Parma

Parma

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

ZAMKI W POLSCE

37,70 zł Cena
"Zamki są jak ludzie. Z dzieciństwa drewniano-ziemnych grodów u początków historii i walecznej młodości średniowiecznych warowni wyrosły w wieku dojrzałym na arystokratyczne rezydencje, które dziś, leciwe, są powiernikami tajemnic i przewodnikami po komnatach kulturowego dziedzictwa."

KOŚCIOŁY I SANKTUARIA

45,15 zł Cena
Największym wkładem do skarbnicy polskiej architektury może poszczycić się budownictwo sakralne – wciąż żywe i rozwijające się. Album przedstawia 146 wybitnych – historycznych i współczesnych – realizacji tego budownictwa, murowanych i drewnianych, wyposażonych w bezcenne dzieła sztuki. Wydanie angielsko - polskie.

PIĘKNE MIASTA

68,67 zł Cena
Część Europy między Bałtykiem i Karpatami, doświadczona przez historię i dobrem i złem, w której czuje się łączność z minionymi pokoleniami, a tradycja miesza się ze współczesnością. Ludzie o różnych obyczajach i religiach stworzyli tu swój własny świat, dla siebie i potomnych zakładali grody starali się zrobić to jak najlepiej, najmądrzej i najpiękniej... Wielokrotnie niszczone, jak Feniks z popiołów powstawały piękne miasta. Album zaprasza Państwa do odwiedzin 16 najpiękniejszych miast Polski.

ORLE GNIAZDA

71,40 zł Cena
Dla jednych „orle gniazda” są światem pełnym fanatazji, legend, dla innych nasuwają skojarzenia o dawnej świetności budowli królewskich czy rodów rycerskich i możnowładczych dawnej Polski, zajmują profesjonalistów i amatorów, rodzą zainteresowania historyczne, są przedmiotem wielu opracowań naukowych, popularnych oraz literackich refleksji”. Wyjątkowe, bogate w zdjęcia opracowanie oddajemy w Państwa ręce.

OD KOMNATY DO IZBY

71,40 zł Cena

Burze dziejowe, nie oszczędzając ziem polskich w minionych stuleciach, pozbawiły nas możliwości poznawania z autopsji wielu dawnych siedzib. Chcąc jednak wiedzieć, jak niegdyś mieszkali Polacy, przyjrzymy się nielicznym zachowanym, autentycznym wnętrzom, i tym, które odtworzono w muzeach i skansenach.

KRÓLEWSKIE REZYDENCJE

68,67 zł Cena
Warszawa ma trzy królewskie rezydencje: Zamek Królewski, Łazienki, Wilanów. Wszystkie je łączy Trakt, zwany Królewskim. Te trzy świadectwa historii, kultury i sztuki stały się wizytówką stołecznego miasta. W Państwa ręce oddajemy album, prezentujący te skarby stolicy. Warsaw has three royal residences: The Royal Castle - official seat of all Polish monarchs, Łazienki - former suburban residence, Wilanów - the old summer palace. All of these are linked by a thoroughfare known as the Royal Way.