Potęga przestrzeni wokół nas

Indeks: urbanistyka, przestrzeń

39,80 zł
Brutto

Fascynująca książka dla wszystkich, którzy chcą mieć świadomy wpływ na swoje życie poprzez rozumienie, kształtowanie i kultywowanie środowiska, w którym mieszkamy i przebywamy – dla zdrowia, szczęścia i spełnienia.

Ilość
Dostępny

Potęga przestrzeni wokół nas - książka pokazująca jak kształtować środowisko

Potęga przestrzeni wokół nas. Jak codzienne środowisko kształtuje nasze życie, zachowanie i dobrostan autorstwa Lily Bernheimer to pozycja dla wszystkich, którzy chcą mieć świadomy wpływ na swoje życie poprzez rozumienie, kształtowanie i kultywowanie środowiska, w którym mieszkamy i przebywamy – dla zdrowia, szczęścia i spełnienia.

Książka odpowiada na pytania:

  • Jak przekonać się, czy wolimy stanowisko pracy dające „widok” czy „schronienie”?
  • Czym są bańki przestrzeni osobistej?
  • Co o naszej kulturze mówią ronda i sygnalizacje świetlne?
  • Dlaczego często lepiej czujemy się w starszych domach?
  • Jak wpływają na nas naturalne formy i krajobrazy, a jakie uczucia budzą w nas budynki?
urbanistyka, przestrzeń

Opis

Autor
Borowski Jacek, Latocha Piotr
Wydawnictwo
Amber
Oprawa
miękka
Liczba stron
320
Wymiary
152x235
Język
polski
Rok wydania
2018
Isbn
978-83-241-6797-5

Polecane

Miasto idealne w...

54,60 zł Cena
DOSTĘPNOŚĆ: OBECNIE NIEDOSTĘPNA W poszukiwaniu koncepcji idealnego miasta autor poszukuje związków między planowaniem miast w przeszłości a tendencjami urbanistyki współczesnej. Opisuje założenia ideowe i przesłanki filozoficzne, jakie stały się podstawą zakładania nowych miast w Europie. Opisuje wpływ, jaki europejska urbanistyka wywarła na kształtowaniu miast na innych kontynentach. Rozważa, czy w historii rozwoju myśli urbanistycznej można znaleźć ścieżki, jakimi powinna podążać współczesna myśl urbanistyczna? Czy, znając historyczne doświadczenia w budowie miast można zaprojektować idealne miasto przyszłości?

Urbanistyka

50,00 zł Cena

Zaledwie w rok po publikacji książki pt. „W stronę architektury” Le Corbusier postanawia napisać książkę poświęconą urbanistyce. Motywuje go do tego stan środowiska miejskiego, historyczne miasta europejskie mają wąskie uliczki i brak w nich świeżego powietrza. Ich rozwój nie nadąża za postępem cywilizacyjnym, przemysłowym i demograficznym. Wg. Le Corbusiera sytuację uzdrowić mogą wysokie kamienice willowe, sieci estakad dla samochodów oraz miasta-ogrody na przedmieściach. Każdy z mieszkańców powinien mieć dostęp do świeżego powietrza, przestrzeń do pracy i odpoczynku, dostęp do ogrodu warzywnego, sali do ćwiczeń oraz lotniska na dachu domu. Wiele z tych idei inspirowało architektów podczas powojennej odbudowy i rozbudowy wielu europejskich miast.

ARCHISTORIE. Jak odkrywać...

44,91 zł Cena

Autorami książki ARCHISTORIE. Jak odkrywać przestrzeń miast? są Radosław Gajda, który jest architektem i wykładowcą oraz Natalia Szcześniak – architektka i urbanistka. Razem tworzą jedyny w Polsce wideoblog o architekturze i sztuce – ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA.

16 innych produktów w tej samej kategorii: