Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 307,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Edukacja

Edukacja

Jest 341 produktów.

Pokazano 1-21 z 341 pozycji

Aktywne filtry

Postępowanie przed sądami...

21,00 zł Cena

Postępowanie przed sądami dyscyplinarnymi, polubownymi i koleżeńskimi dla architektów. Wybór przepisów autorstwa Idem Robert, Janowicz Rafał; Dla praktykującego architekta realizowanie zawodu jest rolą odpowiedzialności. Odpowiedzialność ta może rodzić skutki karne, cywilne, zawodowe, dyscyplinarne i moralne.

Wydanie próbuje wyróżnić szeroko pojętą odpowiedzialność zawodową, przybliżyć jej podstawę prawną oraz opisać postępowania przed sądami dyscyplinarnymi, polubownymi i koleżeńskimi.

Kontrasty, metamorfozy,...

24,15 zł Cena

Kontrasty, metamorfozy, styl. Cz. I. Rozważania o dynamice przemian architektury XX wieku autorstwa Pokrzywnicka Krystyna; publikacja składa się z korpusu głównego oraz przypisów przedstawiających uzupełniającą opowieść opartą na faktach z literatury tematu, na cytatach wypowiedzi znamienitych twórców dzieł architektonicznych oraz autorów tekstów o architekturze.

W tekst główny załączone są ilustracje ściśle się z nim wiążące i uzupełniające go w warstwie wizualnej. Całość ilustracji zostało podporządkowane stylistyce notatki rysunkowej, uzupełniającej myśl autorską. Przyjęcie terminu rozważania uzasadniam chęcią okazania szacunku dla spraw, o których pragnę pisać. 

Kontrasty, metamorfozy,...

22,05 zł Cena

Kontrasty, metamorfozy, styl. Cz. II. Komentarze autorstwa Pokrzywnicka Krystyna, w publikacji "Komentarze - część druga" poprzedza wstęp, w którym uwaga odbiorcy została zwrócona na ważny problem edukacji współczesnego studenta architektury, który podczas studiów zbyt mało czasu może przeznaczyć na rozwój myślenia projektanckiego.

Zbyt mało jest dyskusji i profesjonalnych debat z wykładowcami-projektantami. Ponadto zbyt mała liczba sal kreślarskich (pracowni komputerowych) jest powodem niekompletności procesu nauczania tego zapisu koncepcji projektowej. Nie docenia się także wagi i umiejętności modelowania. 

Zastosowanie metody...

21,00 zł Cena

Zastosowanie metody sztywnych elementów skończonych do oceny charakterystyk dynamicznych płytowo-belkowych układów konstrukcyjnych autorstwa Tomasz Wróblewski

Habitaty: mój piękny habitat

40,00 zł Cena

Habitaty: mój piękny habitat pod redakcją Bać Z. porusza tematykę Szkoły Naukowej HABITAT, która to to przede wszystkim zajmuje się budowaniem teorii architektury mieszkaniowej i analizą jej zastosowań w praktyce.

To także ukazanie najnowszych badań i poszukiwań z różnych dyscyplin wiedzy, odnoszących się do kształtowania współczesnego środowiska mieszkaniowego w aspekcie architektonicznym, socjologicznym, psychologicznym, technologicznym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia estetyczne.

Architektura i ergonomia...

45,00 zł Cena

Publikacja Architektura i ergonomia kuchni domowych na tle ewolucji zwyczajów kulinarnych autorstwa Nowakowski P. omawia kwestie kształtowania środowiska domowego, obszaru kuchennego oraz kulturze jedzenia na przestrzeni wieków.

Przedstawione w niej kwestie dotyczą nie tylko przygotowywania posiłków, ale również społecznych i technicznych uwarunkowań kształtowania obszaru mieszkalnego oraz prowadzenia ekonomicznego i ekologicznego gospodarstwa domowego.

13 wykładów z geometrii...

38,00 zł Cena

Publikacja 13 wykładów z geometrii wykreślnej autorstwa Bogaczyk T., Romaszkiewicz-Białas T., przedstawia wstęp oraz 13 wykładów zawierających wybrane kwestie z geometrii wykreślnej

– w ramach kursu podstawowego dla studentów studiów dziennych i zaocznych wyższych szkół technicznych.

