Wydarzenia

Brak wydarzeń

Promocje

Promocje

Aktywne filtry

Architecture. The history...

30,00 zł Cena

Ten poręczny, autorytatywny i dobrze ilustrowany przewodnik oferuje chronologiczny przegląd zachodniej architektury od prehistorii do współczesności. Wszystkie główne fazy - starożytność, średniowiecze, renesans - są omówione, podobnie jak kluczowe nurty, takie jak neoklasycyzm i modernizm. Każdy ma oś czasu i jest osadzony w kontekście historycznym, społecznym i technologicznym, podczas gdy specjalne funkcje przedstawiają prace kluczowych architektów od Albertiego po Saarinena.

Wycena nieruchomości

60,00 zł Cena

W książce znajdziesz komentarze do wybranych przepisów:

ustawy o gospodarce nieruchomościami związanych z wycenami nieruchomości oraz
rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego.

Opracowanie umożliwia:

właściwą interpretację przepisów odnoszących się do wyceny nieruchomości,
analizę jej procedur i
uporządkowanie praktyki wyceny zgodnie z obowiązującymi przepisami.

EKO domy. Projektowanie
  • Niedostępny

EKO domy. Projektowanie

15,00 zł Cena

Coraz popularniejsze obecnie budynki ekologiczne mają na celu wykorzystanie zasobów naturalnych i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, a co za tym idzie pozostawienia go w stanie nienaruszonym dla przyszłych pokoleń. Książka zawiera 24 projekty budynków ekologicznych z przykładowymi planami funkcjonowania rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu.

Życie i przestrzeń

20,00 zł Cena

Chociaż w książce zaprezentowano prawie 30 projektów i realizacji nie jest ona klasycznym albumem przedstawiającym dorobek grupy projektowej. Stanowi głos architektów praktyków z pokolenia, które rozpoczęło działalność w czasach polskiej transformacji. Historia warszawskiej pracowni to opowieść o zawodowej inicjacji, konfrontowaniu się z realiami rynku budowlanego, wzlotach i upadkach, o konieczności godzenia wizjonerstwa z pragmatyzmem oraz o sile tkwiącej w solidarnej pracy zespołowej.

Plan na plan. Partycypacja...

15,00 zł Cena

Publikacja jest efektem kilkumiesięcznego projektu „Warszawskie plany miejscowe – poszukiwanie modelu partycypacyjnego”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Odblokuj” we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej oraz Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy wraz z Miejską Pracownią Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy. Celem działań było wypracowanie tytułowego modelu angażowania mieszkańców w tworzenie planów zagospodarowania przestrzeni. 

Biocentryzm. Kwantość,...

15,00 zł Cena

Poznaj fenomen ciągłego modyfikowania się i upadania tez, na których jeszcze kilka lat temu opieraliśmy swoją wiedzę. Biocentryzm zakłada, że otoczenie każdego z nas jest zależne od obserwatora. Według tej teorii nie istnieje obiektywny obraz świata, a wszystko, co wokół siebie widzimy jest wytworem naszych umysłów stanowiącym subiektywną imitację prawdziwego wizerunku rzeczywistości. Częścią tej koncepcji jest również twierdzenie, że to nie wszechświat kreuje życie, ale właśnie życie tworzy wszechświat.

Parki i ogrody terapeutyczne
  • Niedostępny

Parki i ogrody terapeutyczne

40,00 zł Cena

Problematyka terapeutycznych właściwości krajobrazu jest coraz bardziej popularna. Wiele ogrodów terapeutycznymi powstaje przy placówkach służby zdrowia. Coraz częściej doświadczenia dobroczynnego wpływu kontaktu z naturą w ogrodach leczniczych próbuje się przenieść na grunt miejskich przestrzeni publicznych. Parki i ogrody terapeutyczne to bogato ilustrowana, zawierająca ponad 300 fotografii rozwiązań zastosowanych na terenach zielonych książka, w której opisano szereg cech przestrzennych i elementów wyposażenia, jakie mogą przyczynić się do promocji zdrowia użytkowników parków i ogrodów.

ARCHITEKTURA W WARSZAWIE. Lata 1989-2001
  • Niedostępny

ARCHITEKTURA W WARSZAWIE....

40,00 zł Cena

Seria "Architektura w Warszawie" opracowana przez prof. PAN dr hab. Martę Leśniakowską, wybitną badaczkę architektury, jest pierwszym na polskim rynku profesjonalnym architektonicznym katalogiem-atlasem nowej generacji, prezentującym najważniejsze i najciekawsze zachowane obiekty Warszawy od czasów najdawniejszych po początek XXI wieku. Poszczególne tomy obejmują: od ok. 1300 r do 1989 r.,  lata 1918-1939, lata 1945-1965, lata 1965-1989, lata 1989-2001. 

Architektura w Kazimierzu Dolnym i Janowcu
  • Niedostępny

Architektura w Kazimierzu...

72,00 zł Cena

Specjalistyczny katalog-atlas, który prezentuje wybrane budowle i niektóre pomniki Kazimierza Dolnego i Janowca, od czasów najdawniejszych (XIII wiek) po najnowsze (2001 rok). Katalog, opracowany na podstawie aktualnego stanu badań, pozwala pełniej zrozumieć istotę tutejszego niepowtarzalnego, a zmieniającego się krajobrazu architektoniczno-urbanistycznego. Bo Kazimierz Dolny, najsłynniejsze miasteczko polskie, oraz położony po drugiej stronie Wisły Janowiec, nie bez powodu co roku ściągają tysiące turystów i wielbicieli.

Miejska wyspa ciepła w...

