Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 189,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Arkady

Arkady

Aktywne filtry

Architektura wybór czy...

79,00 zł Cena

W książce pt. Architektura wybór czy przeznaczenie Leon Krier - jeden z najwybitniejszych teoretyków urbanistyki i architektury podsumowuje niemal 30 lat swoich studiów nad architekturą. Opisuje w niej źródła swojego buntu przeciwko modernizmowi zrywającego z ewolucyjną tradycją poprawiania na rzecz rewolucyjnego zburzenia wszystkiego.

ARCHITEKTURA. Style i detale

74,00 zł Cena

Ilustrowany przewodnik po historii architektury od najdawniejszych cywilizacji po rewolucje przemysłową. Dzięki szczegółowym komentarzom poznajemy style architektoniczne i fachową terminologię, a także tajemnice warsztatu dawnych budowniczych, od Amhotepa do Palladia, od Wirtuwiusza do Wrena. W książce są piękne rysunki i ryciny ilustrujące tysiące detali architektonicznych.

Projektowanie wybranych...

120,00 zł Cena

W książce "Projektowanie wybranych stalowych konstrukcji specjalnych z przykładami obliczeń" znajdziemy opisane podstawy projektowania stalowych konstrukcji przemysłowych i specjalnych ze szczególnym zwróceniem uwagi na te, których modelem obliczeniowym jest ustrój prętowy.

Jak czytać nowoczesne budynki. Jones Will
  • Niedostępny

Jak czytać nowoczesne budynki

31,20 zł Cena

Jak czytać nowoczesne budynki autorstwa Jones Will jest niezastąpionym kieszonkowym informatorem pomagającym zrozumieć architekturę epoki nowoczesnej.

Przedstawia, jak historia nowoczesności zapisana jest w cegłach, betonie, stali i szkle i w jaki sposób nowoczesne budynki symbolizują ponad sto pięćdziesiąt lat nieustających innowacji i inspiracji.

Hotel Bristol. Na rogu...

89,00 zł Cena

Publikacja Hotel Bristol. Na rogu historii i codzienności autorstwa Toeplitz-Cieślak Faustyny , Żukowskiej Izabeli przedstawia historie warszawskiego hotelu od XIX wieku po czasy współczesne.

W treści publikacji opisane są także losy pierwszego wlaściciela hotelu - Ignacego Jana Paderewskiego. Hotel Bristol w Warszawie to niemy świadek historii, wielkiej polityki, chwilowa siedziba rządu, miejsce pobytu najznamienitszych gości stolicy: polityków, artystów, finansistów – przedstawiony w faktach, anegdotach, materiałach z epoki... i plotkach.   

Gaudi. Encyklopedia Sztuki

49,90 zł Cena

Gaudi. Encyklopedia Sztuki opowiada o Antonio Gaudi, jednym z najciekawszych i najbardziej oryginalnych architektów świata, znany z organicznego, oryginalnego stylu. Jego secesyjny styl wywarł ogromny wpływ na architekturę XX wieku.

Ten kataloński twórca Sagrada Familia jest dzisiaj uważany za prekursora architektury biomorficznej. Zużytkował paraboliczne łuki, fantastyczne formy i zawiłe desenie oraz organiczne kształty podpatrywane w przyrodzie. 

Leksykon zabytków...

109,00 zł Cena

Władysław Strzemiński zawsze w awangardzie autorstwa Magdy Osip-Pokrywki, Mirosława Osip-Pokrywki, którzy omawiają drogocenne zabytki i polskie pamiątki na terenie dawnych Kresów Wschodnich, znajdujących się obecnie w granicach Litwy i Białorusi.

Znajdziemy wśród nich: budowle sakralne, pałace i dwory, domy mieszkalne i zabudowania gospodarcze, mosty, bramy, cmentarze – świadectwa polskiej kultury. Całość – ponad 500 obiektów – zilustrowana rzutami, planami oraz fotografiami z 2015 r. Album daje wspaniałą okazję do zapoznania się z obecnym stanem pozostawionego tam dziedzictwa polskiej kultury.

Jak czytać mosty ? Konstrukcje łączące stulecia
  • Niedostępny

Jak czytać mosty ?...

39,00 zł Cena

Tom Jak czytać mosty to bogato ilustrowany przegląd zróżnicowanych rozwiązań inżynieryjnych służących do pokonywania przeszkód wodnych i innego typu. W pierwszej części autorzy opisują typy mostów i sposoby ich wykorzystywania. Pomaga to zrozumieć w jaki sposób materiały i technologie wpływają na rozwój tych konstrukcji. W kolejnych rozdziałach zamieszczone zostały historie rozwoju poszczególnych rodzajów przepraw i przykłady ich najciekawszych realizacji. Każdy z obiektów prezentowany jest na ilustracji opatrzonej szczegółowymi rysunkami i opisami. Dzięki temu czytelnikowi łatwiej jest zrozumieć podstawowe podobieństwa i różnice konstrukcyjne. 

