Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 55,00 zł - 75,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Salix alba

Salix alba

Aktywne filtry

Korzenie architektury

56,00 zł Cena

"Pamiętam charakterystyczną postać Tadeusza Baruckiego podczas jego pierwszej wizyty w Muzeum Architektury Fińskiej w Helsinkach. Wydał mi się wówczas pełnym energii i determinacji podróżnikiem, i gdybym nie znał jego profesji, stawiałbym, że jest archeologiem. Wiedziałem jednak, że jest niestrudzonym dokumentalistą fotografującym anonimową wernakularną architekturę na całym świecie."

prof. Juhani Pallasma w eseju "Barucki 100, w: Tadeusz Barucki. Architekt, podróżnik, badacz", Biblioteka Śląska, Katowice 2022

Christine Roux-Dorlout....

55,00 zł Cena

Książka Christine Roux-Dorlout. Życie w architekturze to opowieść o niezwyklej kobiecie

o czasach w których żyła, o talencie, harcie ducha, o nowych ideach i budowaniu nowego świata.

Losy Krystyny Roux-Dorlut nadają się na, co najmniej, dwie opowieści. Jedna  o architekturze i druga o życiu kobiety, która wyrwała się z komunistycznego kraju do wolnego świata i potrafiła wykorzystać daną od losu szansę.

Urodziła się czwartego kwietnia 1926 roku w Żychlinie koło Łowicza. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, w 1945 roku, zaczęła studia na Wydziale Architektury w Lublinie, a po roku mogła już studiować na Politechnice Warszawskiej. Trzy lata później wyjechała na stypendium do Paryża i tam kontynuowała edukację.    

Jerzy Staniszkis. Architekt

75,00 zł Cena

Publikacja Jerzy Staniszkis. Architekt autorstwa Magdaleny Stopy jest to kolejna pozycja cenionej autorki trylogii Ostańców i pierwsza wyczerpująca biografia architekta, grafika i charyzmatycznego nauczyciela, autora pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy gmachu Sejmu RP.

Biografia powstała w oparciu o cenne archiwum rodzinne, a także na podstawie rozmów z przyjaciółmi i członkami rodziny, których wypowiedzi i wspomnienia są przywoływane na kartach książki. Jerzy Staniszkis, absolwent Gimnazjum im. Stefana Batorego, student Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej i uczeń Bohdana Pniewskiego, podczas kampanii wrześniowej walczył w 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich. 

Matthew Nowicki. Poland/USA/India
  • Niedostępny

Matthew Nowicki....

60,90 zł Cena
Jest to rozszerzony przekład monografii Macieja Nowickiego (I wyd.1986), wydany w przypadające w tym roku 100-lecie urodzin architekta. Książka jest bogato ilustrowana 82 rysunkami, czarno-białymi i kolorowymi zdjęciami realizacji i projektów architekta w tych 3 krajach.
Juliusz Żórawski – przerwane dzieło modernizmu
  • Niedostępny

Juliusz Żórawski –...

63,00 zł Cena
Status: pozycja niedostępna Jakkolwiek było tu wielu sprawnych architektów, Żórawski był pośród nich prawdziwym artystą. Każdy jego dom był w pewnym stopniu eksperymentem. I to on właśnie wprowadził szereg pożytecznych innowacji do budownictwa mieszkaniowego, które potem lepiej czy gorzej stosowali inni. Był idealistą, mistrzem szczegółu, zarówno jeśli chodzi o wykończenie, jak i wyraz plastyczny budynków. Jerzy Mokrzyński