Karakter

Karakter

Aktywne filtry

Dobrze nastrojone miasto

49,00 zł Cena

Jak stworzyć szczęśliwe miasto? Jonathan F.P. Rose - nietypowy deweloper, a zarazem producent muzyczny, podaje w książce pt. "Dobrze nastrojone miasto" na to swój pomysł.

WYROBY. Pomysłowość wokół nas. Olga Drenda
  • Niedostępny

WYROBY. Pomysłowość wokół nas

49,00 zł Cena

Publikacja Wyroby. Pomysłowość wokół nas autorstwa Olgi Drendy to nowe spojrzenie na zjawiska, które jedni chcieliby wyrugować z naszej przestrzeni publicznej, a inni mają zdanie o nich jako za niegodne uwagi.

Epoka spektaklu. Perypetie...

65,00 zł Cena

Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku autorstwa Toma Dyckhoffa, brytyjskiego krytyka architektury i urbanistyki, przedstawia jak zmieniły się prawa, jakimi rządzi się miejska przestrzeń– i w rezultacie to, jak wygląda nasze życie w miastach.

Dzięki publikacji Dyckhoffa można z dystansem spojrzeć na to, co nazywane bywa „architekturą dla jednego procenta

Język miast

49,00 zł Cena

Język miast autorstwa Deyana Sudjica odpowiada na takie pytania jak Czym właściwie jest miasto? Co stanowi o jego charakterze? W jaki sposób powstawały miasta i jak się zmieniały? Na czym polega rywalizacja między miastami? Co znaczy dla miasta tłum i jego gniew?

Odwołując się m.in. do historii, urbanistyki i ekonomii, Deyan Sudjic rozkłada miasto na czynniki pierwsze. Przedstawia, jak rozumieć jego strukturę, funkcjonowanie i rozwój. Podaje dziesiątki przykładów z historii i współczesności, a przy tym nie ogranicza się do jednego regionu czy kontynentu, pisze m.in. o Nowym Jorku lat 50., starożytnym Ur w Mezopotamii, XIX-wiecznym Londynie, XX-wiecznym Stambule, współczesnym Mumbaju, Szanghaju czy Kairze. Pasjonująca, napisana z werwą i dociekliwością panorama miejskości.

Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast
  • Niedostępny

Miasto Archipelag. Polska...

49,00 zł Cena

Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast autorstwa Filipa Springera przedstawia trzydzieści jeden miast, kilkadziesiąt zajmujących opowieści.

Autor przebył całą Polskę od Słupska po Krosno i od Suwałk do Wałbrzycha, żeby poznać, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami.

Miasta wyśnione. Siedem wizji urbanistycznych, które kształtują nasz świat
  • Niedostępny

Miasta wyśnione. Siedem...

49,00 zł Cena

Wspaniałe wprowadzenie w świat architektury i urbanistyki. Wade Graham napisał książkę, jakiej mógłby mu pozazdrościć niejeden popularyzator wiedzy. Na trzystu stronach pomieścił historię najważniejszych dwudziestowiecznych koncepcji architektonicznych i ich twórców, kontekstu, w jakim powstały, i wreszcie wpływu, jaki wywarły na kształt naszych miast. Goodhue i miasto romantyczne, neoklasycyzm Burnhama, miasto racjonalne Le Corbusiera, antymiasto Wrighta, miasto samoorganizujące się Jacobs i Duany’ego, miasto konsumenckie Gruena i Jerdego, wreszcie miasto techno-ekologiczne Tengego i Fostera – ta książka to kopalnia wiedzy na temat architektury i pasjonujący przewodnik po naszym świecie, pozwalający zrozumieć, dlaczego wygląda on właśnie tak.

Architektura nowoczesna. Wykłady Frank Lloyd Wright w ksa24.pl
  • Niedostępny

Architektura nowoczesna....

