Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 0,00 zł - 2 099,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Dom

Dom

Aktywne filtry

FUTERAŁ. O URZĄDZANIU...

119,90 zł Cena

Badaczka Agata Szydłowska wykonała tytaniczną pracę, poszukując odpowiedzi na pytanie: jak tak naprawdę urządzano się w PRL-u? Błyskotliwie łączy historię społeczną, opowieść o przemianach politycznych i kulturowych z bogactwem materiałów i świadectw.

Architektura mieszkaniowa a...

35,00 zł Cena

Książka Joanny Juszczak pt. Architektura mieszkaniowa a kondycja współczesnego człowieka jest pogłębionym esejem dotyczącym idei domowości poprzez pryzmat kondycji człowieka epoki ponowoczesności. 

Architektura i ergonomia...

45,00 zł Cena

Publikacja Architektura i ergonomia kuchni domowych na tle ewolucji zwyczajów kulinarnych autorstwa Nowakowski P. omawia kwestie kształtowania środowiska domowego, obszaru kuchennego oraz kulturze jedzenia na przestrzeni wieków.

Przedstawione w niej kwestie dotyczą nie tylko przygotowywania posiłków, ale również społecznych i technicznych uwarunkowań kształtowania obszaru mieszkalnego oraz prowadzenia ekonomicznego i ekologicznego gospodarstwa domowego.

DWORY I PAŁACE WIELKOPOLSKI

79,90 zł Cena

Publikacja DWORY I PAŁACE WIELKOPOLSKI autorstwa Skuratowicza Jana ukazuje wiek XIX, który wraz z gwałtownym rozwojem społecznym i gospodarczym, stworzył nieznane przedtem dziedziny sztuki czy architektury, dorabiając do nich własną i tylko sobie właściwą ideologię.

Starczy przypomnieć takie charakterystyczne tematy architektoniczne, jak „muzeum”, „bank”, „dom towarowy”, „dworzec”, „sąd”. Tematem takim był też, na nowo teraz przekształcany, stary temat „rezydencji”.

CODZIENNOŚĆ NUDY. Dom jako przestrzeń produktywna i nieproduktywna.
 • Niedostępny

CODZIENNOŚĆ NUDY. Dom jako...

39,00 zł Cena

Publikacja CODZIENNOŚĆ NUDY. Dom jako przestrzeń produktywna i nieproduktywna. autorstwa Gordowy Aleksandra jest to debiut wspaniale piszącej młodej architektki Aleksandry Gordowy.

Badanie nudy jako niespodziewanie produktywnego budulca i narzędzia służącego do konstruowania przestrzeni mieszkalnej. Brawurowa propozycja odwrócenia schematów w jakich zwykle toczy się rozmowa o jakości zamieszkiwania.

Splatać otwarty świat....

44,00 zł Cena

Wybór pięciu esejów autorstwa Tima Ingolda zaproponowany przez Ewę Klekot. 

Teksty wskazują jak relacji człowieka wobec świata realizuje się poprzez zaangażowanie w tworzenie materialnej przestrzeni zamieszkania. 

Ingold odnosi się w nich do kluczowych dla architektury i urbanistyki pojęć filozoficznych takich, jak Lebensraum, czy hylemorfizm jako zasada ludzkiej kreatywności.

Small lofts. Projekty wnętrz
 • Niedostępny

Small lofts

99,90 zł Cena

Piublikacja Small lofts przedstawia projekty wnętrz loftów, które  pod względem stylu i użyteczności mogą być porównywane z ogromnymi loftami Londynu i Manhattanu.

City houses. Projekty domów
 • Niedostępny

City houses

99,90 zł Cena

Album CITY HOUSES to ponad 40 najnowszych projektów domów z całego świata. Prezentuje adaptacje istniejących budynków i nowe konstrukcje łączące nowoczesne, komfortowe rozwiązania z klimatem ulicy i okolicy, w której powstały.

Od chłopskiej chałupy do domu mieszkalnego współczesnego rolnika
 • Niedostępny

Od chłopskiej chałupy do...

45,00 zł Cena

Książka opisuje i obrazuje przemiany, jakie zachodziły w sposobie programowania i kształtowania planu i architektury chłopskiej chałupy, na drodze do współczesnego domu rolnika.

Rewolucja w sypialni. Łóżka...

130,50 zł Cena

"Rewolucja w sypialni. Łóżka w XIX wieku" autorstwa Małgorzaty Korżel-Kraśnej to nie tylko tytuł publikacji ale również wystawy we wrocławskim Muzeum Narodowym.

Publikacja szczegółowo omawia i ilustruje sypialniane trendy w wystroju wnętrz jak i modzie od przełomu wieków XVIII i XIX, po epokę secesji na przełomie wieków XIX i XX.

Budownictwo ogólne. Podręcznik dla architektów. Przemysław Markiewicz
 • Niedostępny

Budownictwo ogólne....

168,00 zł Cena

Publikacja Budownictwo ogólne to nowe wydanie wademekum skierowanego do architektów, w którym różne rozwiązania budowlane omówiono jako fragmenty większej całości.

