TMC

TMC

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

100 idei, które zmieniły...

103,95 zł Cena
Od najdawniejszych malowideł naskalnych, poprzez Internet i sztukę uliczną, ta inspirująca książka zbiera w całość 100 najbardziej wpływowych idei, które ukształtowały świat sztuki. Uporządkowane chronologicznie, stanowią wyjątkowe i niezwykle oryginalne spojrzenie na historię sztuki. Książka pokazuje, w jaki sposób zmiany materiałów (farby olejne, tworzywa sztuczne, farby w tubkach) i technologiczne (papier, fotografia, spawanie) radykalnie zmieniły sposób, w jaki produkowana jest sztuka. Jednakże zmiany te przebiegają równolegle z wpływami płnącymi z szerszej kultury, w tym dziedzina takich jak: optyka, anatomia oraz bardziej koncepcyjnych, takich jak problemy losowe i efemeryczność. Każdy wpis bada, kiedy dana idea pojawiłą się po raz pierwszy, w jaki sposób ewoluowała oraz jak powracała w pracach różnych artystów aż do dnia dzisiejszego. Bogato ilustrowany album zawiera arcydzieła i mnóstwo współczesnych przykładów. 100 idei, które zmieniły sztukę to inspirujący przewodnik po ideach, które ukształtowały świat sztuki.

Architektura dzisiaj (5+6+7)

313,95 zł Cena
Przedstawiamy pakiet zawierający 3 części serii autorstwa - Philiap Jodidio - uznanego na świecie autora artykułów i książek poświęconych architekturze: Architektura dzisiaj 5 - Piąta edycja serii ARCHITECTURE NOW! dokumentuje prace najbardziej awangardowych i wpływowych architektów z całego świata. Architektura dzisiaj 6 - W szóstej części ARCHITECTURE NOW! przedstawiono budynki rożnej wielkości. Od maleńkiego Teahouse Tetsu pomysłu Terunobu Fujimoriego ( o powierzchni 6,07 m2) po gigantyczną Crystal Island w Moskwie projektu Normana Fostera (1,1 mln m2). Jest to przegląd najnowszych rozwiązań architektonicznych, czerpiących inspiracje zarówno z tradycji, jak i z najbardziej nowoczesnej myśli technicznej. Architektura dzisiaj 7 - Siódma część ARCHITECTURE NOW! prezentuje szerokie spektrum dzisiejszej archiekturty, od modernizmu po najbardziej radykalną awangardę.

Caravaggio - Dzieła wszystkie

523,95 zł Cena
Caravaggio, a właściwie Michelangelo Merisi da Caravaggio(Mediolan 1571 – Porto Ercole 1610), jeszcze za życia stał sięlegendą. Podziwiany przez niektórych za realizm i rewolucyjne pomysły malarskie, przez innych był krytykowany za niszczenie malarstwa. Nawet obecnie niewielu malarzy jest przedmiotem tak podzielonych i sprzecznych opinii. Tak więc dla jednych uczonych Caravaggio jest żarliwym przedstawicielem kontrreformacji czy też reformy katolickiej w duchu Karola Boromeusza i Filippa Neriego, dla drugich niemal heretykiem, wolnomyślicielem przeciwnym społecznym hierarchiom i obrońcą nowych nauk głoszonych przez Tommasa Campanellę, Giordana Bruna i Galileusza.Książka zawiera nowe, obszerne studium dzieła Caravaggia, wraz z pełnym katalogiem jego prac. W pięciu rozdziałach wprowadzających omówione jest jego życie zawodowe, począwszy od okresu nauki w lombardzkim Mediolanie przez triumfalny wzlot w papieskim Rzymie po dramatyczne ostatnie lata spędzone w Neapolu, na Malcie i na Sycylii. Uwaga skupia się na radykalnym charakterze i nowatorskiej sile jego sztuki oraz na wpływie, jaki wywarła ona na całą Europę. Celem publikacji jest ukazanie Caravaggia w kontekście historycznym oraz, poprzez szczegółową analizę jego obrazów, zaprezentowanie twórczości tego być może najnowocześniejszego ze starych mistrzów.Nasze pojmowanie dzieła Caravaggia przeszło głęboką przemianę w ostatnich dziesięcioleciach, dzięki wielkim wystawom, zakrojonym na szeroką skalę działaniom konserwatorskim,nowym atrybucjom i odkrytym w archiwach dokumentom. Pełny katalog dzieł zawiera szczegółowy przegląd twórczości Caravaggia, zgodny z aktualnym stanem wiedzy naukowej.Wszystkie obrazy udokumentowane są za pomocą wielkoformatowych reprodukcji i ilustracji prezentujących fragmenty dla ukazania szczegółu. Swoim zakresem i jakościa ustanawiają one nowe standardy.

