Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 250,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Historia

Historia

Jest 142 produktów.

Pokazano 1-21 z 142 pozycji

Aktywne filtry

Jakby luksusowo. Przewodnik...

55,00 zł Cena

Dwuznaczność tytułu książki pt. "Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90" jest zapożyczona z filmu „Galimatias, czyli kogel-mogel II” Romana Załuskiego. Idealnie podsumowuje ona architektoniczną rzeczywistość lat 90 w Polsce. Z jednej strony to dekada spektaklu i reprezentacyjności, z drugiej w jej DNA są wpisane przejściowość i niedostatek. Jak nie zgubić się wśród tych sprzeczności?

Książka pt. "Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90" to zbiór opowieści o tym, kim byliśmy jeszcze nie tak dawno temu i kim marzyliśmy, by się stać. Może to ostatni moment na ich wysłuchanie, zanim wiele budynków lat 90. bezpowrotnie zniknie z mapy miasta.

D30. Biografia zapomnianego...

139,00 zł Cena

"D30. Biografia zapomnianego budynku” Marty Urbaniak to książka o modernistycznej kamienicy na ulicy Dąbrowskiego 30 w Warszawie, której autorstwo przypisywane było małżeństwu Syrkusów. Sam budynek, odrestaurowany przez inwestora Pawła Prasułę z EIP Group, firmy z branży IT, stał się pretekstem do dziennikarskiego śledztwa dotyczącego jego faktycznego architekta oraz zapomnianej bohaterki Powstania Warszawskiego, Katarzyny Borowińskiej, która zginęła tuż przed jego wejściem.

Książka jest bogato ilustrowana i ma wysmakowaną szatę graficzną zaprojektowaną przez Marcina Ślusarczyka z Bakcyl Studio. Zapewnia nie tylko interesującą lekturę, ale jest też pięknym przedmiotem kolekcjonerskim, którego oglądanie staje się wizualną przyjemnością. 

Modernizm między budynkami

47,00 zł Cena

Autorki książki "Modernizm między budynkami" patrzą na modernizm z punktu widzenia architektury krajobrazu. Analizują w jaki sposób idee, formy i treści modernizmu mogą być interesujące z punktu widzenia dzisiejszych potrzeb kształtowania przestrzeni między budynkami. Autorki reprezentują trzy pokolenia, które w inny sposób zetknęły się z modernizmem. Różnorodność spojrzenia sprawia, że zwracają uwagę na różne aspekty tego ważnego dla polskiej architektury nurtu w kontekście jego zastosowań krajobrazowych.

Architektura i planowanie...

29,00 zł Cena

Autorka przedstawia przemiany architektoniczne i przestrzenne kompleksów uniwersyteckich w Europie i Ameryce Północnej, począwszy od wieków średnich, kiedy kształtujące się wówczas uczelnie sięgały głównie po wzorce monastyczne, po połowę wieku XIX, gdy architektura uniwersytecka stała się ucieleśnieniem porządku politycznego wprowadzonego po wojnach napoleońskich i wyrazem ambicji nowych państw narodowych. Prezentuje najważniejsze obiekty i zespoły architektoniczne oraz opisuje złożone przemiany kulturowe stojące za zmieniającym się kształtem gmachów uniwersyteckich.

Architektura. Przewodnik po...

34,99 zł Cena

Zwięzły przewodnik, opisujący style architektoniczne budowli całego świata, dostarcza informacji na temat najważniejszych kierunków, które dominowały w architekturze od czasów starożytnych.

Książka zawiera wykazy charakterystycznych cech, które pozwolą ci zidentyfikować styl niemal każdego budynku, a to da ci zupełnie nowe spojrzenie na twoje otoczenie.

  • Chronologiczny przewodnik po stylach architektonicznych
  • Liczne fotografie
  • Wykaz podstawowych cech charakteryzujących poszczególne style architektoniczne
  • Ilustrowany słowniczek terminów architektonicznych

Architektura. Przewodnik po...

34,99 zł Cena

Czy jesteś miłośnikiem architektury? Czy potrafisz rozpoznać barokową budowlę albo wyobrazić sobie styl palladiański?  Czy po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o otaczających cię budynkach i o zabytkach, które podziwiasz w podróży?
Bez względu na to, czy o architekturze wiesz dużo czy niewiele, przekonasz się, że ten zwięzły przewodnik dostarcza informacji na temat najważniejszych kierunków, które dominowały w architekturze.
Zawiera również: 
• Chronologiczny przewodnik po stylach architektonicznych
• Liczne fotografie
• Wykaz podstawowych cech charakteryzujących poszczególne style architektoniczne
• Ilustrowany słowniczek terminów architektonicznych

Kłopotliwe dziedzictwo?...

