Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 345,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

HITY KSIĘGARNI ksa24.pl

Najciekawsze książki architektoniczne dostępne na rynku

HITY KSIĘGARNI ksa24.pl

HITY KSIĘGARNI ksa24.pl

Aktywne filtry

Walka o dom. Wspomnienia...

58,00 zł Cena

Książka „Walka o dom” autorstwa AL-SABOUNI MARWA została nazwana przez „The Guardian” jedną z najlepszych książek o architekturze 2016 roku. Młoda architektka Marwa Al-Sabouni wraz z mężem i dziećmi decyduje się pozostać w ogarniętym szczególnie brutalnymi walkami rodzinnym mieście Hims. Tam, w czasie wojny, ukrywając się w ruinach miasta, szkicuje refleksje na temat miasta, architektury i domu. 

Miasto wolne od samochodów

48,00 zł Cena

W swojej drugiej książce pt. Miasto wolne od samochodów, autorzy - Melissa i Chrisa Bruntlett - skupiają się na opisie miasta, które powinno i może być bardziej przyjazne mieszkańcom. Pandemia covid-19 odwróciła do góry nogami życie ludzi prawie całej rozwiniętej części świata. Nagle się okazało, że trzeba zmienić codzienne rytuały. Zamiast jechać autem albo zatłoczonym metrem do biura, należy żyć lokalnie. Książka mówi o wygodnej lokalności. 

W stronę modernizmu....

79,00 zł Cena

Książka Michała Dudkowskiego pt. W stronę modernizmu. Architekt Romuald Miller jest pierwszą monografią Romualda Millera i wyczerpującą prezentacją jego dorobku. Blisko 400 ilustracji, w tym archiwalnych zdjęć niezachowanych budynków i reprodukcji oryginalnych projektów, pozwala w pełni ocenić dokonania architekta. Romuald Miller (1982–1945) działał od drugiej dekady XX wieku, a jego twórczość przechodziła znamienną dla tych czasów ewolucję – od poszukiwania w architekturze swojskości i polskiego stylu narodowego, przez ekspresjonizm i klasycyzujący monumentalizm, po próby tworzenia nowego, racjonalnego języka architektury opartego na funkcji i technologii. 

Długie lata 90....

79,00 zł Cena

Książka Anny Cymer pt. „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji” przedstawia szeroką panoramę architektoniczną dekady lat 90 w Polsce i porządkuje typologię powstających wówczas obiektów. Autorka pokazuje, że epoka lat 90. nie zamknęła się w tytułowym dziesięcioleciu, lecz trwała znacznie dłużej – od czasu, kiedy do Polski zaczęły docierać idee postmodernizmu, a architekci mogli wreszcie zakładać własne pracownie, do początku XXI wieku, kiedy wciąż realizowano budynki według wcześniejszych projektów.

Krajobraz architektoniczny...

155,00 zł Cena

Książka pt. Krajobraz architektoniczny Warszawy to  niemalże 200 – stronnicowy przewodnik po krajobrazie stolicy. Zapis zmian, które dokonały się w ciągu ostatnich dwudziestu lat w tym stale przeobrażającym się mieście.

Konieczny. Na styk

76,90 zł Cena

Książka pt "Konieczny. Na styk" autorstwa Piotra Kozaneckiego i Bartosza Patureja to zestaw o ludziach, relacjach z nimi, miejscach i budynkach.  

Azyle, nisze i enklawy

69,00 zł Cena

Nowa książka Jakuba Szczęsneg pt. "Azyle, nisze i enklawy" – autora „Witaj w świecie bez architektów” – to subiektywny katalog „małych utopii, projektów i przykładów tego, jak w różnych miejscach i epokach, w różnej skali i na wiele sposobów, ludzie budowali wokół ważnych dla nich tematów wciąż nowe wizje przyszłości”.

Architecture. The history...