25,00 zł Cena

Książka dostępna od 24 lutego 2016 Architektura nowoczesna to cykl sześciu wykładów, które wygłosił na Princeton University w 1930. Był już wtedy niepodważalnym autorytetem, a w tych pełnych pasji, lecz pieczołowicie przygotowanych tekstach zawarł swoje twórcze credo: odrzuca idee Corbusiera i chłodny funkcjonalizm modernistycznej architektury (wystarczy spojrzeć na dzisiejsze blokowiska, dokąd zbłądziła) i zamiast budynków–maszyn do mieszkania proponuje architekturę organiczną, zespoloną z przyrodą, opartą na formie otwartej, dynamicznej, stanowiącej wyraz i tło dla naszych potrzeb i dążeń. Jego indywidualizm czyni go twórcą niezwykle dziś aktualnym: bez romantyzmu – wskazuje – architektura sprowadzałaby się przecież do zwykłych pudełek z rurami.

JAK PRZESTAŁEM KOCHAĆ DESIGN

34,50 zł Cena

JAK PRZESTAŁEM KOCHAĆ DESIGN autorstwa Marcina Wichy, który mówi "Zmarnowałem dzieciństwo i młodość. Nie słuchałem Stonesów ani Depeche Mode. Moimi rockmanami byli graficy."

W domu architekta, Piotra Wichy, nie znajdziemy kapci, pufy ani meblościanki. Po podłodze stukają drewniaki, zdobyte cudem odrzuty z eksportu. Plakaty Świerzego, klocki Lego, deska kreślarska ojca i rubryka „Wybraliśmy dla Ciebie” w piśmie „Ty i Ja” to pilnie strzeżone przyczółki w wojnie z peerelowską brzydotą. Potem syn architekta zostaje projektantem. W kraju zmienia się system. Wróg jednak pozostaje ten sam, jest tylko bardziej krzykliwy. „Nasze logoski są za małe!” - denerwują się klienci. 

JAK DZIAŁA ARCHITEKTURA....

61,95 zł Cena

Publikacja JAK DZIAŁA ARCHITEKTURA. PRZYBORNIK HUMANISTY autorstwa Witolda Rybczyńskiego przedstawia pociągającą historia o tym, jak powstaje architektura i jak ją rozumieć.

Witold Rybczyński daje odpowiedź na najbardziej podstawowe pytania dotyczące tej dziedziny. Jakie idee stoją za powstaniem słynnych realizacji? Jakie są kulisy konkursów architektonicznych? Jak różni architekci odnoszą się do krajobrazu i otoczenia, w którym mają stanąć projektowane przez nich budynki? Co można wyczytać z planów i co wynika z doboru konkretnych materiałów budowlanych? Jak współczesna architektura odnosi się do przeszłości? Czym w architekturze jest smak? Co architektura naszych czasów mówi o nas samych? 

B JAK BAUHAUS

55,00 zł Cena

Publikacja B JAK BAUHAUS autorstwa Sudjic Deyan jest subiektywnym, wycinkowym, ale jednocześnie fascynującym portretem przedmiotów z których powstał (i nadal powstaje!) nowoczesny świat.

Deyan Sudjic jest dyrektorem Design Museum w Londynie, w kilkudziesięciu niedługich rozdziałach z równą swadą pisze o architekturze, jak i o grach komputerowych na przykładzie serii Grand Theft Auto; zajmuje się tematami bardzo rozległymi (film, moda, funkcjonalizm), ale skupia się również na drobiazgach, które wszyscy dobrze znamy z codziennego życia. 

Deliryczny Nowy Jork. Retroaktywny manifest: ksa24.pl
  • Niedostępny

DELIRYCZNY NOWY JORK....

72,45 zł Cena

Publikacja DELIRYCZNY NOWY JORK. Retroaktywny manifest dla Manhattanu autorstwa Rem Koolhaas przedstawia jak architektura spełnia nasze sny, pragnienia, marzenia.

