Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 377,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Zielona architektura

Zielona architektura

Aktywne filtry

Miasto wolne od samochodów

48,00 zł Cena

W swojej drugiej książce pt. Miasto wolne od samochodów, autorzy - Melissa i Chrisa Bruntlett - skupiają się na opisie miasta, które powinno i może być bardziej przyjazne mieszkańcom. Pandemia covid-19 odwróciła do góry nogami życie ludzi prawie całej rozwiniętej części świata. Nagle się okazało, że trzeba zmienić codzienne rytuały. Zamiast jechać autem albo zatłoczonym metrem do biura, należy żyć lokalnie. Książka mówi o wygodnej lokalności. 

Domowa dżungla. Jak...

49,90 zł Cena

Jak dobrać rośliny do warunków które możemy im zaoferować ? W książce Domowa dżungla. Jak wypełnić każdy dom szczęśliwymi roślinami znajdziesz porady jak tego dokonać, aby twój dom wypełnił się pięknymi i zdrowymi roślinami nie tylko na jeden sezon. 

Ogród Bellingham. Jak...

99,00 zł Cena

Książka Katarzyny Bellingham pt  Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą wpisuje się w ważny trend ogrodnictwa ekologicznego. Ogród naturalny to miejsce w którym dzięki umiejętnemu doborowi roślin ingerencja człowieka jest sprowadzona do minimum.   

Dziki ogród

84,99 zł Cena

Książka "Dziki ogród" to poradnik pisany z perspektywy naukowca i entuzjasty ochrony bioróżnorodności. Autor przedstawia czym właściwie jest dziki ogród, jego pozytywne cechy oraz jaką wiedze powinniśmy o nim posiadać zanim go założymy.

Rośliny górskie

65,00 zł Cena

Książka "Rośliny górskie" z serii Flora Polski to pozycja pokazująca różnorodność roślinną polskich terenów górzystych. Znajdziemy tu blisko 200 gatunków z wielu górskich środowisk. Opisy roślin są pełne informacji o tym jak rośliny są przystosowane do życia w trudnych, górskich warunkach na dużej wysokości oraz innych ciekawostek, jak to czy są pod ochroną. Do opisów dołączone są także fotografię roślin.

Rośliny wodne i bagienne

89,00 zł Cena

"Rośliny wodne i bagienne" to książka z serii Flora Polski, w której znajdziemy gatunki roślin występujące w Polsce, przystosowane do życia w środowisku wodnym.

Znajdziemy w niej nie tylko informacje o gatunkach roślin i ich zdjęcia, ale także systematykę zbiorowisk roślin wodnych, właściwości środowisk wodnych i ich typy.

Rośliny łąkowe

69,00 zł Cena

"Rośliny łąkowe" z serii Flora Polski to kolejny przewodnik dotyczący roślin. Znajdziemy w nim opisy  ponad 250 gatunków roślin które tworzą zbiorowiska łąkowe, przeczytamy o ich pochodzeniu oraz zobaczymy ich zdjęcia. W książce opisane są także systemy podziału łąk oraz pastwisk, wzięte z nauk przyrodniczych.

Rośliny chronione

69,00 zł Cena

"Rośliny chronione" to książka z serii Flora Polski, przedstawiająca kompleksowo 425 gatunków roślin chronionych w Polsce. Rośliny posiadają swoje opisy, w których zawarte są informacje o kategorii zagrożenia gatunku. W książce znajdziemy informację o siedliskach, stanowiskach w Polsce, informacje o zagrożeniu i ochronie, a także zdjęcia roślin i ilustrowane mapy występowania.

Atlas pędów zimowych

109,00 zł Cena

Książka "Atlas pędów zimowych" posłuży nam do rozpoznania gatunku drzew oraz krzewów ale zimą kiedy to są w stanie bezlistnym. Znajdziemy tu opisy oraz fotografię pędów ponad 200 gatunków roślin. Atlas kierowany jest głównie do ogrodników, leśników, osób odpowiedzialnych za ochronę przyrody, uczniów oraz nauczycieli, a także wszystkich pasjonatów.

Rośliny wydm, klifów,...

89,00 zł Cena

Każdy opis zawiera szczegółową charakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polsce i siedlisku, w którym rośnie.
Wszystkie najważniejsze cechy botaniczne przedstawiono na licznych fotografiach. Łącznie w książce zamieszczono 232 szczegółowe portrety roślin. Wśród przedstawianych roślin jest spora grupa gatunków chronionych, rzadkich lub ginących, zamieszczonych w Polskiej czerwonej księdze roślin oraz na lokalnych czerwonych listach.

Rośliny kserotermiczne

89,00 zł Cena

Książka "Rośliny kserotermiczne" z serii Flora Polski przedstawia 250 gatunków roślin, wykształcających się na terenach o bardzo silnym nasłonecznieniu. Każda z roślin została szczegółowo opisana ze względu na występowanie, swoją charakterystykę a także informację w zakładce "warto wiedzieć". Dodatkowo najważniejsze cechy botaniczne przedstawione są na licznych fotografiach.

Vademecum cięcia roślin

69,00 zł Cena

"Vademecum cięcia roślin" wyjaśnia w obrazkach i opisach podstawowe zasady cięcia i wzrostu roślin. Vademecum nie tylko pomoże w prawidłowym przycięciu roślin, dzięki czemu będziemy cieszyć się z pięknych kwiatów lub obfitych owoców, ale także z jego pomocą, możemy formować nasze rośliny w ozdobne kształty.