Od inspiracji do aranżacji czyli jak pięknie mieszkać
 • Niedostępny

Od inspiracji do aranżacji

30,00 zł Cena

Książka jest poradnikiem, jak zrealizować remont w domu. Skierowana jest do tych, którzy nie wiedzą od czego zacząć, albo nie stać ich na wynajęcie architekta  wnętrz. Dzięki zawartym w niej poradom wasz dom będzie taki, jacy sami jesteście. Od progu będzie wywoływać pozytywne emocje.

Taki cel remontu jest do osiągnięcia wtedy, kiedy:

- znajdziesz własny styl

- odpowiednio dobierzesz kolory

- dobrze zaplanujesz układ funkcjonalny

- trafnie policzysz koszty materiałów i wyposażenia

- stworzysz harmonogram remontu

- dobrze wybierzesz wykonawcę

Książka na pewno w tym pomoże

Exclusive Architecture & Innovative Design
 • Niedostępny

Exclusive Architecture &...

89,90 zł Cena

EXCLUSIVE ARCITECTURE & INNOVATION DESIGN to wybór najpiękniejszych współczesnych domów.

Na 500 stronach zaprezentowano najbardziej oryginalne i innowacyjne projekty z całego świata.

City Houses

99,90 zł Cena

CITY HOUSES to publikacja przedstawiająca jakie wyzwania stoją przed projektantami, którzy chcą stworzyć wyjątkowy dom w morzu budynków.

Odpowiada na pytania Jak zaaranżować przestrzeń na małej powierzchni? Jak zachować poczucie intymności, gdy tuż za ścianą mieszka tak wielu ludzi?

Mini houses
 • Niedostępny

Mini houses

39,00 zł Cena

W ostatnich kilku dekadach zainteresowanie małymi domami gwałtownie wzrosło. To reakcja na zmianę kilku czynników – zmniejszenia rodziny, większej gęstości zaludnienia, wzrostu cen nieruchomości i zmiany wymagań mieszkańców. Małe domy to doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych profesjonalistów, małżeństw bez dzieci i singli. Koncepcje XIX i XX wieku, w których znaczenie i prestiż właściciela były określane przez wielkość jego domu odchodzą do lamusa. Małe domy postawiły nowe wymagania architektom. Wiele firm i marek tworzy rozwiązania i produkty dedykowane zwartym przestrzeniom

Mini homes

79,00 zł Cena

"Mini homes" przedstawia mini domy, które są budowane z różnych powodów: braku miejsca, braku budżetu, założenia sezonowości budowanego domu.

MEBLE Z PALET DO DOMU I OGRODU
 • Niedostępny

MEBLE Z PALET DO DOMU I OGRODU

26,10 zł Cena

Palety są doskonałym materiałem do budowy mebli z kilku powodów. Mają naturalny wygląd, są ekologiczne i tanie, z łatwością można je łączyć i przetwarzać na meble.

COMPACT HOUSES
 • Niedostępny

COMPACT HOUSES

39,90 zł Cena

Domy kompaktowe to świetna propozycja dla małych przestrzeni. Nowoczesne, wykorzystujące najnowsze technologie, tanie w użytkowaniu i piękne są dowodem, że na jakość życia wpływ ma nie tylko duża powierzchnia domu, ale przede wszystkim jego przemyślana i dopracowana forma. Projektowanie wnętrz rozwija się bardzo szybko, tak jak trendy i potrzeby ludzi, dla których te projekty powstają. Nie ma jednego najlepszego rozwiązania, jest wiele szkół projektowania i wiele sposobów, by zrealizować różne oczekiwania. Każda z książek z serii ESSETIANAL TIPS zawiera ponad 200 porad na temat różnych sposobów projektowania wnętrz tak, by były funkcjonalne i dobrze zaprojektowane. Seria prezentuje najciekawsze współczesne projekty oraz innowacyjne i praktyczne rozwiązania w nich zastosowane.

More Than 100 Kitchen Designs: ksa24.pl
 • Niedostępny

More Than 100 Kitchen Designs

69,00 zł Cena

The kitchen is the room in the house where the performance evolution, technological developments or style currents affecting housing is being reflected more strongly. The most important aspect that has affected it’s functioning and location within the house is that the kitchen was a space reserved exclusively to serfdom until a few decades ago, and nowadays it has become one of the most important meeting and socializing points for each family. 

Wood Residence: ksa24.pl
 • Niedostępny

Wood Residence

289,00 zł Cena
Wood is a fundamental natural resource for building. Environmentally sustainable building is a worldwide trend. Wood is widely available and widely used, particularly in creating buildings that connect to the environment and have low energy consumption. This book brings together wooden houses of different styles from all over the world, featuring contrasting yet contemporary residential homes for a new age of environmentally responsible construction.
Holiday Homes. Top of the World: ksa24.pl
 • Niedostępny

Holiday Homes. Top of the...

225,00 zł Cena

Over the last three decades, Engel & Völkers has made a worldwide name for itself as a specialist in selling and renting remarkable properties in especially beautiful locations. With more than 500 offices in 38 countries and on five continents, the company is an undisputed expert in exclusive vacation properties and second homes located in the globe’s most idyllic places. This unique book presents a curated selection of exceptional homes that are ideal for leaving behind everyday life—for a week, a few months, or even a lifetime.