100 idei, które zmieniły...

102,90 zł Cena
Gdyby zadać sobie pytanie, bez jakiego elementu architektura nie mogłaby istnieć, naprawdę ciężko byłoby znaleźć na nie odpowiedź. Jak pokazuje Richard Weston, architektura nie powinna kojarzyć się nam tylko z takimi tworzywami jak beton, stal czy szkło, lecz także z prądami filozoficznymi i artystycznymi. Nurty takie jak humanizm, dekonstrukcja czy postmodernizm znacząco wpłynęły na architektów. Autor książki zatytułowanej „100 idei, które zmieniły architekturę” potwierdza tezę jednego z nich, że architektura to pragnienie epoki przeniesione na przestrzeń, sposób życia, zmienianie się i nowość. Książka zajmuje się podstawowymi zagadnieniami architektonicznymi, opisuje konkretne elementy konstrukcyjne i omawia ich zastosowanie – niegdyś i obecnie. Ale w publikacji znajdziemy również wiele odniesień do dzieł napisanych przez słynnych architektów i ich poglądów, co nadaje lekturze kształt bardziej refleksyjny i naukowy. Richard Weston jest architektem, projektantem krajobrazu oraz profesorem w Welsh School of Architecture na uniwersytecie w Cardiff. Jest również autorem kilku monografii, m.in. publikacji na temat Alvara Aalto uhonorowanej nagrodą Sir Banister Fletcher. Jego pozostałe książki to: „The house in the Twentieth Century” (2001), “Materials, Form and Architecture” (2003) oraz “Key Buildings of the Twentieth Century, 2nd Edition” (2010).

1000 detali w architekturze...

41,90 zł Cena

Książka jest doskonałym katalogiem dla architektów, projektantów i konstruktorów. Materiał został wybrany tak by inspirować. Pokazuje innowacyjne pomysły w projektowaniu i budowie róznych części nowych obiektów lub odnowieniu starych. Książka jest podzielona na 15 rozdziałów: struktutra, fasada, dachy i tarasy, połączenia poziome i pionowe, odbudowa, wykończenia, futryny i szyby, okiennice i elementy żelazne instalacje, światła, nowe technologie, rozmaitości, aspekty ekologiczne, woda, projektowanie krajobrazu. Opisane detale pojawiają się w kolejności od 1 do 1000. Zilustrowane są za pomocą fotogarfii oraz rysunków technicznych i opisane w krótkich akapitach. Dane zawarte w książce moga być przydatne dla każdego typu architektury (mieszkalnej, publicznej, instytucjonalnej).

CALATRAVA SANTIAGO (PL)

15,75 zł Cena
"Bez wzglęgu na to, jak wyrafinowaną matematyką i inzynierią posługuje się w swej pracy Santiago Calatrava, kierują nim sztuka i uczucie, dzięki którym tworzy dzieła wykraczające daleko poza trywialne obliczenia rozkładu sił i naprężeń" - Philip Jodidio Santiago Calatrava to nie tylko jeden z najbardziej wybitnych architektów na świecie, ale także świetny inżynier i jednocześnie artysta. Ze swoimi projektami, takimi jak stadiony olimpijskie w Atenach (rok 2004), stacja kolejowa w Liège (Belgia), osiągnął on bardzo wysoki poziom architektury i kontynuuje tę passę do dzisiaj. Jest jedynym architektem, którego projekty wystawiano w Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Metropolitan Museum w Nowym Jorku. Aktualnie pracuje nad zagospodarowaniem całości strefy transportowej w słynnej Ground Zero w Nowym Jorku na Manhattanie oraz nad projektem najwyższego budynku Stanów Zjednoczonych - 160 kondygnacyjnego Chicago Spire Tower. W roku 2005 zdobył nagrodę - Gold Medal - Złoty Medal od Amerykańskiego Instytutu Architektów, a przez całą swoją karierę wiele innych prestiżowych nagród i wyróżnień.

ARCHITECTURE NOW 7!...

