Archistoria. Opowieść o architekturze

Indeks: budowle, architektura

49,00 zł
Brutto

Książka o architekturze dla dzieci, dla dorosłych i dla starszych

Zobacz jak dawna elektrownia w Londynie została zmieniona w nowoczesną galerię. Czy potrafisz porównać kopuły  Tadż Mahal i bazylikę św. Piotra? A może zastanawiasz się po co powstał łuk triumfalny w Paryżu, a czemu służy łuk w St. Louis? Czy wiesz co łączy Koloseum z operą w Sydney? Przeczytaj ciekawą opowieść o architekturze Archistorię napisaną przez Magdalenę Jeleńską.

Ilość
Dostępny

Książka o fascynujących budowlach

Archistoria. Opowieść o architekturze to książka wydana przez wydawnictwo Muchomor. Autorka, Magda Jeleńska, przenosi nas w fascynujący świat budowli, odkrywa przed nami formy i materiały pokazując jak mogły być użyte przed tysiącem lat, a jak dzisiaj. Zestawia w zaskakujący sposób budynki z różnych stron świata i z różnych epok rezygnując z chronologicznego porządku.

To jedyna taka książka na rynku, którą mogą czytać i oglądać zarówno dzieci jak ich rodzice i dziadkowie. A jest na co patrzeć, bo stroną graficzną zajęły się Agata Dudek i Małgosia Nowak czyli Acapulco Studio – mistrzynie nowoczesnej ilustracji. W Archistorii połączyły wyczucie realizmu i nowoczesność z poczuciem humoru. Proszę zerknąć choćby na Empire State Building czy Willę Tugendhatów!

budowle, architektura

Opis

Autor
Magdalena Jeleńska
Wydawnictwo
Muchomor
Oprawa
Twarda
Liczba stron
96
Język
Polski
Rok wydania
2018
Isbn
978-83-65650-21-1

16 innych produktów w tej samej kategorii: