TMC

TMC

Aktywne filtry

100 idei, które zmieniły sztukę: ksa24.pl
 • Niedostępny

100 idei, które zmieniły...

103,95 zł Cena

Od najdawniejszych malowideł naskalnych, poprzez Internet i sztukę uliczną, ta inspirująca książka zbiera w całość 100 najbardziej wpływowych idei, które ukształtowały świat sztuki. Uporządkowane chronologicznie, stanowią wyjątkowe i niezwykle oryginalne spojrzenie na historię sztuki. Książka pokazuje, w jaki sposób zmiany materiałów (farby olejne, tworzywa sztuczne, farby w tubkach) i technologiczne (papier, fotografia, spawanie) radykalnie zmieniły sposób, w jaki produkowana jest sztuka.

Architektura dzisiaj (5+6+7): Ksiegarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Architektura dzisiaj (5+6+7)

313,95 zł Cena

Przedstawiamy pakiet zawierający 3 części serii autorstwa - Philiap Jodidio - uznanego na świecie autora artykułów i książek poświęconych architekturze: Architektura dzisiaj 5 - Piąta edycja serii ARCHITECTURE NOW! dokumentuje prace najbardziej awangardowych i wpływowych architektów z całego świata. Architektura dzisiaj 6 - W szóstej części ARCHITECTURE NOW! przedstawiono budynki rożnej wielkości. Od maleńkiego Teahouse Tetsu pomysłu Terunobu Fujimoriego ( o powierzchni 6,07 m2) po gigantyczną Crystal Island w Moskwie projektu Normana Fostera (1,1 mln m2).

Caravaggio - Dzieła wszystkie: Ksiegarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Caravaggio - Dzieła wszystkie

523,95 zł Cena

Caravaggio, a właściwie Michelangelo Merisi da Caravaggio(Mediolan 1571 – Porto Ercole 1610), jeszcze za życia stał sięlegendą. Podziwiany przez niektórych za realizm i rewolucyjne pomysły malarskie, przez innych był krytykowany za niszczenie malarstwa. Nawet obecnie niewielu malarzy jest przedmiotem tak podzielonych i sprzecznych opinii. Tak więc dla jednych uczonych Caravaggio jest żarliwym przedstawicielem kontrreformacji czy też reformy katolickiej w duchu Karola Boromeusza i Filippa Neriego, dla drugich niemal heretykiem, wolnomyślicielem przeciwnym społecznym hierarchiom i obrońcą nowych nauk głoszonych przez Tommasa Campanellę, Giordana Bruna i Galileusza

100 idei, które zmieniły architekturę: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

100 idei, które zmieniły...

102,90 zł Cena

Gdyby zadać sobie pytanie, bez jakiego elementu architektura nie mogłaby istnieć, naprawdę ciężko byłoby znaleźć na nie odpowiedź. Jak pokazuje Richard Weston, architektura nie powinna kojarzyć się nam tylko z takimi tworzywami jak beton, stal czy szkło, lecz także z prądami filozoficznymi i artystycznymi. Nurty takie jak humanizm, dekonstrukcja czy postmodernizm znacząco wpłynęły na architektów.

1000 detali w architekturze (twarda oprawa): Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

1000 detali w architekturze...

41,90 zł Cena

Książka jest doskonałym katalogiem dla architektów, projektantów i konstruktorów. Materiał został wybrany tak by inspirować. Pokazuje innowacyjne pomysły w projektowaniu i budowie róznych części nowych obiektów lub odnowieniu starych. Książka jest podzielona na 15 rozdziałów: struktutra, fasada, dachy i tarasy, połączenia poziome i pionowe, odbudowa, wykończenia, futryny i szyby, okiennice i elementy żelazne instalacje, światła, nowe technologie, rozmaitości, aspekty ekologiczne, woda, projektowanie krajobrazu. Opisane detale pojawiają się w kolejności od 1 do 1000. Zilustrowane są za pomocą fotogarfii oraz rysunków technicznych i opisane w krótkich akapitach. Dane zawarte w książce moga być przydatne dla każdego typu architektury (mieszkalnej, publicznej, instytucjonalnej).

