50 idei architektury, które powinieneś znać

Indeks: Pięćdziesiąt idei architektury

49,00 zł
Brutto

Publikacja 50 idei architektury, które powinieneś znać autorstwa Philipa Wilkinsona, jest światowym bestsellerem literatury popularnej. 

Twórca w prostej formie prezentuje w niej dzieje i najważniejsze pojęcia  architektury od starożytności po współczesne trendy ekologiczne.  

Twórca w książce 50 idei architektury, które powinieneś znać prezentuje zarówno najsłynniejsze realizacje, jak i najważniejsze idee architektoniczne. 

Ilość
Dostępny

Philip Wilkinson, autor książki, prześledziwszy niezliczone sposoby i metody, przy pomocy których ludzkość przez wieki tworzyła i kształtowała nasze środowisko architektoniczne, zwięźle i przystępnie wyjaśnia podstawowe teorie architektury. W tej niezwykle wciągającej narracji znajdziemy fachowe wprowadzenie do trendów najważniejszych w całej historii architektury i do najbardziej reprezentatywnych prac największych architektów.

 

Książka pozwala na zrozumienie architektury i docenienie jej ogromnego wpływu na świat, w którym żyjemy. To przewodnik, w którym znajdziemy opis od najstarszych starożytnych korzeni architektury, idąc dalej przez jej rewolucyjny rozwój pod koniec XIX wieku, rzeźbiarskie formy ekspresjonistów, do oszczędnych szklano-betonowych budynków stylu międzynarodowego – i wreszcie na ironii i aluzji postmodernizmu i najnowszych wskazań dzisiejszej architektury ekologicznej kończąc.

Pięćdziesiąt idei architektury

Opis

Autor
Philip Wilkinson
Wydawnictwo
Wydawnictwo PWN
Oprawa
twarda
Liczba stron
224
Wymiary
17X21 cm
Rok wydania
2019
Isbn
978-83-01-20822-6

Specyficzne kody