Autorami książki ARCHISTORIE. Jak odkrywać przestrzeń miast? są Radosław Gajda, który jest architektem i wykładowcą oraz Natalia Szcześniak – architektka i urbanistka. Razem tworzą jedyny w Polsce wideoblog o architekturze i sztuce – ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA.
Autorami książki ARCHISTORIE. Jak odkrywać przestrzeń miast? są Radosław Gajda, który jest architektem i wykładowcą oraz Natalia Szcześniak – architektka i urbanistka. Razem tworzą jedyny w Polsce wideoblog o architekturze i sztuce – ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA.
W książce znajdziecie odpowiedzi na takie pytania dlaczego jedne budynki stają się odważnymi dziełami sztuki, a inne kojarzą się z efekciarstwem i tandetą? Co powoduje, że bryła z cegły, kamienia lub betonu może wywołać emocje? Co sprawia, że ludziom mieszka się wygodnie, i co nowego kryją budynki, które otaczają nas na co dzień?
Razem z autorami poznaj fascynujące historie o architekturze. Dowiedz się, jakim cudem warszawski Cosmopolitan stoi na podwieszanych mostach, dlaczego pewien blok w Kopenhadze przypomina Himalaje i co popchnęło Le Corbusiera do zaprojektowania blokowiska.
Autorzy w prosty, przystępny i atrakcyjny sposób opowiadają o przestrzeni, która nas otacza w domu, w biurze, w czasie wolnym. Udowadniają, że budynki to nie tylko materiały, ale opowieści o ludziach, ich pasji, marzeniach i emocjach.
Książka Kształt marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego śledzi twórczość Witolda Lipińskiego od początku jego kariery po przełom xxi XXI wieku. Sięga także dalej, do dzieciństwa i młodości, której najważniejsze lata przypadły na okres wojny i okupacji, szukając tam źródeł działań projektowych.
Wiejskie kościoły parafialne XIII wieku na Śląsku (miejscowości H-O) autorstwa Kozaczewski T., publikacja przedstawia zabytkowe budowle z obszaru całego historycznego Śląska oraz zawiera nowe wyniki badań.
Zabytki zestawiono w układzie alfabetycznym miejscowości, według przyjętego schematu podziału na grupy w zależności od przeznaczenia bowli.
Zastosowanie metody sztywnych elementów skończonych do oceny charakterystyk dynamicznych płytowo-belkowych układów konstrukcyjnych autorstwa Tomasz Wróblewski
Poznaj fenomen ciągłego modyfikowania się i upadania tez, na których jeszcze kilka lat temu opieraliśmy swoją wiedzę. Biocentryzm zakłada, że otoczenie każdego z nas jest zależne od obserwatora. Według tej teorii nie istnieje obiektywny obraz świata, a wszystko, co wokół siebie widzimy jest wytworem naszych umysłów stanowiącym subiektywną imitację prawdziwego wizerunku rzeczywistości. Częścią tej koncepcji jest również twierdzenie, że to nie wszechświat kreuje życie, ale właśnie życie tworzy wszechświat.
Profesor Edmund Małachowicz. Architekt i konserwator. Autentyczność i wiarygodność zabytku architektury autorstwa Grodzka E. dr inż. arch., adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Profesjonalizuje się w odbudowie i konserwacji zabytków oraz adaptacji obiektów historycznych z zawarciem współczesnych potrzeb użytkowych.
Publikacja "Chłodnictwo i pompy ciepła" autorstwa Mariana Rubika ma cel przedstawić różne zastosowania techniki chłodniczej.
System klimatyzacji, połączony z układem chłodzenia, staje się również w Polsce ważnym elementem technicznego wyposażenia budynków. Jest to uczynione różnymi przyczynami, między innymi poprawą izolacyjności i szczelności budynków, co w połączeniu z ich zwiększonym nasyceniem sprzętem elektrycznym i elektronicznym sprawia, że konieczne jest odprowadzanie nadmiaru ciepła z pomieszczeń. Ważne jest wykorzystanie urządzeń do chłodzenia poza sezonem chłodzenia, np. jako pompy ciepła wytwarzające ciepło do ogrzewania pomieszczeń lub przygotowania ciepłej wody.
