Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 307,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Edukacja

Edukacja

Aktywne filtry

Heidegger dla architektów

65,00 zł Cena

Książka pt. Heidegger dla architektów jest napisanym przez architekta dla architektów przewodnikiem po twórczości znanego filozofa, który może być traktowany jako narzędzie do kreowania inspiracji projektowej dla projektantów. Adam Sharr jest jednocześnie projektantem i teoretykiem architerktury.

  

Krótkie wykłady z...

35,90 zł Cena

Książka poświęcona jest wykładom obejmującym projektowanie konstrukcji żelbetonowych. Struktura oraz merytoryczna treść wykładów zgadzają się z programem prowadzonym na Wydziale budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Audyty energetyczne....

145,00 zł Cena

W książce "Audyty energetyczne. Zastosowanie. Wymagania. Metody wykonania" przedstawione zostały metody poprawy cech energetycznych, przykłady audytów energetycznych a także efektywności energetycznej. Opisano ich zastosowania, wymagania i metody sporządzania.

Atlas pędów zimowych

109,00 zł Cena

Książka "Atlas pędów zimowych" posłuży nam do rozpoznania gatunku drzew oraz krzewów ale zimą kiedy to są w stanie bezlistnym. Znajdziemy tu opisy oraz fotografię pędów ponad 200 gatunków roślin. Atlas kierowany jest głównie do ogrodników, leśników, osób odpowiedzialnych za ochronę przyrody, uczniów oraz nauczycieli, a także wszystkich pasjonatów.

Vademecum cięcia roślin

69,00 zł Cena

"Vademecum cięcia roślin" wyjaśnia w obrazkach i opisach podstawowe zasady cięcia i wzrostu roślin. Vademecum nie tylko pomoże w prawidłowym przycięciu roślin, dzięki czemu będziemy cieszyć się z pięknych kwiatów lub obfitych owoców, ale także z jego pomocą, możemy formować nasze rośliny w ozdobne kształty.

Jakby luksusowo. Przewodnik...

55,00 zł Cena

Dwuznaczność tytułu książki pt. "Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90" jest zapożyczona z filmu „Galimatias, czyli kogel-mogel II” Romana Załuskiego. Idealnie podsumowuje ona architektoniczną rzeczywistość lat 90 w Polsce. Z jednej strony to dekada spektaklu i reprezentacyjności, z drugiej w jej DNA są wpisane przejściowość i niedostatek. Jak nie zgubić się wśród tych sprzeczności?

Książka pt. "Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90" to zbiór opowieści o tym, kim byliśmy jeszcze nie tak dawno temu i kim marzyliśmy, by się stać. Może to ostatni moment na ich wysłuchanie, zanim wiele budynków lat 90. bezpowrotnie zniknie z mapy miasta.

Modernizm między budynkami

47,00 zł Cena

Autorki książki "Modernizm między budynkami" patrzą na modernizm z punktu widzenia architektury krajobrazu. Analizują w jaki sposób idee, formy i treści modernizmu mogą być interesujące z punktu widzenia dzisiejszych potrzeb kształtowania przestrzeni między budynkami. Autorki reprezentują trzy pokolenia, które w inny sposób zetknęły się z modernizmem. Różnorodność spojrzenia sprawia, że zwracają uwagę na różne aspekty tego ważnego dla polskiej architektury nurtu w kontekście jego zastosowań krajobrazowych.

Postępowanie przed sądami...

21,00 zł Cena

Postępowanie przed sądami dyscyplinarnymi, polubownymi i koleżeńskimi dla architektów. Wybór przepisów autorstwa Idem Robert, Janowicz Rafał; Dla praktykującego architekta realizowanie zawodu jest rolą odpowiedzialności. Odpowiedzialność ta może rodzić skutki karne, cywilne, zawodowe, dyscyplinarne i moralne.

Wydanie próbuje wyróżnić szeroko pojętą odpowiedzialność zawodową, przybliżyć jej podstawę prawną oraz opisać postępowania przed sądami dyscyplinarnymi, polubownymi i koleżeńskimi.

Kontrasty, metamorfozy,...

