Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 55,00 zł - 75,00 zł

Autor

Autor

Wydawnictwo

Wydawnictwo

Oprawa

Oprawa

Język

Język

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Salix alba

Salix alba

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Korzenie architektury

56,00 zł Cena

"Pamiętam charakterystyczną postać Tadeusza Baruckiego podczas jego pierwszej wizyty w Muzeum Architektury Fińskiej w Helsinkach. Wydał mi się wówczas pełnym energii i determinacji podróżnikiem, i gdybym nie znał jego profesji, stawiałbym, że jest archeologiem. Wiedziałem jednak, że jest niestrudzonym dokumentalistą fotografującym anonimową wernakularną architekturę na całym świecie."

prof. Juhani Pallasma w eseju "Barucki 100, w: Tadeusz Barucki. Architekt, podróżnik, badacz", Biblioteka Śląska, Katowice 2022

Christine Roux-Dorlout....

55,00 zł Cena

Książka Christine Roux-Dorlout. Życie w architekturze to opowieść o niezwyklej kobiecie

o czasach w których żyła, o talencie, harcie ducha, o nowych ideach i budowaniu nowego świata.

Losy Krystyny Roux-Dorlut nadają się na, co najmniej, dwie opowieści. Jedna  o architekturze i druga o życiu kobiety, która wyrwała się z komunistycznego kraju do wolnego świata i potrafiła wykorzystać daną od losu szansę.

Urodziła się czwartego kwietnia 1926 roku w Żychlinie koło Łowicza. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, w 1945 roku, zaczęła studia na Wydziale Architektury w Lublinie, a po roku mogła już studiować na Politechnice Warszawskiej. Trzy lata później wyjechała na stypendium do Paryża i tam kontynuowała edukację.    

Jerzy Staniszkis. Architekt

75,00 zł Cena

Publikacja Jerzy Staniszkis. Architekt autorstwa Magdaleny Stopy jest to kolejna pozycja cenionej autorki trylogii Ostańców i pierwsza wyczerpująca biografia architekta, grafika i charyzmatycznego nauczyciela, autora pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy gmachu Sejmu RP.

Biografia powstała w oparciu o cenne archiwum rodzinne, a także na podstawie rozmów z przyjaciółmi i członkami rodziny, których wypowiedzi i wspomnienia są przywoływane na kartach książki. Jerzy Staniszkis, absolwent Gimnazjum im. Stefana Batorego, student Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej i uczeń Bohdana Pniewskiego, podczas kampanii wrześniowej walczył w 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich. 

Matthew Nowicki....

60,90 zł Cena
Jest to rozszerzony przekład monografii Macieja Nowickiego (I wyd.1986), wydany w przypadające w tym roku 100-lecie urodzin architekta. Książka jest bogato ilustrowana 82 rysunkami, czarno-białymi i kolorowymi zdjęciami realizacji i projektów architekta w tych 3 krajach.

Juliusz Żórawski –...

63,00 zł Cena
Status: pozycja niedostępna Jakkolwiek było tu wielu sprawnych architektów, Żórawski był pośród nich prawdziwym artystą. Każdy jego dom był w pewnym stopniu eksperymentem. I to on właśnie wprowadził szereg pożytecznych innowacji do budownictwa mieszkaniowego, które potem lepiej czy gorzej stosowali inni. Był idealistą, mistrzem szczegółu, zarówno jeśli chodzi o wykończenie, jak i wyraz plastyczny budynków. Jerzy Mokrzyński