Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 709,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Miasta

Miasta

Aktywne filtry

Małe rewitalizacje podwórek

44,90 zł Cena

Książka powstała w wyniku badań nad procesem partycypacyjnego planowania modernizacji przestrzeni w obszarach trudnych społecznie. Książka prezentuje założenia teoretyczne takiego działania, metodologię zbierania danych oraz pokazuje przebieg badań. W końcowej części książki znajdują się podsumowania rezultatów procesu.

MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa
  • Niedostępny

MUR. Ilustrowany atlas...

55,00 zł Cena

"MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa" przedstawia budynki, założenia oraz detale architektoniczne, pomniki i rzeźby znajdujące się na terenie Muranowa. W książce znajdziemy 61 budynków z syntetycznymi ilustracjami oraz opisami w języku polskim i angielskim, z terenu, który rozciąga się na północ od alei "Solidarności" aż do torów kolejowych, czyli granicy z Żoliborzem.

Gdynia obiecana. Miasto,...

64,99 zł Cena

Fascynująca i zaskakująca opowieść o budowaniu Gdyni od podstaw oraz marzeniu o idealnym mieście i idealnej Polsce.

„Gdynia obiecana” to opowieść o mieście tworzonym od podstaw, gdzie można było zacząć „z czystą hipoteką” przezwyciężyć różnice między zaborami, pokonać zacofanie, uciec od narodowych przywar, od wiejskiej nędzy i wielkomiejskiego bezrobocia, zostawić w tyle waśnie etniczne i konflikty klasowe, uniknąć urbanistycznych błędów i historycznych ograniczeń krępujących rozwój innych miast.

Los Angeles. Miasto-państwo...

49,00 zł Cena

Los Angeles to także znakomity reportaż o przestrzeni kontrastów, gdzie sąsiadują ze sobą centra ubóstwazamożne zamknięte osiedla, bezdomni i celebryci, apokaliptyczne pogorzeliska i bajeczne plaże, przeludnienie i samotność. Dzięki siedmiu lekcjom Baldwina możemy choć trochę zrozumieć miasto, które każdego dnia wymyśla siebie na nowo.

Rowerowe miasto....

49,90 zł Cena

Jest taki kraj, w którym członkinie i członkowie rządu dojeżdżają na swoje narady rowerem.  W książce pt. "Rowerowe miasto. Holenderski sposób na ożywienie miejskiej przestrzeni" Melissa i Chris Bruntlettowie opowiadają o tym, jak doszło w Niderlandach do rewolucji, dzięki której rowery stały się nie tylko tematem politycznym, ale i narzędziem transformacji transportu, przestrzeni miejskiej, edukacji, handlu, usług oraz całego holenderskiego stylu życia. Co szczególnie cenne z polskiej perspektywy, Bruntlettowie zastanawiają się także, jak przeszczepiać holenderskie rozwiązania i doświadczenia na zagraniczny grunt.

Witaj w świecie bez architektów
  • Niedostępny

Witaj w świecie bez...

18,00 zł Cena

Czego możemy się zatem nauczyć z dzieł lokalnych, anonimowych budowniczych? Jak architektura może reagować na współczesne wyzwania, takie jak migracje czy katastrofa klimatyczna? Co o nas samych mówią budynki, wśród których żyjemy? 

Jakub Szczęsny w książce pt. "Witaj w świecie bez architektów"  zabiera czytelników w ekscytującą podróż po ludzkich siedliskach na całym świecie: od mazowieckich wsi i miasteczek, przez Kazbę w Algierze i pływające wioski w Iraku, aż po podziemne domy w Chinach, brazylijskie fawele i obozy dla uchodźców.

Miasto życzliwe. Jak kształtować miasto z troską o wszystkich
  • Niedostępny

Miasto życzliwe. Jak...

49,90 zł Cena

David Sim – szkocki architekt, od lat związany z biurem architektonicznym Gehl Architects, podaje w książce pt. "Miasto życzliwe. Jak kształtować miasto z troską o wszystkich" czytelnikom gotową receptę jak budować przyjazne miasta o dużej gęstości. Autor prowadzi odbiorcę przez europejskie miasta, które mogą być wzorem do naśladowania

Gdańsk w perspektywie badań...

45,15 zł Cena

Gdańsk w perspektywie badań młodych naukowców pod redakcją Gębczyńska-Janowicz Agnieszka, Kamrowska-Załuska Dorota; publikacja omawia wielowątkowe podejście do przestrzeni Gdańska z perspektywy kobiet naukowców na samym początku swojej kariery badawczej.

Elementem wspólnym wszystkich kwesti podjętych w tym opracowaniu jest nawiązanie do środowiska zbudowanego, a tematy są ograniczone tylko i aż do miasta Gdańska.

Od kamienicy czynszowej do...

80,00 zł Cena

Od kamienicy czynszowej do spółdzielczego osiedla mieszkaniowego autorstwa Krzysztof Bizio przedstawia tematykę ewolucji idei w szczecińskiej wielorodzinnej architekturze mieszkaniowej od połowy XIX w. do II wojny światowej

Wrocławskie wille i osiedla...

199,00 zł Cena

Wrocławskie wille i osiedla willowe doby historyzmu autorstwa Tomaszewicz A. publikacja jest to pierwsza próba ukazania „domów wznoszonych w ogrodzie w wytwornym stylu dla wygody i ozdoby” w sposób całościowy, pokazujący tę formę budownictwa nie tylko jako zjawisko historyczne, ale też zadanie projektowe.

W publikacji przypomniano zatem lokalne przepisy prawne, przeanalizowano ich wpływ na sposób kształtowania budowli, omówiono stosowane koncepcje rozplanowania przestrzennego budynków w kontekście ich programu funkcjonalnego, wreszcie – zaprezentowano nurty stylowe obecne we wrocławskiej architekturze willowej.

