Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 2 902,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kategorie polecane

Kategorie polecane

Aktywne filtry

Walka o dom. Wspomnienia...

58,00 zł Cena

Książka „Walka o dom” autorstwa AL-SABOUNI MARWA została nazwana przez „The Guardian” jedną z najlepszych książek o architekturze 2016 roku. Młoda architektka Marwa Al-Sabouni wraz z mężem i dziećmi decyduje się pozostać w ogarniętym szczególnie brutalnymi walkami rodzinnym mieście Hims. Tam, w czasie wojny, ukrywając się w ruinach miasta, szkicuje refleksje na temat miasta, architektury i domu. 

Miasto wolne od samochodów

48,00 zł Cena

W swojej drugiej książce pt. Miasto wolne od samochodów, autorzy - Melissa i Chrisa Bruntlett - skupiają się na opisie miasta, które powinno i może być bardziej przyjazne mieszkańcom. Pandemia covid-19 odwróciła do góry nogami życie ludzi prawie całej rozwiniętej części świata. Nagle się okazało, że trzeba zmienić codzienne rytuały. Zamiast jechać autem albo zatłoczonym metrem do biura, należy żyć lokalnie. Książka mówi o wygodnej lokalności. 

W stronę modernizmu....

79,00 zł Cena

Książka Michała Dudkowskiego pt. W stronę modernizmu. Architekt Romuald Miller jest pierwszą monografią Romualda Millera i wyczerpującą prezentacją jego dorobku. Blisko 400 ilustracji, w tym archiwalnych zdjęć niezachowanych budynków i reprodukcji oryginalnych projektów, pozwala w pełni ocenić dokonania architekta. Romuald Miller (1982–1945) działał od drugiej dekady XX wieku, a jego twórczość przechodziła znamienną dla tych czasów ewolucję – od poszukiwania w architekturze swojskości i polskiego stylu narodowego, przez ekspresjonizm i klasycyzujący monumentalizm, po próby tworzenia nowego, racjonalnego języka architektury opartego na funkcji i technologii. 

Długie lata 90....

79,00 zł Cena

Książka Anny Cymer pt. „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji” przedstawia szeroką panoramę architektoniczną dekady lat 90 w Polsce i porządkuje typologię powstających wówczas obiektów. Autorka pokazuje, że epoka lat 90. nie zamknęła się w tytułowym dziesięcioleciu, lecz trwała znacznie dłużej – od czasu, kiedy do Polski zaczęły docierać idee postmodernizmu, a architekci mogli wreszcie zakładać własne pracownie, do początku XXI wieku, kiedy wciąż realizowano budynki według wcześniejszych projektów.

Heidegger dla architektów

65,00 zł Cena

Książka pt. Heidegger dla architektów jest napisanym przez architekta dla architektów przewodnikiem po twórczości znanego filozofa, który może być traktowany jako narzędzie do kreowania inspiracji projektowej dla projektantów. Adam Sharr jest jednocześnie projektantem i teoretykiem architerktury.

  

Brat generała. Jerzy...

65,00 zł Cena

Książka pt. Brat generała autorstwa Dariusza Błaszczyka to pierwsza, kompletna i bogata ilustrowana biografia Jerzego Sosnkowskiego, utalentowanego architekta, grafika i pisarza, który był bardzo aktywną postacią na między wojennej scenie architektonicznej. Był bratem szerzej znanego generała Kazmierza Sosnkowskiego.

Architektura wybór czy...

79,00 zł Cena

W książce pt. Architektura wybór czy przeznaczenie Leon Krier - jeden z najwybitniejszych teoretyków urbanistyki i architektury podsumowuje niemal 30 lat swoich studiów nad architekturą. Opisuje w niej źródła swojego buntu przeciwko modernizmowi zrywającego z ewolucyjną tradycją poprawiania na rzecz rewolucyjnego zburzenia wszystkiego.

Architektura mieszkaniowa a...

35,00 zł Cena

Książka Joanny Juszczak pt. Architektura mieszkaniowa a kondycja współczesnego człowieka jest pogłębionym esejem dotyczącym idei domowości poprzez pryzmat kondycji człowieka epoki ponowoczesności. 

Jan Szpakowicz. Przestrzen...

48,00 zł Cena

Książka pt. "Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna" to pierwsza, monograficzna publikacja jest poświęcona postaci Jana Szpakowicza - architekta nieznanego szerszej publiczności, który jednak ma na koncie szereg ciekawych projektów zarówno zrealizowanych, jak i niezrealizowanych.  

Krajobraz architektoniczny...

155,00 zł Cena

Książka pt. Krajobraz architektoniczny Warszawy to  niemalże 200 – stronnicowy przewodnik po krajobrazie stolicy. Zapis zmian, które dokonały się w ciągu ostatnich dwudziestu lat w tym stale przeobrażającym się mieście.

Konieczny. Na styk

76,90 zł Cena

Książka pt "Konieczny. Na styk" autorstwa Piotra Kozaneckiego i Bartosza Patureja to zestaw o ludziach, relacjach z nimi, miejscach i budynkach.  

Azyle, nisze i enklawy

69,00 zł Cena

Nowa książka Jakuba Szczęsneg pt. "Azyle, nisze i enklawy" – autora „Witaj w świecie bez architektów” – to subiektywny katalog „małych utopii, projektów i przykładów tego, jak w różnych miejscach i epokach, w różnej skali i na wiele sposobów, ludzie budowali wokół ważnych dla nich tematów wciąż nowe wizje przyszłości”.