Nowy Jork, laboratorium nowoczesności, gdzie wszystko staje się możliwe: kulisty budynek o wysokości dwustu metrów, perony i bocznice kolejowe w podziemiach wieżowca, dżungla pełna lwów w środku metropolii.

JĘZYK RZECZY. Dizajn i...

47,25 zł Cena

JĘZYK RZECZY. Dizajn i luksus, moda i sztuka. W jaki sposób przedmioty nas uwodzą? autorstwa Sudjic Deyan odpowiada na takie pytania jak: Czemu wymarzony komputer pod dwóch latach wydaje się nam bezużytecznym, tandetnym złomem? Z jakiego powodu niektóre przedmioty stają się fetyszami, a inne archetypami?

Co dziś jest prawdziwym luksusem: posiadanie pewnych rzeczy czy raczej rezygnacja z nich? Dlaczego dajemy się wciągać w obłędny trans konsumpcji?

ZACZYN. O Zofii i Oskarze...

51,45 zł Cena

Publikacja ZACZYN. O Zofii i Oskarze Hansenach autorstwa Springera Filipa to historia o niebanalnych osobowościach, niezwykłych ludzkich losach, odważnej architekturze, ale także – a może przede wszystkim – o naszej mentalności.

I o tym, jak bardzo brakuje nam dziś wizji naprawy świata, która – jak u Hansenów – opierałaby się na wierze w człowieka i poczuciu powinności wobec innych. Rzecz wciągająca, dająca do myślenia i po prostu mądra.

ŹLE URODZONE. Reportaże o architekturze PRL-u: Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

ŹLE URODZONE. Reportaże o...

76,65 zł Cena

Dworce w Warszawie i Katowicach, poznański Okrąglak, Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce, warszawski Pawilon Chemii i Supersam, wreszcie głośne ostatnio Emilia i Cracovia... Zdaniem jednych – budynki zasługujące na podziw i uznanie, zdaniem innych – ohydne komunistyczne baraki, które należy zrównać z ziemią. Dlaczego budzą takie kontrowersje? Jakie były okoliczności ich powstania i dlaczego niektórych z nich już nie ma? Czy i jak w ciągu kilku lat od pierwszego wydania książki zmienił się status tej architektury?

WIDZIEĆ/WIEDZIEĆ
  • Niedostępny

WIDZIEĆ/WIEDZIEĆ

72,45 zł Cena

Wznowienie poszukiwanej – bo obowiązkowej – książki z 2011 roku, jednej z pierwszych, a także jednej z najbardziej do dziś wartościowych pozycji dotyczących projektowania graficznego. WIDZIEĆ/WIEDZIEĆ to blisko czterdzieści tekstów stanowiących zwięzły przegląd teorii i historii dizajnu ostatnich stu lat, lecz tak naprawdę – niezbędnik każdego projektanta i niewyczerpane źródło inspiracji. To nie jest kolejna książka z obrazkami. To eseje, apele i polemiki najważniejszych teoretyków i praktyków projektowania graficznego na świecie. Jedyne, co może zirytować bardziej niż zapomnienie lub zignorowanie cię przez następne pokolenia, to przyglądanie się, jak powtarzają twoje głupie błędy – pisze Jeffery Keedy.

Myślenie architekturą: Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

Myślenie architekturą

59,85 zł Cena

Pozycja niedostępna

"Zbiór dziesięciu esejów jednego z najwybitniejszych współczesnych architektów, laureata nagrody Pritzkera w 2009 roku. Czym jest piękno w architekturze? Jak kształcić architektów? Co to znaczy, że budynek ma duszę? Jakie są zadania współczesnej architektury? Architektura ma swój własny obszar istnienia. Pozostaje w wyjątkowo cielesnym związku z życiem. W moim wyobrażeniu nie jest ona zasadniczo ani przesłaniem, ani znakiem, lecz oprawą i tłem dla przemijającego życia, wrażliwym naczyniem dla rytmu kroków po podłodze, dla skupienia przy pracy, dla ciszy snu - pisze autor.