Tworzę ogród naturalny

79,00 zł Cena

W ostatnich latach wśród architektów krajobrazu widać wyraźnie wzrost zainteresowania ogrodami naturalnym.  Efekty tego zainteresowania można  zauważyć także w polskich miastach.  Książka pt. Tworzę ogród naturalny jest doskonałym przewodnikiem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów po świecie naturalnego ogrodnictwa.

Piet Oudolf i Henk Gerrittsen są jednymi z prekursorów i propagatorów idei ogrodu naturalnego.  

Kształt zieleni. O...

49,90 zł Cena

Amerykański architekt Lance Hosey (1964-2021), stawia w książce pt. Kształt zieleni. O estetyce, ekologii i projektowaniu czytelnikowi trudne pytania: czy wszechobecnie panująca brzydota jest nieunikniona, czy „zielone” projektowanie musi być nieatrakcyjne i czy piękno może uratować planetę. 

Hosey udowadnia, że projektowanie można nazwać zrównoważonym dopiero wtedy, gdy uwzględnia ono piękno. Książka przedstawia jasny zestaw zasad, które mają wypełnić lukę między standardami „dobrego projektu” i „zielonego projektu”.

Dobrze nastrojone miasto

49,00 zł Cena

Jak stworzyć szczęśliwe miasto? Jonathan F.P. Rose - nietypowy deweloper, a zarazem producent muzyczny, podaje w książce pt. "Dobrze nastrojone miasto" na to swój pomysł.

Miasto życzliwe. Jak kształtować miasto z troską o wszystkich
  • Niedostępny

Miasto życzliwe. Jak...

49,90 zł Cena

David Sim – szkocki architekt, od lat związany z biurem architektonicznym Gehl Architects, podaje w książce pt. "Miasto życzliwe. Jak kształtować miasto z troską o wszystkich" czytelnikom gotową receptę jak budować przyjazne miasta o dużej gęstości. Autor prowadzi odbiorcę przez europejskie miasta, które mogą być wzorem do naśladowania

Architektura i zwierzęta

42,00 zł Cena

Książka „Architektura i zwierzęta” podejmuje i referuje rozmowę o współzależności kreowania przestrzeni przez człowieka, w której architektura może być definiowana jako „coś, czego wcześniej nie było”, z „istniejącym od zawsze” światem przyrody. Joanna Gellner i Mateusz Boczar opowiadają w znakomity sposób o relacji zwierząt z architekturą i urbanistyką, tworząc pionierską pracę popularnonaukową.

500 roślin ogrodowych

49,95 zł Cena

Publikacja 500 roślin ogrodowych autorstwa Agnieszki Gawłowskiej ukazuje 500 roślin, które wspaniale spisują się w uprawie w ogrodzie.

Poukładane alfabetycznie opisy pokazują cechy charakterystyczne roślin, ich wymagania oraz fachowe porady, które sprawią, że uprawa roślin będzie przynosiła zadowalające efekty.

Energetyka odnawialna w...

99,00 zł Cena

Energetyka odnawialna w budownictwie. Magazynowanie energii

to uniwersalne kompendium dotyczące nowoczesnego i bardzo ciekawego tematu dotyczącego magazynowania energii uzyskanej z OZE w budownictwie. Jest ona kierowana do osób, które po raz pierwszy się zetkną z tą tematyką, jak i do osób, które mają pewną wiedzę na ten temat.

Książka zawiera wiedzę o charakterze naukowym podstawowym, jak i aplikacyjnym.

Pokazuje możliwości wykorzystania energii odnawialnych w sposób zintegrowany, przy wzajemnym uzupełnianiu się poszczególnych źródeł, kładąc nacisk na metody magazynowania energii.

Może jednak też pomóc inwestorom budowlanym oraz wszystkim zainteresowanym energetyką odnawialną i magazynowaniem tej energii w skali mikro i małej skali, stosowanej w budownictwie.

Idea zrównoważonego rozwoju...

64,00 zł Cena

Książka "Idea zrównoważonego rozwoju w architekturze budynków biurowych" autorstwa Tomasza Grzelakowskiego jest efektem próby przeanalizowania wpływu idei zrównoważonego rozwoju na projektowanie budynków biurowych w ramach tak zwanego procesu projektowania zrównoważonego w architekturze.

Celem ksiązki "Idea zrównoważonego rozwoju w architekturze budynków biurowych" było ustalenie zakresu i sposobu wykorzystania założeń zrównoważonego rozwoju oraz określenie skuteczności ich wprowadzenia w warunkach gwałtownego rozwoju biurokracji, a także wzrastającego znaczenia w architekturze ruchów proekologicznych i partycypacyjnych

Przyszłość architektury w...

33,00 zł Cena

Publikacja Przyszłość architektury w 100 budynkach autorstwa Marca Kuschnera przedstawia najbardziej nowoczesne obiekty teraźniejszości i przyszłości. 

Omawiane realizacje pochodzą ze wszystkich siedmiu kontynentów i pokazują prawdziwie globalną perspektywę w spojrzeniu na to, co dalej będzie się działo w architekturze. Każda z nich stawia przed nami pytania:

- Czy budynek może oddychać?

- Czy można zbudować drapacz chmur w ciągu jednego dnia?

- Czy można wydrukować dom w technologii 3D?

- Czy można zamieszkać na Księżycu?

Pełna zachwycających zdjęć i inteligentnego dowcipu, ta książka jest niezbędnym przewodnikiem w świecie, który buduje się wokół nas.