Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 42,00 zł - 66,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Borussia

Borussia

Aktywne filtry

Mazurskie cmentarze
  • Niedostępny

Mazurskie cmentarze

47,25 zł Cena

Już od lat olsztyńska "Borussia" wiele miejsca w swojej działalności poświęca problematyce krajobrazu kulturowego Warmii i Mazur. Czytanie krajobrazu, jak to nazwaliśmy, ma szczególne znaczenie w miejscu, gdzie przekaz pokoleniowy i tradycyjne więzi zostały przerwane. Wowczas pozostaje odwoływać się do materialnych śladów przeszłości, do znaków krajobrazu. W ten sposób jesteśmy w stanie nie tylko wzbogacić i uzupełnić naszą wiedzę historyczną. Ten rodzej poznania tworzy emocjonalną więź z miejscem zamieszkania, pozwala budować tożsamość regionalną.

Architektura w krajobrazie wiejskim Warmii i Mazur
  • Niedostępny

Architektura w krajobrazie...

42,00 zł Cena
Jak wykorzystać bogactwo i różnorodność dziedzictwa historycznego? Czy historia miejsca jest dla nas ważna? Jak żyć zgodnie z tradycją i krajobrazem, nie rezygnując zarazem z indywidualizmu i osiągnięć cywilizacyjnych? „Architektura w krajobrazie wiejskim Warmii i Mazur“ rozpoczyna serię, w której próbujemy znaleźć odpowiedź na te pytania. Jest sumą podstawowej wiedzy, swoistym abecadłem historii i form budownictwa wiejskiego Warmii i Mazur. Obejmuje nie tylko historię. Wskazuje praktyczne możliwości ochrony i kształtowania krajobrazu wiejskiego dzisiaj.
Aleje przydrożne. Historia, znaczenie, zagrożenie, ochrona
  • Niedostępny

Aleje przydrożne. Historia,...

65,10 zł Cena
DOSTĘPNOŚĆ: OBECNIE NIEDOSTĘPNA Aleje przydrożne są nieodłącznym elementem krajobrazu kulturowego Polski, w ostatnich czasach stały się też jednym ze stałych elementów dyskusji i debat publicznych. Książka poświęcona jest znaczeniu alei w krajobrazie oraz problematyce ich zachowania. Stanowi plon kilkuletniej działalności Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Krajobrazu Kulturowego Mazur „Sadyba“. O alejach piszą ludzie sztuki, dendrolodzy, historycy sztuki, konserwatorzy zabytków, prawnicy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz samorządowcy.
Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach: Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

Tradycyjne budownictwo...

46,20 zł Cena

Strażnicy krajobrazu - tak nazywani bywają w Europie mieszkańcy wsi. Określenie to świadczy o tym, jak wielka jest rola mieszkańców w kształtowaniu przestrzeni. Od ich woli, świadomości, poziomu wiedzy, a wreszcie wrażliwości w dużym stopniu zależeć będzie to, czy otaczający nas krajobraz będzie cieszył pięknem i harmonią form, czy raczej odstręczał brakiem gustu i bałaganem.