144,90 zł Cena
Siódma część ARCHITECTURE NOW! prezentuje szerokie spektrum dzisiejszej archiekturty, od modernizmu po najbardziej radykalną awangardę. Podobnie jak w poprzednich tomach tej serii, Architecture Now!7 analizuje dziesiątki projektów z całego świata, a także niektóre dzieła sztuki bezpośrednio wiążące się z architekturą – prace takich artystów, jak Giacomo Costa czy Shinro Ohtake. Z jednej strony, publikacja ta pokazuje, że niedawny kryzys ekonomiczny doprowadził do zmniejszenia liczby drogich realizacji, z drugej strony jednak, że stał się bodźcem do kreatynego myślenia architektów, którzy z powodzeniem potrafili dostosować swoją wyobraźnie do ograniczeń finansowych. Do największych projektów przedstawionych tutaj należą: turystyczna wieża telewizyjna w Pekinie (OMA) i Burj Khalifa (SOM) najwyzsza wieża na świece i najważniejszy budynek prestiżowego obecnie założenia urbanistycznego w regionie Zatoki Perskiej.

ARCHITECTURE NOW 4!...

52,40 zł Cena
Kolejna część architektury współczesnej Philipa Jodidio w polskiej wersji językowej. Philip Jodidio jest uznanym na świecie autorem artykułów i książek poświęconych architekturze. Studiował historię sztuki i ekonomię na Harvardzie. W latach 1980-2002 był redaktorem naczelnym wiodoącego francuskiego magazynu o sztuce "Connaissance des Arts". Opublikował wiele książek o współczesnej architekturze w wydawnictwie TASCHEN, w tym serię Architecture Now!, Building na New Millenium.

WINE,CULTURE,ARCHITECTURE -...

138,60 zł Cena
"Wine, culture, architecture. Smak architektury" to najnowsza książka dotycząca dynamicznie rozwijającej się dziedziny architektury. Autorka prezentuje i opisuje w niej ponad 60 winnic, projektu największych architektów ze świata. Jak pisze sama autorka mottem dla książki mogłoby stało się zdanie ?Wino powstaje w winnicy, ale styl nadaje mu winiarz i architekt ?. Kinga Baumann, architektka i krytyczka, oprowadza w niej czytelników po plantacjach Europy, analizując nowe realizacje i próbując odpowiedzieć na następujące pytania: Co kształtuje wizerunek wina? Czy jego smak można odczytać na elewacjach bodegi? Czy wystrój enoteki wpływa na degustację? Książka składa hołd kulturze wina i jej estetycznej oprawie. Autorka przedstawia ponad 60 obiektów oraz dzieli się wrażeniami z podroży. Zainteresują one wielbicieli architektury, koneserów win i smakoszy życia. Aneks w postaci przewodnika zawiera informacje przydatne dla wszystkich tych, którzy zechcieliby wybrać się na wędrówkę w poszukiwaniu nietuzinkowych widoków i doznań.

1000 detali w architekturze...

123,90 zł Cena
Książka jest doskonałym katalogiem dla architektów, projektantów i konstruktorów. Materiał został wybrany tak by inspirować. Pokazuje innowacyjne pomysły w projektowaniu i budowie róznych części nowych obiektów lub odnowieniu starych. Książka jest podzielona na 15 rozdziałów: struktutra, fasada, dachy i tarasy, połączenia poziome i pionowe, odbudowa, wykończenia, futryny i szyby, okiennice i elementy żelazne instalacje, światła, nowe technologie, rozmaitości, aspekty ekologiczne, woda, projektowanie krajobrazu. Opisane detale pojawiają się w kolejności od 1 do 1000. Zilustrowane są za pomocą fotogarfii oraz rysunków technicznych i opisane w krótkich akapitach. Dane zawarte w książce moga być przydatne dla każdego typu architektury (mieszkalnej, publicznej, instytucjonalnej). Ma ona służyć jako inspracja i cel, poprzez przedstawienie nowoczesnych, inteligentnych i użytecznych funkcji, które wyróżniają się pomysłowością i oryginalnością. Spis architektów, projektantów i producentów umieszczono na końcu książki, aby ułatwić czytelnikowi znalezienie dalszych informacji.

Alvar Aalto 1898 - 1976 -...

