Salix alba

Salix alba

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Christine Roux-Dorlout....

55,00 zł Cena

Książka Christine Roux-Dorlout. Życie w architekturze to niezwykła opowieść o Polce, która zrobiła karierę w świecie międzynarodowej architektury.

Losy Christine Roux-Dorlout są naprawdę niezwykłe i fascynujące.

Christine Roux-Dorlout urodziła się 4 kwietnia 1926 roku w Żychlinie koło Łowicza. Po wojnie, w 1945 roku zaczęła studia architektury w Lublinie, by skończyć je w Warszawie.

3 lata po dyplomie wyjechała na stypendium do Francji i tam spędziła już całe, zawodowe życie.  W jej domu bywali znani architekci, muzycy, malarze, między innymi: Oscar Niemeyer, Lucio Costa, Norman Foster, Erno Goldfinger, Richard Neutra z żoną Dione - pianistką, prof. Jerzy Hryniewiecki, Nadia Boulanger, Stanisław Wisłocki...

Matthew Nowicki....

60,90 zł Cena
Jest to rozszerzony przekład monografii Macieja Nowickiego (I wyd.1986), wydany w przypadające w tym roku 100-lecie urodzin architekta. Książka jest bogato ilustrowana 82 rysunkami, czarno-białymi i kolorowymi zdjęciami realizacji i projektów architekta w tych 3 krajach.

Juliusz Żórawski –...

63,00 zł Cena
Status: pozycja niedostępna Jakkolwiek było tu wielu sprawnych architektów, Żórawski był pośród nich prawdziwym artystą. Każdy jego dom był w pewnym stopniu eksperymentem. I to on właśnie wprowadził szereg pożytecznych innowacji do budownictwa mieszkaniowego, które potem lepiej czy gorzej stosowali inni. Był idealistą, mistrzem szczegółu, zarówno jeśli chodzi o wykończenie, jak i wyraz plastyczny budynków. Jerzy Mokrzyński