Wrocławska architektura...

47,00 zł Cena

Wrocławska architektura spod znaku swastyki na tle budownictwa III Rzeszy autorstwa Dobesz J.L. publikacja jest pierwszym, analitycznym i krytycznym przeglądem wrocławskiej architektury z okresu III Rzeszy, ukazanej na szerokim tle ówczesnego terenie Hitlera.

Z powodu, że sztuka narodowego socjalizmu nie powstała nagle – w 1933 roku, w pracy znalazły się również wątki poświęcone procesowi narodzin tej sztuki, społecznej atmosferze tamtych czasów oraz ważniejszym aktorom politycznej sceny jako jej współtwórcom.

Przestrzeń publiczna Wrocławia

35,00 zł Cena

Przestrzeń publiczna Wrocławia pod redakcją Dziubiński D., Rumińska A., zdaniem Małgorzaty Dymnickiej publikacja porusza kwestie fascynującego i cennego zagadnienia kształtowania i zarządzania przestrzeniami publicznymi we Wrocławiu.

Zalicza się także w szerszy nurt refleksji nad współczesnym środowiskiem miejskim i jego rolą w nowej epoce urbanizacji. Tematyka książki koncentruje się wokół aktualnych i szeroko komentowanych kwestii, takich jak: przestrzeń publiczna i jej kluczowa rola w planowaniu miast.

Plac Targowy...

68,50 zł Cena

Plac Targowy wczesnośredniowiecznej osady w Abû Mînâ autorstwa Kościuk J., zdaniem Krzysztofa Jakubiaka publikacja jest niezwykle istotną praca, bardzo ważną na naszym rynku prac naukowych.

Publikacja ta jest ceniona nie tylko przez architektów, historyków architektury czy też archeologów, znajdzie także Czytelników wśród tych, którzy interesują się przeszłością oraz sposobem prowadzenia nowoczesnych studiów nad architekturą późnej starożytności i wczesnego średniowiecza w Egipcie.

Miasto. Temat rzeka

64,00 zł Cena

Miasto. Temat rzeka pod redakcją Pach P. ukazuje miasto jako trudną, wielowarstwową strukturę podlegającą ciągłym przemianom, które dostosowują jego obszar do zmieniających się uwarunkowań społecznych i gospodarczych.

Rozwój cywilizacyjny przynosi zmiany uwarunkowań, które pobudzają rozwój jednych, a degradację innych miast. 

Kształtowanie ulicy jako...

65,00 zł Cena

Kształtowanie ulicy jako przestrzeni publicznej autorstwa Wiszniowski J. porusza temat utraty pierwotnych funkcji ulicy jako nośnika życia miejskiego, więzi i interakcji społecznych odbywających się w konkretnym czasie i określonej przestrzeni jest dziś zjawiskiem coraz powszechniejszym.

Ulice zamiast być środowiskiem wychowawczym i socjalizującym stają się strefą ryzyka. Są miejscami niechcianymi, w których bywa się z konieczności. Nie jest to dobre ani dla komfortu życia mieszkańców, ani właściwe dla rozwoju miasta.

Morphological analysis of...

82,00 zł Cena

Morphological analysis of urban structures – the cultural approach. Case studies of Jewish communities in Lodz and Mazovian voivodeships Anglojęzyczna publikacja autorstwa Małgorzaty Hanzl, która stanowi podsumowanie wieloletnich badań autorki.

Duża część opracowania dotyczy Łodzi. W wyniku kilkuletniej pracy inwentaryzacyjnej studentów, udało się zebrać całkiem spory materiał pokazujący obszary miasta zamieszkałe niegdyś przez społeczność żydowską. 

Miasta wielokulturowe:...

50,00 zł Cena

Publikacja Miasta wielokulturowe: Łódź, Wilno, Lwów. Śródmiejska zabudowa mieszkaniowa z przełomu XIX/XX wieku. Podobieństwa i różnice autorstwa Renaty Przewłockiej-Sionek skupia się na śródmiejskiej zabudowie mieszkaniowej, a konkretnie na kamienicy czynszowej, która stanowi główną kwestie opracowania.

Próba charakterystyki samej kamienicy jako zjawiska w krajobrazie Łodzi, Wilna i Lwowa została uzupełniona bogatym zasobem materiałów archiwalnych i dokumentacją fotograficzną.

Geodezja w początkach...

79,00 zł Cena

Publikacja Geodezja w początkach Królestwa Polskiego. Budowa zbiorów informacji przestrzennej na przykładzie wybranych miast regionu łódzkiego autorstwa  Mariana Czochańskiego, Grzegorza Kowalskiego nie aspiruje do miana rozprawy z zakresu badań historycznych ani geograficznych.

Zastosowuje się tylko do tych faktów z dziejów Łodzi i regionu, które były potrzebme dla ukazania uwarunkowań politycznych, gospodarczych, społecznych i technicznych, w jakich powstawały systemowo budowane zbiory informacji przestrzennej na tym obszarze, ze szczególnym podkreśleniem dokonań ówczesnych geodetów w budowaniu tych zbiorów.

Wizualne aspekty...

39,90 zł Cena

Publikacja Wizualne aspekty zrównoważonego rozwoju miasta w strefie obrzeżnej - Wybrane zagadnienia autorstwa Marcina Petelenz, której głównym celem jest wyodrębnienie takich priorytetów i wieloaspektowe uzasadnienie ich znaczenia.

Wdrożenie etapowości w planach ma zatrzymać rozwój terenów budowlanych typu urban na obszarach zbyt dużych wobec potrzeb (co sprzyja dalszemu rozpraszaniu zabudowy).