Jak czytać kościoły
  • Niedostępny

Jak czytać kościoły. Krótki...

10,00 zł Cena

Publikacja Jak czytać kościoły. Krótki kurs architektury chrześcijańskiej autorstwa McNamara Denis R. jest wspaniałym wademekum po tym, jak rozumieć chrześcijańskie budowle sakralne.

Rozważa świątynie w kontekście ich powstania i znaczenia kulturowego. Książka daje wiedzę pozwalającą na świadome podziwianie najbardziej spektakularnych obiektów sakralnych. Rozpoczyna się przeglądem typów budowli, stylów i ich materiałów. Kolejne rozdziały tłumaczą znaczenie i wykorzystanie poszczególnych elementów architektonicznych, wyjaśniają ich funkcjonowanie w różnych epokach i lokalizacjach. Końcowe fragmenty są poświęcone są problematyce ornamentyki i symboliki.

Elementy nowoczesnej...

89,00 zł Cena

Publikacja Elementy nowoczesnej architektury. Zrozumieć współczesne budynki autorstwa Markoc Selen, Srivastava Amit przedstawia wiadomości o detalach, kontekście kulturowym i przestrzennym, funkcjach, oświetleniu, zdobieniach.

Publikacja poświęcona jest dla architektów, studentów architektury i wszystkich, którzy interesują się nowoczesną architekturą i cenią wspaniałe budowle.

PRZEWODNIK PO ARCHITEKTURZE...

49,00 zł Cena

Publikacja PRZEWODNIK PO ARCHITEKTURZE WSPÓŁCZESNEJ. Dlaczego wolno tak budować? autorstwa Johna Zukowsky, który przedstawia 100 wspaniałych budowli powstałych w ciągu ostatnich siedmiu dekad.

Są one tworem architektonicznych wizjonerów XX wieku, takich jak: Mies van der Rohe, Frank Lloyd Wright, Shina Takamatsu, Shigeru Bana. Te jedyne w swoim rodzaju arcydzieła architektury są odzwierciedleniem czasów w jakich powstały. Tym, co łączy wszystkie projekty architektoniczne, jest relacja między klientem a architektem…

Warunki techniczne dla...

140,00 zł Cena

Stan prawny: 1 stycznia 2016 r. Przepisy z komentarzem opisowo-graficznym (180 rysunków) Poradnik ten jest jedyną tego typu publikacją na rynku wydawnictw specjalistycznych opracowaną przez znanego i cenionego architekta Władysława Korzeniewskiego. Jego niewątpliwą zaletą jest komentarz opisowo-graficzny wkomponowany w treść przepisów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Książka ta jest niezbędna do projektowania budynków, ich budowy i przebudowy oraz zmiany sposobu użytkowania Dlaczego warto mieć ten poradnik? Poradnik zawiera opisowo-graficzny komentarz ilustrowany 180 rysunkami (w tym 10 nowymi). 

Budynki jednorodzinne....

69,00 zł Cena

W publikacji Budynki jednorodzinne. Projektowanie konstrukcyjne, realizacja, użytkowanie autorstwa Stefana Pyraka, Hanny Michalak zawarto całość tematu związanego z projektowaniem konstrukcji, realizacją i obiorem robót oraz zasadami użytkowania budynków jednorodzinnych w świetle nowych norm (w tym tzw. eurokodów konstrukcyjnych) i przepisów budowlanych.

Przedstawiono wzory liczbowe oraz rysunki i zestawienia tabelaryczne. Praca będzie pomocna dla studentów wydziałów architektury i budownictwa politechnik, projektantów, wykonawców oraz inwestorów.

Tablice do projektowania konstrukcji metalowych
  • Niedostępny

Tablice do projektowania...

69,00 zł Cena

Tablice do projektowania konstrukcji metalowych autorstwa Boguckiego Władysława, Żyburtowicza Zenona jest to Wydanie 7, zaktualizowane i uzupełnione.

W publikacji umieszczono znowelizowane tablice obejmujące charakterystyki geometryczne i statyczne konstrukcyjnych wyrobów stalowych walcowanych, giętych i spawanych oraz wyrobów ze stopów aluminium, lin, łączników i materiałów pomocniczych.

Rysunek perspektywiczny
  • Niedostępny

Rysunek perspektywiczny

59,00 zł Cena
Perspektywa to sztuka rozumienia i przedstawiania przestrzeni wokół nas. Próba jej „spłaszczenia” wymaga od rysownika uwzględnienia wszystkich aspektów sceny i kierunki patrzenia. Książka proponuje nowe sposoby obserwacji i odwzorowania przestrzeni. Podaje proste recepty pozwalające na przeniesienie jej na papier. Ponad 600 rysunków szczegółowo rejestruje jak kreować iluzje rzeczywistości. Lekcje te będą przydatne zarówno dla studentów jak i profesjonalnych grafików oraz architektów.