Starchitekci i starchitektura

79,00 zł Cena

Książka opowiada o fenomenie stararchitektów analizowanym z perspektywy teorii systemów - światów Immanuela Wallersteina czy socjologii sztuki Pierra Bouridieu, którzy traktują architekturę jako wypadkową wielu sił społecznych, ekonomicznych, technicznych czy cywilizacyjnych, które decydują o jej kształcie. W tym kontekście zjawisko stararchitektury jest pochodną pewnych konkretnych warunków globalizacji, rosnącego wpływu klas średnich czy rosnącej roli mediów popularnych.     

Teorie i manifesty polskich...

67,00 zł Cena

Książka zawiera wypowiedzi teoretyczne architektów, autorów realizacji nominowanych i nagrodzonych w plebiscycie Polska Architektura XXL 2021. Swoje teksty zamieściło w niej 11 architektów i biuro projektowych: Szymon Wojciechowski - APA Wojcechowski, Jakub Turbasa, Jacek Nesterowicz i Adriana Waś - New Architekci, Mateusz Piwowarski, Medusa Group, Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak, Less is core, Przemysław Nowak i Leszek Moczulski - MML, Michał Miszkurka, Anna Śliwka, Katarzyna Westych - Pavy - 370 Studio, Anna Baranowska i Joanna Felczuk - Butterfly Studio, Katarzyna Adryjanek i Paula Kopczyk - PaKKa architektura krajobrazu.

Teksty poprzedza krótki wstęp autorstwa redaktora książki - Krzysztofa Sołoducha.

Urbania. O miastach...

39,90 zł Cena

Doświadczenie lockdownu podczas pandemii covid-19 stało się dla Stefana Boeriego impulsem do rozmyślań nad istotą miasta. W marcu 2020 roku, wsłuchując się we wszechogarniającą ciszę Mediolanu, którego mieszkańcy zostali przymusowo zamknięci w swych domach, Boeri rozpoczął w mediach społecznościowych serię wykładów mających przybliżyć słuchaczom czekającą ich przyszłość. Te rozmyślania w wersji spisanej stanowią coś na kształt notesu architekta. Jak przyznaje Boeri, jest to swoista włóczęga po tekstach, czasach i przestrzeniach jego życia. 

Domowa dżungla. Jak...

49,90 zł Cena

Jak dobrać rośliny do warunków które możemy im zaoferować ? W książce Domowa dżungla. Jak wypełnić każdy dom szczęśliwymi roślinami znajdziesz porady jak tego dokonać, aby twój dom wypełnił się pięknymi i zdrowymi roślinami nie tylko na jeden sezon. 

Ogród Bellingham. Jak...

99,00 zł Cena

Książka Katarzyny Bellingham pt  Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą wpisuje się w ważny trend ogrodnictwa ekologicznego. Ogród naturalny to miejsce w którym dzięki umiejętnemu doborowi roślin ingerencja człowieka jest sprowadzona do minimum.   

Architektura Urbanistyka...

79,00 zł Cena

W książce Architektura Urbanistyka Sztuka grono akademików, członków komitetu Architektury i Urbanistyki PAN dokonuje próby przedstawienia architektury i urbanistyki jako dziedziny sztuki. W esejach podjęto taką tematykę jak narodziny i upadek idei architekta kompletnego, teoria architektury w krytyce architektonicznej, kompozycja urbanistyczna w dialogu ze sztuką, dzieło architektoniczne jako obiekt sztuki.

Łódź. Ilustrowany atlas architektury
  • Niedostępny

Łódź. Ilustrowany atlas...

55,00 zł Cena

W książce pt. Łódź. Ilustrowany atlas architektury z serii ilustrowanych, dwujęzycznych atlasów architektury wydawnictwa CA znajdziemy prezentację 65 obiektów. Oprócz najstarszych pałaców, fabryk i zabytków znajdziemy w nim także najnowsze, modernistyczne obiekty.

Każdy z budynków przedstawiony został przy pomocy rysunku oraz dwujęzycznego opisu. Prezentację obiektów poprzedza wstęp autorstwa Anny i Błażeja Ciarkowskich. 

Małe rewitalizacje podwórek

44,90 zł Cena

Książka powstała w wyniku badań nad procesem partycypacyjnego planowania modernizacji przestrzeni w obszarach trudnych społecznie. Książka prezentuje założenia teoretyczne takiego działania, metodologię zbierania danych oraz pokazuje przebieg badań. W końcowej części książki znajdują się podsumowania rezultatów procesu.

Modernizm socrealizm socmodernizm postmodernizm
  • Niedostępny

Modernizm socrealizm...

79,00 zł Cena

Książka pt. Modernizm, socrealizm, socmodernizm, postmodernizm jest zbiorowo opracowanym przez Dorotę Leśniak,  Dorotę Jędruch, Martę Karpińską i Michała Wiśniewskiego  przewodnikiem po 20 wiecznej architekturze Krakowa przygotowanym w ramach projektu Krakowski Szlak modernizmu.

Przewodnik proponuje 8 tras zwiedzania Krakowa, które zawierają opisy budynków, rysunki architektoniczne, zdjęcia oraz przydatne mapki.