Elamed

Elamed

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Aranżacja i wyposażenie...

21,00 zł Cena
Chrześcijańska świątynia to budowla niezwykła. Misterium przenikających się rzeczywistości materialnych i duchowych – architektury, sztuki, historii, zgromadzenia wiernych oraz transcendentnej obecności Tego, który obiecał: ”A oto Ja jestem z Wami aż do skończenia świata” (Mt 28, 20). Sercem tych świętych miejsc jest przestrzeń prezbiterium, w której sprawowana jest Najświętsza Ofiara. W każdym okresie historii Kościoła miejsce to było otaczane szczególną czcią i dbałością. Zarówno ołtarz, jak i miejsce przechowywania Najświętszego Sakramentu zawsze otrzymywały godny wystrój, tworzony przez mistrzów sztuki i architektury, zgodny z duchem epoki, niosący bogate treści teologiczne inspirujące duchowy rozwój wiernych.

Stal - przewodnik inżyniera

61,95 zł Cena
Status - pozycja niedostępna. Nakład wyczerpany "Książka, którą oddajemy w Wasze ręce nie jest naukowym poradnikiem. To raczej przewodnik po świecie stali, system nawigacyjny pozwalający zorientować się w tej tematyce, kompas według którego możemy określić kierunek naszych poszukiwań. Wszak, inżynier powinien być człowiekiem twórczym, który ciągle poszukuje nowości."(redaktor naczelna Renata Caputa) „Zapytacie Państwo: czy łopata to jest high- tech? Myślę, że tak! Oczywiście: zależy jaka łopata. A na koniec dodajmy: nie wszyscy zauważyli, że czasy improwizacji na zasadzie „tak mi się widzi” lub „inni tak robią” bezpowrotnie minęły. Nawet wykonanie łopaty wymaga solidnej wiedzy inżynierskiej. I na takich sprawach „większość światowego przemysłu się opiera, wcale nie na cudach najnowszej techniki.”

Widok z drogi. Krajobraz w...

57,75 zł Cena
Książka poświęcona jest zagadnieniu, które może i powinno interesować osoby podróżujące samochodem, a zwłaszcza tych wszystkich, którzy uprawiają zmotoryzowaną turystykę. Powinni po nią sięgnąć także ci wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób są odpowiedzialni za stan krajobrazu w Polsce, a więc również ojcowie miast i gmin, planiści przestrzenni i projektanci dróg. Dzięki książce tej z większą świadomością będą mogli wykonywać swoją pracę. Autorka omawia w niej bowiem następujące zagadnienia: stan krajobrazu, tak jak go widzimy (a może raczej widujemy) będąc w ruchu, krajobraz widziany z drogi, porządkowanie krajobrazu widzianego z drogi i propozycje działań w celu owego porządkowania. Ta sekwencja pokazuje jak bardzo praca jest uporządkowana: kolejne rozdziały rozwijają wnioski kończące rozdziały poprzedzające, a i wewnętrzna ich struktura jest równie czytelna (ze wstępu).