Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu

Indeks: design, projekty

53,10 zł
Brutto

Autorki książki Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów, Agnieszka Kowalska, Ewa Solarz, Agata Szydłowska prezentują 100 fascynujących historii: o potrzebach, o projektantach, o marzeniach, o możliwościach i o ograniczeniach. Opowiadają nie tylko o konkretnych projektach. Objaśniają też, na czym polega proces projektowy, jak tworzą się pomysły, a w końcu jak niesamowitym pojęciem jest dizajn – najbliższa człowiekowi dziedzina sztuki, którą wszyscy jesteśmy otoczeni, z którą obcujemy na co dzień i bez której nie moglibyśmy się obejść, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Ilość
Dostępny

Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu - książka o designie

Autorki książki Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów, Agnieszka Kowalska, Ewa Solarz, Agata Szydłowska przedstawiają 100 fascynujących historii: o potrzebach, o projektantach, o marzeniach, o możliwościach i o ograniczeniach. Opowiadają nie tylko o konkretnych projektach. Objaśniają też, na czym polega proces projektowy, jak tworzą się pomysły, a w końcu jak niesamowitym pojęciem jest dizajn – najbliższa człowiekowi dziedzina sztuki, którą wszyscy jesteśmy otoczeni, z którą obcujemy na co dzień i bez której nie moglibyśmy się obejść, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

100 lat polskiego dizajnu, 100 projektów, 100 niezwykłych historii, 100 ilustracji. Wśród prezentowanych projektów, obok mebli, szkła czy porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z dizajnem, znalazły się rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki, lokomotywa, neon, szybowiec, skuter, a nawet najsmaczniejszy polski smakołyk Ptasie Mleczko i gumowe kółko Ringo – polska gra sportowa.

Prezentowane są zarówno projekty współczesne jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki. Unikaty, ocierające się o jednostkowe dzieła sztuki; prototypy, które nigdy nie weszły do masowej produkcji; ale też rzeczy bardzo popularne, których przez ostatnie 100 lat na co dzień używali Polacy.

W książce przeszłość łączy się z teraźniejszością, pokazując dorobek polskiego wzornictwa przez osiągnięcia współczesnej polskiej grafiki. 100 dzieł polskich projektantów zinterpretowanych jest przez 25 polskich ilustratorów – artystów o bardzo różnym dorobku: doświadczonych mistrzów polskiej szkoły ilustracji, ilustratorów młodego i średniego pokolenia zdobywających dziś na całym świecie nagrody i całkiem młodych, którzy właśnie ukończyli studia. Większość z zaproszonych grafików ilustruje i projektuje książki, jednocześnie zajmując się szeroko pojętą komunikacją wizualną. Prezentują różne style i techniki, wszystkich łączy ogromny talent.

design, projekty

Opis

Autor
Agnieszka Kowalska, Ewa Solarz, Agata Szydłowska
Wydawnictwo
Wytwórnia
Oprawa
twarda
Liczba stron
112
Wymiary
27.0x20.0 cm
Język
polski
Rok wydania
2017
Isbn
978-83-64011-42-9

Specyficzne kody