



Indeks: Rośliny łąkowe
"Rośliny łąkowe" z serii Flora Polski to kolejny przewodnik dotyczący roślin. Znajdziemy w nim opisy ponad 250 gatunków roślin które tworzą zbiorowiska łąkowe, przeczytamy o ich pochodzeniu oraz zobaczymy ich zdjęcia. W książce opisane są także systemy podziału łąk oraz pastwisk, wzięte z nauk przyrodniczych.
Przewodnik przedstawia również fitosocjologiczną klasyfikację zbiorowisk roślinnych Polski z uwzględnieniem najważniejszych zbiorowisk spotykanych na łąkach. Są w nim informacje o zagrożeniach dla środowiska wynikających z niewłaściwego gospodarowania na użytkach łąkowych.
Podstawową część przewodnika stanowią opisy 256 gatunków roślin częściej lub rzadziej spotykanych na łąkach i pastwiskach. Rośliny te zostały podzielone na podstawie barwy kwiatu na sześć grup kolorystycznych, dzięki czemu w terenie łatwiej jest je rozpoznać i oznaczyć.
Każdą grupę bez trudu można znaleźć w książce dzięki barwnym marginesom.
Przewodnik "Rośliny łąkowe" z serii Flora Polski jest niezastąpionym narzędziem do rozpoznawania roślin łąkowych!
Jeśli chcesz poznać bogactwo świata roślin naszej ojczyzny, sięgnij po książkę z serii FLORA POLSKI napisaną przez znamienitych polskich botaników.
Książka "Rośliny kserotermiczne" z serii Flora Polski przedstawia 250 gatunków roślin, wykształcających się na terenach o bardzo silnym nasłonecznieniu. Każda z roślin została szczegółowo opisana ze względu na występowanie, swoją charakterystykę a także informację w zakładce "warto wiedzieć". Dodatkowo najważniejsze cechy botaniczne przedstawione są na licznych fotografiach.
Każdy opis zawiera szczegółową charakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polsce i siedlisku, w którym rośnie.
Wszystkie najważniejsze cechy botaniczne przedstawiono na licznych fotografiach. Łącznie w książce zamieszczono 232 szczegółowe portrety roślin. Wśród przedstawianych roślin jest spora grupa gatunków chronionych, rzadkich lub ginących, zamieszczonych w Polskiej czerwonej księdze roślin oraz na lokalnych czerwonych listach.
"Rośliny chronione" to książka z serii Flora Polski, przedstawiająca kompleksowo 425 gatunków roślin chronionych w Polsce. Rośliny posiadają swoje opisy, w których zawarte są informacje o kategorii zagrożenia gatunku. W książce znajdziemy informację o siedliskach, stanowiskach w Polsce, informacje o zagrożeniu i ochronie, a także zdjęcia roślin i ilustrowane mapy występowania.
Duża część opracowania dotyczy Łodzi. W wyniku kilkuletniej pracy inwentaryzacyjnej studentów, udało się zebrać całkiem spory materiał pokazujący obszary miasta zamieszkałe niegdyś przez społeczność żydowską.
Funkcję sondy pełni tu analiza kompozycji architektonicznej, powiązanej z tak istotnym akcentem przestrzennym – a zarazem zwornikiem idei politycznych i sakralnych – jakim był tron.
Atmospherically illustrated tribute to the brilliant Danish designer and his own home, an icon of good taste Birgit Lyngbye Pedersen was looking for the right sofa for a house from the fifties and discovered Finn Juhl (1912–1989), whose furniture is experiencing a renaissance in the wake of the retro wave. When Juhl’s house in Charlottenlund, which he designed and decorated in 1941–42, came up for sale, Pedersen purchased the building and all of its furnishings, presenting it immediately afterward to the adjacent Ordrupgaard Museum. This monograph takes a look at Finn Juhl—alongside Hans J. Wegner and Arne Jacobsen one of the most important Danish Modernists—in an agreeably unpretentious way.
Książka Kształt marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego śledzi twórczość Witolda Lipińskiego od początku jego kariery po przełom xxi XXI wieku. Sięga także dalej, do dzieciństwa i młodości, której najważniejsze lata przypadły na okres wojny i okupacji, szukając tam źródeł działań projektowych.
Analiza dotyczy innowacji przestrzennych i technicznych, w skali budynku, osiedla, szerszego otoczenia urbanistycznego i społecznego.
Zadaniem opracowania nie było jednak ukazanie zastosowań bogatego zbioru narzędzi numerycznych inspirowanych obserwacją naturalnych procesów biologicznych do rozwiązania zagadnienia odwrotnego. Inicjatywą autora było ukazanie jednego, bardzo uniwersalnego i prawdopodobnie najprostszego narzędzia obliczeniowego należącego do tej grupy metod numerycznych. Narzędziem tym są najbardziej klasyczne i chronologiczne najstarsze sieci neuronowe z warstwami ukrytymi, trenowane metodą wstecznej propagacji błędu.
Spacer przez architekturę napisany przez architekta i wykładowcę architektury Łukasza Wojciechowskiego opowiada o tym, co łączy psychologię środowiskową i codzienne doświadczanie życia w architekturze. Zawieszony między nauką a intuicją esej opiera się na prostych obserwacjach otaczającej nas przestrzeni zbudowanej przez człowieka. Jest zachętą do jej zrozumienia w oparciu o badania psychologiczne i twórczość architektoniczną. Towarzyszące tekstowi szkice pokazują, jakie praktyczne wartości przestrzenne wynikają z założeń teoretycznych.
W książce "Myśli Marzenia Miejsca. Architektura polska w innowacyjne współczesności" znajdziemy opisy rozwoju współczesnej architektury w Polsce w porównaniu z trendami ogólnoświatowymi. Opisane w książce zostały wydarzenia architektury z okresu ostatnich 30 lat w Polsce, prezencje budynków zostały poszerzone o rozmyślenia na temat innowacyjności w architekturze, przestrzeni publicznej oraz ciągłości myślenia.
Artur Jerzy Filip zamienia na ogół nudnawą dla nieprofesjonalnego czytelnika pracę naukową w trzymającą w napięciu lekturę na pograniczu literatury faktu i fascynującej wizji.
German Architects to książka kierowana dla architektów, która prezentuje projekty trzydziestu dwóch wyróżniających się niemieckich biur architektonicznych.
Książka wydana przez wydawnictwo CALLWEY to książka o współczesnej architekturze ceglanej.
Zastosowuje się tylko do tych faktów z dziejów Łodzi i regionu, które były potrzebme dla ukazania uwarunkowań politycznych, gospodarczych, społecznych i technicznych, w jakich powstawały systemowo budowane zbiory informacji przestrzennej na tym obszarze, ze szczególnym podkreśleniem dokonań ówczesnych geodetów w budowaniu tych zbiorów.
Książka Anny Cymer pt. „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji” przedstawia szeroką panoramę architektoniczną dekady lat 90 w Polsce i porządkuje typologię powstających wówczas obiektów. Autorka pokazuje, że epoka lat 90. nie zamknęła się w tytułowym dziesięcioleciu, lecz trwała znacznie dłużej – od czasu, kiedy do Polski zaczęły docierać idee postmodernizmu, a architekci mogli wreszcie zakładać własne pracownie, do początku XXI wieku, kiedy wciąż realizowano budynki według wcześniejszych projektów.
Green Architecture Today to wydany w 2018 roku album prezentujący 30 wybranych architektów z całego świata wyznaczających swoimi projektami nowe kierunki w zrównoważonej architekturze.
"Rośliny łąkowe" z serii Flora Polski to kolejny przewodnik dotyczący roślin. Znajdziemy w nim opisy ponad 250 gatunków roślin które tworzą zbiorowiska łąkowe, przeczytamy o ich pochodzeniu oraz zobaczymy ich zdjęcia. W książce opisane są także systemy podziału łąk oraz pastwisk, wzięte z nauk przyrodniczych.