BOSZ

BOSZ

Aktywne filtry

REZYDENCJE W STAREJ FOTOGRAFII
 • Niedostępny

REZYDENCJE W STAREJ FOTOGRAFII

34,90 zł Cena

REZYDENCJE W STAREJ FOTOGRAFII przedstawia polski krajobraz, na ziemiach Małopolski, Wielkopolski czy dawnych Kresów, znamienne punkty stanowiły zawsze magnackie siedziby.

Wznosiły się przez wieki, przybierając różne formy – od ufortyfikowanych zamków po otoczone parkami i ogrodami pałace. Niestety, do dziś pozostało ich niewiele, a jeszcze mniej cieszy się nadal dawną świetnością. Liczne, wspaniałe zespoły rezydencjonalne na zawsze już zostały utracone, poddane dewastacji i zniszczeniu.

SZTUKA II RP

67,20 zł Cena

SZTUKA II RP autorstwa Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej omawia osiągnięcia artystyczne i życie kulturalne Polski w okresie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku.

W książce przedstawione są różnorakie kwestie poświęcone architekturze, programom ideowym, sztukom plastycznym, sztuce użytkowej i działalności projektowej, omówiona jest twórczość głównych artystów tego okresu.

POLSKIE STARÓWKI. ARCYDZIEŁA ARCHITEKTURY I URBANISTYKI: ksa24.pl
 • Niedostępny

POLSKIE STARÓWKI....

103,95 zł Cena
Ten ekskluzywny, pięknie zaprojektowany album prezentuje 31 najwspanialszych polskich starówek na nietuzinkowych fotografiach Zbigniewa i Waldemara Panowów. Obok dużych i znanych starych miast – jak Wrocław, Kraków czy Gdańsk – znajdzie czytelnik tutaj również starówki miast i miasteczek dziś nieco zapomnianych, a niegdyś istotnych politycznie czy kulturowo i szczycących się długą metryką - jak Biecz, Tykocin czy Grudziądz. Fotografie starówek opatrzone są komentarzami opisującymi historię struktury urbanistyczno-architektonicznej poszczególnych miast w kontekście ich historii. Wstępem do albumu są dwa eseje – autorstwa prof. Franciszka Ziejki i dra Michała Wiśniewskiego – wprowadzające w historię idei miasta i starówki.
Warszawa w starej fotografii: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

Warszawa w starej fotografii

31,40 zł Cena
Warszawa w starej fotografii to nowe, zmienione wydanie opublikowanego przed kilkoma laty przez Wydawnictwo BOSZ albumu Warszawa przedwczorajsza. Chcemy, by w odbiorze czytelników ponownie zaistniał świetny tekst zmarłego niedawno wybitnego warszawiaka i varsavianisty – Olgierda Budrewicza. Książka ilustrowana jest archiwalnymi zdjęciami Warszawy, tworzącymi spójny obraz stolicy sprzed lat, ulic, zaułków i placów, kamienic, reprezentacyjnych budowli, które już często nie istnieją, dawnych mieszkańców… To obraz świata, którego postać już przeminęła.
Zamek w Pszczynie. Perła śląskiej architektury
 • Niedostępny

Zamek w Pszczynie. Perła...

93,45 zł Cena
Album przedstawia niezwykłej urody architekturę zamku z Pszczynie oraz bogate zbiory Muzeum Zamkowego, mieszczącego się w dawnej siedzibie książęcych rodów Śląska. Na zdjęciach Piotra Kłoska możemy podziwiać stylowo i ze znawstwem odrestaurowane wspaniałe wnętrza, wyposażone w oryginalne meble i dzieła sztuki. Przepych rezydencji podkreśla oryginalny projekt graficzny Tadeusza Nuckowskiego, który prowadzi czytelnika przez zamkowe komnaty i urokliwy park. Uzupełnieniem albumu są fotografie myśliwskiego zameczku w Promnicach, także należącego niegdyś do właścicieli pszczyńskiej posiadłości.

Wawel

103,95 zł Cena

Publikacja "Wawel" to zbiór artystycznych, niestandardowych w ujęciu fotografii wykonanych na Wzgórzu Wawelskim. Ich autorem jest wybitny fotografik współczesny Piotr Kłosek.

Styl zakopiański
 • Niedostępny

Styl zakopiański

103,95 zł Cena

Książka "Styl zakopiański" autorstwa Teresy Jabłońskiej, której tematem jest niepowtarzalne zjawisko w historii architektury i sztuki, jakim był styl zakopiański stworzony na przełomie XIX i XX wieku przez Stanisława Witkiewicza.


