Indeks: Los Angeles. Miasto-państwo w siedmiu lekcjach
49,00 zł
Brutto
Los Angelesto także znakomity reportaż o przestrzeni kontrastów, gdzie sąsiadują ze sobą centra ubóstwa i zamożne zamknięte osiedla, bezdomni i celebryci, apokaliptyczne pogorzeliska i bajeczne plaże, przeludnienie i samotność. Dzięki siedmiu lekcjom Baldwina możemy choć trochę zrozumieć miasto, które każdego dnia wymyśla siebie na nowo.
„LA w ogóle nie jest jak miasto, za bardzo się rozciąga” – mówi jedna z rozmówczyń Baldwina. Bo jak nazwać największy amerykański organizm polityczny niebędący stanem? Los Angeles to liczące osiemdziesiąt osiem miast „państwo narodowe” zamieszkiwane przez około jedenastu milionów ludzi mówiących w niemal dwustu językach. Czy LA można w ogóle zdefiniować?
Rosecrans Baldwin przez kilka lat pracował nad książką, w której stara się odpowiedzieć na pytanie urbanisty Douglasa Suismana: „Czy miasto może być miastem, wcale nim nie będąc?”. Odnosząc się zarówno do literatury, jak i własnych obserwacji i rozmów, rozwija koncepcję Los Angeles jako miasta-państwa, zestawiając Miasto Aniołów z antycznymi megalopolis.
Los Angeles to także znakomity reportaż o przestrzeni kontrastów, gdzie sąsiadują ze sobą centra ubóstwa i zamożne zamknięte osiedla, bezdomni i celebryci, apokaliptyczne pogorzeliska i bajeczne plaże, przeludnienie i samotność. Dzięki siedmiu lekcjom Baldwina możemy choć trochę zrozumieć miasto, które każdego dnia wymyśla siebie na nowo.
Seria "Architektura w Warszawie" opracowana przez prof. PAN dr hab. Martę Leśniakowską, wybitną badaczkę architektury, jest pierwszym na polskim rynku profesjonalnym architektonicznym katalogiem-atlasem nowej generacji, prezentującym najważniejsze i najciekawsze zachowane obiekty Warszawy od czasów najdawniejszych po początek XXI wieku. Poszczególne tomy obejmują: od ok. 1300 r do 1989 r., lata 1918-1939, lata 1945-1965, lata 1965-1989, lata 1989-2001. Seria jest adresowana do wszystkich zainteresowanych architekturą: architektów, studentów, warsawianistów, badaczy kultury i historyków.
Publikacja Mario Botta - nikt nie rodzi się architektem autorstwa Marka Pabicha przybliża odbiorcy działania projektowe i filozofię twórczą szwajcarskiego architekta Mario Botty.
Marek Pabicha, prócz omówienia dokonań Mario Botty, omawia wpływ na jego twórczość głównych twórców modernizmu, wybitnych architektów, zrywających na początku XX wieku ze wszystkimi stylami na rzecz prostych brył geometrycznych.
Książka Kształt marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego śledzi twórczość Witolda Lipińskiego od początku jego kariery po przełom xxi XXI wieku. Sięga także dalej, do dzieciństwa i młodości, której najważniejsze lata przypadły na okres wojny i okupacji, szukając tam źródeł działań projektowych.
Konstruowanie architektury. Uwagi o materializacji formy architektonicznej autorstwa Romualda Tarczewskiego, który jest konstruktorem z wieloletnim doświadczeniem w pracy w przemyśle budowlanym i w biurach projektów. Od 1992 r. pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.
W swoim dziele naukowym zajmuje się szeroko rozumianymi zagadnieniami architektury strukturalnej, zwłaszcza w ujęciu topologicznym i bionicznym. Bardzo ważnym nurtem jego badań jest także komunikacja w procesie inwestycyjnym.
"Vademecum cięcia roślin" wyjaśnia w obrazkach i opisach podstawowe zasady cięcia i wzrostu roślin. Vademecum nie tylko pomoże w prawidłowym przycięciu roślin, dzięki czemu będziemy cieszyć się z pięknych kwiatów lub obfitych owoców, ale także z jego pomocą, możemy formować nasze rośliny w ozdobne kształty.