79,00 zł Cena

Dziedzictwo bywa kłopotliwe, o czym zaświadczają najlepiej były obóz koncentracyjny Auschwitz czy Pałac Kultury i Nauki. Największy jednak kłopot mamy z tym, co pozostawiła w naszym kraju Trzecia Rzesza. Jak złożona jest to kwestia, pokazuje najnowsza książka Międzynarodowego Centrum Kultury pt. Kłopotliwe Dziedzictwo. Architektura III Rzeszy w Polsce. I dostarcza najpełniejszego jak dotąd, nierzadko zaskakującego przeglądu tych „źle urodzonych” budowli.

Wrocławska architektura...

47,00 zł Cena

Wrocławska architektura spod znaku swastyki na tle budownictwa III Rzeszy autorstwa Dobesz J.L. publikacja jest pierwszym, analitycznym i krytycznym przeglądem wrocławskiej architektury z okresu III Rzeszy, ukazanej na szerokim tle ówczesnego terenie Hitlera.

Z powodu, że sztuka narodowego socjalizmu nie powstała nagle – w 1933 roku, w pracy znalazły się również wątki poświęcone procesowi narodzin tej sztuki, społecznej atmosferze tamtych czasów oraz ważniejszym aktorom politycznej sceny jako jej współtwórcom.

Trony w architekturze –...

94,50 zł Cena

Trony w architekturze – architektura tronów autorstwa Niemczyk E. publikacja jest rodzajem analitycznej sondy w wszechstronne i barwne dzieje ludzkości – zaczynająć od prehistorii, poprzez czasy starożytne do współczesności, obejmując zarówno kultury Zachodu, jak i egzotyczne kręgi Azji, Czarnej Afryki i Ameryki.

Funkcję sondy pełni tu analiza kompozycji architektonicznej, powiązanej z tak istotnym akcentem przestrzennym – a zarazem zwornikiem idei politycznych i sakralnych – jakim był tron.

Ogrody na Śląsku. Barok

120,00 zł Cena

Ogrody na Śląsku. Barok autorstwa Brzezowski W., Jagiełło M., zdaniem Ernesta Niemczyka publikacji towarzyszy świetna szata graficzna z licznymi ilustracjami, jak i również subtelna dawka życzliwej ironii, wywołanej dramatycznymi i paradoksalnymi losami opisywanych założeń ogrodowych oraz ich bogatego wyposażenia.

Niech potwierdzeniem będzie tu los pomnika św. Jana Nepomucena, który stojąc niegdyś między zwierciadłami wody patronuje teraz pobliskiemu parkingowi.

Architektura spod znaku...

75,00 zł Cena

Architektura spod znaku Temidy w prowincji śląskiej w latach 1877–1918 autorstwa Wróblewski S. w publikacji przedstawiono rozwiązania z niemal 130 okręgów sądowych.

Każdy z budynków stanowił, mimo wspólnych cech, unikalne świadectwo europejskiej kultury belle époque, jej symboliki i piękna.

Morphological analysis of...

82,00 zł Cena

Morphological analysis of urban structures – the cultural approach. Case studies of Jewish communities in Lodz and Mazovian voivodeships Anglojęzyczna publikacja autorstwa Małgorzaty Hanzl, która stanowi podsumowanie wieloletnich badań autorki.

Duża część opracowania dotyczy Łodzi. W wyniku kilkuletniej pracy inwentaryzacyjnej studentów, udało się zebrać całkiem spory materiał pokazujący obszary miasta zamieszkałe niegdyś przez społeczność żydowską. 

Arystotelesowskie i...

33,60 zł Cena

Publikacja Arystotelesowskie i religijne źródła nowego klasycyzmu w architekturze współczesnej autorstwa Artura Zaguła jest podzielona na 3 rozdziały, w których ukazano związki między teorią i praktyką Nowych Klasycystów.

W rozdziale 1 omówiono najważniejsze ideowe i teoretyczne przesłanki towarzy­szące narodzinom tego nurtu oraz najważniejsze teksty teore­tyczne, które zbudowały pole do rozważań na temat potrzeby, czy nawet ko­nieczności, przywrócenia tradycyjnych, klasycznych form w architekturze. W rozdziale 2 pokazano poglądy Arystotelesa, szczególnie te dotyczące moralności i estetyki, skonfrontowane z ideami i praktyką architek­toniczną Nowych Klasycystów. W rozdziale trzecim zajęto się religijnymi korzeniami Nowego Klasycy­zmu.

