• Nowy

Miasta wielokulturowe: Łódź, Wilno, Lwów. Śródmiejska zabudowa mieszkaniowa z przełomu XIX/XX wieku. Podobieństwa i różnice

Indeks:

50,00 zł
Brutto

Publikacja Miasta wielokulturowe: Łódź, Wilno, Lwów. Śródmiejska zabudowa mieszkaniowa z przełomu XIX/XX wieku. Podobieństwa i różnice autorstwa Renaty Przewłockiej-Sionek skupia się na śródmiejskiej zabudowie mieszkaniowej, a konkretnie na kamienicy czynszowej, która stanowi główną kwestie opracowania.

Próba charakterystyki samej kamienicy jako zjawiska w krajobrazie Łodzi, Wilna i Lwowa została uzupełniona bogatym zasobem materiałów archiwalnych i dokumentacją fotograficzną.

Ilość
Dostępny

W swojej monografii autorka skupiła się na śródmiejskiej zabudowie mieszkaniowej, a konkretnie na kamienicy czynszowej, która stanowi główny cel opracowania. Próba charakterystyki samej kamienicy jako zjawiska w krajobrazie Łodzi, Wilna i Lwowa została uzupełniona bogatym zasobem materiałów archiwalnych i dokumentacją fotograficzną. W monografii równie ważne jest to, że w wybranych przez autorkę miastach, na przełomie XIX i XX wieku, zamieszkiwało wiele narodowości – były to miasta wielokulturowe, co również ma odzwierciedlenie w architekturze. Wielkomiejska skala i wysokie walory artystyczne omawianych miast, przy jednoczesnych ogromnych potrzebach rewitalizacyjnych, są charakterystyczne dla krajobrazu architektonicznego Europy Środkowo-Wschodniej.

Opis

Autor
Renata Przewłocka-Sionek
Wydawnictwo
Politechnika Łódzka
Oprawa
miękka
Liczba stron
273
Wymiary
B5
Rok wydania
2016
Isbn
978-83-7283-726-4

Specyficzne kody