Rewolucja w sypialni. Łóżka w XIX wieku

Indeks: sypilania, łóżka, wnętrza

130,50 zł
Brutto

"Rewolucja w sypialni. Łóżka w XIX wieku" to tytuł nie tylko książki ale również wystawy we wrocławskim Muzeum Narodowym. Książka szczegółowo opisuje i ilustruje sypialniane trendy w wystroju wnętrz jak i modzie od przełomu wieków XVIII i XIX, po epokę secesji na przełomie wieków XIX i XX.

Ilość
Dostępny

Rewolucja w sypialni. Łóżka w XIX wieku - książka o wystroju wnętrz

Książka Rewolucja w sypialni. Łóżka w XIX wieku autorstwa Małgożaty Korżel-Kraśny szczegółowo opisuje i ilustruje sypialniane trendy w wystroju wnętrz jak i modzie od przełomu wieków XVIII i XIX, po epokę secesji na przełomie wieków XIX i XX.

100 lat temu doszło do rewolucji w projektowaniu łóżek i urządzaniu sypialni. Wpływ na nią miały pojawienie się bogatej burżuazji i coraz bardziej zamożnego mieszczaństwa, a także postęp medycyny i psychologii.

Przede wszystkim sypialnia przestała pełnić funkcję reprezentacyjną i stała się miejscem prywatnym. Na przykład przestano budować okazałe baldachimy nad łożem. Wraz z upływem czasu zmieniały się również kształt i dekoracja łóżek – sposób ich ozdabiania podlegał silnym oddziaływaniom mody i stylów artystycznych.

sypilania, łóżka, wnętrza

Opis

Autor
Małgorzata Korżel-Kraśna
Wydawnictwo
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Oprawa
miękka
Liczba stron
208
Wymiary
20,5x25,5
Język
polski
Rok wydania
2018
Isbn
978-83-65563-49-1

Specyficzne kody

Polecane

NOWE PARYSKIE WNĘTRZA

103,95 zł Cena
"Co dzieje się w mieście miłości na początku XXI wieku? Dzięki temu wspaniale ilustrowanemu albumowi możesz dowiedzieć się, jak żyją najciekawsze postacie stolicy stylu. Otworzyli swoje drzwi specjalnie dla tej publikacji. Naszymi gospodarzami są miedzy innymi: właściciel galerii nowoczesnego designu Philippe Jousse oraz Clemence i Didier Krzentowski, innowacyjna architekta India Mahdavi, powszechnie szanowana naczelna francuskiego Vogue’a Carine Roitfeld, antykwariusz i kolekcjoner Simon de Pury, awangardowy projektant mody Rock Owens i blyskotliwy projektant butów Christian Louboutin."

PROSTE POMYSŁY NA PIĘKNE...

44,10 zł Cena
100 rozwiązań najpowszechniejszych problemów związanych z mieszkaniem: remontowanie, odnawianie, upiększanie, wygoda, dokładne rady i wskazówki w opisach i na zdjęciach. Jak wybrać odpowiednie materiały i jakie stosować techniki? Jak przygotować się do pracy? Co można zrobić ze ścianami, sufitami, drzwiami, oknami i podłogami? Jak poradzić sobie z pokojem za wąskim, za wysokim, małym lub ciemnym? Rozwiązania odpowiadają różnym gustom: od wnętrz nowoczesnych po klasyczne i swojskie.

Apartamenty. Inspirujące...

89,25 zł Cena
"Apartamenty - inspirujące wnętrza i projekty" to ponad 600 stron nowoczesnych wnętrz z całego świata - Nowego Jorku, Londynu, Paryża, Mediolanu czy Lizbony. W książce prezentowane są zarówno małe kawalerki, jak i kilkupokojowe apartamenty czy lofty. Są one zaprojektowane przez znanych architektów i dekoratorów wnętrz. Wśród przedstawianych projektów są także bardzo niezwykłe rozwiązania, których próżno szukać w polskich domach. Obok pięknych zdjęć znajdziemy tu również plany architektoniczne wszystkich mieszkań i krótkie opisy. Publikacja jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych dobrym designem, a w szczególności do tych, którzy planują wykończenie, remont lub zmianę aranżacji swojego mieszkania. Czytelnicy dowiedzą się jak urządzić swój apartament, dobrze wykorzystać przestrzeń, dobrać kolory i faktury użytych materiałów, a także jakie meble kupić, żeby były najbardziej funkcjonale. Poręczny format - 185x135 mm ułatwi czytelnikom korzystanie z tej ponad 600 stronicowej publikacji. Autorką książki jest Ana G. Cañizares, mająca na swoim koncie już kilka książek o podobnej tematyce.