• Nowy

Uspołecznienie procesu zrównoważonego projektowania architektonicznego

Indeks:

14,70 zł
Brutto

Uspołecznienie procesu zrównoważonego projektowania architektonicznego autorstwa Idem Robert; zdaniem Andrzeja Baranowskiego tematyka pracy jest nad wyraz aktualna. Tak samo system architektonicznej edukacji, jak i teoria architektury oraz praktyka projektowa w Polsce w znikomym stopniu zaliczają kwestie społeczne w procesie projektowania.

Dzieje się tak pomimo rosnącej w całej Europie świadomości wagi tematu społecznych w kształtowaniu środowiska życia człowieka, skłaniającej do refleksji nad istotą zawodu architekta we współczesnym społeczeństwie obywatelskim. 

Ilość
Dostępny

Problematyka pracy jest nad wyraz aktualna. Zarówno system architektonicznej edukacji, jak i teoria architektury oraz praktyka projektowa w Polsce w znikomym stopniu uwzględniają kwestie społeczne w procesie projektowania. Dzieje się tak pomimo rosnącej w całej Europie świadomości wagi kwestii społecznych w kształtowaniu środowiska życia człowieka, skłaniającej do refleksji nad istotą zawodu architekta we współczesnym społeczeństwie obywatelskim. Międzynarodowe instytucje, stowarzyszenia i kongresy architektoniczne oraz środowiska akademickie zgodnie uznają troskę o jakość warunków życia za podstawowe wyzwanie cywilizacyjne, stające dziś przed architekturą. Kończy się czas panowania architekta-twórcy, architekt staje się bardziej doradcą, uważnie wsłuchującym się w potrzeby społeczne, zaś projektowanie jest nie tyle aktem kreacji, ile współuczestnictwa architekta i użytkowników w procesie zrównoważonego projektowania architektonicznego. Czytelnik tej pracy znajdzie w niej opisane w przystępny sposób podstawy partycypacji społecznej i podejścia zespołowego w projektowaniu, a także społeczno-kulturowe kryteria oceny projektowania zrównoważonego.

[z recenzji prof. dr. hab. inż. arch. Andrzeja Baranowskiego]

Opis

Autor
Idem Robert
Wydawnictwo
Wydawnictwo Politechniki Gdańskiej
Liczba stron
108
Rok wydania
2014
Isbn
978-83-7348-529-7

Specyficzne kody