Międzynarodowe Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Aktywne filtry

Kłopotliwe dziedzictwo?...

45,00 zł Cena

Dziedzictwo bywa kłopotliwe, o czym zaświadczają najlepiej były obóz koncentracyjny Auschwitz czy Pałac Kultury i Nauki. Największy jednak kłopot mamy z tym, co pozostawiła w naszym kraju Trzecia Rzesza. Jak złożona jest to kwestia, pokazuje najnowsza książka Międzynarodowego Centrum Kultury pt. Kłopotliwe Dziedzictwo. Architektura III Rzeszy w Polsce. I dostarcza najpełniejszego jak dotąd, nierzadko zaskakującego przeglądu tych „źle urodzonych” budowli.

Witold Cęckiewicz – monografia
  • Niedostępny

Witold Cęckiewicz - monografia

48,00 zł Cena

Pozycja dwutomowa Witold Cęckiewicz to jeden z najważniejszych architektów polskich po II wojnie światowej. Urodzony w 1924 roku, dzięki talentowi i ambicjom doszedł do pozycji, która umożliwiła mu realizację ważnych założeń pomnikowych, a także dużych przedsięwzięć o prestiżowym charakterze: hotel Cracovia i kino Kijów w Krakowie, oraz ikoniczna ambasada PRL w New Delhi. W jego działalności projektowej zaznacza się największe społeczne przedsięwzięcie lat powojennych – masowe budownictwo mieszkaniowe w postaci urbanistycznych projektów osiedli, najpierw na terenie socjalistycznego miasta Nowa Huta, potem modelowego osiedla Podwawelskiego, aż po niezrealizowane osiedle Chełmońskiego.

Myśląca dłoń Pallasmaa Księgarnia Sztuka Architektury
  • Niedostępny

Myśląca dłoń

20,00 zł Cena

W Myślącej dłoni Pallasmaa wraca do kwestii, które poruszał we wcześniejszych Oczach skóry, czyli związku zmysłów wzroku i dotyku oraz ich udziału w ludzkim doświadczeniu przestrzeni i jej zamieszkiwaniu. Nie chodzi już jednak o same zmysły i doświadczenie, ale o „ucieleśnioną mądrość” architektury w tym doświadczeniu osadzoną. Słowo „mądrość” użyte tutaj w miejsce „(ucieleśnionej) wiedzy” czy „poznania”, przyjętych w naukach takich jak psychologia czy antropologia, z jednej strony odbiera sformułowaniu jego techniczny, naukowy charakter, a wraz z nim wymaganą w nauce precyzję i jednoznaczność, z drugiej sugeruje metafizyczny podtekst rozważań Pallasmy.

Migracje modernizmu

44,90 zł Cena

Migracje modernizmu autorstwa Tomasza Majewskiego, Wiktora Marzec, Agnieszki Rejniak-Majewskiej Stulecie które minęło określa się często jako wiek wojen i migracji.

Twórcy oraz badacze, którzy z politycznych powodów musieli szukać nowego miejsca do życia, próbowali w nim zaszczepić to, co przynieśli ze sobą – kapitał intelektualny, bądź artystyczny. Nie obyło się przy tym bez strat, ale odnotowano również (przesunięte w czasie) zyski obydwu stron interakcji.

KOŚCIOŁY I KLASZTORY RZYMSKOKATOLICKIE DAWNEGO WOJEWÓDZTWA WILEŃSKIEGO 2: ksa24.pl
  • Niedostępny

KOŚCIOŁY I KLASZTORY...

47,15 zł Cena
Publikacja zawiera monografie 12 kościołów klasztorów i kaplic rzymskokatolickich w 9 miejscowościach: Białohruda, Bielica, Ćwiermy, Jelna, Krupowo, Lida, Minojty, Mochowicze, Waszkiewicze.
KOŚCIOŁY I KLASZTORY RZYMSKOKATOLICKIE DAWNEGO WOJEWÓDZTWA WILEŃSKIEGO: ksa24.pl
  • Niedostępny

KOŚCIOŁY I KLASZTORY...

63,00 zł Cena
Publikacja zawiera monografie kościołów położonych w zachodniej części historycznego powiatu lidzkiego: parafialnych w Dylewie, Iszczołnie, Pielasie, Starych Wasiliszkach, Woronowie i Żołudku, podominikańskiego w Starych Wasiliszkach, Karmelitów Trzewiczkowych w Żołudku, oraz kaplic: cmentarnej w Stankiewiczach i dworskiej w Krasuli.
Martin Dulfer - Dülfer - W kręgu secesji monachijskiej
  • Niedostępny

Martin Dulfer - Dülfer - W...

34,65 zł Cena
Celem prezentowanej wystawy Martin Dufler. Prekursor niemieckiej secesji jest zarówno zwrócenie uwagi na fenomen "pierwszego niemieckiego miasta sztuki" XIX wieku, na siłę i potęgę mecenatu artystycznego, jak i przybliżenie - poprzez twórczość wybitnego architekta niemieckiego przełomu XIX i XX wieku - specyfiki jednego z najważniejszych centrów architektury około 1900.
KOŚCIOŁY I KLASZTORY RZYMSKOKATOLICKIE DAWNEGO WOJEWÓDZTWA RUSKIEGO Tom 16
  • Niedostępny

KOŚCIOŁY I KLASZTORY...

52,50 zł Cena

 Publikacja zawiera monografie 47 kościołów, klasztorów i kaplic rzymskokatolickich w 43 miejscowościach dekanatu tarnopolskiego: Bajkowce, Baworów, Berezowica Wielka, Biała, Białoskórka, Borki Wielkie, Bucniów, Chmieliska, Chodaczków Wielki, Czernielów Mazowiecki, Czerniszówka, Dołżanka, Draganówka, Grzymałów, Hałuszczyńce, Hłuboczek Wielki, Iławcze, Kaczanówka, Kłodziejówka, Krasne, Kujdańce, Łuka Mała, Magdalówka, Nowosiółka Skałacka, Ostapie, Ostrów, Petryków, Płotycz, Poczapińce, Połupanówka, Rasztowce, Romanówka, Skałat, Skomorochy, Sorocko, Stary Skałat, Tarnopol, Tarnoruda, Touste, Turówka, Zabojki, Zagrobela, Żerebki. Dodatkowo do książki dołączono mapę Tarnopola za zaznaczonymi obiektami opisanymi w tomie

KOŚCIOŁY I KLASZTORY RZYMSKOKATOLICKIE DAWNEGO WOJEWÓDZTWA RUSKIEGO Tom 15
  • Niedostępny

KOŚCIOŁY I KLASZTORY...

52,50 zł Cena
Dosępność: w tej chwili niedostępny Kolejny tom serii, omawiający kościoły i klasztory rzymskokatolickie dekanatów: brzeżańskiego, w tym zabytki samych Brzeżan, i podhajeckiego znajdujące się w następujących miejscowościach: Białokrynica, Bieniawia, Bobulińce, Brzeżany, Budyłów, Buszcze, Ciemierzyńce, Dunajów, Firlejów, Gniłowody, Horodyszcze, Koniuchy, Kotów, Kozłowów, Kozowa, Kuropatniki, Lipnica Dolna, Litiatyn, Litwinów, Mieczyszczów, Narajów, Nowosiółka-Bekerów, Petlikowce Nowe, Petlikowce Stare, Podwysokie, Rohaczyn, Rosochowaciec, Sokołów, Szybalin, Taurów, Wicyń, Wiśniowczyk, Wolica, Zawałów, Złotniki.