24,15 zł Cena

Kontrasty, metamorfozy, styl. Cz. I. Rozważania o dynamice przemian architektury XX wieku autorstwa Pokrzywnicka Krystyna; publikacja składa się z korpusu głównego oraz przypisów przedstawiających uzupełniającą opowieść opartą na faktach z literatury tematu, na cytatach wypowiedzi znamienitych twórców dzieł architektonicznych oraz autorów tekstów o architekturze.

W tekst główny załączone są ilustracje ściśle się z nim wiążące i uzupełniające go w warstwie wizualnej. Całość ilustracji zostało podporządkowane stylistyce notatki rysunkowej, uzupełniającej myśl autorską. Przyjęcie terminu rozważania uzasadniam chęcią okazania szacunku dla spraw, o których pragnę pisać. 

Kontrasty, metamorfozy,...

22,05 zł Cena

Kontrasty, metamorfozy, styl. Cz. II. Komentarze autorstwa Pokrzywnicka Krystyna, w publikacji "Komentarze - część druga" poprzedza wstęp, w którym uwaga odbiorcy została zwrócona na ważny problem edukacji współczesnego studenta architektury, który podczas studiów zbyt mało czasu może przeznaczyć na rozwój myślenia projektanckiego.

Zbyt mało jest dyskusji i profesjonalnych debat z wykładowcami-projektantami. Ponadto zbyt mała liczba sal kreślarskich (pracowni komputerowych) jest powodem niekompletności procesu nauczania tego zapisu koncepcji projektowej. Nie docenia się także wagi i umiejętności modelowania. 

Zastosowanie metody...

21,00 zł Cena

Zastosowanie metody sztywnych elementów skończonych do oceny charakterystyk dynamicznych płytowo-belkowych układów konstrukcyjnych autorstwa Tomasz Wróblewski

Habitaty: mój piękny habitat

40,00 zł Cena

Habitaty: mój piękny habitat pod redakcją Bać Z. porusza tematykę Szkoły Naukowej HABITAT, która to to przede wszystkim zajmuje się budowaniem teorii architektury mieszkaniowej i analizą jej zastosowań w praktyce.

To także ukazanie najnowszych badań i poszukiwań z różnych dyscyplin wiedzy, odnoszących się do kształtowania współczesnego środowiska mieszkaniowego w aspekcie architektonicznym, socjologicznym, psychologicznym, technologicznym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia estetyczne.

Architektura i ergonomia...

45,00 zł Cena

Publikacja Architektura i ergonomia kuchni domowych na tle ewolucji zwyczajów kulinarnych autorstwa Nowakowski P. omawia kwestie kształtowania środowiska domowego, obszaru kuchennego oraz kulturze jedzenia na przestrzeni wieków.

Przedstawione w niej kwestie dotyczą nie tylko przygotowywania posiłków, ale również społecznych i technicznych uwarunkowań kształtowania obszaru mieszkalnego oraz prowadzenia ekonomicznego i ekologicznego gospodarstwa domowego.

13 wykładów z geometrii wykreślnej
  • Niedostępny

13 wykładów z geometrii...

38,00 zł Cena

Publikacja 13 wykładów z geometrii wykreślnej autorstwa Bogaczyk T., Romaszkiewicz-Białas T., przedstawia wstęp oraz 13 wykładów zawierających wybrane kwestie z geometrii wykreślnej

– w ramach kursu podstawowego dla studentów studiów dziennych i zaocznych wyższych szkół technicznych.

Zastosowanie metody...

42,00 zł Cena

Publikacja Zastosowanie metody aproksymacji relacji odwrotnej do rozwiązywania wybranych zagadnień geotechniki i mechaniki kompozytów autorstwa Marka Lefika przedstawia możliwości użycia sztucznych sieci neuronowych do rozwiązania zagadnienia odwrotnego.

Zadaniem opracowania nie było jednak ukazanie zastosowań bogatego zbioru narzędzi numerycznych inspirowanych obserwacją naturalnych procesów biologicznych do rozwiązania zagadnienia odwrotnego. Inicjatywą autora było ukazanie jednego, bardzo uniwersalnego i prawdopodobnie najprostszego narzędzia obliczeniowego należącego do tej grupy metod numerycznych. Narzędziem tym są najbardziej klasyczne i chronologiczne najstarsze sieci neuronowe z warstwami ukrytymi, trenowane metodą wstecznej propagacji błędu.