30,00 zł Cena

Ten poręczny, autorytatywny i dobrze ilustrowany przewodnik oferuje chronologiczny przegląd zachodniej architektury od prehistorii do współczesności. Wszystkie główne fazy - starożytność, średniowiecze, renesans - są omówione, podobnie jak kluczowe nurty, takie jak neoklasycyzm i modernizm. Każdy ma oś czasu i jest osadzony w kontekście historycznym, społecznym i technologicznym, podczas gdy specjalne funkcje przedstawiają prace kluczowych architektów od Albertiego po Saarinena.

Wycena nieruchomości

60,00 zł Cena

W książce znajdziesz komentarze do wybranych przepisów:

ustawy o gospodarce nieruchomościami związanych z wycenami nieruchomości oraz
rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego.

Opracowanie umożliwia:

właściwą interpretację przepisów odnoszących się do wyceny nieruchomości,
analizę jej procedur i
uporządkowanie praktyki wyceny zgodnie z obowiązującymi przepisami.

EKO domy. Projektowanie
  • Niedostępny

EKO domy. Projektowanie

15,00 zł Cena

Coraz popularniejsze obecnie budynki ekologiczne mają na celu wykorzystanie zasobów naturalnych i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, a co za tym idzie pozostawienia go w stanie nienaruszonym dla przyszłych pokoleń. Książka zawiera 24 projekty budynków ekologicznych z przykładowymi planami funkcjonowania rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu.

Życie i przestrzeń

20,00 zł Cena

Chociaż w książce zaprezentowano prawie 30 projektów i realizacji nie jest ona klasycznym albumem przedstawiającym dorobek grupy projektowej. Stanowi głos architektów praktyków z pokolenia, które rozpoczęło działalność w czasach polskiej transformacji. Historia warszawskiej pracowni to opowieść o zawodowej inicjacji, konfrontowaniu się z realiami rynku budowlanego, wzlotach i upadkach, o konieczności godzenia wizjonerstwa z pragmatyzmem oraz o sile tkwiącej w solidarnej pracy zespołowej.

Plan na plan. Partycypacja...

15,00 zł Cena

Publikacja jest efektem kilkumiesięcznego projektu „Warszawskie plany miejscowe – poszukiwanie modelu partycypacyjnego”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Odblokuj” we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej oraz Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy wraz z Miejską Pracownią Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy. Celem działań było wypracowanie tytułowego modelu angażowania mieszkańców w tworzenie planów zagospodarowania przestrzeni. 

Biocentryzm. Kwantość,...

15,00 zł Cena

Poznaj fenomen ciągłego modyfikowania się i upadania tez, na których jeszcze kilka lat temu opieraliśmy swoją wiedzę. Biocentryzm zakłada, że otoczenie każdego z nas jest zależne od obserwatora. Według tej teorii nie istnieje obiektywny obraz świata, a wszystko, co wokół siebie widzimy jest wytworem naszych umysłów stanowiącym subiektywną imitację prawdziwego wizerunku rzeczywistości. Częścią tej koncepcji jest również twierdzenie, że to nie wszechświat kreuje życie, ale właśnie życie tworzy wszechświat.

Parki i ogrody terapeutyczne
  • Niedostępny

Parki i ogrody terapeutyczne

40,00 zł Cena

Problematyka terapeutycznych właściwości krajobrazu jest coraz bardziej popularna. Wiele ogrodów terapeutycznymi powstaje przy placówkach służby zdrowia. Coraz częściej doświadczenia dobroczynnego wpływu kontaktu z naturą w ogrodach leczniczych próbuje się przenieść na grunt miejskich przestrzeni publicznych. Parki i ogrody terapeutyczne to bogato ilustrowana, zawierająca ponad 300 fotografii rozwiązań zastosowanych na terenach zielonych książka, w której opisano szereg cech przestrzennych i elementów wyposażenia, jakie mogą przyczynić się do promocji zdrowia użytkowników parków i ogrodów.

Teorie i manifesty polskich...

