

Indeks: Krajobraz architektoniczny Warszawy
Książka pt. Krajobraz architektoniczny Warszawy to niemalże 200 – stronnicowy przewodnik po krajobrazie stolicy. Zapis zmian, które dokonały się w ciągu ostatnich dwudziestu lat w tym stale przeobrażającym się mieście.
Książka pt. Krajobraz architektoniczny Warszawy to opowieść o Warszawie lat dwudziestych XXI wieku stworzona przez architektów i urbanistów. Jest to niemalże 200 – stronnicowy przewodnik po krajobrazie stolicy. Zapis zmian, które dokonały się w ciągu ostatnich dwudziestu lat w tym stale przeobrażającym się mieście.
Książka pt. Krajobraz architektoniczny Warszawy to praca zbiorowa, która powstała w 2022 roku pod red. prof dr hab. Sławomira Gzella
Autorzy to:
Jakub Andrzejewski
Dariusz Bartoszewicz
Grzegorz A. Buczek
Mikołaj Gomółka
Ewa Janczar
Kazimierz Kirejczyk
Monika Konrad
Barbara Szulczewska
Marcin Świetlik
Krzysztof Tryboń
Leszek Wiśniewski
Monika Wróbel
– w ramach kursu podstawowego dla studentów studiów dziennych i zaocznych wyższych szkół technicznych.
Niech potwierdzeniem będzie tu los pomnika św. Jana Nepomucena, który stojąc niegdyś między zwierciadłami wody patronuje teraz pobliskiemu parkingowi.
De Graaf w swoich przesyconych gorzkim humorem zapiskach rysuje obraz świata w pierwszych dekadach XXI wieku. Pokazuje bezradność architektów skazanych na konflikt interesów – obsługiwanie sił, którym należałoby stawić opór.
W albumie Kindergarten, Schools And Playgrounds zaprezentowano ośrodki edukacyjne z całego świata, które za pomocą nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych tworzą odpowiednie środowisko do rozwoju dzieci i młodzieży i pozwalają rosnąć ich wyobraźni i kreatywności.
Książka może zainspirować planistów, architektów krajobrazu, architektów oraz osoby spoza eksperckiego i inżynierskiego grona do poszukiwania i stosowania bardziej zrównoważonych i bezpieczniejszych rozwiązań przestrzennych na obszarach wiejskich.
Dostępność: na zamówienie This book is a practical guide based on recent technological innovations and discoveries in the natural sciences, to dramatically improving the readers' understanding of groundwater occurrence, with an emphasis on deep, large-scale aquifers in both unconsolidated and consolidated geologic terrains. The book presents methods technologies and case histories involved in: defining drilling, developing, managing and protecting very large quantities of previously untapped pristine fresh and brackish water sources.
Prezentujemy Państwu już 3 wydanie tej klasycznej pozycji dla studentów i inżynierów budowlanych. Obszar skryptu wynika z programu przedmiotów „Konstrukcje metalowe I” oraz „Konstrukcje metalowe II”, wykładanych w toku studiów 1-go stopnia na kierunku budownictwo na Politechnice Łódzkiej.
Książka prezentuje kreatywne pomysły na przechowywanie w każdym zakątku domu: systemy szaf, układanie obuwia, spiżarnie, regały, półki, szuflady, kosze, organizacja biurka, schowki w łazience, szafki na lekarstwa i jeszcze więcej rozwiązań pomagających utrzymać porządek w domu.
Książka "Rośliny Polski" prezentuje gatunki charakterystyczne dla krajowego siedliska naturalnego, półnaturalnego oraz antropogenicznego.
Znajdziemy tu zarówno rośliny rodzime jak i obcego pochodzenia. Gatunki zostały wybrane ze względu na swoją ciekawą biologię i ekologię lub szczególne znaczenie użytkowe, znajdziemy także opisy roślin odgrywających dużą rolę w historii naszej flory. Aspekt który również był brany pod uwagę to atrakcyjny wygląd roślin, który możemy podziwiać na dodanych zdjęciach.
Książka "Architektura utracona" wydawnictwa EMG jest dziewiątą częścią serii "Architektura jest najważniejsza". Jest to zbiór esejów na temat budynków, które w ostatnim czasie zniknęły z różnych powodów z krajobrazu polskich miast. Przedmiotem analizy są takie obiekty, jak: Krakowski Park Miejski, Katowicki Dworzec i Hala Targowa, warszawski Supersam, Solpol we Wrocławiu, stołówka AGH we Wrocławiu.
Odpowiada na pytania Jak zaaranżować przestrzeń na małej powierzchni? Jak zachować poczucie intymności, gdy tuż za ścianą mieszka tak wielu ludzi?
Nowa książka Jakuba Szczęsneg pt. "Azyle, nisze i enklawy" – autora „Witaj w świecie bez architektów” – to subiektywny katalog „małych utopii, projektów i przykładów tego, jak w różnych miejscach i epokach, w różnej skali i na wiele sposobów, ludzie budowali wokół ważnych dla nich tematów wciąż nowe wizje przyszłości”.
Książka pt. Krajobraz architektoniczny Warszawy to niemalże 200 – stronnicowy przewodnik po krajobrazie stolicy. Zapis zmian, które dokonały się w ciągu ostatnich dwudziestu lat w tym stale przeobrażającym się mieście.