Od chłopskiej chałupy do...

45,00 zł Cena

Publikacja Od chłopskiej chałupy do domu mieszkalnego współczesnego rolnika autorstwa Mariana Magdziaka omawia i obrazuje przemiany, jakie zachodziły w sposobie programowania i kształtowania planu i architektury chłopskiej chałupy, na drodze do współczesnego domu rolnika.

Przedstawia ona okres dwudziestego wieku, okres, w którym po uwłaszczeniu chłopów, można było samodzielnie kształtować swoje środowisko zamieszkania według własne woli i na miarę swojego statusu materialnego. Wydanie jest wzbogacone o materiały i doświadczenie autora wynikające z badań naukowych nad architekturą ludową, jak i długoletnią praktykę zawodową.

Architektura domów...

64,00 zł Cena

Książka Architektura domów towarowych, a geneza wizualnej promocji na przykładach realizacji niemieckich przed 1939 rokiem autorstwa Katarzyny Janickiej stanowi ciekawe i wyczerpujące ukazanie roli rodzącego się pod koniec XIX wieku wizualnego merchandisingu w formowaniu struktur wewnętrznych domów towarowych na terenie Niemiec.

Zaliczając szeroki kontekst tradycji europejskiej i amerykańskiej, autorka przedstawia podstawowe tendencje architektoniczne w projektowaniu dużych obiektów handlowych należących do rodzinnych koncernów: Tietz, Wertheim i Rudolpha Karstadta.

Zwyczajny rocznik 1958....

25,00 zł Cena

Zwyczajny rocznik 1958. Wspomnienia ze studiów 1958–64 w 100-lecie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej pod redakcją K.Kucza-Kuczyński, która dedykowana jest osobą zaczynającym studia na Wydziale Architektury w 1958r. oraz nauczycielom

Studia do dziejów...

45,00 zł Cena

Studia do dziejów architektury i urbanistyki w Polsce. Tom I. Kresy dawnej Rzeczypospolitej przedstawia Zbiory Naukowe Zakładu Architektury Polskiej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, które są jedną z najcenniejszych kolekcji materiałów inwentaryzacyjnych historycznych założeń urbanistycznych i obiektów architektonicznych w Polsce.

Zapoczątkowanie zbioru sięgają 1922 roku, czyli roku założenia przez profesora Oskara Sosnowskiego Zakładu Architektury Polskiej Politechniki Warszawskiej – pierwszego w Warszawie obiektu naukowego zajmującego się dziedzictwem architektonicznym ziem Polski, skupiającej multidyscyplinarny zespół architektów, historyków sztuki i historyków. 

Przebudowa Gdańska w jego...

16,00 zł Cena

Publikacja Przebudowa Gdańska w jego złotym wieku autorstwa T.Zarębskiej omawia urbanistykę Gdańska w okresie od XVII w. ukazano najpierw średniowieczną konstrukcję miasta, następnie renesansową przebudowę i jej manierystyczną kontynuację.

Uwydatniono sylwetki znakomitych urbanistów, a także rolę rady miejskiej w kształtowaniu wyglądu Gdańska.

Początki urbanistyki...

79,00 zł Cena

Publikacja Początki urbanistyki współczesnej. Doświadczenia zagraniczne a środowisko warszawskich urbanistów przełomu XIX i XX w. autorstwa A. Szmeltera przybliża Czytelnika w zagadnienia związane z początkami urbanistyki współczesnej, które wywarły wpływ na formowanie się postawy twórczej pierwszych polskich urbanistów działających w środowisku warszawskim. 

Informacyjne środowisko...

25,00 zł Cena

Publikacja Informacyjne środowisko rekonstrukcji. Przedlokacyjna struktura osadnicza w Pułtusku w XIII-XIV wieku, dokumentuje badania naukowe w dziedzinie archeologii i historii architektury, które zostały wsparte programami służącymi do wspomagania projektowania.

Do weryfikacji użyteczności narzędzi wspomagających projektowanie parametryczne wytypowano średniowieczną drewnianą osadę, odkrytą podczas badań archeologicznych przeprowadzonych w latach 1976-1984 na dziedzińcu zamkowym w Pułtusku. Wybitność znaleziska, polegała zarówno na niezwykłej historii istniejącej przez około 140 lat osady, jak i stanie zachowania odkrywanych artefaktów.