Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 394,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Państwa

Państwa

Jest 226 produktów.

Pokazano 1-21 z 226 pozycji

Aktywne filtry

Norweska architektura i...

48,00 zł Cena

Norweska architektura i rzeźba wobec natury autorstwa Ewy Cisek, która według prof. Leszka Malugi bardzo trafnie przedstawia walory norweskiej architektury i rzeźby.

Jest bardzo ciekawą i cenną pracą, która z pewnością przyda się zarówno architektom, jak i szerszemu kręgowi odbiorców z uwagi na przybliżenie niezwykle fascynującego, inspirującego kręgu kulturowego oraz na ważne proekologiczne przesłania.

Polscy architekci i...

35,00 zł Cena

Publikacja Polscy architekci i urbaniści w Syrii. Wybrane projekty autorstwa J.Klimowicza omówiono wybrane, zrealizowane i niezrealizowane na terenie Syrii, projekty architektoniczne i urbanistyczne opracowane przez polskich specjalistów.

Państwo to od roku 2011 jest nieustannie niszczone działaniami wojennymi, które prowadzone są we wszystkich jego rejonach. W wielu przypadkach trudno jest dziś jednoznacznie stwierdzić, czy obiekty realizowane przez polskich urbanistów i architektów przetrwały działania wojenne.

Barwy ziemi w architekturze...

35,00 zł Cena

Publikacja Barwy ziemi w architekturze Afryki autorstwa T. Kelm posiada bogatą ilość fotografii wykonanych na terenie Afryki (w Maroku, Algierii, Tunezji, Egipcie, Sudanie, Kenii) pokazujące różne barwy tej architektury i jej niezwykły związek z krajobrazem.

MONUMENTALNE Cuda i rekordy...

59,90 zł Cena

Publikacja MONUMENTALNE Cuda i rekordy architektury autorstwa Tavernier Sarah pozwala wybrać się w podróż dookoła świata, by poznać niezwykłe dzieła architektury.

Na każdym z kontynentów oczekuje mnóstwo imponujących, niepowtarzalnych budowli. Wieżowce, pałace, świątynie, muzea, stadiony, mosty, pomniki… Cuda nowoczesnego budownictwa i zapierające dech w piersiach zabytki wszystkich epok. Najwyższe i najdłuższe, najstarsze i najbardziej imponujące, stworzone przez największych architektów lub po prostu jedyne w swoim rodzaju.

Ale miasta

53,10 zł Cena

Ale miasta autorstwa Joanny Łozińskiej, Maćka Blaźniaka jest to dużoformatowy album, który ukazuje historię architektury 41 miast z całego świata.

Japan Architectural Guide

169,00 zł Cena

Contemporary Japanese architecture has, over half a century, achieved world-wide recognition not only for its highly innovative, often futuristic qualities, but also for its sensitive response to Japan’s cultural and physical context in the challenging setting of its increasingly urbanized environment. Today it is admired perhaps as much as its traditional counterpart, with which it often maintains a meaningful dialog. Botond Bognar’s Architectural Guide Japan introduces over 700 of the most prominent examples of this fertile architecture, while outlining its development since the mid-19th century until the present in a concise historical essay. 

POLSKA WSPÓŁCZESNA....

99,00 zł Cena
Album przedstawia współczesną Polskę, kraj dynamicznie zmieniający się na początku XXI wieku. Starannie wybrane i ze smakiem zestawione fotografie przedstawiają polskie metropolie, miasta i miasteczka z ich nowoczesną architekturą, ciekawymi rozwiązaniami urbanistycznymi, ale także dobrze utrzymanymi cennymi zabytkami. Śmiało wkraczająca nowoczesność znakomicie podkreśla urok starych budowli oraz niezwykłe walory polskiej przyrody – naszego narodowego skarbu, który na tle współczesnej Europy jawi się jako wyjątkowo cenny. Taka jest współczesna Polska – szybko zmieniające się metropolie, powstająca nowoczesna infrastruktura, nostalgiczne krajobrazy wiejskie i fascynująca, wciąż w wielu miejscach dzika przyroda – miejsce aktywnego odpoczynku dla mieszkańców miast.

POLSKA. NIEZWYKŁE BUDOWLE

31,40 zł Cena
Ten urokliwy album ukazuje niestandardowe obiekty architektoniczne naszego kraju. Można w nim doszukać się informacji na temat pałacu w Antoninie, meczetów w Bohonikach oraz Kruszynianach czy tężni w Ciechocinku. Poznasz historię zamku Czocha i drewnianego żurawia w starym porcie gdańskim. Udasz się do Krakowa, Lichenia, Malborka czy Sopotu. Przepiękne fotografie i ciekawe teksty spowodują, że udasz się w niezapomnianą podróż do najbardziej fascynujących zakątków Polski.

POLSKA. 500...

26,20 zł Cena
Publikacja Polska. 500 najpiękniejszych zabytków ukazuje okalającą nas architekturę w ciekawy sposób. Na setkach wspaniałych zdjęć można zobaczyć wszystko to, z czego słynie polska architektura, a z opisów zaczerpnąć wiele faktów i praktycznych informacji. Warto się przekonać, jakie skarby kryje polska kultura.

PERŁY POLSKI. NATURA I...

41,95 zł Cena
Album posiada opisy i zdjęcia najładniejszych, a jednocześnie najbardziej ciekawych miejsc w Polsce. To ekscytująca wędrówka przez wszystkie regiony naszego kraju, dostarczająca wiele emocji oraz wrażeń estetycznych, ale również wiedzy o fascynujących, a czasem mało znanych malowniczych polskich zakątkach. I chociaż Polska nie jest dużym państwem, to mało jest w Europie krajów o tak zróżnicowanym krajobrazie i takim bogactwie pamiątek kultury materialnej.