Perspektywa wykresowa dla...

49,00 zł Cena

Publikacja Perspektywa wykresowa dla architektów autorstwa Leona Marka Suzina przedstawia informacje dotyczące procesu widzenia i metod rzutowania niezbędnych w celu opanowania zagadnień związanych z perspektywą, ukazuje również podstawowe elementy i konstrukcje perspektywiczne.

Książka jest dedykowana dla studentów architektury, może stanowić pomoc dla wszystkich, którzy pragną doskonalić umiejętności rysunkowe. Twórca był absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Szkoły Rysunku im. W. Gersona. Wybitny architekt, wykładowca rysunku i geometrii wykreślnej na Wydziale Architektury PW i w Państwowej Żeńskiej Szkole Architektury im. S. Noakowskiego, malarz - autor wielu pięknych akwarel. 

PODSTAWY PROJEKTOWANIA...

62,10 zł Cena

Publikacja PODSTAWY PROJEKTOWANIA KONSTRUKCJI METALOWYCH autorstwa Jana Żmudy przedstawia zasady projektowania konstrukcji metalowych.

Poza informacjami dotyczącymi teorii projektowania, produkcji, właściwości stali, wyrobów i łączników podano zasady projektowania elementów rozciąganych, ściskanych, ścinanych i zginanych oraz belek i różnego rodzaju połączeń.

JAK CZYTAĆ OGRODY. Krótki kurs historii ogrodów
  • Niedostępny

JAK CZYTAĆ OGRODY. Krótki...

35,10 zł Cena

Publikacja JAK CZYTAĆ OGRODY. Krótki kurs historii ogrodów autorstwa Harrisona Lorraine jest to przyjazny, osobisty mini-przewodnik, który powinien towarzyszyć czytelnikowi podczas zwiedzania każdego ogrodu: dużego lub małego, stylowego lub współczesnego, publicznego czy prywatnego.

Nawet notoryczny miłośnik przyrody zyska świeże spojrzenie i wiele przyjemności oglądając świat ogrodów oczami eksperta. Fotografie założeń z różnych kultur i krajów dają przedsmak bogactwa i różnorodności miejsc wartych odwiedzenia. Pełne ciekawych spostrzeżeń wnikliwe komentarze umożliwiają odczytanie wizualnego języka obecnego w każdej grządce oraz interpretowanie i zrozumienie rozlicznych elementów tworzących przepiękne ogrody.

MEBLE INDUSTRIALNE....

35,10 zł Cena

Publikacja MEBLE INDUSTRIALNE. Renowacja i naprawa przedmiotów z metalu autorstwa Plun Fredericka przedstawia temat specjalnego rodzaju masowo wytwarzanych me­bli przeznaczonych do biur, fabryk i warszta­tów, który pojawił się w połowie XIX wieku, towa­rzysząc tzw. drugiej rewolucji przemysłowej.

Sprzęty te, wytwarzane z wytrzymałych materiałów, praktyczne i piękne zarazem, stały się dzisiaj elementem różnego rodzaju aranżacji wnętrz, od tych klasycznych, urzą­dzonych antykami, po utrzymane w surowej, industrialnej estetyce lofty. 

WZORNICTWO I EMOCJE. Dlaczego kochamy lub nienawidzimy rzeczy powszednie
  • Niedostępny

WZORNICTWO I EMOCJE....

39,00 zł Cena

Publikacja WZORNICTWO I EMOCJE. Dlaczego kochamy lub nienawidzimy rzeczy powszednie autorstwa Normana Donalda jest to wspaniały tekst światowej sławy naukowca w dziedzinie nauk kognitywnych, designu i sztuki użytkowej, wieloletniego pracownika firmy Apple wyjaśniająca, dlaczego użytkownik wybiera rzeczy ładne i wierzy, że działają one lepiej.

Dlaczego wydajemy grube pieniądze na ikony wzornictwa, jakie emocje w nas wzbudzają? Książka nie tylko dla projektantów, także dla psychologów, menadżerów, producentów i wszystkich, którzy chcą wiedzieć, dlaczego dokonują takich, a nie innych wyborów konsumenckich.

OGRODZENIA. Przepisy...

39,00 zł Cena

Publikacja OGRODZENIA. Przepisy budowlane, wzory, realizacja autorstwa Przemysława Ziarko przedstawia temat przepisów budowlanych, budowa ogrodzeń nie wymaga pozwolenia.

Nie znaczy to jednak, że nie wiąże się z żadnymi for­malnościami. Zarazem wznosząc nowe, jak i prze­budowując istniejące ogrodzenie, powinniśmy za­poznać się z podstawowymi aktami prawnymi regulującymi te kwestie. Ogrodzenie, zwłaszcza od strony ulicy, jest swoistą wizytówką właścicieli.