20,99 zł Cena
Dostępność: na zamówienie "Forma jest tajemnicą, która unika każdej definicji" Alvar Aalto Fiński architekt Alvar Aalto (1898-1976) był nie tylko pod wpływem krajobrazu swojego kraju ojczystego, zaangażował się dodatkowo w polityczną walką - 'o miejsce Finlandii na europejskiej mapie kultury'. Wczesne projekty związane z neoklasycyzmem, szybko Aalto przemienił ku ideom bazującym na Funkcjonalizmie, by z czasem przejść do form organicznych, z cegłą i drewnem zamiast tynku i stali. Jako dodatek do projektowania domów, mebli, lamp i elementów szklanych (wraz z jego żoną Aino), można zaliczyć jego malarstwo i pasję podróżowania. Książka zawiera przegląd projektów Alvara Aalto oraz elementy serii podstawowej wyd. Taschen.

Tadao Ando - wersja polska

15,75 zł Cena
Polska wersja językowa z serii "wielcy architekci". "Tworzenie architektury to wyrażanie reprezentatywnych aspektów realnego swiata, takich jak natura, historia, tradycja i społeczność, za pomocą struktury przestrzennej, która jest abstrakcyjnym konceptem opartym na wyraźnej, przestrzennej logice". - Tadao Ando Ando Tado jako młodzieniec studiował obróbkę drewna u stolarza i praktykował u kilku designerów i planistów. Około 18 roku życia zaczął odwiedzać japońskie świątynie, sanktuaria, herbaciarnie i inne, włączając Imperial Hotel Frank Lloyd Wrighta. Ando studiował również oglądając budynki, czytając książki i analizując rzuty. W wieku lat 20 odbył wycieczke po Europie i USA, analizując wielkie budowle XX wieku. Le Corbusier, Mies van der Rohe, Alvar Aalto, Frank Lloyd Wright i Louis Kahn najbardziej wpłynęli na twórczość Ando. Twórczość architektoniczna Tadao Ando uhonorowano ośmioma prestiżowymi nagrodami: the Danish Carlsburg Prize, Alvar Aalto Medal, the French Gold Medal of Architecture, jak również honorowym członkostwem Royal Institute of British Architects i American Institute of Architects (AIA). Ando nigdy nie studiował, nie uczęszczał do Collegu ani nie uzyskał formalnego wykształcenia. Sam nauczył się wyczulenia na niuanse przestrzeni, formy, światła i materiału.

NOWE PARYSKIE WNĘTRZA

103,95 zł Cena
"Co dzieje się w mieście miłości na początku XXI wieku? Dzięki temu wspaniale ilustrowanemu albumowi możesz dowiedzieć się, jak żyją najciekawsze postacie stolicy stylu. Otworzyli swoje drzwi specjalnie dla tej publikacji. Naszymi gospodarzami są miedzy innymi: właściciel galerii nowoczesnego designu Philippe Jousse oraz Clemence i Didier Krzentowski, innowacyjna architekta India Mahdavi, powszechnie szanowana naczelna francuskiego Vogue’a Carine Roitfeld, antykwariusz i kolekcjoner Simon de Pury, awangardowy projektant mody Rock Owens i blyskotliwy projektant butów Christian Louboutin."

KRAJOBRAZ MIEJSKI. NOWE...

99,75 zł Cena
Krajobraz miejski prezentuje 37 przykładów współczesnych rozwiązań urbanistycznych. Książka Krajobraz miejski zajmuje się zagadnieniami związanymi z planowaniem, wyglądem i funkcjonalnością miast i miasteczek ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni publicznych - parków, placów, ogrodów, a także miejskiej infrastruktury i miejsc należących do prywatnych właścicieli.

ARCHITECTURE NOW 5!...

146,90 zł Cena
Najbardziej ekscytująca architektura współczesnaczyli piąty tom słynnej serii Architecture Now! prosto od wydawnictwa TASCHEN/TMC w wersji polskiej. Aktualne wydanie jest już piątym ze słynnej serii Architecture Now!, która od wielu lat prezentuje najbardziej innowacyjne i nowoczesne projekty najbardziej wpływowych architektów na świecie. Tom 5 zawiera zarówno te bardzo znane nazwiska jak i nowych twórców architektury, włącznie z wieloma projektantami - designerami, których nowe systemy projektowania powodują, że czysty design spotyka się w wielu miejscach z architekturą. Główna bohaterka tej książki - architektura - od momentu gdy nie jest rozpatrywana jako ta ograniczona ścianami - zyskała nową, bardzo ostatnio popularną sojuszniczkę - architekturę krajobrazu. Architecture Now! 5 - łatwa w przeglądaniu, z wpisami od A do Z, zawiera najnowsze projekty oraz biografie i informacje kontaktowe (włącznie z adresami stron internetowych) wszystkich prezentowanych projektantów.