67,00 zł Cena

Książka zawiera wypowiedzi teoretyczne architektów, autorów realizacji nominowanych i nagrodzonych w plebiscycie Polska Architektura XXL 2021. Swoje teksty zamieściło w niej 11 architektów i biuro projektowych: Szymon Wojciechowski - APA Wojcechowski, Jakub Turbasa, Jacek Nesterowicz i Adriana Waś - New Architekci, Mateusz Piwowarski, Medusa Group, Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak, Less is core, Przemysław Nowak i Leszek Moczulski - MML, Michał Miszkurka, Anna Śliwka, Katarzyna Westych - Pavy - 370 Studio, Anna Baranowska i Joanna Felczuk - Butterfly Studio, Katarzyna Adryjanek i Paula Kopczyk - PaKKa architektura krajobrazu.

Teksty poprzedza krótki wstęp autorstwa redaktora książki - Krzysztofa Sołoducha.

ARCHITEKTURA W WARSZAWIE. Lata 1989-2001
  • Niedostępny

ARCHITEKTURA W WARSZAWIE....

40,00 zł Cena

Seria "Architektura w Warszawie" opracowana przez prof. PAN dr hab. Martę Leśniakowską, wybitną badaczkę architektury, jest pierwszym na polskim rynku profesjonalnym architektonicznym katalogiem-atlasem nowej generacji, prezentującym najważniejsze i najciekawsze zachowane obiekty Warszawy od czasów najdawniejszych po początek XXI wieku. Poszczególne tomy obejmują: od ok. 1300 r do 1989 r.,  lata 1918-1939, lata 1945-1965, lata 1965-1989, lata 1989-2001. 

Architektura w Kazimierzu Dolnym i Janowcu
  • Niedostępny

Architektura w Kazimierzu...

72,00 zł Cena

Specjalistyczny katalog-atlas, który prezentuje wybrane budowle i niektóre pomniki Kazimierza Dolnego i Janowca, od czasów najdawniejszych (XIII wiek) po najnowsze (2001 rok). Katalog, opracowany na podstawie aktualnego stanu badań, pozwala pełniej zrozumieć istotę tutejszego niepowtarzalnego, a zmieniającego się krajobrazu architektoniczno-urbanistycznego. Bo Kazimierz Dolny, najsłynniejsze miasteczko polskie, oraz położony po drugiej stronie Wisły Janowiec, nie bez powodu co roku ściągają tysiące turystów i wielbicieli.

Miejska wyspa ciepła w...

15,00 zł Cena

Książka "Miejska wyspa ciepła w Warszawie" jest pierwszą tak obszerną monografią miejskiej wyspy ciepła (MWC) w Warszawie. Nie obejmuje wpływu miasta na elementy klimatu inne niż temperatura powietrza, jednak o jej wyjątkowości świadczy jej interdyscyplinarność i kompleksowość ujęcia. 

Oscar Niemeyer. Houses
  • Niedostępny

Oscar Niemeyer. Houses

50,00 zł Cena

Oscar Niemeyer to jeden z największych architektów naszych czasów. Jego niezwykle wpływowe prace nadały nowy wymiar nowoczesnej architekturze XX wieku. Projektant Brasilii pokazał, że rytmiczne, zmysłowe linie brazylijskiego modernizmu są tak samo nowoczesne, jak prostoliniowe linie Bauhausu. Oscar Niemeyer Houses przedstawia domy zbudowane przez tego wybitnego współczesnego mistrza w wystawnym formacie, który w końcu oddaje sprawiedliwość jego niezwykłej pracy. Postrzegane jako kolekcja, domy te służą zademonstrowaniu szerokiego zakresu niesamowitego geniuszu Niemeyera.

Język i rzeczywistość architektury
  • Niedostępny

Język i rzeczywistość...

10,00 zł Cena

Działalność Fundacji im. Stefana Kuryłowicza ma na celu wspieranie i promocję odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Patron Fundacji, wierzył, że ład architektoniczno-urbanistyczny można osiągnąć dzięki mądrej współpracy profesjonalistów z różnych dziedzin.