Jak czytać nowoczesne budynki

Indeks: architektura, budynki

31,20 zł
Brutto

Ten podręczny tomik jest niezastąpionym kieszonkowym przewodnikiem pomagającym zrozumieć architekturę epoki nowoczesnej. Pokazuje, jak historia nowoczesności zapisana jest w cegłach, betonie, stali i szkle i w jaki sposób nowoczesne budynki symbolizują ponad sto pięćdziesiąt lat nieustających innowacji i inspiracji.

Ilość
Dostępny

Jak czytać nowoczesne budynki - książka o nowoczesnej architekturze

Książka o architekturze Jak czytać nowoczesne budynki. Przyspieszony kurs wiedzy o architekturze epoki nowoczesnej autorstwa Jomesa Willa to kieszonkowy przewodnik pomagającym zrozumieć architekturę epoki nowoczesnej. Pokazuje, jak nowoczesności historia zapisana jest w betonie, cegłach, stali i szkle i w jaki sposób nowoczesne budynki symbolizują ponad sto pięćdziesiąt lat nieustających innowacji i inspiracji.

Oprowadzając czytelnika po nowoczesnej architekturze, prezentując jej najbardziej charakterystyczne i znaczące budynki, ten zaskakująco obszerny podręcznik pokazuje, jak rozpoznawać cechy charakterystyczne każdego stylu architektonicznego i dostrzegać je w otaczających nas budynkach. Omówione i poddane analizie zostały wszystkie główne kierunki architektury nowoczesnej, od art déco i Arts and Crafts przez styl międzynarodowy i modernizm do wzlotów i upadków współczesności.

Przyglądając się uważnie najważniejszym elementom architektonicznym i ukrytym detalom budynków realizowanych w określonym stylu, dowiadujemy się, co jest istotne i gdzie tego szukać. To zarówno fascynująca historia architektury, jak i podręcznik uczący świadomie patrzeć i dostrzegać – lektura obowiązkowa dla każdego zainteresowanego tematem.

architektura, budynki

Opis

Autor
Jones Will
Wydawnictwo
Arkady
Oprawa
miękka
Liczba stron
256
Wymiary
13,5x16,5
Język
polski
Rok wydania
2018
Isbn
978-83-213-5039-4

Specyficzne kody