Wydarzenia

Brak wydarzeń

Nowe produkty

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

ARCHITEKTURA W WARSZAWIE....

40,00 zł Cena

Seria "Architektura w Warszawie" opracowana przez prof. PAN dr hab. Martę Leśniakowską, wybitną badaczkę architektury, jest pierwszym na polskim rynku profesjonalnym architektonicznym katalogiem-atlasem nowej generacji, prezentującym najważniejsze i najciekawsze zachowane obiekty Warszawy od czasów najdawniejszych po początek XXI wieku. Poszczególne tomy obejmują: od ok. 1300 r do 1989 r.,  lata 1918-1939, lata 1945-1965, lata 1965-1989, lata 1989-2001. 

Architektura w Kazimierzu...

35,00 zł Cena

Specjalistyczny katalog-atlas, który prezentuje wybrane budowle i niektóre pomniki Kazimierza Dolnego i Janowca, od czasów najdawniejszych (XIII wiek) po najnowsze (2001 rok). Katalog, opracowany na podstawie aktualnego stanu badań, pozwala pełniej zrozumieć istotę tutejszego niepowtarzalnego, a zmieniającego się krajobrazu architektoniczno-urbanistycznego. Bo Kazimierz Dolny, najsłynniejsze miasteczko polskie, oraz położony po drugiej stronie Wisły Janowiec, nie bez powodu co roku ściągają tysiące turystów i wielbicieli.

Miejska wyspa ciepła w...

15,00 zł Cena

Książka "Miejska wyspa ciepła w Warszawie" jest pierwszą tak obszerną monografią miejskiej wyspy ciepła (MWC) w Warszawie. Nie obejmuje wpływu miasta na elementy klimatu inne niż temperatura powietrza, jednak o jej wyjątkowości świadczy jej interdyscyplinarność i kompleksowość ujęcia. 

Oscar Niemeyer. Houses

50,00 zł Cena

Oscar Niemeyer to jeden z największych architektów naszych czasów. Jego niezwykle wpływowe prace nadały nowy wymiar nowoczesnej architekturze XX wieku. Projektant Brasilii pokazał, że rytmiczne, zmysłowe linie brazylijskiego modernizmu są tak samo nowoczesne, jak prostoliniowe linie Bauhausu. Oscar Niemeyer Houses przedstawia domy zbudowane przez tego wybitnego współczesnego mistrza w wystawnym formacie, który w końcu oddaje sprawiedliwość jego niezwykłej pracy. Postrzegane jako kolekcja, domy te służą zademonstrowaniu szerokiego zakresu niesamowitego geniuszu Niemeyera.

Język i rzeczywistość...

10,00 zł Cena

Działalność Fundacji im. Stefana Kuryłowicza ma na celu wspieranie i promocję odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Patron Fundacji, wierzył, że ład architektoniczno-urbanistyczny można osiągnąć dzięki mądrej współpracy profesjonalistów z różnych dziedzin.

Elementarz kwiatowy

114,00 zł Cena

Elementarz kwiatowy to podstawowa wiedza o kwiatach, które z powodzeniem można uprawiać w naszym klimacie. Ponad 80 inspiracji jak ułożyć kwiaty. Ponad 100 rodzajów opisanych roślin. Ponad 200 sportretowanych odmian.

W tej książce są wszystkie pasje i umiejętności: zrównoważone ogrodnictwo i miłość do natury, florystyka i zachwyt kwiatami, fotografię i podziw dla naszych mistrzów, potrzebę tworzenia i pomysły na kwiatowe aranżacje.

LOEGLER SYNOPSIS

30,00 zł Cena

Przegląd projektów i realizacji, opowieść o magii tworzenia, o dyscyplinie i fantazji, o filozofii architektury

Album Wienerberger Brick 16

30,00 zł Cena

Obszerny album zatytułowany „Brick’16”, zawierający wszystkie 50 nominowanych do nagrody oraz zwycięskich realizacji konkursu Wienerberger Brick Award 2016.

Takaharu + Yui Tezuka...

140,00 zł Cena

W tym trzecim tomie serii „Katalog architektury” Takaharu + Yui Tezuka ich pragnienie przekazania wspaniałości architektury jest wyraźnie widoczne, wyrażone poprzez przemyślenia i przekonania pary na temat tego, dlaczego tworzą architekturę.

Mąż i żona, zespół architektów, Takaharu i Yui Tezuka, założyli swoją pracownię w Tokio w 1994 roku i od tego czasu zostali docenieni za osobiste podejście do projektowania przestrzennego, zarówno dzięki uznaniu krytyków, jak i kilku nagrodom.

„Takaharu + Yui Tezuka. Architecture Catalog 3' oferuje intymne spojrzenie na ich pracę, łącząc osobiste ideały z kompleksowym przeglądem projektów. Zawiera ponad 50 projektów, w tym wiele domów, bogato ilustrowanych zdjęciami i rysunkami.

 

Tekla z Bądarzewskich...

22,00 zł Cena

Kim była Tekla z Bądarzewskich Baranowska?  Dlaczego została niemal całkowicie zapomniana? Czy powinniśmy o niej pamiętać? Na te i wiele innych pytań spróbuję odpowiedzieć niniejszej publikacji, która jest pierwszą próbą zebrania, usystematyzowania i przedstawienia wizerunku tej fascynującej postaci. Dziś już nie wypada mówić, że nic nie wiemy o kompozytorce. Pozwólmy Tekli Bądarzewskiej powrócić na stałe do Polski.