Zastosowanie metody...

42,00 zł Cena

Publikacja Zastosowanie metody aproksymacji relacji odwrotnej do rozwiązywania wybranych zagadnień geotechniki i mechaniki kompozytów autorstwa Marka Lefika przedstawia możliwości użycia sztucznych sieci neuronowych do rozwiązania zagadnienia odwrotnego.

Zadaniem opracowania nie było jednak ukazanie zastosowań bogatego zbioru narzędzi numerycznych inspirowanych obserwacją naturalnych procesów biologicznych do rozwiązania zagadnienia odwrotnego. Inicjatywą autora było ukazanie jednego, bardzo uniwersalnego i prawdopodobnie najprostszego narzędzia obliczeniowego należącego do tej grupy metod numerycznych. Narzędziem tym są najbardziej klasyczne i chronologiczne najstarsze sieci neuronowe z warstwami ukrytymi, trenowane metodą wstecznej propagacji błędu.

Płatwie z kształtowników...

27,00 zł Cena

Publikacja Płatwie z kształtowników profilowanych na zimno autorstwa Jerzego Goczek, Łukasza Supeł porusza kwestie stalowych płatwi z kształtowników profilowanych na zimno (giętych), które w ostatnich dekadach upowszechniły się w obudowach szkieletów budynków, zwłaszcza w systemach hal magazynowych, bowiem belki z kształtowników tego rodzaju charakteryzują się korzystnym stosunkiem masy do nośności i sztywności.

W pracy ukazano obszerne fragmenty monografii jednego z autorów, Jerzego Goczka pt. "Belki z kształtowników giętych stężone poszyciem z blach fałdowych" (WPŁ, Łódź 2013).

Modelowanie tolerancyjne...

18,90 zł Cena

Publikacja Modelowanie tolerancyjne dynamiki mikroniejednorodnych płyt pierścieniowych autorstwa Artura Wirowskiego przedstawia temat płyt pierścieniowych o charakterystycznej mikrostrukturze periodycznej w kierunku obwodowym i posiadającym funkcyjnie zmienne makrowłasności w kierunku promieniowym.

W pracy ukazano też przykładowe wyniki numeryczne, pochodzące z autorskiego programu komputerowego opartego na metodzie różnic skończonych. Wyniki są porównywane z rezultatami pochodzącymi z klasycznych programów wykorzystujących metodę elementów skończonych.

Przykłady obliczeń...

62,00 zł Cena

Publikacja Przykłady obliczeń konstrukcji stalowych. Wyd III zmienione autorstwa Jerzego Goczek, Łukasza Supeł, Michała Gajdzickiego jest jedną z największych bestsellerów Wydawnictwa Politechniki Łódzkiej.

Prezentujemy Państwu już 3 wydanie tej klasycznej pozycji dla studentów i inżynierów budowlanych. Obszar skryptu wynika z programu przedmiotów „Konstrukcje metalowe I” oraz „Konstrukcje metalowe II”, wykładanych w toku studiów 1-go stopnia na kierunku budownictwo na Politechnice Łódzkiej.

Przykłady obliczeń płaskich...

57,00 zł Cena

Publikacja Przykłady obliczeń płaskich stropów. Zeszyt 3 autorstwa Tadeusz Urban, Michał Gołdyn jest trzecią z zeszytów przygotowanych w Katedrze Budownictwa Betonowego został poświęcony zagadnieniom projektowania żelbetowych stropów płytowo-słupowych.

W publikacji przedstawiono w sposób syntetyczny zasady dotyczące wymiarowania płyt płaskich z uwagi na: zginanie, przebicie, a także oddziaływania wymuszone. Głównym zadaniem autorów było jednak przybliżenie Czytelnikowi zasad postępowania przy projektowaniu płyt żelbetowych w tego rodzaju ustrojach, dlatego też w książce zawarto kompletny przykład obliczeniowy.

Poprawa jakości środowiska...

64,00 zł Cena

Publikacja Poprawa jakości środowiska zbudowanego a rola edukacji architektonicznej dzieci autorstwa Katarzyny Bernatek-Bączyk przedstawia, że dostrzegając liczne i przeróżne problemy przestrzenne, należy powiedzieć, iż edukacja na temat środowiska zbudowanego, docierająca do całego społeczeństwa, stanowić może skuteczny początek długofalowego procesu pozytywnych zmian w tym zakresie. 