Obszerny materiał fotograficzny, składający się zarówno z licznych fotografii archiwalnych, jak też zdjęć współczesnych ukazuje rozwój koncepcji stylu, przedstawia powstałe zgodnie z jego ideą budynki mieszkalne i sakralne, przedmioty użytkowe i elementy wystroju wnętrza.
W świat zakopiańskich willi wprowadza tekst Teresy Jabłońskiej, dyrektor Muzeum Tarzańskiego, a w wydobyciu piękna i klimatu tej sztuki pomaga doskonały projekt Leszka Szurkowskiego.

Poznań
 • Niedostępny

Poznań

37,07 zł Cena
Album z serii "Bosz Polska" zainicjowanej w 2001 roku, której celem jest prezentowanie najpiękniejszych miejsc naszego kraju. Łączy ją jednolity projekt graficzny, który jest dziełem profesora krakowskiej ASP Władysława Pluty oraz osoba autora wstępów do poszczególnych albumów. Pisze je Olgierd Budrewicz, wybitny pisarz i podróżnik. Fotografie wykonują utalentowani młodzi artyści. Stolica Wielkopolski pięknie prezentuje się na zdjęciach Piotra Skórnickiego - zabytki z początków państwa polskiego, secesyjne kamienice, ratusz, słynne koziołki, Targi Poznańskie. Fotografie oddają szczególny klimat miasta, zachęcają do spacerów po uliczkach Starówki i parkowych alejkach.
WIĘCEJ NIŻ ARCHITEKTURA: Księgarnia Sztuka Architektury
 • Niedostępny

WIĘCEJ NIŻ ARCHITEKTURA

50,40 zł Cena
Książka ta to fascynująca podróż w świat architektury. Przewodnikiem jest wybitny architekt, który poprzez konkretne projekty i pomysły przedstawia swoją koncepcję sztuki projektowania, wyrastającą z twórczego odwołania do tradycji, prowadzącego do stworzenia niepowtarzalnej pracy. Atutem książki jest bogaty materiał zdjęciowy.
POLSKA W STAREJ FOTOGRAFII
 • Niedostępny

POLSKA W STAREJ FOTOGRAFII

103,95 zł Cena
"Polska w starej fotografii" - zbiór archiwalnych zdjęć od początków istnienia fotografii do 1939 roku, należących do Archiwum Państwowego w Warszawie, z tekstami wprowadzającymi prof. Janusza Tazbira i prof. Darii Nałęcz oraz opisami autorstwa Tomasza Jurasza. Album pokazuje Polskę, głównie międzywojenną, w jej dawnych granicach. Jest to wędrówka przez miasta, miasteczka i wsie z przełomu XIX i XX wieku z ich kolorytem, ówczesną zabudową, zróżnicowaniem etnicznym i wyznaniowym. Jak wyglądały polskie drogi, miasta, wioski sto lat temu, jakie postaci, twarze, stroje uchwycił obiektyw starego aparatu, jakie wydarzenia, zwyczaje, miejsca zachowały się na pożółkłych, wyblakłych, ale jakże fascynujących fotografiach - by się o tym przekonać, wystarczy otworzyć album.
DWÓR POLSKI W STAREJ FOTOGRAFII: ksa24.pl
 • Niedostępny

DWÓR POLSKI W STAREJ...

31,40 zł Cena

Książka "DWÓR POLSKI W STAREJ FOTOGRAFII" autorstwa Jana Ostrowskiego zawiera wybór najbardziej interesujących zdjęć z wydanego kilka lat temu albumu pod tym samym tytułem.

Bardzo mało zostało z dawnych dworów – symboli tradycji, dawnej kultury i obyczajów, dlatego warto zagłębić się w stare fotografie, które przybliżą nam minione czasy. Wstęp przygotował wybitny historyk sztuki, prof. Jan K. Ostrowski.

MAŁOPOLSKA ARCHITEKTURA DREWNIANA
 • Niedostępny

MAŁOPOLSKA ARCHITEKTURA...

82,95 zł Cena

Małopolska architektura drewniana, to album przedstawiający najpiękniejsze i najciekawsze zabytkowe drewniane budowle znajdujące się na obszarze województwa małopolskiego.do albumu dokonano przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

ARCHITEKTURA WOJCIECH ZABŁOCKI
 • Niedostępny

ARCHITEKTURA WOJCIECH ZABŁOCKI

61,95 zł Cena
Architektura ukazuje twórczą drogę Wojciecha Zabłockiego jako architekta. Towarzyszymy Autorowi przy pierwszych realizacjach sal treningowych i ośrodków sportowych, wraz z nim opuszczamy kraj, aby realizować niezwykłe projekty w Syrii, poznajemy okoliczności powstania projektów Warszawa Olimpijska oraz kładek pieszych na Wiśle, łączących prawo- i lewobrzeżną Warszawę, oglądamy domy mieszkalne, pomniki i miejsca kultu zaprojektowane przez Autora, wreszcie poznajemy wielkie, niezrealizowane wizje architektoniczne ? hal widowiskowo-sportowych oraz wieżowców skrzydlatych i tulipanowych.