Muzeum Architektury we Wrocławiu

Muzeum Architektury we Wrocławiu

Aktywne filtry

Jan Szpakowicz. Przestrzen...

48,00 zł Cena

Książka pt. "Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna" to pierwsza, monograficzna publikacja jest poświęcona postaci Jana Szpakowicza - architekta nieznanego szerszej publiczności, który jednak ma na koncie szereg ciekawych projektów zarówno zrealizowanych, jak i niezrealizowanych.  

Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak
 • Niedostępny

Patchwork. Architektura...

58,00 zł Cena

Książka Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak, choć towarzyszy wystawie pod tym samym tytułem, nie jest ani katalogiem, ani klasyczną monografią. Składa się z dwunastu w dużym stopniu niezależnych esejów, skoncentrowanych na różnych zagadnieniach. Punktem wyjścia poszczególnych rozdziałów są niekiedy pojedyncze projekty, innym razem grupy obiektów o zbliżonej funkcji czy zbliżonym typie, czasem zaś zjawiska stylistyczne lub uwarunkowania społeczno-polityczne. W kilku wypadkach tła jest być może nawet nieco za dużo jak na opracowanie monograficzne. Zabieg ten, choć obarczony sporym ryzykiem generalizacji, został jednak zastosowany w pełni świadomie. 

Ernst May 1886-1970: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Ernst May 1886-1970

101,85 zł Cena

Bogato ilustrowany i pięknie wydany katalog towarzyszy wystawie „Ernst May (1886-1970). Nowe miasta na trzech kontynentach” pokazywanej w Muzeum Architektury we Wrocławiu od 24 marca do 17 czerwca 2012 roku. Publikacja zawiera obszerne teksty poświęcone długiej i barwnej twórczości znakomitego architekta i urbanisty – od lat jego edukacji u progu XX wieku aż po projektowanie wielkich dzielnic zachodnioniemieckich miast w latach sześćdziesiątych tego stulecia. Między nimi mieści się fascynująca historia powstawania w drugiej połowie lat dwudziestych osiedli „Nowego Frankfurtu” i próby realizacji modernistycznych idei w tak skrajnie odmiennych warunkach, jak wielkie ośrodki przemysłowe Związku Radzieckiego i kolonialna Afryka Wschodnia.

Stefan Müller. Wynurzenia, czyli nic: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Stefan Müller. Wynurzenia,...

65,10 zł Cena
Publikacja prezentuje postać i dorobek wrocławskiego architekta, urbanisty i teoretyka architektury najnowszej. Jej część wstępna zawiera tekst Tadeusza Zipsera o projektach, pracach teoretycznych i działalności dydaktycznej Stefana Müllera, esej Andy Rottenberg poświęcony jego fascynacji sztuką konceptualną oraz zapis rozmowy z Tadeuszem Złotorzyckim i komiks Pawła Jaszczuka, prezentujący w rysunkach i fotografiach najważniejsze wydarzenia i ludzi w jego życiu. W bogato ilustrowanej części poświęconej projektom architektonicznym zaprezentowano zrealizowane i niezrealizowane prace powstałe na przestrzeni ponad pół wieku. Ważnym dopełnieniem prezentacji dorobku Stefana Müllera jest ostatnia część katalogu, zawierająca jego teksty pisane w latach 1971–2009.
Dagarama. Powrót do przyszłości: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Dagarama. Powrót do...

30,45 zł Cena
"Książka wydana przy okazji wystawy prezentowanej w Muzeum Architektury we Wrocławiu w dniach 31.03.-22.05.2011, poświęconej twórczości Jana Głuszka - Dagaramy."
Daniel Libeskind: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Daniel Libeskind....

15,00 zł Cena

"Katalog prezentuje twórczość Studia Daniel Libeskind w Nowym Jorku i towarzyszył wystawie prezentowanej w Czechach i w Polsce. Teksty w języku angielskim, polskim i czeskim. Fotografie i wizualizacje - Studio Daniel Libeskind."

Katedry angielskie: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Katedry angielskie

59,85 zł Cena
Pięknie wydany, dwujęzyczny katalog autorstwa Zygmunta Świechowskiego we współpracy z Elżbietą Chodkiewicz-Przypkowską i Ewą Świechowską omawiający najważniejsze katedry Anglii. Towarzyszy wystawie prezentowanej w Muzeum Architektury od 11 października do 20 listopada 2011 r.
Die Jahrhunderthalle und das Ausstellungsgelände in Breslau
 • Niedostępny

Die Jahrhunderthalle und...