15,00 zł Cena

Książka "Miejska wyspa ciepła w Warszawie" jest pierwszą tak obszerną monografią miejskiej wyspy ciepła (MWC) w Warszawie. Nie obejmuje wpływu miasta na elementy klimatu inne niż temperatura powietrza, jednak o jej wyjątkowości świadczy jej interdyscyplinarność i kompleksowość ujęcia. 

Oscar Niemeyer. Houses
  • Niedostępny

Oscar Niemeyer. Houses

50,00 zł Cena

Oscar Niemeyer to jeden z największych architektów naszych czasów. Jego niezwykle wpływowe prace nadały nowy wymiar nowoczesnej architekturze XX wieku. Projektant Brasilii pokazał, że rytmiczne, zmysłowe linie brazylijskiego modernizmu są tak samo nowoczesne, jak prostoliniowe linie Bauhausu. Oscar Niemeyer Houses przedstawia domy zbudowane przez tego wybitnego współczesnego mistrza w wystawnym formacie, który w końcu oddaje sprawiedliwość jego niezwykłej pracy. Postrzegane jako kolekcja, domy te służą zademonstrowaniu szerokiego zakresu niesamowitego geniuszu Niemeyera.

Język i rzeczywistość architektury
  • Niedostępny

Język i rzeczywistość...

10,00 zł Cena

Działalność Fundacji im. Stefana Kuryłowicza ma na celu wspieranie i promocję odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Patron Fundacji, wierzył, że ład architektoniczno-urbanistyczny można osiągnąć dzięki mądrej współpracy profesjonalistów z różnych dziedzin.

Elementarz kwiatowy

114,00 zł Cena

Elementarz kwiatowy to podstawowa wiedza o kwiatach, które z powodzeniem można uprawiać w naszym klimacie. Ponad 80 inspiracji jak ułożyć kwiaty. Ponad 100 rodzajów opisanych roślin. Ponad 200 sportretowanych odmian.

W tej książce są wszystkie pasje i umiejętności: zrównoważone ogrodnictwo i miłość do natury, florystyka i zachwyt kwiatami, fotografię i podziw dla naszych mistrzów, potrzebę tworzenia i pomysły na kwiatowe aranżacje.

LOEGLER SYNOPSIS

30,00 zł Cena

Przegląd projektów i realizacji, opowieść o magii tworzenia, o dyscyplinie i fantazji, o filozofii architektury

Album Wienerberger Brick 16
  • Niedostępny

Album Wienerberger Brick 16

30,00 zł Cena

Obszerny album zatytułowany „Brick’16”, zawierający wszystkie 50 nominowanych do nagrody oraz zwycięskich realizacji konkursu Wienerberger Brick Award 2016.

Takaharu + Yui Tezuka...

140,00 zł Cena

W tym trzecim tomie serii „Katalog architektury” Takaharu + Yui Tezuka ich pragnienie przekazania wspaniałości architektury jest wyraźnie widoczne, wyrażone poprzez przemyślenia i przekonania pary na temat tego, dlaczego tworzą architekturę.

Mąż i żona, zespół architektów, Takaharu i Yui Tezuka, założyli swoją pracownię w Tokio w 1994 roku i od tego czasu zostali docenieni za osobiste podejście do projektowania przestrzennego, zarówno dzięki uznaniu krytyków, jak i kilku nagrodom.

„Takaharu + Yui Tezuka. Architecture Catalog 3' oferuje intymne spojrzenie na ich pracę, łącząc osobiste ideały z kompleksowym przeglądem projektów. Zawiera ponad 50 projektów, w tym wiele domów, bogato ilustrowanych zdjęciami i rysunkami.

 

Tekla z Bądarzewskich...

22,00 zł Cena

Kim była Tekla z Bądarzewskich Baranowska?  Dlaczego została niemal całkowicie zapomniana? Czy powinniśmy o niej pamiętać? Na te i wiele innych pytań spróbuję odpowiedzieć niniejszej publikacji, która jest pierwszą próbą zebrania, usystematyzowania i przedstawienia wizerunku tej fascynującej postaci. Dziś już nie wypada mówić, że nic nie wiemy o kompozytorce. Pozwólmy Tekli Bądarzewskiej powrócić na stałe do Polski.

Takaharu + Yui Tezuka...

190,00 zł Cena

Ta długo oczekiwana kontynuacja udanej wcześniejszej edycji zawiera 19 najnowszych prac architektonicznych i projektów tej popularnej, młodej firmy. Prezentowane są takie prace, jak Fuji Kindergarten, które zostało niedawno nagrodzone prestiżową nagrodą przez Architectural Institution of Japan oraz Net Forest w skansenie Hakone. Te i inne prace, które wyrażają śmiałe idee i aspiracje ich twórców, są wprowadzane przez hojną porcję kolorowych fotografii i rysunków technicznych, wraz z esejem wyjaśniającym.

Takaharu + Yui Tezuka...

180,00 zł Cena

Ten kompleksowy przegląd prac tej firmy architektonicznej, obejmuje doceniony przez krytyków „Dom na dachu” i Muzeum Nauk Przyrodniczych Echigo Matsunoyamy. Obejmuje również 38 projektów zrealizowanych w ciągu jedenastu lat. Każdemu projektowi w przejrzysty sposób towarzyszą całostronicowe fotografie, szkice, plany i elewacje.

Obrazy Post-Polis....

15,00 zł Cena

Niniejsza monografia jest próbą uchwycenia - za pomocą słowa i fotografii - zjawisk charakterystycznych dla rozwoju współczesnych metropolii, postindustrialnych miast przełomu XX i XXI wieku, tytułowych post-polis.

To plon podróży dookoła świata, w której kolejnymi etapami były: Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Honolulu, Tokio, Hongkong, Bangkok i New Delhi.