Energetyka odnawialna w budownictwie. Magazynowanie energii
to uniwersalne kompendium dotyczące nowoczesnego i bardzo ciekawego tematu dotyczącego magazynowania energii uzyskanej z OZE w budownictwie. Jest ona kierowana do osób, które po raz pierwszy się zetkną z tą tematyką, jak i do osób, które mają pewną wiedzę na ten temat.
Książka zawiera wiedzę o charakterze naukowym podstawowym, jak i aplikacyjnym.
Pokazuje możliwości wykorzystania energii odnawialnych w sposób zintegrowany, przy wzajemnym uzupełnianiu się poszczególnych źródeł, kładąc nacisk na metody magazynowania energii.
Może jednak też pomóc inwestorom budowlanym oraz wszystkim zainteresowanym energetyką odnawialną i magazynowaniem tej energii w skali mikro i małej skali, stosowanej w budownictwie.
Publikacja Osadnictwo wiejskie jest poświęcony do przedmiotu "planowanie przestrzenne obszarów wiejskich".
Zawarto w nim problemy pojawiające się w trakcie obecnej transformacji rolnictwa, m.in. uporządkowanie zabudowy pozostałej po państwowych gospodarstwach rolnych. Określono wpływ, który terytorialny podział kraju wywiera na funkcje i kompozycję elementów osiedli. Pokazano również przegląd cech regionalnej zabudowy wiejskiej.
Książka “Całe morze budowania” jest pierwszą syntezą okresu 1956-1970: zaprezentowane zostały w niej zrealizowane osiedla i budynki, ale także futurystyczne pomysły na nowy Wrocław, które zachowały się jedynie na archiwalnych rysunkach i makietach.Książka “Całe morze budowania” jest pierwszą syntezą okresu 1956-1970: zaprezentowane zostały w niej zrealizowane osiedla i budynki, ale także futurystyczne pomysły na nowy Wrocław, które zachowały się jedynie na archiwalnych rysunkach i makietach.Książka “Całe morze budowania” jest pierwszą syntezą okresu 1956-1970: zaprezentowane zostały w niej zrealizowane osiedla i budynki, ale także futurystyczne pomysły na nowy Wrocław, które zachowały się jedynie na archiwalnych rysunkach i makietach.
W książce znajdziesz komentarze do wybranych przepisów:
ustawy o gospodarce nieruchomościami związanych z wycenami nieruchomości oraz rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego.
Opracowanie umożliwia:
właściwą interpretację przepisów odnoszących się do wyceny nieruchomości, analizę jej procedur i uporządkowanie praktyki wyceny zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Jak stworzyć szczęśliwe miasto? Jonathan F.P. Rose - nietypowy deweloper, a zarazem producent muzyczny, podaje w książce pt. "Dobrze nastrojone miasto" na to swój pomysł.
Publikacja MONUMENTALNE Cuda i rekordy architektury autorstwa Tavernier Sarah pozwala wybrać się w podróż dookoła świata, by poznać niezwykłe dzieła architektury.
Na każdym z kontynentów oczekuje mnóstwo imponujących, niepowtarzalnych budowli. Wieżowce, pałace, świątynie, muzea, stadiony, mosty, pomniki… Cuda nowoczesnego budownictwa i zapierające dech w piersiach zabytki wszystkich epok. Najwyższe i najdłuższe, najstarsze i najbardziej imponujące, stworzone przez największych architektów lub po prostu jedyne w swoim rodzaju.
Książka Katarzyny Bellingham pt Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą wpisuje się w ważny trend ogrodnictwa ekologicznego. Ogród naturalny to miejsce w którym dzięki umiejętnemu doborowi roślin ingerencja człowieka jest sprowadzona do minimum.
Dostępność: na zamówienie
The central theme of this book is acoustic propagation in fluid media, dissipative or non-dissipative, homogeneous or nonhomogeneous, infinite or limited, placing particular emphasis on the theoretical formulation of the problems considered.
Publikacja Emisja zanieczyszczeń z przelewów burzowych kanalizacji ogólnospławnej autorstwa Agnieszki Brzezińskiej przedstawia kwestie związaną ze zmianami klimatycznymi, źródłami zanieczyszczeń w przelewach burzowych, które mają duży wpływ na pogarszanie się stanu odbiorników.
Publikacja jest oparta na pięcioletnim okresie badań autorki przeprowadzonych na terenie aglomeracji łódzkiej.