Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 49,00 zł - 89,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Słowo Obraz Terytoria

Słowo Obraz Terytoria

Aktywne filtry

Architektura kościołów dominikańskich w średniowiecznych Prusach
  • Niedostępny

Architektura kościołów...

75,00 zł Cena

Książka opisuje dzieje architektoniczne wielu kościołów dominikańskich. Na podstawie badań terenowych przedstawia wiele faktów na temat powstania i przekształcania architektury zbadanych obiektów. W książce zawarte są również autorskie ilustracje pozwalające lepiej opisać obiekty.

Zabytkowa architektura Gdańska w latach 1945-1951: ksa24.pl
  • Niedostępny

Zabytkowa architektura...

82,95 zł Cena

Książka podejmuje temat odbudowy najcenniejszych zabytków architektonicznych Gdańska po drugiej wojnie światowej. Powojenne dzieje kilkudziesięciu częściowo zniszczonych lub zaledwie uszkodzonych monumentalnych budowli zabytkowych (gotyckich kościołów, ratuszy, średniowiecznych bram miejskich i nowożytnych fortyfikacji) pozostawały dotąd na marginesie zainteresowań badaczy zabytkowej architektury.

INNE OBRAZY. Oko, widzenie, sztuka. Od Albertiego do Duchampa: Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

INNE OBRAZY. Oko, widzenie,...

49,35 zł Cena

"Podzielając pogląd wyrażony przez Rudolfa Arneheima o tym, że nasze oczy zostały zdegradowane do roli instrumentów pomiarowych i rozpoznających, autorka tropi i wskazuje te elementy w naszym postrzeganiu świata, które na przestrzeni wieków zostały wyeliminowane lub zignorowane przez konwencje kulturowe. W książce obraz jest nie tylko punktem wyjścia nowych sposobów widzenia i interpretacji świata, ale staje się też narzędziem do poznania mechanizmów naszej kultury i przyjętych przez nią nawyków percepcyjnych."

ARCHITEKTURA WSPÓLNOTY: Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

ARCHITEKTURA WSPÓLNOTY

88,20 zł Cena

Status: nakład wyczerpany. Pozycja niedostępna Brzydota w naturze jest niezmiernie rzadka. Systematyczna brzydota środowiska i architektury to wina ludzi. To nie rezultat braku kultury, przeciwnie – wynika ona z chaosu konceptualnego, z determinacji i upartego podążania za fałszywymi ideami, z niesłusznej i dekadenckiej ideologii kulturalnej. Buduj więc w taki sposób, abyś ty sam i osoby drogie twemu sercu odczuwały przyjemność, użytkując twoje budynki, patrząc na nie, żyjąc w nich i pracując, spędzając wakacje czy wreszcie starzejąc się w nich.

PROJEKTY I BAZGROŁY: Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

PROJEKTY I BAZGROŁY

55,65 zł Cena

Pomysł wydania tej małej książki przyszedł mi do głowy niedawno, gdy poproszono o reprodukcje kilku moich prac do strony internetowej Wydziału. Sięgnąłem do archiwum, gdzie zobaczyłem dawne projekty z Polski, Francji, Niemiec, jak i te, które powstały już w USA. Widząc je ponownie świeżym okiem pomyślałem, że wiele z tych prac jest ciągle interesujących pomimo upływu często kilkudziesięciu lat od ich powstania – moje pierwsze profesjonalne projekty książek zrobiłem jesienią 1958 roku w Katowicach.