Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 61,00 zł - 262,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Zysk i s-ka

Zysk i s-ka

Aktywne filtry

DWORY I PAŁACE WIELKOPOLSKI

79,90 zł Cena

Publikacja DWORY I PAŁACE WIELKOPOLSKI autorstwa Skuratowicza Jana ukazuje wiek XIX, który wraz z gwałtownym rozwojem społecznym i gospodarczym, stworzył nieznane przedtem dziedziny sztuki czy architektury, dorabiając do nich własną i tylko sobie właściwą ideologię.

Starczy przypomnieć takie charakterystyczne tematy architektoniczne, jak „muzeum”, „bank”, „dom towarowy”, „dworzec”, „sąd”. Tematem takim był też, na nowo teraz przekształcany, stary temat „rezydencji”.

DWÓR - POLSKA TOŻSAMOŚĆ

61,95 zł Cena

Publikacja sdDWÓR - POLSKA TOŻSAMOŚĆ autorstwa Rydel Macieja stanowi kompendium wiedzy o ważnym dla polskiej tożsamości zjawisku, jakim są dwory, będące charakterystycznym elementem naszego krajobrazu, polskiej historii i kultury, a także ośrodkami ziemiańskiej kultury i obyczaju, kultywowania tradycji rodowych i narodowych oraz walki o polskość.

Niemal od początków państwa tworzono je najpierw jako obronne gniazda rycerskie, później, od połowy XVII wieku, jako skromne (w porównaniu do pałaców) rezydencje właścicieli ziemskich. W Polsce takich małych siedzib ziemiańskich było stosunkowo dużo w porównaniu z innymi krajami Europy.

MEBLE NEORENESANSOWE EPOKI KAJZEROWSKIEJ 1871-1914: ksa24.pl
  • Niedostępny

MEBLE NEORENESANSOWE EPOKI...

93,35 zł Cena

Omawiane w książce meble antykwaryczne, mimo iż są poszukiwane i bardzo cenione przez projektantów wnętrz prywatnych czy publicznych, takich jak restauracje, puby lub sklepy, to jeszcze do niedawna były pomijane i niedoceniane przez specjalistów. Popularność tych mebli wynika z ich obecności na polskim rynku, wysokiej jakości wykonania, niewygórowanej ceny oraz zabytkowego i stylowego charkteru. Coraz częściej spotyka się je nie tylko w muzeach, lecz także w niekoniecznie luksusowo wyposażonych wnętrzach. Autor omawia genezę tych mebli, szacuje ich wartość rynkową oraz podaje cenne rady dla kolekcjonerów.

ART DECO 1910-1939

261,45 zł Cena

ART DECO 1910-1939 przedstawia okres prosperity lat dwudziestych i wybuch wielkiego kryzysu w latach trzydziestych, mieści w sobie zarówno splendor i przepych, jak i hedonizm epoki jazzu.

Było stylem modnych dziewcząt, luksusowych liniowców oceanicznych, hollywoodzkich filmów oraz drapaczy chmur.