Takaharu + Yui Tezuka...

190,00 zł Cena

Ta długo oczekiwana kontynuacja udanej wcześniejszej edycji zawiera 19 najnowszych prac architektonicznych i projektów tej popularnej, młodej firmy. Prezentowane są takie prace, jak Fuji Kindergarten, które zostało niedawno nagrodzone prestiżową nagrodą przez Architectural Institution of Japan oraz Net Forest w skansenie Hakone. Te i inne prace, które wyrażają śmiałe idee i aspiracje ich twórców, są wprowadzane przez hojną porcję kolorowych fotografii i rysunków technicznych, wraz z esejem wyjaśniającym.

Takaharu + Yui Tezuka...

180,00 zł Cena

Ten kompleksowy przegląd prac tej firmy architektonicznej, obejmuje doceniony przez krytyków „Dom na dachu” i Muzeum Nauk Przyrodniczych Echigo Matsunoyamy. Obejmuje również 38 projektów zrealizowanych w ciągu jedenastu lat. Każdemu projektowi w przejrzysty sposób towarzyszą całostronicowe fotografie, szkice, plany i elewacje.

Obrazy Post-Polis....

15,00 zł Cena

Niniejsza monografia jest próbą uchwycenia - za pomocą słowa i fotografii - zjawisk charakterystycznych dla rozwoju współczesnych metropolii, postindustrialnych miast przełomu XX i XXI wieku, tytułowych post-polis.

To plon podróży dookoła świata, w której kolejnymi etapami były: Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Honolulu, Tokio, Hongkong, Bangkok i New Delhi.

Urbania. O miastach...

39,90 zł Cena

Doświadczenie lockdownu podczas pandemii covid-19 stało się dla Stefana Boeriego impulsem do rozmyślań nad istotą miasta. W marcu 2020 roku, wsłuchując się we wszechogarniającą ciszę Mediolanu, którego mieszkańcy zostali przymusowo zamknięci w swych domach, Boeri rozpoczął w mediach społecznościowych serię wykładów mających przybliżyć słuchaczom czekającą ich przyszłość. Te rozmyślania w wersji spisanej stanowią coś na kształt notesu architekta. Jak przyznaje Boeri, jest to swoista włóczęga po tekstach, czasach i przestrzeniach jego życia. 

Domowa dżungla. Jak...

49,90 zł Cena

Jak dobrać rośliny do warunków które możemy im zaoferować ? W książce Domowa dżungla. Jak wypełnić każdy dom szczęśliwymi roślinami znajdziesz porady jak tego dokonać, aby twój dom wypełnił się pięknymi i zdrowymi roślinami nie tylko na jeden sezon. 

Ogród Bellingham. Jak...

99,00 zł Cena

Książka Katarzyny Bellingham pt  Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą wpisuje się w ważny trend ogrodnictwa ekologicznego. Ogród naturalny to miejsce w którym dzięki umiejętnemu doborowi roślin ingerencja człowieka jest sprowadzona do minimum.   

Architektura Urbanistyka...

79,00 zł Cena

W książce Architektura Urbanistyka Sztuka grono akademików, członków komitetu Architektury i Urbanistyki PAN dokonuje próby przedstawienia architektury i urbanistyki jako dziedziny sztuki. W esejach podjęto taką tematykę jak narodziny i upadek idei architekta kompletnego, teoria architektury w krytyce architektonicznej, kompozycja urbanistyczna w dialogu ze sztuką, dzieło architektoniczne jako obiekt sztuki.

Łódź. Ilustrowany atlas...

55,00 zł Cena

W książce pt. Łódź. Ilustrowany atlas architektury z serii ilustrowanych, dwujęzycznych atlasów architektury wydawnictwa CA znajdziemy prezentację 65 obiektów. Oprócz najstarszych pałaców, fabryk i zabytków znajdziemy w nim także najnowsze, modernistyczne obiekty.

Każdy z budynków przedstawiony został przy pomocy rysunku oraz dwujęzycznego opisu. Prezentację obiektów poprzedza wstęp autorstwa Anny i Błażeja Ciarkowskich. 

Małe rewitalizacje podwórek

44,90 zł Cena

Książka powstała w wyniku badań nad procesem partycypacyjnego planowania modernizacji przestrzeni w obszarach trudnych społecznie. Książka prezentuje założenia teoretyczne takiego działania, metodologię zbierania danych oraz pokazuje przebieg badań. W końcowej części książki znajdują się podsumowania rezultatów procesu.

Modernizm socrealizm...

79,00 zł Cena

Książka pt. Modernizm, socrealizm, socmodernizm, postmodernizm jest zbiorowo opracowanym przez Dorotę Leśniak,  Dorotę Jędruch, Martę Karpińską i Michała Wiśniewskiego  przewodnikiem po 20 wiecznej architekturze Krakowa przygotowanym w ramach projektu Krakowski Szlak modernizmu.

Przewodnik proponuje 8 tras zwiedzania Krakowa, które zawierają opisy budynków, rysunki architektoniczne, zdjęcia oraz przydatne mapki.