123,90 zł Cena
Dostępność: na zamówienie Jerzy Ilkosz'2005 in polnischer Sprache erschienener Band ist die erste Monographie, die den Bau in Gesamtkontext von Bergs Schaffen und vor dem Hindergrund der zeitgenössischen Architektur untersucht. Im Mittelpunkt des Buches steht die Genese der Jahrhunderthalle und der Jahrhundertausstellung, weitere Abschnitte behandeln die Geschichte des Ausstellungsgelände in der Zwischenkriegszeit sowie in den Jahrzehnten nach 1945 bis in die Gegenwart. Zu kaufen auch auf polnisch Hala Stulecia i Tereny Wystawowe we Wrocławiu - dzieło Maksa Berga und auf english Max Bergs Centennial Hall and Exhibition Grounds in Wrocław.
WUWA 2009 Wrocławska wystawa Werkbundu: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

WUWA 2009 Wrocławska...

149,10 zł Cena
Monograficzne, pełne opracowanie tematu, oparte na oryginalnych materiałach archiwalnych przechowywanych w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Autorka ukazuje złożony charakter eksperymentalnego osiedla WUWA i określa rolę, jaką dzięki niemu odegrał Wrocław w architektonicznym ruchu „Neues Bauen”, oraz wyznacza mu stosowne miejsce w historii architektury XX wieku.
Galeria jednego projektu. Architektura polska początku XXI wieku: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Galeria jednego projektu....

66,15 zł Cena
Publikacja jest podsumowaniem dotyczczasowej działalności Galerii Jednego Projektu. Zostało w niej omówionych czterdzieści sześć prestiżowych, polskich projektów architektonicznych realizowanych w latach 2002-2007.
Wielka sztuka za wielka Twórczość i dorobek APA Kuryłowicz & Associates
 • Niedostępny

Wielka sztuka za wielka...

50,40 zł Cena

Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates jest jedną z najlepiej znanych i najczęściej nagradzanych firm architektonicznych w Polsce. Istnieje od 1990 roku. Prezesem pracowni jest Stefan Kuryłowicz, a jedną z głównych projektantek – Ewa Kuryłowicz. Liczący ponad 50 osób zespół pracowni tworzą w ogromnej większości ich dawne studentki i studenci. Każdy z nich jest odrębną indywidualnością twórczą, a elementem cementującym tak różnorodną i barwną ekipę jest wyznawanie wspólnych wartości intelektualne podejście do architektury i przekonanie, że każdy temat to osobne wyzwanie. Publikacja ilustruje najważniejsze realizacje pracowni z lat 1997-2007.

JEMS Architekci 9/9
 • Niedostępny

JEMS Architekci 9/9

33,60 zł Cena

Publikacja stanowi prezentację osiągnięć projektantów z wielokrotnie nagradzanego warszawskiego biura architektonicznego JEMS. Katalog towarzyszył wystawie "JEMS Architekci, 9 projektów i 9 realizacji", która odbyła się w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Cechą charakterystyczną projektowanych budynków jest umiejętne wkomponowanie nowoczesności w historyczne otoczenie. Katalog zawiera zarówno fotografie projektów, jak i już zrealizowanych obiektów. Katalog utrzymany jest w konwencji czarno-białej. Projekt: Krzysztof Koszewski i Stefan Drewiczewski. Słowo wstępne: Ewa P. Porębska.

Erich Mendelsohn. Dynamika i funkcja. Zrealizowane wizje kosmopolitycznego architekta
 • Niedostępny

Erich Mendelsohn. Dynamika...

25,20 zł Cena

Książka jest doskonałą, zawierajającą pełną bibliografię, monografią architekta. Autorami artykułów są m.in.: Charlotte Benton (Cambrige, Wielka Brytania) Ita Heinze-Greenberg (Rohrdorf, Niemcy), Kathleen James (Berkeley, CA, USA), Hans R. Morgenthaler (Denver, CO, USA), Regina Stephan(Darmstadt, Niemcy).