Są przykłady państw, gdzie tego rodzaju kompleksowe działania przyczyniły się do ewolucji nastawienia do zagadnień architektury.W związku z powyższym, można założyć, że architektura jest niezbędnym obszarem edukacji dzieci, kształtującym postawy społeczne wobec jakości środowiska zbudowanego.

Cztery ściany i dach....

79,00 zł Cena

Książka „Cztery ściany i dach” Reinera de Graffa to insiderska relacja o współczesnych realiach uprawiania  zawodu architekta. 

De Graaf w swoich przesyconych gorzkim humorem zapiskach rysuje obraz świata w pierwszych dekadach XXI wieku. Pokazuje bezradność architektów skazanych na konflikt interesów – obsługiwanie sił, którym należałoby stawić opór. 

Rosyjscy oligarchowie i szejkowie z Emiratów, pazerni deweloperzy i cyniczni konsultanci, politycy i miotający się w sieci zależności architekci budują razem świat, w którym nigdy nie wiadomo, kto pociąga za sznurki.

50 idei architektury, które...

49,00 zł Cena

Publikacja 50 idei architektury, które powinieneś znać autorstwa Philipa Wilkinsona, jest światowym bestsellerem literatury popularnej. 

Twórca w prostej formie prezentuje w niej dzieje i najważniejsze pojęcia  architektury od starożytności po współczesne trendy ekologiczne.  

Twórca w książce 50 idei architektury, które powinieneś znać prezentuje zarówno najsłynniejsze realizacje, jak i najważniejsze idee architektoniczne. 

Warunki techniczne jakim...

169,00 zł Cena

Publikacja Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2019 autorstwa Korzeniewskiego Rafała , Korzeniewskiego Władysława jest pierwszą tego typu wydaniem na rynku wydawnictw specjalistycznych opracowaną przez słynnego i cenionego architekta Władysława Korzeniewskiego. 

Książka Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2019 jest potrzebna do projektowania budynków, ich budowy i przebudowy oraz zmiany sposobu użytkowania. Jej niewątpliwą zaletą jest komentarz opisowo-graficzny wkomponowany w treść ujednoliconych przepisów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie uwzględniający znowelizowane przepisy

Italian Renaissance...

129,90 zł Cena

Tom Italian Renaissance Architecture autorstwa Marco Bussagli jest rozległym, dobrze udokumentowanym kompendium wiedzy o architekturze renesansowej.

Obszernie ilustrowany album zawiera zdjęcia, szkice i ilustracje uporządkowane wg regionów Włoch oraz glosariusz.

Przyszłość architektury w...

35,00 zł Cena

Publikacja Przyszłość architektury w 100 budynkach autorstwa Marca Kuschnera przedstawia najbardziej nowoczesne obiekty teraźniejszości i przyszłości. 

Omawiane realizacje pochodzą ze wszystkich siedmiu kontynentów i pokazują prawdziwie globalną perspektywę w spojrzeniu na to, co dalej będzie się działo w architekturze. Każda z nich stawia przed nami pytania:

- Czy budynek może oddychać?

- Czy można zbudować drapacz chmur w ciągu jednego dnia?

- Czy można wydrukować dom w technologii 3D?

- Czy można zamieszkać na Księżycu?

Pełna zachwycających zdjęć i inteligentnego dowcipu, ta książka jest niezbędnym przewodnikiem w świecie, który buduje się wokół nas.

AutoCAD 2019 PL. Pierwsze...

39,90 zł Cena

Książka pozwoli czytelnikom poznać proste operacje rysunkowe wykonywane za pomocą podstawowych narzędzi, nauczy modyfikować projekty, korzystać z szyków i stosować kreskowania oraz jak wymiarować rysunki i korzystać z możliwości parametryzacji

Modele architektoniczne

36,00 zł Cena

Modele architektoniczne, Jana Słyka to książka dla studentów architektury, która została podzielona na dwie części: Modele teoretyczne, teoria modeli oraz Modele w praktyce i dydaktyce architektoniczne.