CALATRAVA SANTIAGO (PL)
 • Niedostępny

CALATRAVA SANTIAGO (PL)

15,75 zł Cena

"Bez wzglęgu na to, jak wyrafinowaną matematyką i inzynierią posługuje się w swej pracy Santiago Calatrava, kierują nim sztuka i uczucie, dzięki którym tworzy dzieła wykraczające daleko poza trywialne obliczenia rozkładu sił i naprężeń" - Philip Jodidio Santiago Calatrava to nie tylko jeden z najbardziej wybitnych architektów na świecie, ale także świetny inżynier i jednocześnie artysta. Ze swoimi projektami, takimi jak stadiony olimpijskie w Atenach (rok 2004), stacja kolejowa w Liège (Belgia), osiągnął on bardzo wysoki poziom architektury i kontynuuje tę passę do dzisiaj.

ARCHITEKTURA DZISIAJ 7!: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

ARCHITECTURE NOW 7!...

144,90 zł Cena

Siódma część ARCHITECTURE NOW! prezentuje szerokie spektrum dzisiejszej archiekturty, od modernizmu po najbardziej radykalną awangardę. Podobnie jak w poprzednich tomach tej serii, Architecture Now!7 analizuje dziesiątki projektów z całego świata, a także niektóre dzieła sztuki bezpośrednio wiążące się z architekturą – prace takich artystów, jak Giacomo Costa czy Shinro Ohtake. Z jednej strony, publikacja ta pokazuje, że niedawny kryzys ekonomiczny doprowadził do zmniejszenia liczby drogich realizacji, z drugej strony jednak, że stał się bodźcem do kreatynego myślenia architektów, którzy z powodzeniem potrafili dostosować swoją wyobraźnie do ograniczeń finansowych.

ARCHITEKTURA DZISIAJ 4: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

ARCHITECTURE NOW 4!...

52,40 zł Cena
Kolejna część architektury współczesnej Philipa Jodidio w polskiej wersji językowej. Philip Jodidio jest uznanym na świecie autorem artykułów i książek poświęconych architekturze. Studiował historię sztuki i ekonomię na Harvardzie. W latach 1980-2002 był redaktorem naczelnym wiodoącego francuskiego magazynu o sztuce "Connaissance des Arts". Opublikował wiele książek o współczesnej architekturze w wydawnictwie TASCHEN, w tym serię Architecture Now!, Building na New Millenium.
WINE,CULTURE,ARCHITECTURE - SMAK ARCHITEKTURY: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

WINE,CULTURE,ARCHITECTURE -...

45,00 zł Cena

Wino powstaje w winnicy, ale styl nadaje mu winiarz i architekt ?. Kinga Baumann, architektka i krytyczka, oprowadza w niej czytelników po plantacjach Europy, analizując nowe realizacje i próbując odpowiedzieć na następujące pytania: Co kształtuje wizerunek wina? Czy jego smak można odczytać na elewacjach bodegi? Czy wystrój enoteki wpływa na degustację? Książka składa hołd kulturze wina i jej estetycznej oprawie.

1000 detali w architekturze (twarda oprawa)
 • Niedostępny

1000 detali w architekturze...

123,90 zł Cena

Książka jest doskonałym katalogiem dla architektów, projektantów i konstruktorów. Materiał został wybrany tak by inspirować. Pokazuje innowacyjne pomysły w projektowaniu i budowie róznych części nowych obiektów lub odnowieniu starych. Książka jest podzielona na 15 rozdziałów: struktutra, fasada, dachy i tarasy, połączenia poziome i pionowe, odbudowa, wykończenia, futryny i szyby, okiennice i elementy żelazne instalacje, światła, nowe technologie, rozmaitości, aspekty ekologiczne, woda, projektowanie krajobrazu.

Alvar Aalto 1898 - 1976 - wersja polska
 • Niedostępny

Alvar Aalto 1898 - 1976 -...

20,99 zł Cena
Dostępność: na zamówienie "Forma jest tajemnicą, która unika każdej definicji" Alvar Aalto Fiński architekt Alvar Aalto (1898-1976) był nie tylko pod wpływem krajobrazu swojego kraju ojczystego, zaangażował się dodatkowo w polityczną walką - 'o miejsce Finlandii na europejskiej mapie kultury'. Wczesne projekty związane z neoklasycyzmem, szybko Aalto przemienił ku ideom bazującym na Funkcjonalizmie, by z czasem przejść do form organicznych, z cegłą i drewnem zamiast tynku i stali. Jako dodatek do projektowania domów, mebli, lamp i elementów szklanych (wraz z jego żoną Aino), można zaliczyć jego malarstwo i pasję podróżowania. Książka zawiera przegląd projektów Alvara Aalto oraz elementy serii podstawowej wyd. Taschen.
Tadao Ando - wersja polska
 • Niedostępny

