WSPÓŁCZESNA JAKOŚĆ SPÓŁDZIELCZEJ PRZESTRZENI OSIEDLOWEJ W ŚWIETLE ZASAD ROZWOJU ZRÓWNOWAŻONEGO NA WYBRANYCH PRZYKŁADACH: ksa24.p

WSPÓŁCZESNA JAKOŚĆ SPÓŁDZIELCZEJ PRZESTRZENI OSIEDLOWEJ W ŚWIETLE ZASAD ROZWOJU ZRÓWNOWAŻONEGO NA WYBRANYCH PRZYKŁADACH

Indeks: WSPÓŁCZESNA JAKOŚĆ SPÓŁDZIELCZEJ

35,00 zł
Brutto

Przedmiotem monografii jest jakość przestrzeni urbanistycznychwych w Polsce, które powstały przed okresem transformacji ustrojowej, czyli przed 1989 rokiem. Zmiana systemu ustrojowego w Polsce z jednej strony przyczyniła się do wyzwolenia przestrzeni osiedlowych z ram zaleceń normatywnych i infrastrukturalnych, a z drugiej zrodziła nowe potrzeby. Wielkie zespoły mieszkaniowe powstały również przed określeniem zasad rozwoju zrównoważonego (1987), który obecnie uznaje się za wyznacznik współczesnej jakości życia. Dogmat ten przyjęto więc za podstawę pracy i według niego przeprowadzono analizy badawcze. 

Ilość
Dostępny

Przedmiotem monografii jest jakość przestrzeni urbanistycznychwych w Polsce, które powstały przed okresem transformacji ustrojowej, czyli przed 1989 rokiem. Zmiana systemu ustrojowego w Polsce z jednej strony przyczyniła się do wyzwolenia przestrzeni osiedlowych z ram zaleceń normatywnych i infrastrukturalnych, a z drugiej zrodziła nowe potrzeby. Wielkie zespoły mieszkaniowe powstały również przed określeniem zasad rozwoju zrównoważonego (1987), który obecnie uznaje się za wyznacznik współczesnej jakości życia. Dogmat ten przyjęto więc za podstawę pracy i według niego przeprowadzono analizy badawcze. Przestrzeń osiedlowa przebadana została z następujących punktów widzenia: -ekologicznego, -ekonomicznego, -społeczno-kulturalnego. Wnioski uzyskane z badań wykorzystano do sformułowania kierunków modernizacyjnych dla spółdzielni mieszkaniowych lub innych zarządców osiedlowych oraz ekonomicznej strony zagadnienia. Powstała w ten sposób publikacja adresowana jest do urbanistów i architektów, zarówno praktyków, jak i dydaktyków, zarządców spółdzielni mieszkaniowych, ale także deweloperów oraz decydentów miejskich, czyli wszystkich, którzy mają wpływ na kształtowanie przestrzeni społeczno-mieszkaniowej w polskich miastach, aby potrafili budować ją zgodnie z oczekiwaniem i troską o jej wysoką jakość, dostępną dla wszystkich użytkowników.

WSPÓŁCZESNA JAKOŚĆ SPÓŁDZIELCZEJ

Opis

Autor
Komar Beata
Wydawnictwo
Multico

Specyficzne kody

Nowy

16 innych produktów w tej samej kategorii: