Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 115,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Bellona

Bellona

Aktywne filtry

WARSZAWA ARCHITEKTA

29,90 zł Cena

WARSZAWA ARCHITEKTA autorstwa Mariana Spychalskiego jest słynny przede wszystkim z działalności politycznej. Mało kto kojarzy go z zawodem architekta, działającego w latach trzydziestych.

Tej właśnie działalności jest poświęcona pierwsza część jego pamiętnika zatytułowana Wspomnienia z okresu pracy na stanowisku kierownika Wydziału Ogólnego Planu Zabudowania m. st. Warszawy. Lata 1935-1939. W 1945 roku Spychalski rozstał się z zawodem architekta i zajął wyłącznie działalnością polityczną. Części tej działalności poświęcona jest druga część pamiętnika zatytułowana Wspomnienia z okresu pracy na stanowisku Prezydenta m. st. Warszawy 15 IX 1944 - 5 III 1945.

NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA: ksa24.pl
  • Niedostępny

NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA

36,75 zł Cena
Dziś, w dobie rozkwitu turystyki, podróże do najpiękniejszych miast świata (Paryż, Wenecja, Praga, Amsterdam) cieszą się popularnością wśród milionów podróżników. W książce "Najpiękniejsze miasta" zainteresowani znajdą najważniejsze, skrótowe i skondensowane i informacje o wybranych 101 miastach opatrzone barwnymi, starannie opisanymi ilustracjami. Publikacja przeznaczona dla turystów, miłośników podróży i wszystkich zainteresowanych kulturą, architekturą i historią odległych i bliskich miast.
SAMURAJSKIE REZYDENCJE: ksa24.pl
  • Niedostępny

SAMURAJSKIE REZYDENCJE

103,95 zł Cena
Publikacja prezentuje skupiska domostw samurajskich zwanych Bukeyashiki. Niektóre z nich to prawdziwe pałace wykonane z drewna mającego setki lat, często mieszczące w swoich wnętrzach muzea broni samurajskiej, zbroi, sztuki kaligrafii itd.
Projektowanie nowoczesnego ogrodu: Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

Projektowanie nowoczesnego...

40,43 zł Cena
Album o dekorowaniu i projektowaniu ogrodu różnej wielkości i rodzaju, prezentuje sposoby wykorzystania, zastosowania form i kształtów, kolorów, wzorów, tworzyw. Poradnik napisała kobieta, profesjonalny ogrodnik, która założyła w 1991 r. Avant Garden. Publikacja jest odzwierciedleniem najlepszych tradycji ogrodu angielskiego, sprowadzonych do reguł współczesnego świata.
ZAMKI PAŃSTWA KRZYŻACKIEGO W POLSCE
  • Niedostępny

ZAMKI PAŃSTWA KRZYŻACKIEGO...

47,25 zł Cena
Doskonała monografia poświęcona zamkom krzyżackim na ziemiach polskich. Dokładna charakterystyka architektoniczna każdego z obiektów połączona jest z jego historią i rolą, jaką odegrał w dziejach zakonu krzyżackiego. Publikacja, mimo że ma charakter monograficzny, łączy cechy leksykonu i klasycznego przewodnika. Jej wartość podnoszą wykonane przez autora fotografie. Zamki państwa krzyżackiego ukazują się w 600. rocznicę zwycięstwa wojsk polskich i litewskich pod Grunwaldem.
KATEDRY I BAZYLIKI
  • Niedostępny

KATEDRY I BAZYLIKI

114,45 zł Cena
Album prezentuje ewolucję stylu bazylik oraz katedr na podstawie trzydziestu sześciu budowli, wzniesionych na przestrzeni piętnastu stuleci, od VI do XXI wieku, na terenie dwunastu państw trzech kontynentów: Europy, Azji i Ameryki.
501 MIEJSC KTÓRE MUSISZ ODWIEDZIĆ
  • Niedostępny

501 MIEJSC KTÓRE MUSISZ...

103,95 zł Cena
501 miejsc... jest nieocenionym źródłem inspiracji dla dzielnych podróżników, którzy szukają kolejnej fantastycznej przygody lub wspaniałych chwil relaksu, a także dla tych wszystkich, którzy interesują się kulturą i przyrodą.