Tadao Ando - wersja polska

15,75 zł Cena

Polska wersja językowa z serii "wielcy architekci". "Tworzenie architektury to wyrażanie reprezentatywnych aspektów realnego swiata, takich jak natura, historia, tradycja i społeczność, za pomocą struktury przestrzennej, która jest abstrakcyjnym konceptem opartym na wyraźnej, przestrzennej logice". - Tadao Ando Ando Tado jako młodzieniec studiował obróbkę drewna u stolarza i praktykował u kilku designerów i planistów.

Architektura XX wieku: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Architektura XX wieku

91,35 zł Cena
"Publikacja poświęcona architekturze 20 wieku. Od Franka Lloyda Wrighta, Gaudiego, Franka O. Gehry'ego po Shigeru Ban. Uszeregowane chronologicznie rozdziały, setki ilustracji, rysunków, planów. Appendix zawiera biografie największych architektów wieku, włącznie z nowymi talentami. Ta specjalna, rozszerzona wersja, zaprezentowana w obwolucie, przywołuje wcześniejszy tytuł wydawnictwa z większą ilością fotografii, większą ilością biografii architektów i nowym spojrzeniem na obecne trendy."
NOWE PARYSKIE WNĘTRZA : Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

NOWE PARYSKIE WNĘTRZA

103,95 zł Cena
"Co dzieje się w mieście miłości na początku XXI wieku? Dzięki temu wspaniale ilustrowanemu albumowi możesz dowiedzieć się, jak żyją najciekawsze postacie stolicy stylu. Otworzyli swoje drzwi specjalnie dla tej publikacji. Naszymi gospodarzami są miedzy innymi: właściciel galerii nowoczesnego designu Philippe Jousse oraz Clemence i Didier Krzentowski, innowacyjna architekta India Mahdavi, powszechnie szanowana naczelna francuskiego Vogue’a Carine Roitfeld, antykwariusz i kolekcjoner Simon de Pury, awangardowy projektant mody Rock Owens i blyskotliwy projektant butów Christian Louboutin."
KRAJOBRAZ MIEJSKI. NOWE TRENDY, NOWE INSPIRACJE, NOWE ROZWIĄZANIA
 • Niedostępny

KRAJOBRAZ MIEJSKI. NOWE...

99,75 zł Cena
Krajobraz miejski prezentuje 37 przykładów współczesnych rozwiązań urbanistycznych. Książka Krajobraz miejski zajmuje się zagadnieniami związanymi z planowaniem, wyglądem i funkcjonalnością miast i miasteczek ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni publicznych - parków, placów, ogrodów, a także miejskiej infrastruktury i miejsc należących do prywatnych właścicieli.
ARCHITECTURE NOW 5! ARCHITEKTURA DZISIAJ
 • Niedostępny

ARCHITECTURE NOW 5!...

146,90 zł Cena

Najbardziej ekscytująca architektura współczesnaczyli piąty tom słynnej serii Architecture Now! prosto od wydawnictwa TASCHEN/TMC w wersji polskiej. Aktualne wydanie jest już piątym ze słynnej serii Architecture Now!, która od wielu lat prezentuje najbardziej innowacyjne i nowoczesne projekty najbardziej wpływowych architektów na świecie. Tom 5 zawiera zarówno te bardzo znane nazwiska jak i nowych twórców architektury, włącznie z wieloma projektantami - designerami, których nowe systemy projektowania powodują, że czysty design spotyka się w wielu miejscach z architekturą.

ANDO /wersja polska
 • Niedostępny

ANDO /wersja polska

15,75 zł Cena
"Tworzenie architektury to wyrażanie reprezentatywnych aspektów realnego swiata, takich jak natura, historia, tradycja i społeczność, za pomocą struktury przestrzennej, która jest abstrakcyjnym konceptem opartym na wyraźnej, przestrzennej logice". - Tadao Ando
AALTO /wersja polska
 • Niedostępny

AALTO /wersja polska

14,70 zł Cena
"Nowoczesna architektura nie polega na stosowaniu `niedojrzałych`, nowych materiałów. Zasadnicza kwestia to doskonalenie materiałów w kierunku bardziej ludzkim." Alvar AAlto