Polska Niezwykłe budowle

31,40 zł Cena
To piękny album prezentujący niezwykłe obiekty architektoniczne naszego kraju. Znajdziesz w nim informacje na temat pałacu w Antoninie, meczetów w Bohonikach i Kruszynianach czy tężni w Ciechocinku. Poznasz historię zamku Czocha i drewnianego żurawia w starym porcie gdańskim. Wybierzesz się do Krakowa, Lichenia, Malborka czy Sopotu. Przepiękne zdjęcia i interesujące teksty spowodują, że wybierzesz się w niezapomnianą podróż do najbardziej fascynujących zakątków Polski.

Architektura monastyczna na...

37,80 zł Cena
Przedmiotem niniejszego opracowania są ośrodki monastyczne powstałe w Dolinie Nilu. Niezwykle istotne jest skrupulatne zestawienie egipskich ośrodków monastycznych w układzie topograficznym: Dolny Egipt, oaza Fajum, Środkowy Egipt, Wybrzeże Morza Czerwonego, Górny Egipt. Autorka uwzględniła zarówno stanowiska wzmiankowane nieraz jedynie przed laty jak też wyniki badań, uzyskane na kilkunastu czołowych stanowiskach (np. Kellia). Praca stanowi nawiązanie do ważnych prac uważanych wręcz za klasyczne. Z recenzji prof. Joachima Śliwy

O stylu krajowym w...

46,20 zł Cena

O stylu krajowym w budownictwie wiejskiem autorstwa Zygmunta Ks. Czartoryskiego publikacja wydana w Poznaniu w 1896 roku.

Podstawowe dzieło, obok Krótkiej nauki budowania dworów, przypisywanej Opalińskiemu, nawołujące do poszukiwania narodowego stylu.

architectourism 01 HISZPANIA

61,95 zł Cena

Pierwsza część serii „architectourism” to zaproszenie do odwiedzenia fascynującej Hiszpanii. W nieco szerszym, „okołoarchitektonicznym” kontekście ukazane są wybrane projekty, od domów jednorodzinnych po muzea, kościoły, hotele, a nawet lotniska; od minimalistycznych prac Alberto Campo Baezy po rzeźbiarskie formy Franka Gehry`ego. Realizacje zostały zaprezentowane w ujęciu geograficznym, z podaniem lokalizacji na mapach, oraz konkretnych adresów oraz danych GPS w przypadku obiektów publicznych. Hiszpanię podzielono na osiem rejonów: Andaluzję, Kastylię La-Manchę i Kastylię i León z Estremadurą, Madryt i okolice, Kantabrię z Asturią i Galicją, Kraj Basków z Nawarrą i La Rioją, Katalonię z Aragonią, Walencję i Murcję oraz Wyspy Kanaryjskie i Baleary.

ZAMKI I PAŁACE W POLSCE

52,40 zł Cena
Nasza najnowsza publikacja ukazująca piękno obiektów historycznych w naszym kraju. Znajdziecie tutaj Państwo obiekty poddane rewitalizacji jak i tez te nie przebudowywane przez stulecia. Różnorodność architektury przedstawiona w naszej książce bez wątpienia zainteresuje znawców historycznych budowli jak i tez ludzi dopiero poznających tajemnice i zagadki średniowiecznych zamków jak i też barokowych pałaców. Dzięki tej pozycji wydawniczej przeniesiemy się w czasy pojedynków rycerskich, panowania koronowanych głów ale także w czasy świetności polskiej szlachty. Album pokazuje obiekty w nowej odsłonie dotychczas nigdzie nie publikowane.

ZAMKI I PAŁACE DOLNEGO...

175,25 zł Cena
Romuald Maciej Sołdek zajmuje się głównie fotografią krajoznawczą, architekturą, fotografią przemysłową i lotniczą. W ostatnich latach swoje prace prezentował w autorskich albumach fotograficznych, w tym: "Pałac Prezydencki w Warszawie", "Dolny Śląsk w fotografii lotniczej", "Szlak Cysterski na Dolnym Śląsku", "Śląsk Opolski w fotografii lotniczej". Prezentowany album jest plonem dwóch lat pracy w pałacu na dolnym Śląsku. Piotr Napierała opublikował kilkadziesiąt artykułów i kilka książek poświęconych konserwacji i ochronie zabytków, m.in. "Zamek Kliczków - historia i współczesność", "Pałac Paulinum", "Pałac w Wojanowie" oraz wspólnie z Wojciechem Kapałczyńskim "Zamki pałace i dwory Kotliny Jeleniogórskiej".

ZAMKI

57,54 zł Cena

Album zaprasza w niezwykłą podróż w czasie. Czytelnik znajdzie w nim kilkaset nastrojowych fotografii, które prezentują najpiękniejsze i najciekawsze polskie zamki. Twórcy budowli – królowie, rycerze, biskupi czy zakony rycerskie – wychodzą z cienia własnych dzieł, ponieważ zamki zostały przedstawione w podziale na ich fundatorów. Zdjęcia wzbogacono opisami, które przybliżają atmosferę opisywanych miejsc, a historia i architektura zamkowych murów budzą zainteresowanie i podziw. Zamki zawsze fascynowały ludzi swoim majestatem i potęgą.

ZABYTKOWE DWORCE W POLSCE

20,90 zł Cena
Wiele dworców kolejowych w Polsce to prawdziwe perły architektury, na których piękno nie zawsze zwracamy uwagę. A przecież każdy z nich ma swoją duszę i niepowtarzalny charakter, kształtowany pieczołowicie na przestrzeni lat.