Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 709,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Miasta

Miasta

Jest 346 produktów.

Pokazano 1-21 z 346 pozycji

Aktywne filtry

Gdańsk w perspektywie badań...

45,15 zł Cena

Gdańsk w perspektywie badań młodych naukowców pod redakcją Gębczyńska-Janowicz Agnieszka, Kamrowska-Załuska Dorota; publikacja omawia wielowątkowe podejście do przestrzeni Gdańska z perspektywy kobiet naukowców na samym początku swojej kariery badawczej.

Elementem wspólnym wszystkich kwesti podjętych w tym opracowaniu jest nawiązanie do środowiska zbudowanego, a tematy są ograniczone tylko i aż do miasta Gdańska.

Od kamienicy czynszowej do...

80,00 zł Cena

Od kamienicy czynszowej do spółdzielczego osiedla mieszkaniowego autorstwa Krzysztof Bizio przedstawia tematykę ewolucji idei w szczecińskiej wielorodzinnej architekturze mieszkaniowej od połowy XIX w. do II wojny światowej

Wrocławskie wille i osiedla...

199,00 zł Cena

Wrocławskie wille i osiedla willowe doby historyzmu autorstwa Tomaszewicz A. publikacja jest to pierwsza próba ukazania „domów wznoszonych w ogrodzie w wytwornym stylu dla wygody i ozdoby” w sposób całościowy, pokazujący tę formę budownictwa nie tylko jako zjawisko historyczne, ale też zadanie projektowe.

W publikacji przypomniano zatem lokalne przepisy prawne, przeanalizowano ich wpływ na sposób kształtowania budowli, omówiono stosowane koncepcje rozplanowania przestrzennego budynków w kontekście ich programu funkcjonalnego, wreszcie – zaprezentowano nurty stylowe obecne we wrocławskiej architekturze willowej.

Wrocławska architektura...

47,00 zł Cena

Wrocławska architektura spod znaku swastyki na tle budownictwa III Rzeszy autorstwa Dobesz J.L. publikacja jest pierwszym, analitycznym i krytycznym przeglądem wrocławskiej architektury z okresu III Rzeszy, ukazanej na szerokim tle ówczesnego terenie Hitlera.

Z powodu, że sztuka narodowego socjalizmu nie powstała nagle – w 1933 roku, w pracy znalazły się również wątki poświęcone procesowi narodzin tej sztuki, społecznej atmosferze tamtych czasów oraz ważniejszym aktorom politycznej sceny jako jej współtwórcom.

Przestrzeń publiczna Wrocławia

35,00 zł Cena

Przestrzeń publiczna Wrocławia pod redakcją Dziubiński D., Rumińska A., zdaniem Małgorzaty Dymnickiej publikacja porusza kwestie fascynującego i cennego zagadnienia kształtowania i zarządzania przestrzeniami publicznymi we Wrocławiu.

Zalicza się także w szerszy nurt refleksji nad współczesnym środowiskiem miejskim i jego rolą w nowej epoce urbanizacji. Tematyka książki koncentruje się wokół aktualnych i szeroko komentowanych kwestii, takich jak: przestrzeń publiczna i jej kluczowa rola w planowaniu miast.

Plac Targowy...

68,50 zł Cena

Plac Targowy wczesnośredniowiecznej osady w Abû Mînâ autorstwa Kościuk J., zdaniem Krzysztofa Jakubiaka publikacja jest niezwykle istotną praca, bardzo ważną na naszym rynku prac naukowych.

Publikacja ta jest ceniona nie tylko przez architektów, historyków architektury czy też archeologów, znajdzie także Czytelników wśród tych, którzy interesują się przeszłością oraz sposobem prowadzenia nowoczesnych studiów nad architekturą późnej starożytności i wczesnego średniowiecza w Egipcie.

Miasto. Temat rzeka

64,00 zł Cena

Miasto. Temat rzeka pod redakcją Pach P. ukazuje miasto jako trudną, wielowarstwową strukturę podlegającą ciągłym przemianom, które dostosowują jego obszar do zmieniających się uwarunkowań społecznych i gospodarczych.

Rozwój cywilizacyjny przynosi zmiany uwarunkowań, które pobudzają rozwój jednych, a degradację innych miast. 

Kształtowanie ulicy jako...

65,00 zł Cena

Kształtowanie ulicy jako przestrzeni publicznej autorstwa Wiszniowski J. porusza temat utraty pierwotnych funkcji ulicy jako nośnika życia miejskiego, więzi i interakcji społecznych odbywających się w konkretnym czasie i określonej przestrzeni jest dziś zjawiskiem coraz powszechniejszym.

Ulice zamiast być środowiskiem wychowawczym i socjalizującym stają się strefą ryzyka. Są miejscami niechcianymi, w których bywa się z konieczności. Nie jest to dobre ani dla komfortu życia mieszkańców, ani właściwe dla rozwoju miasta.

Morphological analysis of...

82,00 zł Cena

Morphological analysis of urban structures – the cultural approach. Case studies of Jewish communities in Lodz and Mazovian voivodeships Anglojęzyczna publikacja autorstwa Małgorzaty Hanzl, która stanowi podsumowanie wieloletnich badań autorki.

Duża część opracowania dotyczy Łodzi. W wyniku kilkuletniej pracy inwentaryzacyjnej studentów, udało się zebrać całkiem spory materiał pokazujący obszary miasta zamieszkałe niegdyś przez społeczność żydowską. 

Miasta wielokulturowe:...

50,00 zł Cena

Publikacja Miasta wielokulturowe: Łódź, Wilno, Lwów. Śródmiejska zabudowa mieszkaniowa z przełomu XIX/XX wieku. Podobieństwa i różnice autorstwa Renaty Przewłockiej-Sionek skupia się na śródmiejskiej zabudowie mieszkaniowej, a konkretnie na kamienicy czynszowej, która stanowi główną kwestie opracowania.