Płatwie z kształtowników...

27,00 zł Cena

Publikacja Płatwie z kształtowników profilowanych na zimno autorstwa Jerzego Goczek, Łukasza Supeł porusza kwestie stalowych płatwi z kształtowników profilowanych na zimno (giętych), które w ostatnich dekadach upowszechniły się w obudowach szkieletów budynków, zwłaszcza w systemach hal magazynowych, bowiem belki z kształtowników tego rodzaju charakteryzują się korzystnym stosunkiem masy do nośności i sztywności.

W pracy ukazano obszerne fragmenty monografii jednego z autorów, Jerzego Goczka pt. "Belki z kształtowników giętych stężone poszyciem z blach fałdowych" (WPŁ, Łódź 2013).

Modelowanie tolerancyjne...

18,90 zł Cena

Publikacja Modelowanie tolerancyjne dynamiki mikroniejednorodnych płyt pierścieniowych autorstwa Artura Wirowskiego przedstawia temat płyt pierścieniowych o charakterystycznej mikrostrukturze periodycznej w kierunku obwodowym i posiadającym funkcyjnie zmienne makrowłasności w kierunku promieniowym.

W pracy ukazano też przykładowe wyniki numeryczne, pochodzące z autorskiego programu komputerowego opartego na metodzie różnic skończonych. Wyniki są porównywane z rezultatami pochodzącymi z klasycznych programów wykorzystujących metodę elementów skończonych.

Przykłady obliczeń konstrukcji stalowych. Wyd III zmienione
  • Niedostępny

Przykłady obliczeń...

62,00 zł Cena

Publikacja Przykłady obliczeń konstrukcji stalowych. Wyd III zmienione autorstwa Jerzego Goczek, Łukasza Supeł, Michała Gajdzickiego jest jedną z największych bestsellerów Wydawnictwa Politechniki Łódzkiej.

Prezentujemy Państwu już 3 wydanie tej klasycznej pozycji dla studentów i inżynierów budowlanych. Obszar skryptu wynika z programu przedmiotów „Konstrukcje metalowe I” oraz „Konstrukcje metalowe II”, wykładanych w toku studiów 1-go stopnia na kierunku budownictwo na Politechnice Łódzkiej.

Przykłady obliczeń płaskich stropów. Zeszyt 3
  • Niedostępny

Przykłady obliczeń płaskich...

70,00 zł Cena

Publikacja Przykłady obliczeń płaskich stropów. Zeszyt 3 autorstwa Tadeusz Urban, Michał Gołdyn jest trzecią z zeszytów przygotowanych w Katedrze Budownictwa Betonowego został poświęcony zagadnieniom projektowania żelbetowych stropów płytowo-słupowych.

W publikacji przedstawiono w sposób syntetyczny zasady dotyczące wymiarowania płyt płaskich z uwagi na: zginanie, przebicie, a także oddziaływania wymuszone. Głównym zadaniem autorów było jednak przybliżenie Czytelnikowi zasad postępowania przy projektowaniu płyt żelbetowych w tego rodzaju ustrojach, dlatego też w książce zawarto kompletny przykład obliczeniowy.

Poprawa jakości środowiska zbudowanego a rola edukacji architektonicznej dzieci
  • Niedostępny

Poprawa jakości środowiska...

64,00 zł Cena

Publikacja Poprawa jakości środowiska zbudowanego a rola edukacji architektonicznej dzieci autorstwa Katarzyny Bernatek-Bączyk przedstawia, że dostrzegając liczne i przeróżne problemy przestrzenne, należy powiedzieć, iż edukacja na temat środowiska zbudowanego, docierająca do całego społeczeństwa, stanowić może skuteczny początek długofalowego procesu pozytywnych zmian w tym zakresie. 

Są przykłady państw, gdzie tego rodzaju kompleksowe działania przyczyniły się do ewolucji nastawienia do zagadnień architektury.W związku z powyższym, można założyć, że architektura jest niezbędnym obszarem edukacji dzieci, kształtującym postawy społeczne wobec jakości środowiska zbudowanego.