Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 394,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Państwa

Państwa

Aktywne filtry

PRZEPYCH I ASCEZA....

69,90 zł Cena

Pałace możnych, średniowieczne zamki, świątynie buddyjskie, chramy shintō i kryte strzechą wiejskie chaty – tradycyjna japońska architektura budzi zachwyt zarówno samych Japończyków, jak i turystów. Jednak aby w pełni docenić jej piękno, warto poznać jej tajniki: założenia planistyczne, rozwiązania zapewniające trwałość na terenach aktywnych sejsmicznie, historię i obce wpływy (głównie chińskie) oraz rzecz jasna symbolikę.

 

Socrealizm i socrealizmy....

70,00 zł Cena

To pierwsza propozycja monograficznego opisu polskich wnętrz okresu realizmu socjalistycznego. Prezentuje szerokie spektrum realizacji powstałych dla budynków instytucji kultury (teatry, kina, domy kultury), obiektów o przeznaczeniu edukacyjnym, usługowym, rekreacyjnym, wreszcie – gmachów władz państwowych. To zarówno wnętrza dobrze znane dzisiejszym odbiorcom, jak i realizacje mało rozpoznawalne. Książka pokazuje, w jaki sposób język doktrynalny, przekładany przez twórców – nierzadko zakorzenionych w modernizmie – na języki praktyki artystycznej, wytwarzał formy zasadniczo odmienne od tych oficjalnie postulowanych.

Brutal East Volume II

98,00 zł Cena

"Brutal East Volume II" to książka interaktywna, która oprócz ilustracji, fotografii i wielu faktów opisujących historię budynków z byłego Bloku Wschodniego zawiera także dziewięć modeli budynków do samodzielnego złożenia.

Myśli Marzenia Miejsca....

55,00 zł Cena

W książce "Myśli Marzenia Miejsca. Architektura polska w innowacyjne współczesności" znajdziemy opisy rozwoju współczesnej architektury w Polsce w porównaniu z trendami ogólnoświatowymi. Opisane w książce zostały wydarzenia architektury z okresu ostatnich 30 lat w Polsce, prezencje budynków zostały poszerzone o rozmyślenia na temat innowacyjności w architekturze, przestrzeni publicznej oraz ciągłości myślenia.

Architektura myślenia

69,00 zł Cena

Książka "Architektura myślenia" opisuję historię architektury od starożytności do nowoczesności. Autor analizuje wpływ komunikacji niewerbalnej na rozwój tożsamości zbiorowej Zachodu. Przygląda się obszernemu zbiorowi prac architektów pochodzących z różnych czasów oraz miejsc.

Architektura i urbanistyka...

45,00 zł Cena

"Architektura i urbanistyka w dokumentach KC PZPR" to zbiór dokumentów, skumulowanych w archiwach Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W dokumentach możemy znaleźć dużo informacji o architekturze, urbanistyce i planowaniu przestrzennym w latach 1946-1988.

Sielska Polska

69,00 zł Cena

W albumie "Sielska Polska" znajdziemy ujmujące zdjęcia oraz krótkie opisy 46 najbardziej urokliwych pensjonatów i sielskich obszarów w Polsce, w które warto wybrać się na wypoczynek. To idealna pozycja dla wielbicieli spokojnych miejsc z naturalną Polską urodą oraz gościnnością.

Dla osób spragnionych sielskości a więc naturalnej ciszy, swojskiego jedzenia, gościnnych gospodarzy, pięknych krajobrazów, dużej dawki spokoju a nawet zapachu skoszonej trawy, Autor przygotował wskazówki jak znaleźć takie miejsca. Każde z nich zostało odwiedzone, udokumentowane i zawarte w polecającym je, szczególnie zakochanym w polskiej przyrodzie osobom, albumie.

Polska. Najpiękniejsze,...

69,00 zł Cena

W albumie "Polska. Najpiękniejsze, najciekawsze, najcenniejsze" znajdziesz niezwykłe i nieprzeciętne skarby Polski. Zobacz i przeczytaj o najpiękniejszych miastach, monumentalnych zamkach i klasztorach oraz poznaj uzdrowiska. Poznaj najwspanialsze okazy dzikich zwierząt oraz zobacz Polskie krajobrazy, pełne lasów i puszczy. Zaobserwuj z bliska swojską architekturę drewnianą i nadal funkcjonujące lokalne tradycje.

Norweska architektura i...

48,00 zł Cena

Norweska architektura i rzeźba wobec natury autorstwa Ewy Cisek, która według prof. Leszka Malugi bardzo trafnie przedstawia walory norweskiej architektury i rzeźby.

Jest bardzo ciekawą i cenną pracą, która z pewnością przyda się zarówno architektom, jak i szerszemu kręgowi odbiorców z uwagi na przybliżenie niezwykle fascynującego, inspirującego kręgu kulturowego oraz na ważne proekologiczne przesłania.

Polscy architekci i...

35,00 zł Cena

Publikacja Polscy architekci i urbaniści w Syrii. Wybrane projekty autorstwa J.Klimowicza omówiono wybrane, zrealizowane i niezrealizowane na terenie Syrii, projekty architektoniczne i urbanistyczne opracowane przez polskich specjalistów.

Państwo to od roku 2011 jest nieustannie niszczone działaniami wojennymi, które prowadzone są we wszystkich jego rejonach. W wielu przypadkach trudno jest dziś jednoznacznie stwierdzić, czy obiekty realizowane przez polskich urbanistów i architektów przetrwały działania wojenne.

Barwy ziemi w architekturze...

