście nie nadają się do tego takie znaleziska jak gruz budowlany i kawałki rozbitych doniczek. W każdym, kto raz poddał się szczególnemu urokowi górskich roślin, szybko dojrzeje chęć uprawiania ich we własnym ogrodzie, niezależnie od jego wielkości.

Architektura - Kierunki. Mistrzowie. Arcydzieła
 • Niedostępny

Architektura - Kierunki....

36,75 zł Cena
Książka jest podręcznym przewodnikiem po stylach i kierunkach w architekturze, poczynając od czasów przedklasycznych po współczesność. Książka pozwala czytelnikowi zorientować się w podstawowych kierunkach w architekturze (-izmy) i w tym co ukształtowało te kierunki. Prezentacja stylów wykonana jest w pewnym szablonie: wprowadzenie, główni twórcy, słowa kluczowe (główne pojęcia, style), główna definicja (głębsze niż we wprowadzeniu omówienie kierunku), główne budowle i pozostałe budowle w określonym stylu. Lektura obowiązkowa dla studentów architektury i wszystkich zainteresowanych architekturą.
Sztuka projektowania ogrodów
 • Niedostępny

Sztuka projektowania ogrodów

52,40 zł Cena
Status: nakład wyczerpany 40 świetnych gotowych projektów, jak dobrać rośliny do ograniczonej przestrzeni, wszystko to, co jest niezbędne, aby stworzyć ogród naszych marzeń. Szczegółowe schematy obsadzania uwzględniają ceszeroką gamę łatwo dostępnych roślin. Ogromny wybór specjalnych obiektów, od oczek wodnych i nawierzchni z desek do wzniesionych rabat i altan. Autor jest zdobywcą czterech złotych medali za projekty ogrodów na Chelsea Flower Show.
Najwspanialsze budowle świata
 • Niedostępny

Najwspanialsze budowle świata

67,73 zł Cena
Ponad sto wybranych budowli z całego świata - pałace, mosty, wieżowce, stadiony. Budowle historyczne i współczesne - historia powstania, opisy i zdjęcia. "Bierzesz kamień, drewno i beton, z tych materiałów wzosisz domy i pałace. Powstaje budowla. I nagle coś chwyta mnie za serce, coś mi się podoba. Czuję się szczęśliwy i mówię - to jest piękne. I to jest architektura." (Le Corbusier 1923)
Ogrody w mieście. Projektowanie przestrzeni i roślinności: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Ogrody w mieście....

45,15 zł Cena

Oaza, jaką stanowi ogród w mieącie, jest coraz bardziej doceniana ze względu na terapeutyczne i wypoczynkowe role, jakie spełnia, gdy wracamy do domu po dniu ciężkiej pracy. Jest wiele rzeczy, które powinniśmy wiedzieć, aby wykorzystać maksymalnie każdy, nawet najmniejszy, skrawek terenu i aby pokonać problemy często spotykane we wszystkich ogrodach śródmiejskich. Trzeba także wiedzieć, co posadzić, aby uzyskać pożśdany efekt. Ann-Marie Powell oprowadza nas po kolekcji najlepszych zaprojektowanych przez niś ogrodów

ZAMKI ŚWIATA. Gravett Chris
 • Niedostępny

ZAMKI ŚWIATA. Gravett Chris

72,45 zł Cena
Zamki to fascynujące budowle. Patrząc na zamek, czuje się powiew historii - jest to symbol władzy, potęgi i piękna oraz stylu życia ludzi przed wiekami. W książce tej opisano wiele zamków obronnych - tych najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych. Pokazano różnorodność stylów budowli obronnych, odmienności regionalne i rozmaitość urządzeń służących obronie. Poszczególne rozdziały zostały poświęcone różnym krajom - poza zamkami europejskimi, zaprezentowano zamki na innych kontynentach, m.in. azjatyckie i amerykańskie. Książka pokazuje jak zamek wyglądał w przeszłości i jak wygląda dziś, mówi o tym, kiedy powstał i w jakich okolicznościach uległ zniszczeniu. Znajdują się tu też rekonstrukcje, mapy pokazujące położenie zamków, plany i różne ciekawostki.
ARCHITEKTURA. Kierunki . Mistrzowie. Arcydzieła
 • Niedostępny

ARCHITEKTURA. Kierunki ....

36,75 zł Cena
Książka jest podręcznym przewodnikiem po stylach i kierunkach w architekturze, poczynając od czasów przedklasycznych po współczesność. Daje doskonałe wprowadzenie do wszystkich ważnych dla historii architektury kierunków.
100 NAJPIĘKNIEJSZYCH MIAST ŚWIATA
 • Niedostępny

100 NAJPIĘKNIEJSZYCH MIAST...

78,75 zł Cena
100 najpiękniejszych metropolii świata – wyczerpujący przewodnik po nabardziej niezwykłych miastach na wszystkich kontynentach. Znjdują się tu tu miasta-legendy, pomniki przeszłości i atrybuty teraźniejszości. Każde z nich opisane uważnie i z fascynacją, a wszytskie urzekają niepowtarzalną atmosferą. dodatkowym atrybutem tego przewodnika są praktyczne informacje (konturowa mapka plan dojazdu, nocleg, określenie czasu dogodnego do podróży), które pomogą w wyborze celu podróży.
100 KATEDR ŚWIATA. Przewodnik po katedrach wszystkich kontynentów
 • Niedostępny

100 KATEDR ŚWIATA....

78,75 zł Cena
Przedstawiamy kolejną pozycję prezentującą cuda natury i arcydzieła stworzone przez człowieka. Tym razem wybraliśmy dla Państwa sto najwspanialszych kościołów chrześcijańskich z całego świata. Wybór ten, jak każdy, jest kwestią bardzo indywidualną. Trudno nawet sprecyzować, jakimi kryteriami kierowaliśmy się, dokonując go. Nie był to wiek obiektu, bowiem wśród przedstawionych w książce katedr są bardzo stare, liczące ponad 1500 lat, i zupełnie nowe, wzniesione w XX wieku. Bogato ilustrowany zdjęciami przewodnik po stu najwspanialszych i niezwykłych katedrach wszystkich kontynentów.
100 CUDÓW ŚWIATA
 • Niedostępny

100 CUDÓW ŚWIATA

72,45 zł Cena
Największe skarby starożytności. Na świecie jest tyle niezwykłych miejsc, że musieliśmy wybierać spośród nich. A każdy wybór, zatem i nasz, jest wyborem subiektywnym. Prezentujemy Państwu 100 cudów świata i zapraszamy do ich obejrzenia. A gdybyście się Państwo zamierzali wybrać, by je zobaczyć, mamy nadzieję, że nasze informacje pomogą w wyborze celu podróży i zachęcą do oglądania.
100 CUDÓW CHIN
 • Niedostępny

100 CUDÓW CHIN

72,45 zł Cena
Chiny to jedna z najstarszych kultur z olbrzymią ilością bezcennych zabytków. Oprócz znanych miast, jak Pekin czy Szanghaj, książka ta przedstawia wiele miejsc zupełnie nieznanych, o wielkiej urodzie krajobrazu lub stanowiących niezwykłe pamiątki tej starej cywilizacji.
100 CUDÓW ARCHITEKTURY. PLACE MIEJSKIE
 • Niedostępny

100 CUDÓW ARCHITEKTURY....

78,75 zł Cena
Album jest wspaniałym przewodnikiem po miastach całego świata. Opisuje historie placów miejskich począwszy od Piazza del Campo w Toskanii, a skończywszy na placu w Melbourne w Australii.