Archi-Plus

Archi-Plus

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Budownictwo ogólne....

168,00 zł Cena

Książka Budownictwo ogólne to nowe wydanie podręcznika kierowanego do architektów, w którym różne rozwiązania budowlane przedstawiono jako fragmenty większej całości.

Przeszklone ściany osłonowe

93,45 zł Cena


 Podstawowym obszarem zastosowań lekkich ścian osłonowych szklano-metalowych są budynki użyteczności publicznej, takie jak: obiekty administracyjne, hotele, banki, hale wystawowe, obiekty handlowe i sportowe. Nierzadkie są również przypadki zastosowań w budynkach istniejących, poddawanych renowacji, np. przy wykorzystaniu specjalnych rozwiązań w postaci ścian osłonowych tzw. „ciepło-zimnych“.W opracowaniu opisane zostały: lekkie ściany osłonowe o metalowej konstrukcji słupowo-ryglowej oraz modyfikacje ściany osłonowej o konstrukcji słupowo-ryglowej.

Detale projektowe dla...

189,00 zł Cena
"Podstawowym wymogiem stawianym wobec każdego projektu jest przedstawienie wszystkich zamierzeń w sposób jasny, czytelny i bez żadnych niedomówień, toteż rysunki bardziej skomplikowanych fragmentów budynku (detali projektowych) często wykonuje się w skali 1:20, 1:10, 1:5, 1:2 i 1:1, zależnie od ilości szczegółów. W rysunku budowlanym przyjmuje się zasadę, że wszystkie bardziej skomplikowane fragmenty rysunku i trudniejsze konstrukcje, które nie zostały jednoznacznie przedstawione w projekcie technicznym na rzutach i przekrojach w skali 1:200, 1:100 lub 1:50 oznacza się okręgiem i numeruje a następnie przedstawia się jeszcze raz w odpowiednio większej skali. Zewnętrzna forma architektoniczna rozwiązań budowlanych to nie jedyne kryterium, które musi uwzględnić projektant. Czynniki zewnętrzne jakie oddziaływają na budynek to m.in.: warunki geotechniczne, zmienność temperatur (wychłodzenie, przegrzanie), woda (deszcz, śnieg), para wodna, wiatr, światło (nasłonecznienie, promieniowanie UV), brud i kurz, zanieczyszczenia chemiczne, dźwięk, ogień, wibracje, szkody górnicze, itp. Przedstawione w książce detale architektoniczno-budowlane zostały opracowane z założeniem, iż rozwiązania budowlane powinny skutecznie chronić budynek i jego użytkowników przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniać odpowiedni komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Tak więc architekt projektujący budynek musi uwzględnić bardzo wiele czynników oddziaływujących na budynek i odpowiednio dostosować do nich rozwiązania projektowe. Okazuje się, że wiele z rozwiązań budowlanych ma znacznie ograniczoną dowolność kształtu i formy architektonicznej. Opracowane detale projektowe pokazują jak wybór konkretnego rozwiązania budowlanego determinuje kolejne rozwiązania projektowe i wpływa na wyraz architektoniczny całego budynku. Książka "DETALE PROJEKTOWE DLA ARCHITEKTÓW" nie zawiera zarówno wiedzy teoretycznej w zakresie problematyki budownictwa ogólnego jak i kompletnej systematyki dostępnych rozwiązań architektoniczno-budowlanych i technologiczno-materiałowych. Z tego względu książka ta stanowi uzupełnienie dla bogato ilustrowanego podręcznika "BUDOWNICTWO OGÓLNE DLA ARCHITEKTÓW". Książka stanowi zarówno ważną pomoc naukową jako podręcznik dla studentów Wydziałów Architektury jak i wyznacznik standardów projektowych dla pracowni projektowych i praktykujących architektów."

Kształtowanie architektury...

70,35 zł Cena
Książka "Kształtowanie architektury poprzez zmianę rozwiązań budowlanych" jest podręcznikiem przedstawiającym jak zmiana technologii budowy i zastosowanych materiałów zmienia architekturę budynku. Możliwości różnicowania formy i wyrazu architektonicznego poprzez odpowiedni dobór rozwiązań budowlanych przedstawiono na modelowym przykładzie budynku mieszkalnego, który mimo wspólnej koncepcji i układu funkcjonalnego może być zmieniany pod względem charakteru architektury w wiele odmiennych wariantów projektu. Poszczególne warianty projektu dobrano i oszacowano w taki sposób, aby przedstawić spektrum najważniejszych i obecnie stosowanych technologii i materiałów budowlanych z jednoczesnym przeglądem form architektonicznych wynikających z ich zastosowania. Ideą przewodnią tej książki jest przedstawienie poprawnego sposobu projektowania.