35,00 zł Cena

Publikacja Barwy ziemi w architekturze Afryki autorstwa T. Kelm posiada bogatą ilość fotografii wykonanych na terenie Afryki (w Maroku, Algierii, Tunezji, Egipcie, Sudanie, Kenii) pokazujące różne barwy tej architektury i jej niezwykły związek z krajobrazem.

MONUMENTALNE Cuda i rekordy architektury
  • Niedostępny

MONUMENTALNE Cuda i rekordy...

59,90 zł Cena

Publikacja MONUMENTALNE Cuda i rekordy architektury autorstwa Tavernier Sarah pozwala wybrać się w podróż dookoła świata, by poznać niezwykłe dzieła architektury.

Na każdym z kontynentów oczekuje mnóstwo imponujących, niepowtarzalnych budowli. Wieżowce, pałace, świątynie, muzea, stadiony, mosty, pomniki… Cuda nowoczesnego budownictwa i zapierające dech w piersiach zabytki wszystkich epok. Najwyższe i najdłuższe, najstarsze i najbardziej imponujące, stworzone przez największych architektów lub po prostu jedyne w swoim rodzaju.

Ale miasta. Joanna Łozińska, Maciek Blaźniak
  • Niedostępny

Ale miasta

53,10 zł Cena

Ale miasta autorstwa Joanny Łozińskiej, Maćka Blaźniaka jest to dużoformatowy album, który ukazuje historię architektury 41 miast z całego świata.

Japan Architectural Guide
  • Niedostępny

Japan Architectural Guide

169,00 zł Cena

Contemporary Japanese architecture has, over half a century, achieved world-wide recognition not only for its highly innovative, often futuristic qualities, but also for its sensitive response to Japan’s cultural and physical context in the challenging setting of its increasingly urbanized environment. Today it is admired perhaps as much as its traditional counterpart, with which it often maintains a meaningful dialog. Botond Bognar’s Architectural Guide Japan introduces over 700 of the most prominent examples of this fertile architecture, while outlining its development since the mid-19th century until the present in a concise historical essay. 

POLSKA WSPÓŁCZESNA. Architektura. Zabytki. Krajobrazy. Przyroda: ksa24.pl
  • Niedostępny

POLSKA WSPÓŁCZESNA....

99,00 zł Cena
Album przedstawia współczesną Polskę, kraj dynamicznie zmieniający się na początku XXI wieku. Starannie wybrane i ze smakiem zestawione fotografie przedstawiają polskie metropolie, miasta i miasteczka z ich nowoczesną architekturą, ciekawymi rozwiązaniami urbanistycznymi, ale także dobrze utrzymanymi cennymi zabytkami. Śmiało wkraczająca nowoczesność znakomicie podkreśla urok starych budowli oraz niezwykłe walory polskiej przyrody – naszego narodowego skarbu, który na tle współczesnej Europy jawi się jako wyjątkowo cenny. Taka jest współczesna Polska – szybko zmieniające się metropolie, powstająca nowoczesna infrastruktura, nostalgiczne krajobrazy wiejskie i fascynująca, wciąż w wielu miejscach dzika przyroda – miejsce aktywnego odpoczynku dla mieszkańców miast.
POLSKA. NIEZWYKŁE BUDOWLE
  • Niedostępny

POLSKA. NIEZWYKŁE BUDOWLE

31,40 zł Cena
Ten urokliwy album ukazuje niestandardowe obiekty architektoniczne naszego kraju. Można w nim doszukać się informacji na temat pałacu w Antoninie, meczetów w Bohonikach oraz Kruszynianach czy tężni w Ciechocinku. Poznasz historię zamku Czocha i drewnianego żurawia w starym porcie gdańskim. Udasz się do Krakowa, Lichenia, Malborka czy Sopotu. Przepiękne fotografie i ciekawe teksty spowodują, że udasz się w niezapomnianą podróż do najbardziej fascynujących zakątków Polski.
POLSKA. 500 NAJPIĘKNIEJSZYCH ZABYTKÓW
  • Niedostępny

POLSKA. 500...

26,20 zł Cena
Publikacja Polska. 500 najpiękniejszych zabytków ukazuje okalającą nas architekturę w ciekawy sposób. Na setkach wspaniałych zdjęć można zobaczyć wszystko to, z czego słynie polska architektura, a z opisów zaczerpnąć wiele faktów i praktycznych informacji. Warto się przekonać, jakie skarby kryje polska kultura.
PERŁY POLSKI. NATURA I ARCHITEKTURA
  • Niedostępny

PERŁY POLSKI. NATURA I...

41,95 zł Cena
Album posiada opisy i zdjęcia najładniejszych, a jednocześnie najbardziej ciekawych miejsc w Polsce. To ekscytująca wędrówka przez wszystkie regiony naszego kraju, dostarczająca wiele emocji oraz wrażeń estetycznych, ale również wiedzy o fascynujących, a czasem mało znanych malowniczych polskich zakątkach. I chociaż Polska nie jest dużym państwem, to mało jest w Europie krajów o tak zróżnicowanym krajobrazie i takim bogactwie pamiątek kultury materialnej.
Polska Niezwykłe budowle: ksa24.pl
  • Niedostępny

Polska Niezwykłe budowle

31,40 zł Cena
To piękny album prezentujący niezwykłe obiekty architektoniczne naszego kraju. Znajdziesz w nim informacje na temat pałacu w Antoninie, meczetów w Bohonikach i Kruszynianach czy tężni w Ciechocinku. Poznasz historię zamku Czocha i drewnianego żurawia w starym porcie gdańskim. Wybierzesz się do Krakowa, Lichenia, Malborka czy Sopotu. Przepiękne zdjęcia i interesujące teksty spowodują, że wybierzesz się w niezapomnianą podróż do najbardziej fascynujących zakątków Polski.