• Nowy

Krótkie wykłady z konstrukcji żelbetonowych Tom 2

Indeks: Krótkie wykłady z konstrukcji żelbetonowych

35,90 zł
Brutto

Książka poświęcona jest wykładom obejmującym projektowanie konstrukcji żelbetonowych. Struktura oraz merytoryczna treść wykładów zgadzają się z programem prowadzonym na Wydziale budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Ilość
Dostępny

Książka, zgodnie z tytułem, przedstawia kolejne wykłady dotyczące projektowania konstrukcji żelbetowych. Ich układ i treść odpowiadają programowi studiów prowadzonych na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.
W pierwszym tomie omówiono podstawy projektowania konstrukcji oraz podstawowe informacje dotyczące stanów granicznych nośności – zginania, ścinania, mimośrodowego ściskania, skręcania, przebicia, mimośrodowego rozciągania i docisku. Położono przy tym duży nacisk na prostotę opisu zjawisk. Na szczególną uwagę zasługują rozdziały dotyczące mimośrodowego ściskania. Sposób ujęcia i opis głównych problemów jest oryginalny, a przy tym łatwy do przyswojenia. W ostatnim rozdziale zamieszczono przykłady obliczeń nawiązujące do treści wykładów.
Książka może być przydatna zarówno dla studentów budownictwa, jak i osób prowadzących zajęcia dydaktyczne. Również projektanci mogą znaleźć w niej omówienie interesujących ich praktycznych problemów.
Tom drugi obejmie zagadnienia związane z kursem Konstrukcje betonowe – elementy i hale.

Krótkie wykłady z konstrukcji żelbetonowych

Opis

Autor
Janusz Pędziwiatr
Wydawnictwo
Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne
Oprawa
twarda
Liczba stron
194
Wymiary
17 x 24 cm
Język
polski
Rok wydania
2022
Isbn
978-83-7125-293-8

Specyficzne kody