Nowe produkty

Tożsamość. 100 lat polskiej...

55,00 zł Cena

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury to książka, która została wydana z okazji organizacji pięciu wystaw przygotowanych przez Narodowy Instytuty Architektury i Urbanistyki.

Na przykładzie wybranych miast – Krakowa, Warszawy, Lublina, Poznania i Katowic – zaprezentowano w ramach wystawy historię polskiej architekturze po 1918 roku oraz towarzyszące jej rozwojowi zjawiska.

Publikacja Tożsamość. 100 lat polskiej architektury składa się z części odpowiadających kolejno pięciu wystawom, z których każda ukazuje inny aspekt rozwoju polskiej architektury i skupia się na inny jego elemencie. Katalog jest bogato ilustrowany fotografiami, rysunkami i rzutami najważniejszych obiektów, które tworzą panoramę stu lat polskiej architektury.

 

50 idei architektury, które...

49,00 zł Cena

Architektura 50 idei, które powinieneś znać to książka autorstwa Philipa Wilkinsona, która jest światowym bestsellerem literatury popularnej. 

Autor w przystępnej formie prezentuje w niej dzieje i najważniejsze pojęcia  architektury od starożytności po współczesne trendy ekologiczne.  

Autor w książce 50 idei architektury, które powinieneś znać prezentuje zarówno najsłynniejsze realizacje, jak i najważniejsze idee architektoniczne.