Próba charakterystyki samej kamienicy jako zjawiska w krajobrazie Łodzi, Wilna i Lwowa została uzupełniona bogatym zasobem materiałów archiwalnych i dokumentacją fotograficzną.

Geodezja w początkach...

79,00 zł Cena

Publikacja Geodezja w początkach Królestwa Polskiego. Budowa zbiorów informacji przestrzennej na przykładzie wybranych miast regionu łódzkiego autorstwa  Mariana Czochańskiego, Grzegorza Kowalskiego nie aspiruje do miana rozprawy z zakresu badań historycznych ani geograficznych.

Zastosowuje się tylko do tych faktów z dziejów Łodzi i regionu, które były potrzebme dla ukazania uwarunkowań politycznych, gospodarczych, społecznych i technicznych, w jakich powstawały systemowo budowane zbiory informacji przestrzennej na tym obszarze, ze szczególnym podkreśleniem dokonań ówczesnych geodetów w budowaniu tych zbiorów.

Wizualne aspekty...

39,90 zł Cena

Publikacja Wizualne aspekty zrównoważonego rozwoju miasta w strefie obrzeżnej - Wybrane zagadnienia autorstwa Marcina Petelenz, której głównym celem jest wyodrębnienie takich priorytetów i wieloaspektowe uzasadnienie ich znaczenia.

Wdrożenie etapowości w planach ma zatrzymać rozwój terenów budowlanych typu urban na obszarach zbyt dużych wobec potrzeb (co sprzyja dalszemu rozpraszaniu zabudowy).

Zeszyt "Architektura" nr...

50,00 zł Cena

Zeszyt "Architektura" nr 13, Struktura przestrzenna strefy podmiejskiej Warszawy. Determinanty współczesnych przekształceń autorstwa K.Solarka porusza temat kształtującego się na obrzeżach Warszawy specyficznie zagospodarowanego obszaru, zmieniającego się szybko, powiększającego się i budzącego skrajne emocje - strefa podmiejska.

The Architecture of Warsaw...

99,00 zł Cena

The Architecture of Warsaw of the Second Republic. A. Dybczyńska-Bułyszko, The Warsaw School of Architecture Against a Backdrop of the Cultural Changes of the Interwar Period

The author deals with the architecture of mid-war Warsaw but she presents it in a very wide anthropological context – aesthetic, cultural, social, technical, philosophical, economic... Therefore, in this book everyone can find something inspiring–appreciate the beauty of the presented objects, understand their functions, learn about the history of Warsaw, find a connection with the present, and first of all, learn to “read architecture”–notice how much it can tell us about the societies that created it.

Przebudowa Gdańska w jego...

16,00 zł Cena

Publikacja Przebudowa Gdańska w jego złotym wieku autorstwa T.Zarębskiej omawia urbanistykę Gdańska w okresie od XVII w. ukazano najpierw średniowieczną konstrukcję miasta, następnie renesansową przebudowę i jej manierystyczną kontynuację.

Uwydatniono sylwetki znakomitych urbanistów, a także rolę rady miejskiej w kształtowaniu wyglądu Gdańska.

Początki urbanistyki...

79,00 zł Cena

Publikacja Początki urbanistyki współczesnej. Doświadczenia zagraniczne a środowisko warszawskich urbanistów przełomu XIX i XX w. autorstwa A. Szmeltera przybliża Czytelnika w zagadnienia związane z początkami urbanistyki współczesnej, które wywarły wpływ na formowanie się postawy twórczej pierwszych polskich urbanistów działających w środowisku warszawskim. 

ARCHITEKTURA W WARSZAWIE....

0,00 zł Cena

Seria "Architektura w Warszawie" opracowana przez prof. PAN dr hab. Martę Leśniakowską, wybitną badaczkę architektury, jest pierwszym na polskim rynku profesjonalnym architektonicznym katalogiem-atlasem nowej generacji, prezentującym najważniejsze i najciekawsze zachowane obiekty Warszawy od czasów najdawniejszych po początek XXI wieku. Poszczególne tomy obejmują: od ok. 1300 r do 1989 r., lata 1918-1939, lata 1945-1965, lata 1965-1989, lata 1989-2001. Seria jest adresowana do wszystkich zainteresowanych architekturą: architektów, studentów, warsawianistów, badaczy kultury i historyków.

ARCHITEKTURA W WARSZAWIE....

0,00 zł Cena

Seria "Architektura w Warszawie" opracowana przez prof. PAN dr hab. Martę Leśniakowską, wybitną badaczkę architektury, jest pierwszym na polskim rynku profesjonalnym architektonicznym katalogiem-atlasem nowej generacji, prezentującym najważniejsze i najciekawsze zachowane obiekty Warszawy od czasów najdawniejszych po początek XXI wieku. Poszczególne tomy obejmują: od ok. 1300 r do 1989 r., lata 1918-1939, lata 1945-1965, lata 1965-1989, lata 1989-2001.  Seria jest adresowana do wszystkich zainteresowanych architekturą: architektów, studentów, warsawianistów, badaczy kultury i historyków.

Robert Moses. Ukryty władca...

38,00 zł Cena

Książka "Robert Moses. Ukryty władca Nowego Jorku" to graficzna biografia kontrowersyjnego urzędnika Nowego Jorku, który przez 40 lat swoimi decyzjami urbanistycznymi ukształtował to miasto. 

Postać Roberta Mosesa (1888-1981) jest bardzo kontrowersyjna i pełna sprzeczności, co dla francuskiego rysownika stała się kanwą do opowiedzenia jego historii przy pomocy komiksu.