ZBIGNIEW KARPIŃSKI WSPOMNIENIA Książka posiada wspomnienia architekta Zbigniewa Karpińskiego, profesora Politechniki Warszawskiej, projektanta budynków biur i urzędów w Warszawie,
którego osiągnięciem życia była wzniesiona w l.1962-1969 Ściana Wschodnia - ostatni wielkomiejski kompleks urbanistyczny, jaki powstał w centrum Warszawy, jedno z najwybitniejszych osiągnięć modernizmu
Publikacja Przykłady obliczeń konstrukcji stalowych. Wyd III zmienione autorstwa Jerzego Goczek, Łukasza Supeł, Michała Gajdzickiego jest jedną z największych bestsellerów Wydawnictwa Politechniki Łódzkiej.
Prezentujemy Państwu już 3 wydanie tej klasycznej pozycji dla studentów i inżynierów budowlanych. Obszar skryptu wynika z programu przedmiotów „Konstrukcje metalowe I” oraz „Konstrukcje metalowe II”, wykładanych w toku studiów 1-go stopnia na kierunku budownictwo na Politechnice Łódzkiej.
W niniejszej monografii starano się pokazać różnorodne drogi, jakimi krążą ludzkie myśli i idee. Konotacje te określają sens, znaczenie, treść i ogół cech współoznaczanych. Pozwalają nazywać, a więc i odczytywać pewne zjawiska, z którymi mamy do czynienia.
Książka powstała w wyniku badań nad procesem partycypacyjnego planowania modernizacji przestrzeni w obszarach trudnych społecznie. Książka prezentuje założenia teoretyczne takiego działania, metodologię zbierania danych oraz pokazuje przebieg badań. W końcowej części książki znajdują się podsumowania rezultatów procesu.
Wpływ drogowych korytarzy transportowych na przekształcenia małych i średnich miast w Polsce południowej autorstwa Rafała Blazy, Jakuba Błachuta, Anny Ziobro
Książka prezentuje kreatywne pomysły na przechowywanie w każdym zakątku domu: systemy szaf, układanie obuwia, spiżarnie, regały, półki, szuflady, kosze, organizacja biurka, schowki w łazience, szafki na lekarstwa i jeszcze więcej rozwiązań pomagających utrzymać porządek w domu.
To pierwsza monografia Wacława Nowakowskiego (1888-1955), jednego z najważniejszych krakowskich architektów pierwszej połowy XX wieku. Na podstawie dorobku Nowakowskiego, na zasadzie pars pro toto, można zrekonstruować kolejne tendencje współtworzące nowo budowany pejzaż II RP: od tradycjonalistycznych nurtów wczesnych lat 20. (styl dworkowy, neoklasycyzm) począwszy, poprzez art déco, ekspresjonizm, półmodernizm, na funkcjonalizmie i monumentalizmie lat 30. skończywszy. Nowakowski, który z łatwością – typową dla swojej generacji – przyswajał kolejne etapy rozwoju modernizmu, potrafił wybić się przy tym ponad funkcjonujące projektowe schematy, tworząc realizacje, które od dziesięcioleci mają swoje miejsce w historii architektury polskiego dwudziestolecia międzywojennego.
Publikacja Architektura powojennych szpitali Łodzi na tle uwarunkowań epoki autorstwa Joanny Borowczyk wprowadza nas w architekturę powojennych szpitali, którą urbaniści i architekci zastali po II wojnie światowej.
J. Borowczyk przeprowadza głębsze badania przeobrażenia szpitali w latach 1945-1989, wykorzystując bardzo ciekawe materiały wzięte z instytucji naukowych, bibliotek, archiwów i muzeów. Książka posiada bardzo wiele unikatowych modeli, szkiców oraz planów omawianych w książce inwestycji.
Chociaż w książce zaprezentowano prawie 30 projektów i realizacji nie jest ona klasycznym albumem przedstawiającym dorobek grupy projektowej. Stanowi głos architektów praktyków z pokolenia, które rozpoczęło działalność w czasach polskiej transformacji. Historia warszawskiej pracowni to opowieść o zawodowej inicjacji, konfrontowaniu się z realiami rynku budowlanego, wzlotach i upadkach, o konieczności godzenia wizjonerstwa z pragmatyzmem oraz o sile tkwiącej w solidarnej pracy zespołowej.