Świat książki

Świat książki

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Architektura-Marco Bussagli

72,45 zł Cena
Album i zarazem historia architektury świata przegląd stylów, dzieł i twórców; fotografie, rysunki, plany nowatorskie zestawienia dawnego z nowym, wschodu z zachodem itp Domy mieszkalne i świątynie, hale targowe i teatry, grobowce i mosty... W przeglądzie cywilizacji, stylów, najważniejszych dzieł i ich twórców, odwiedzamy niemal wszystkie zakątki Ziemi, zanurzając się w tysiące lat imponujących osiągnięć człowieka. Niezwykłe fotografie, ciekawe opisy.

Dom - żyj zielono!

23,63 zł Cena
Ekologiczny dom – tańsze życie. Jak wprowadzić we własnym domu ekologiczne, a zarazem tańsze rozwiązania? Poradnik przedstawia 250 pomysłów, dzięki którym Twoja rodzina może żyć zdrowiej i oszczędniej. Dowiedz się, jakie żarówki wybrać i z jakiego światła najlepiej korzystać, jak ograniczyć straty energii np. przez lodówkę, dlaczego warto wykorzystywać energię cieplną, jakich środków czyszczących unikać? Porady prezentowane są w formie niedużych bloków informacji, co ułatwia wyszukiwanie interesujących nas zagadnień.

Kamienie w ogrodzie....

52,40 zł Cena
Ilustrowany poradnik, szeroko wyjaśniający gdzie, jak i po co stosować kamień naturalny w naszym przydomowym otoczeniu. Jak zaaranżować ogródek z wybrukowaną alejką, schodami, fontanną i kamiennym miejscem do siedzenia? Jak łączyć kamienie z drewnem i z roślinami? Jak z kamienia stworzyć sztukę? Autor dokładnie wyjaśnia sposoby pracy z kamieniami, opowiada o historii używania ich przez człowieka, prezentuje inspirujące wzory.

PROSTE POMYSŁY NA PIĘKNE...

44,10 zł Cena
100 rozwiązań najpowszechniejszych problemów związanych z mieszkaniem: remontowanie, odnawianie, upiększanie, wygoda, dokładne rady i wskazówki w opisach i na zdjęciach. Jak wybrać odpowiednie materiały i jakie stosować techniki? Jak przygotować się do pracy? Co można zrobić ze ścianami, sufitami, drzwiami, oknami i podłogami? Jak poradzić sobie z pokojem za wąskim, za wysokim, małym lub ciemnym? Rozwiązania odpowiadają różnym gustom: od wnętrz nowoczesnych po klasyczne i swojskie.

333 POMYSŁY NA PIĘKNY BALKON

33,60 zł Cena
Poradnik ogrodniczy napisany z niezwykłym zaangażowaniem i pomysłowością. Co i jak hodować na balkonie, czy tarasie, by utrzymać wspaniałe kompozycje kwiatowe przez cały rok? Jaką wybrać kolorystykę i styl: od „vintage” (rośliny w pomalowanych drewnianych skrzynkach), po „Instant Gardening” (rośliny w puszkach). Bezcenne uwagi, rady i wskazówki, by balkonowy ogród zmieniał się wraz z porami roku, piękny cały czas.

ZAMKI I PAŁACE POLSKIE

82,95 zł Cena
Zamek stał nad rzeczką Ladawą, Na skale, a pod skałą staw był wielki. W tym stawie widać było twarz jaskrawą Słońca i białe łabędzie Anielki, Grobelka z młyńską u końca zastawą, Za groblą kościół Panny Zbawicielki Z trzema wieżami baniastymi w złocie I chat okienka niby oczy kocie. Julisz Słowacki, Beniowski

SKARBY ISLAMU

75,60 zł Cena
Album, prezentujący sztukę islamu, to przegląd dzieł powstałych od VII wieku po współczesność na gigantycznym obszarze od Hiszpanii po Indonezję. Są wśród nich dzbany i iluminowany Koran, mozaiki i biżuteria, zdumiewająca architektura Alhambry i perskie manuskrypty, pustynne meczety, seldżucka metaloplastyka i imponująca świątynia Tadż Mahal w Indiach.

NAJPIĘKNIEJSZE ZABYTKI POLSKI

54,60 zł Cena

Kościół Franciszkanów w Krakowie ze słynnym witrażem "Bóg Ojciec" Stanisława Wyspiańskiego, Zamek Królewski na Wawelu, tysiącletnia kopalnia soli w Wieliczce, Łazienki Królewskie, zamek w Malborku, ratusz Starego Miasta w Toruniu, katedra w Gnieźnie, Dwór Artusa w Gdańsku... - w albumie nie zabrakło żadnego z najsłynniejszych polskich zabytków. Oprócz "kanonu", którego wstyd nie znać, znalazło się tu wiele obiektów dopiero odkrytych, czy czekających na odkrycie, jak drewniane kościoły ziemi gorlickiej, synagogi w Łańcucie i Tykocinie, klasycystyczne budowle uzdrowiska w Busku-Zdroju czy budzący zachwyty turystów zamek w Mosznej.

ARCHITEKTURA. Style,...

65,21 zł Cena
Album i zarazem historia architektury świata przegląd stylów, dzieł i twórców; fotografie, rysunki, plany nowatorskie zestawienia dawnego z nowym, wschodu z zachodem itp Domy mieszkalne i świątynie, hale targowe i teatry, grobowce i mosty... W przeglądzie cywilizacji, stylów, najważniejszych dzieł i ich twórców, odwiedzamy niemal wszystkie zakątki Ziemi, zanurzając się w tysiące lat imponujących osiągnięć człowieka. Niezwykłe fotografie, ciekawe opisy.

ARCHITEKTURA BEZ TAJEMNIC

36,75 zł Cena
Wspaniale ilustrowany przegląd najsłynniejszych budowli świata, stworzonych przez największych architektów w dziejach. Składają się na nie: katedry i siedziby banków, stare sobory i ultranowoczesne lotniska, zamki, centra badawcze i imponujące hale targowe… Oglądamy je w całości i w szczegółach, odkrywając znaczenie detali i poznając ukryte zamysły twórców. Pasjonująca historia architektury Wschodu i Zachodu "w pigułce".